Sobota 14.03.2015, 12:30 • Ice Sports Palace Sibir • Play-off KHL

To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u příštího duelu z KHL na počtenou! Užijte si sobotu a celý víkend! (15:16:47)

HK Sibir Novosibirsk – Igor Ožiganov – 18:36 času na ledě

Metallurg Magnitogorsk – Sergej Mozjakin – 23:41 času na ledě

VYLOUČENÍ: 6 – 5

VYUŽITÍ PŘESILOVEK: 1/5 – 2/6

VYHRANÁ VHAZOVÁNÍ: 26 – 24

Česká stopa v utkání

Jan Kovář (MET) – 1+0, 5 střel na bránu, 21:28 času na ledě, 8/14 vyhraných buly (úspěšnost: 57.1 %), 4 trestné minuty

Alexander Salák (SIB) – 30 zásahů s úspěšností 93.75 %, 2 inkasované branky, odchytaný celý zápas

STAV SÉRIE: 2:0 (2:0, 3:2)

Domácí HK Sibir Novosibirsk se ujímá vedení 2:0 v sérii a využil výhodu domácího prostředí naplno. Po dnešní zasloužené výhře poletí do Magnitogorsku bojovat o mečbol a o velmi výhodné vedení 3:0. Nyní bude více pod tlakem Metallurg Magnitogorsk a Sibir, jakožto tým nepříliš oťukaný zápasy play off, tak nemá co ztratit. Příští zápas se hraje v pondělí 16.3. ve 14:30 SEČ.

Dnešní výhru Novosibirsku v Ice Sports Palace Sibir sledovalo 7400 diváků.

60:00

59:59
    Ani přes velkou snahu a tlak Magnitogorsku v závěrečných minutách se mu nepodařilo srovnat utkání a poslat ho alespoň do prodloužení.

59:40
    V rohu za bránou Saláka se strhává pořádná mela, dod které se zapojili všichni hráči na ledě, jedni (MET) dolují puk, aby ho dostali do střelecké pozice a ti druzí ho za každou cenu drží právě v tom rohu.

59:20
    Nic není rozhodnuto, ale Sibir úspěšně vzdoruje.

59:00
    Magnitka obklopila pásmo domácích. Kombinuje a pokouší se rychle vyrovnat.

58:49
    Hosté to zkoušejí v šesti.
    Denis ZARIPOV - 3:2

56:55
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté to ještě lidově řečeno nezabalili a skórují kontaktní branku na 2:3. DANIS ZARIPOV vystřelil nad lapačku ze středu z bezprostřední blízkosti Salákovy branky po přihrávce Viktora Antipina. Asistence. Viktor Antipin

55:31
    Enlund (SIB) vyloučen za hrubost. Menší trest.
    Patrick HERSLEY - 3:1

54:52
    Sibir právě vstřelil branku!
    Švédský ofenzivní obránce PATRICK HERSLEY si sjel v přesilovce až na pravý kruh, odkud poslal puk do brány po zemi, po krásné kombinaci přesilovkové formace. Asistence: Andrej Kopejkin

54:16
    Chabarov vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

54:16
    Butuzov padl jako podťatý po zákroku hostujícího hráče bránící útočnou modrou čáru a to bude vyloučení.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 12. Bobrov (Vereščagin), 30. Sannikov, 55. Hersley (Kopejkin) – 28. Kovář (Lee, Zaripov), 57. Zaripov (Antipin)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Ožiganov, Hersley, Alexejev, Bělov, Meňšikov, Vereščagin, Ignatovič, Gimajev – Enlund (A), Ullström, Šalunov – Kopejkin (C), Koskiranta, Kugryšev – Sannikov, Gubin (A), Vorošilo – Šumakov, Bobrov, Butuzov.
    Trenér: Andrej Skabelka (Bělorus)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Birjukov (A), Antipin, Lee, Ibragimov, Maleňkich, Chabarov, Bereglazov, Těreščenko – Zaripov (A), Kovář, Mozjakin (C) – Platonov, Kameněv, Osala – Stapleton, Brent, Timkin – Jakucenja, Juňkov, Potěchin.
    Trenér: Mike Keenan (Kanaďan)

Rozhodčí: Odins, Gofman – Goljak, Dědulja