Rio Ave – Nacional 1:1 (kon.) | Sporting – Penafiel 3:2 (kon.)
Rio Ave FC
1:1 (0:0)
CD Nacional
Pondělí 09.03.2015, 19:00 • Estádio do Rio Ave Futebol Clube • Portugalská Primeira Liga

Dnešní zápas je u konce. Souboj dvou týmů ze středu tabulky končí vcelku zaslouženou remízou. Domácí může mrzet hlavně neproměněná penalta z prvního poločasu. Hosté měli velkou šanci v 65. minutě, kdy pálil Aurélio. O kousek ale branku minul.

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) fotbalového onlajnu brzy nashledanou! (21:36:33)

90

90
    V samém závěru dostává žlutou kartu i domácí Lionn.

90
    Žlutou kartu dostává hostující Christian.

88
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Aurélio, přichází Tinquinho.

86
    Žlutou kartu dostává domácí Rui Correia.

84
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Tarantini, přichází Jebor.

84
    Nacional se postupným útokem dostává na polovinu svého soupeře.

81
    Domácí zahrávali rohový kop, kterého se ujal Wakaso. Svým centrem našel ve vápně hlavu Lionna, ten však zamířil mimo.

78
    Tiago Pinto si naběhl s míčem do vápna, tam jej atakoval Zainadine a domácí obránce spadl. Rozhodčí ale faul neodpískal.

73
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Lopes, přichází Boateng.

66
    Druhou žlutou kartu hostujícího týmu dostává Aurélio.

65
    Tak to byla velká šance pro hosty! Luís Auríélio dostal míč do vápna ale branku netrefil!

63
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Del Valle, přichází Moreira.

61
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Ghazal, přichází Christian.

57
    Domácí mohli jít znovu do vedení, nicméně střelu Zeegelaara dokázal vyrazit Gottardi.

52
    Nacional právě vstřelil branku!
    Hosté ale přecijen vyrovnávají! Z pravé strany poslal centr do vápna Aurélio, Lucas hlavičkou sklepl míč pro MARCO MATHIASE, který tvrdou ránou překonává Gottardiho!

48
    Nacional mohl bleskově odpovědět! Lucas Joao dostal míč do vápna a pohotově vystřelil. Ederson šel ale na zem a míč vyrazil!

46
    Rio Ave právě vstřelilo branku!
    Tak to je výborný vstup domácích do druhého poločasu! Po necelé minutě se prosazuje MARVIN ZEEGELAAR a posíla Rio Ave do vedení!

46

Začátek prvního poločasu nenabídl žádnou ofenzivní hitparádu. Poté ale převzal iniciativu Nacional a Lucas se ocitl ve výborné příležitosti, o kousek však minul. Ve 40. minutě poté kopal domácí Hassan Koka penaltu. Další zásah ale ke svým 11 nepřidal, neboť Gottardi vystihl stranu a míč vyrazil. Domácí poté měli další dvě velké příležitosti, prosadit se jim ale nepodařilo.

Druhý poločas začne na Estádio do Riov Ave přibližně v 20:00.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Další velká příležitost pro domácí! Tarantini našel volného Del Valleho, který vystřelil. Hostující obránce Marcal míč ale vyrazil!

43
    Další střelu domácího týmu vyslal z pravé strany Del Valle. Jeho rána ale mířila nad.

42
    A opět výborný Gottardi, který dokázal vyrazit tvrdou ránu domácího Tarantiniho!

40
    K penaltě se postavil domácí kanonýr Hassan Koka, skvělý Gottardi ale vystihl stranu a míč vyrazil!

39
    Za svůj zákrok v pokutovém území dostává žlutou kartu hostující Zainadine Junior.

39
    Je nařízena penalta pro Rio Ave!

38
    Žlutou kartu dostává Holanďan Zeegelaar.

37
    Gomaa kombinobal s Mathiasem, výborně ale napadal Wakaso a získal míč pro domácí.

33
    Rio Ave je momentálně aktivnější na polovině svého soupeře, ke střele se ale zatím nedostalo.

30
    Více ze hry mají v posledních minutách hostující fotbalisté, prosadit se ale zatím nedokázali.

29
    Ghazal se dostal ve středu pole k míči a poslal jej na levou stranu k Mattiasovi, který odcentroval do vápna. Lucas Joao se zbavil Marcela, vystřelil ale těsně mimo!

27
    K další střele se dostal Hassan Koka, jeho slabá rána ale nenadělala Gottardimu problémy.

20
    Rodrigues rozehrával volný přímý kop, Ederson ale s jeho slabou střelou neměl příliš práce.

18
    Diego Lopes předvedl hezkou individuální akci, jeho střela ale mířila mimo branku Gottardiho.

17
    Do vápna poslal centr nejlepší domácí střelec Hassan Koka. Na jeho míč si nabíhal Lopes, Aurélio ale míč odvrátil.

14
    První žlutou kartu tohoto zápasu dostává hostující Saleh Gomaa.

11
    K první střele tohoto zápasu se dostal Holanďan Zeegelaar, svůj pokus ale mezi tři tyče nenasměřoval.

9
    Hostující Tiago Rodrigues měl proti sobě Marcelo, dokázal vybojovat rohový kop. Z toho ale Nacional nic nevytěžil.

4
    Hra je přerušena, neboť hostující Fernando zůstal ležet na trávníku. Přicházejí k němu lékaři.

2
    Marco Matias neposlal příliš ideální přihrávku k brankáři Gottadrimu, ten však situaci zvládl.

1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hezký pondělní podvečer! Portugalská Primeira Liga má dnes na programu dvě dohrávky 24. kola. My se společně zaměříme na utkání RIo Ave FC proti CD Nacionalu. Úvodní výkop je naplánován na 19:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

RIO AVE FC

Rio Ave zatím nezažívá příliš dobrou sezónu. Na podzim se sice účastnilo základní skupiny Evropské ligy, do vyřazovací fáze se ale nedostalo. V tabulce mu aktuálně patří desátá pozice se ziskem 29 bodů. Na svého dnešního soupeře ztrácí dva body a v případě dnešního úspěchu se může dostat v tabulce před Nacional. Rio Ave má ale bídnou formu. V posledních dvou zápasech nedokázalo ani jednou skórovat a dvakrát prohrálo. Nejdříve na půdě Aroucy 0:1 a v posledním zápase doma s Bragou 0:2.

Nejlepším střelcem Rio Ave je Egypťan Ahmed Mahgoub, který nastřílel už 11 branek a v létě bude jistě žhavým zbižím pro ostatní týmy!

CD NACIONAL

Tým z ostrova Madeira je na tom o něco lépe. V tabulce je aktuálně osmý se ziskem 31 bodů. Na první příčku zaručující pohárovou Evropu ale ztrácí devět bodů! Na záda mu na dýchají Maritímo a hlavně Rio Ave. Nacional po domácí výhře 1:0 nad Estorilem cestoval do Bragy. Na půdě čtvrtého týmu tabulky ale prohrál 1:3. V posledním zápase si doma poradil se Setúbalem jasným poměrem 3:0!

Nejlepším střelcem Nacionalu je Portugalec Matias, který nasázel už devět branek!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.