NY Islanders – Ottawa 1:2 (kon.) | Washington – Dallas 2:4 (kon.) | Columbus – Edmonton 5:4 (po s.n.)
Minnesota – Anaheim 1:2 (kon.) | Calgary – Toronto 6:3 (kon.) | Philadelphia – Detroit 7:2 (kon.)
Pittsburgh – Boston 0:2 (kon.) | San Jose – Chicago 2:6 (kon.)
po s.n.
Columbus Blue Jackets
5:4 (2:0, 1:3, 1:1 - 1:0)
Edmonton Oilers
Sobota 14.03.2015, 00:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Blue Jackets vyhráli poslední tři zápasy ze čtyřech, což ve velice dobrý výkon. Dnes ráno porazili 3:1 Detroit, kde zabodoval Bobrovsky, který předvedl skvělý výkon a vychytal 43 střel ze 44. S 62 body jim patří 13. místo v tabulce Východní konference. Dnes nenastoupí Brandon Dubinsky, Ryan Murray, David Clarskon, Matt Calvert, Jack Skille, Jeremy Morin a Boone Jenner.

I Oilers dnes ráno dohráli zápas a také bodovali. Přehráli Pittsburgh 6:4. Proti Blue Jackets mají pět výher z devíti, takže skoro průměr. Dnes nenastoupí Iiro Pakarinen, Nikita Nikitin, Viktor Fasth, Taylor Hall a Tyler Pitlick.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Johnson, Tyutin, Savard, Goloubef, Murray, Connauton – Bourque, Johansen, Atkinson – Hartnell, Wannberg, Daňo – Anisimov, Foligno, Dubinsky – Boll, Letestu, Tropp

Edmonton Oilers: Scrivens (Bachman) – Klefbom, Schultz, Aulie, Ference, Fayne, Marinčin– Eberle, Nugent-Hopkins, Pouliot – Yakupov, Roy, Purcell – Frasel, lAnder, Gazdic – Klinkhammer, Gordon, Hendricks.

00:01

00:43
    MARKO DAŇO hned v úvodu první třetiny prostřeluje Scrivense a posílá domácí do vedení. Asistence: Alexander Wennberg.
    DAŇO - 1:0

06:10
    Boll (CLB) a Gazdic (EDM) jsou oba vyloučeni na pět minut za rvačku.

06:12
    Po rozehrání puk okamžitě končí pod lapačkou Bobrovskeho.

06:50
    Columbus zkoušel navýšit své vedení. Ale Scrivens si dává pozor.

07:24
    Yakupov (EDM) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

09:25
    Hosté hrají v plném počtu.

11:14
    Domácí se zatím drží v před Scrivensem, ale jejich pokus končí vyhozením puku, za jkterým se hnal jeden z hostů, a proto ho Bobrovsky skryl do bezpečí lapačky.

12:20
    Pokus Oilers končí offsidem.

12:58
    Atkinson se pokoušel prostřelit Scrivense, ale ten jeho ránu od modré pouze vyrazil.

13:00
    Aulie (EDM) vyloučen na dvě minuty za krosček.

14:06
    Domácí hrají už druhou přesilovou hru. Zatím se jim moc nadaří probojovat se až před bránu.

15:00

15:43
    Tropp (CBJ) vyloučen na dvě minuty za hákování

17:13
    Nuten-Hopkins zkouší připravenost Bobrovskeho, který jeho pokusy úspěšně vyráží.

17:47
    Roy (EDM) vyloučen na 2+2 za vysokou hůl.

19:57
    CAM ATKINSON si skvěle najel do středu pravého kruhu, zpracoval přihrávku od mantinelu a vystřelil a prostřelil! Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se již do dvoubrankového vedení! Asistence: Nick Foligno a Jack Johnson.
    ATKINSON - 2:0

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Druhá třetiny začne přibližně v 01:05.

Hned na začátku první třetiny poslal domácí do vedení Daňo. Poté jsme mohli vidět i rvačku, po která se hráho pět minut čtyři na čtiři a domácí se také dočkali svou přesilových her. Jednu z nich využil tři vteřiny před koncem první třetiny Atkinson a poslal Blue Jackets už do dvoubrankového vedení. Oilers zatím bez úspěchu.

20:01

20:58
    Domácí se okamžitě ujímají puku a vyráží do útoku. Sice vedou, ale nic nenechávají náhodě a tlačí se do brány.

21:14
    Bobrovsky měl co dělat s ránou hostů. Úspěšnně ji skryl pod lapačku.

23:45
    Oilers zatím bez šance. Povedlo se jim probojovat se až před Bobrovského, ale domácí je přimáčkli společně s pukem na mantinel a nepustili.

25:05
    Nuten-Hopkins se pokoušel prostřelit domácího brankáře a poté se hnal za dorážkou. Bobrovsky rychle vyskočil po puku a zalehl ho.

26:14
    Anisimov (CBJ) vyloučen na dvě minuty za hákování.

26:18
    Edmonon vyhrál buly a po pár přihrávkách JORDAN EBERLE prostřeluje Bobrovskeho pod pravou rukou, využívá přesilové hry a snižuje vedení domácích už pouze na jednobrankové. Asistence Ryan Nugent-Hopkins a Justin Schultz.
    EBERLE - 2:1

28:14
    Oilers nabyli o přestáve čersté síly a pořád se tlačí do brány. Teď v podání Nugenta-Hopkinse. Bobrovsky zatím tvrdě vyráží jejich pokusy.

31:15
    Oilers jsou mnohem aktivnější a dostávají se více do gólových šancí.

31:30
    Scrivens si přidal další zákrok po ráně Murrayho.

31:48
    Johansen loučen na dvě minuty za podražení.

32:56
    A je vyrovnáno! Hosté i podruhé využívají přesilovou hru a srovnávají. Bobrovsky vyjel za bránu, aby rozehrál puk, ale nečekal, že se puk od mantinelu odrazí k bráně, kde byl připravený DEREK ROY, který puk dostrčil do brány a srovnává. Asistence Oscar Klefbom a Ben Scrivens.
    ROY - 2:2

36:15
    Oilers pořád v útoku. Zastavuje je až Bobrovsky, který pozastavuje hru přiklopením puku.

36:52
    Domácí se ve středním pásmu ujímají puku a jdou do útoku. Foligno si najížděl před bránu, ale nevystřelil, protože měl před sebou obránce, a proto se kolem něho obtočil a přihrál ARŤOMOVI ANISEMOVI a ten posílá domácí do vedení. Asistence: Nick Foligno a Corey Tropp.
    ANISIMOV - 3:2

39:11
    Po chybném rozehrání domácích za bránou Bobrovského se hosté ujímají puku a ANDREW FERENCE ranou od modré čáry prostřeluje Bobrovskeho a srovnává stav utkání. Byla to rychlá odpověď! Asistence Justin Schultz a Benoit Pouliot.
    FERENCE - 3:3

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Třetí třetina začne přibližně v 01:55.

Začátkem druhé třetiny jsem se dočkali zajímavého obratu, kdy snížil náskok domácích Eberle. Po něm stav úplně srovnal Roy. bylo vyrovnáno, ale to se domácím moc nelíbilo, a tak je Anisimov poslal do vedení. Na to ale okamžitě reagoval Ference, který okamžitě stav před koncem bruhé třetiny srovnal. Do třetí třetiny nastoupí týmy s vyrovnaným skórem.

40:01

40:36
    Marinčin se dravě vrhá na bránu, ale zatím se mu nepodařilo pořádně vystřelit.

41:50
    Connauton (CBJ) vyloučen na dvě minuty za podražení.

42:31
    Wannberg (CBJ) vyloučen na dvě minuty za hákování.

43:26
    Po třech ránách nabránu se na počtvrté podařilo NAILOVI YAKUPOVI prostřelit z mezikruží prostřeli Bobrovského. Využívá přesilovou hru a posílá svůj tým do vedení! Asistence: Jornad Eberle a Ryan Nugent-Hopkins.
    YAKUPOV - 3:4

45:25
    Hosté pořád před bránou domácích. Nenechají si nic líbit a tvrdě se tlačí před bránu.

48:12
    Oilers si chtějí uhlídat náskok. Drží si puk u sebe a jen tak ho nevydají.

51:21
    Hosté mají pořád většinu času puk pro sebe. Nic nechtějí nechat náhodě a připravit se o vedení.

51:55
    Purcell se hned po rozehrání vrhnul na Bobrovskeho, ten byl na jeho ránu připraven a tak skončila v bezpečí lapačky.

52:28
    Anisimov v gólové šanci. Objel si bránu a chtěl kolem tyčky šťouchnout puk dovnitř, ale Scrivens byl připraven a jeho ršanci vyrazil.

54:15
    Yakupov si najížděl na brankáře a z mezikruží vypálil, ale jeho rána byla moc vysoká.

55:12
    Blue Jackets se snaží za každou cenu srovnat stav utkání.

56:24
    SCOTT HARTNELL byl ve správný čas na správném místě a dorazil voně ležící puk před Scrivensem do brány. Je srovnáno!
    HARTNELL - 4:4

59:56
    Velký tlak. Oba týmy se za každou cenu snaží ještě vstřelit gól a vyhrát.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina nám skončila nerozhodně 4:4. Bude se prodlužovat.

60:01

61:15
    Foligno se okamžitě sám pouštěl na bránu, ale Scrivens ho vychytal.

63:11
    Atkinson také ve skvělé šnaci, ale Acrivens zatím neprůstřelný. Předvádí skvělé zákroky.