New Jersey – Pittsburgh 2:0 (kon.) | Carolina – Ottawa 1:2 (po pr.) | Boston – Buffalo 1:2 (0:1 po s.n.)
Florida – Montreal 2:3 (kon.) | Nashville – Minnesota 2:3 (po pr.) | Winnipeg – San Jose 5:2 (kon.)
Chicago – NY Islanders 4:1 (kon.) | Calgary – St. Louis 0:4 (kon.) | Vancouver – Philadelphia 4:1 (kon.)
New Jersey Devils
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Pittsburgh Penguins
Středa 18.03.2015, 00:05 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Dovolte mi, aby co nejpřímější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího hokeje. V tomto zápase NHL proti sobě nastoupí New Jersey Devils a Pittsburgh Penguins.

Hostující tým odehrál 69 zápasů s bilancí (39-20-10), vybojoval 88 bodů a v tabulce je na 9. pozici. Nejproduktivnějším hráčem je
    Sidney Crosby (23+48). Druhý je Jevgenij Malkin (28+40). Jedničkou v brance je Marc-Andre Fleury.

Domácí mají na svém kontě stejný počet zápasů (29-29-11). Získali 69 bodů a v tabulce jsou na 24. místě. Nejproduktivnějším hráčem je Adam Henrique (15+22). Druhý v bodování je Mike Cammalleri (25+11). Mezi třemi tyčemi je jedničkou Cory Schneider.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání za pár okamžiků začne.

00:01

00:01
    Branton Sutter vyhrál úvodní vhazování nad Travis Zajacem.

00:26
    Domácí hráči začali aktivně, Jordin Tootoo vyslal první střelu na branku. Thomas Greiss připraven.

01:10
    Ke střele a dorážce se dostal domácí Dainius Zubrus, zejména pak opětovná střela byla nebezpečná, ale hostující brankář byl pozorný.

03:02
    Po delší době bez přerušení se píská zakázané uvolnění, hra se přesouvá před brankou Schneidera.

03:11
    Celý proces se o několik sekund později opakuje. Branton Sutter vyslal střelu od modré čáry, se kterou si brankář Ďáblů poradil bez problémů.

03:50
    Winnig se dostal ke tvrdé střele od modré, Corey Schneider zasahoval ramenem. Těžký zákrok pro brankáře, protože tyto rány ho horní části branky mohou způsobit nepříjemné zranění, pokud vás špatně trefí.

04:50
    Rob Scuderi propálil Schneider , už byl překonaný, kotouč směřoval za jeho záda, nicméně brankář domácího celku stihl zastavit puk lapačkou. Od prvního gólu nás dělilo asi patnáct centimetrů.

06:56
    Eric Gelinac to zkoušel střelou z bezprostřední blízkosti, zařízení trefit nedokázal.

07:20
    Zakázané uvolnění Tučňáků, buly před jejich brankou. Mike Cammalleri to zkoušel hned po vhazování, jeho zakončení patří do kategorie nepovedené.

09:00
    Scott Gomez dostal kotouč na útočné modré, napřáhl se až ke světlům a co mohlo následovat. Když se moc snažíte, tak je velká pravděpodobnost, že to pokazíte. Rána jako z děla jen do středu branky, kde "operoval" Greiss.

09:48
    Komerční přestávka. Střelecky je zápas takřka vyrovnaný. 6:7.

10:01
    První třetina se dostává do své druhé poloviny, na první přinesla poměrně velké množství střel, velkou šanci Scruderiho, ovšem gólovou akci ještě ne.

11:07
    Chris Kunitz ani David Perron v dobrých střeleckých pozicích nedokázali překonat brankáře domácích, který odráží jeden útočný výpad za druhým. Dvanáct zákroků už má na svém kontě.

12:46
    Znovu komerční přestávka. Pittsburgh Penguins je jednoznačně lepším týmem, převahu má ve středním i útočném pásmu, ovšem prosadit se, do dělá zatím Tučňákům problém obrovský.

13:15
    Tlak hostujícího týmu pokračuje dál. Přijde mi, že domácí vůbec neví, jak se dostat stabilně před branku Greiss. Domácí kouč pomalu může přemýšlet, jako ocení hráče, který dokáže dostat Tučňáky pod tlak.

14:45
    Nahodit kotouč a jít střídat. Takový byl cíl třetí obranné dvojice hostů. Duo Cole, Scuderi to zvládlo na výbornou.

14:58
    Komerční přestávka.

15:38
    Hra přerušena z důvodu zásahu puku vysokou holí.

16:50
    New Jersey se podařilo zastavit tlak soupeře, což je pro ně určitě dobře, protože Schneider měl během dvanácti minut první třetiny hned dvanáct zákroků a některé z nich byly opravdu obtížné.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty prvního dějství.

17:45
    Sledujeme pasáž hry, která není úplně záživná. Hraje se zejména ve středním pásmu, kde se u puku střídají domácí a hostÉ.

18:41
    Ben Lovejoy sestřelil Jordina Tootoo. Vypadalo to pravděpodobně nebezpečněji než to ve skutečnosti bylo.

18:58
    Daniel Winnig měl na hokejce úvodní branku utkání, nicméně brankáře Schneidera překonat nedokázal. Stačilo přehodit beton položený na ledě.

19:19
    Adam Henrique to zkoušel příklepem, ale Greiss byl pozorný a po dlouhé době zasáhl.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina mnoho krásných hokejových akcí nenabídla, střelecky jsou aktivnější hosté (14:8), na gól stále čekáme.

20:01

20:01
    Zajac vyhrál buly nad Brandonem Sutterem.

21:15
    A málem z toho byl vlastní gól. Střelu hostujícího hráče nechtěně tečoval obránce Greene do protipohybu svého brankáře. Schneider stačil zareagovat na poslední chvíli.

21:26
    Vzájemné vyloučení. Mark Fraser, Ian Cole na dvě minuty. Bude se hrát čtyři na čtyři.

21:58
    Christian Ehrhofff nedokázal překonat Schneidera, před kterého se proháčkoval podél mantinelu.

22:47
    Mike Cammalleri to zkoušel podobně, ale neuspěl ani on. Na gól stále čekáme.

23:50
    Bojuje se o střední pásmo, ani jeden tým nechce udělat chybu. Oba vyloučení hráči jsou na ledě.

24:17
    Ruutu si sjel z druhé vlny před branku, dostal přihrávku. Měl dostatek času na střelu, ovšem nedokázal prostřelit Greisse.

25:38
    Zakázané uvolnění vrací Devils vrací hru před jejich branku.

26:20
    Komerční přestávka. A nyní jsou hosté aktivní, nicméně tlak není tak intenzivní jako v první periodě.

27:21
    Ian Cole střelou příklepem to nemyslel vůbec špatně, nicméně Cory Schneider byl úspěšnější ve vzájemném souboji.

29:00
    Sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu. Ani jedno mužstvo nechce udělat chybu.

29:44
    Eric Gelinas si vybruslil do oblasti mezikruží, odkud prostor vymezený třemi tyčemi trefil, což o to, ale také nastřelil brankáře.

30:08
    Komerční přestávka v době, kdy se zápas dostává do své druhé poloviny.

30:17
    Vyloučen hostující David Perron na dvě minuty za hákování.

30:43
    Vhazování znovu v útočném pásmu domácích, kotouč předtím vypadl ze hřiště.

31:10
    Ďáblům se nedaří se stabilně usídlit v útočném pásmu.

31:35
    "Nic." To je nejpřesnější charakteristika toho, jak vypadá snažení domácího tým v početní výhodě.

32:17
    Hosté v plném počtu. A nutno poznamenat, že se ubránili s přehledem, ono totiž nebylo jaksi čemu.

33:50
    Sledujeme sekvenci hry, která nenabízí střely na branku ani pěkné hokejové momenty. Srdce hokejového fanouška při sledování tohoto zápasu poněkud strádá.

35:10
    Druhá třetina se blíží do své finální fáze, gól zatím nepadl. Pokud se nic závažného nezmění, tak se bude hrát ještě dva dny, s nadsázkou. 13:19, takový je poměr střel na branku, ale skutečné příležitosti byly maximálně dvě.

35:45

36:25
    Devils právě vstřelili branku!
    JACOB JOSEFSON mohl přihrávat na volného spoluhráče. Rozhodl se pro střelu, podíval se, kam puk pošle. Rozhodl se pro ránu nad vyrážečku. To se ukázalo jako volba povedená, správná a klíčová. Domácí vedou 1:0. Asistence: Michael Ryder, Eric Gelinas.
    Jacob JOSEFSON - 1:0

37:00
    Kris Lateng se snažil vyrovnat, přelstil obranu domácích, ale poslední instance, brankář Schneider byl proti. Celou situaci zachránil.

38:33
    Peter Harrold střelou příklepem zkoušel překonat Thomase Greisse, ale maskovaný muž tento souboj vyhrál. A tak platí skóre, které stanovil Josefson.

39:15
    Buly v obranném pásmu domácího týmu. Devils vyhazují tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

39:50
    Postavení mimo hru Devils.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po 40 minutách vedou domácí 1:0, o jedinou branku se postaral na konci druhého dějství Josefson.

40:01

41:02
    Zakázané uvolnění, vinou kterého se hra dostává do útočného pásma hostů.

41:56
    Schneider kryje další útočnou akci Pittsburghu.

42:09
    Steve Downie to zkoušel střelou od modré po vhazování. Brankář Devils byl pozorný, betonem odklonil puk do rohu kluziště.

43:58
    Hostující tým vede v této třetině na střely 4:0, nicméně na skóre se to zatím neodráží.

44:56
    Vyloučen Daniel Winnik na dvě minuty za sekání, početní výhoda pro domácí celek, kterému se první přesilovku nepodařila.

45:24
    Travis Zajac to zkoušel dobře, střelou před obránce, ale brankář Greiss byl připraven.

46:45
    Ani tato přesilovka se domácímu týmu nedaří podle představ. Stabilně se nemůže dostat do útočného pásma.

46:56
    Hosté v plném počtu. Jediná střela na branku Tučňáků.

47:57

48:54
    Nyní musel zasahovat hostující brankář proti střele Zajace, který to zkoušel na bližší tyč. Sledujeme zajímavý závěr zápasu, jenž vedou domácí stále tím nejtěsnějším rozdílem.

49:58
    Sidney Crosby vybruslil do prostoru kruhů, napřáhl se, a vystřelil. Kotouč vyrazil Schneider mimo branku. Dobrá práce domácího brankáře, který tak stále drží naděje Devils.

50:13
    Komerční přestávka. Polovina třetí třetiny je minulostí. střelecky jsou aktivnější hráči Pittsburghu, Crosbyho rána byla devátá Tučňáků v této třetině.

50:42
    Sidney Crosby chtěl vyrovnat, jenomže základem všeho je trefit branku, což se mu nepodařilo.

51:50
    Vhazování ve středním pásmu, puk získávají hosté, kteří okamžitě nahazují do útočného pásma, a snaží se něco vymyslet.

52:02
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma týmu New Jersey Devils. Domácí si berou oddechový čas.

53:33
    O puk se bojovalo v obranném pásmu domácích, ti ho pak vyhodili do středního pásma.

54:00
    Schneider dostává hostující útočníky do těžké deprese.

55:18
    Hostující tým vkládá všechnu sílu, energii a snahu do vyrovnání, přestává myslet na obrannou hru, a tak se domácí mohou dostávat do brejků.

56:09
    Dainuis Zubrus byl hodně tísněn, přesto se dostal ke střele, s tou si brankář hostů poradil bez problémů.

56:40
    David Perron to zkoušel, Cory Schneider byl pozorný, a tak kotouč vykopl mimo branku.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty základní hrací doby.

58:40
    Hosté jsou v útočném pásmu, ale Devils dobře hrají obrannou hru. Nenechávají soupeře samotného, aby mohl střílet či dorážet.

58:41
    Hosté to zkouší v šesti. Bez brankáře.

59:00
    Poslední minuta, teď jde domácím do tuhého.

59:11
    A je to jasné, domácí vyhrávají. Schneider si připsal několik klíčových zákroků. ADAM HENRIQUE z velké dálky trefuje prázdnou branku. Bez asistence.
    Adam HENRIQUE - 2:0