2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 29.03.2015, 16:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobré odpoledne. Vítám Vás u druhého semifinálového zápasu Kontinentální Hokejové Ligy mezi Ak Bars Kazaň a HK Sibir Novosibirsk. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.

Domácí postoupili do play off jako první tým Východní konference a v prvním kole se utkali s Jekatěrinburgem. S tím si dovolili hráči Kazaně jen jediné zaváhání 0:2 a po vítězstvích 3:2 v prodloužení, 3:2 v prodloužení, 2:1 a 3:2 postoupili do druhého kola play off.
    Ak Bars Kazaň – Avtomobilist Jekatěrinburg 4:1 (na zápasy)

Ve čtvrtfinále stanuli hráči Kazaně proti Omsku a a znovu si připsali vcelku pohodlný postup. Po zaváhání v první zápase a prohře 3:4 v prodloužení se domácí hráči zvedli a připsali si čtyři výhry – 4:0, 2:0, 3:1 a 2:0 – díky nimž postoupili do semifinále nebo také jinak Finále Východní konference.
    Ak Bars Kazaň – Avangard Omsk 4:1 (na zápasy)

Nejproduktivnější hráči domácího mužstva

1. Oscar Möller (KZN) 11 zápasů (6+1)
    2. Alexandr Svitov (KZN) 11 zápasů (3+4)
    2. Justin Azevedo (KZN) 11 zápasů (3+4)

HK Sibir Novosibirsk

Hosté skončili po základní části na druhé příčce Východní konference a v první kole play off narazili na Čeljabinsk. S Čeljabinskem se hrála série na šest zápasů, neboť hráči Sibiru si připsali dvě prohry 1:4 a 1:2 v prodloužení. Mimo tyto dva zápasy si ale počínali dnešní hosté výborně a díky výhrám 5:2, 7:3, 3:1 a 2:1 postoupili do čtvrtfinále.
    HK Sibir Novosibirsk – Traktor Čeljabinsk 4:2 (na zápasy)

Ve čtvrtfinále narazil Sibir na loňského vítěze Gagarinova poháru – Magnitogorsk. S ním si hráči Novosibiru poradili vcelku lehce, když si připsali jedinou prohru 2:5 a po vybojovaných vítězstvích 2:0, 3:2, 3:2 v prodloužení a 3:1 se mohli hráči ze Sibiře radovat z postupu do finále Konference.
    HK Sibir Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 4:1 (na zápasy)

Nejproduktivnější hráči hostujícího mužstva

1. Patrik Hersley (SIB) 12 zápasů (3+6)
    2. Jonas Enlund (SIB) 12 zápasů (1+7)
    3. Dmitrij Kugryšev (SIB) 12 zápasů (1+6)

Československá stopa

Petr Vrána (KZN) 11 zápasů (0+1)
    Alexander Salák (SIB) 10 zápasů, 93,4%, 1,74 gólu na zápas

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Rylov, Denisov "A", Brookbank, Medvěděv "A", Musin, Pajgin – Mirnov, Azevedo, Möller – Kolcov, Svitov "C", Lukojanov – Gluchov, Vrána, Varnakov – Petrov, Burmistrov, Kostitsyn

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Bělov, Mamašev, Ožiganov, Menšikov, Verešagin, Gimajev, Ignatovič – Kugryšev, Koskiranta, Enlund "A" – Jefimenko, Ullström, Kopejkin "C" – Sannikov, Gubin "A", Vorošilo – Šalunov, Bobrov, Butuzov

Rozhodčí: Bulanov, Odins – Medveděv, Sazonov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:09
    Na úvodním buly uspěli domácí, kteří zakládají první útočnou akci dnešního zápasu.

00:25
    Ullström nedostihl nahozený puk a hrají znovu hráči Kazaně.

00:53
    Kugryšev prověřil Nilssona střelou ke vzdálenější tyči, ale domácí brankář vykopl betonem. Následně se už Enlund k dorážce nedostal.

01:53
    Rylov si sjel nebezpečně před Salákovu branku a zakončil z mezikruží, ale český brankář jeho pokus kryje.

02:00
    Domácí střídačka dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

02:30
    Kolcov ukázal svůj důraz a aktivitu, když se prodral s kotoučem z vlastní obranné třetiny a ještě dokázal málem zaútočit.

03:02
    Alexejev střílel nebezpečně z vrcholu levého kruhu, ale jeho střela prolétla těsně vedle bližší tyče.

03:31
    Kopejkin neměl komu nahrát, a tak jen nahodil kotouč do chumlu těl před bránou.

04:00

04:05
    Kostitsyn se rovnou jal ujíždět za kotoučem, ale Salák si pospíšil z brány a rozehrál.

04:53
    Před Salákovou brankou zůstával ležet Ignatovič a hra je přerušena. Ignatovič schytal nepříjemně kotouč do obličeje.

05:19
    Dlouhá rozehrávka na útočnou modrou čáru domácím nevyšla a je pískáno zakázané uvolnění.

05:50
    Hosté dostali puk jen za Nilssona, kde se jej ujímá obránce Rylov.

06:09
    Alexejevova střela k protější tyči neměla mnoho šancí na úspěch a prolétla dobrý metr mimo branku.

06:52
    Varnakov umotal jednoho soupeře za Salákovou brankou a následně se vytočil do zakončení, ale kotouč z jeho hole nezamířil mezi tři tyče.

07:39
    Azevedo předvedl i svoje defenzivní schopnosti, když vybojoval kotouč ve vlastním pásmu.

07:50
    Kazaň vstřelila branku!
    A Salák je dnes poprvé překonán a domácí jdou do vedení! Burmistrovovu dělovou ránu vyrazil český brankář jen lapačkou do mezikruží, kam si sjel KIRILL PETROV, který svojí střelou z první uklidil kotouč přesně k jedné z tyček! Asistence: Ilja Nikulin a Alexander Burmistrov.
    PETROV - 1:0

08:29
    Hosté se pokusili zaskočit Nilssona zasunutím puku k bližší tyči, ale hostující brankář obstál.

09:04
    Před Salákem se utvořil další závar, ale kotouč nakonec narazil jen do zadního mantinelu za brankářem Sibiru.

09:50
    Butuzov vypálil mezi bruslemi jednoho z obránců, ale kotouč si to namířil přímo do rohu kluziště.

10:49
    Kugryšev aktivně napadal rozehrávku domácích až za Nilssonem, ale nakonec puk nezískal.

11:05
    Sannikov už se po přejetí modré čáry chystal ke střele, ale byl mu odpískán ofsajd.

11:31
    Lukojanov byl za Salákovou klecí zastaven na hraně pravidel a tribuny bouří.

11:53
    A nakonec je potrestaný jiný zákrok. Konstantin Alexejev (SIB) je vyloučen za podražení.

12:04
    Domácí byli vyhnání z útoční třetiny a do té se až nyní vrací s pukem Azevedo.

12:22
    Hosté nehrají oslabení vůbec špatně a opětovně vyhánějí hráče Kazaně až za jejich branku.

12:47
    Koskiranta nedokázal namést puk po hrazení a domácí se usazují v pásmu.

13:02
    Ožiganov se obětavě vrhl do Nikulinovy dělovky a nyní kulhá na střídačku.

13:43

14:12
    Hosté aktivně forčekují, ale ke kotouči se ne a ne dostat.

14:27
    Kornějev vypálil hodně nebezpečně z levé strany a Salák vyrazil puk přímo k volnému Burmistrovovi, který ovšem z bezprostřední blízkosti zasáhl jen zadní mantinel.

15:15
    A další obrovský závar před Salákem, jenže český brankář se výborně natáhl na brankovišti a navíc byl faulovaný!

15:20
    Igor Mirnov (KZN) je vyloučen za nedovolené bránění.

15:47
    Medvěděv se parádně natáhl na led a zabránil Kugryševově přihrávce v cestě do brankoviště.

16:26
    Mamašev dělal, co mohl, aby udržel puk v útočném pásmu, ale nakonec je mu pískán ofsajd.

16:30
    Puk směřuje přes hřiště až k Salákovi, který pomůže svým spoluhráčům s rozehrávkou.

17:20

17:23
    Šalunov vypálil nepříjemně od pravého kruhu, ale Nilsson jeho pokus dokázal pokrýt!

17:30
    Po krátkých debatách se bude vylučovat. Alexej Jefimenko (SIB) dostává desetiminutový osobní trest za vyhození kotouče z hrací plochy.

18:36
    Hra se nyní odehrává převážně ve střední třetině. Ani jednomu z celků se nedaří dostat se do útočného pásma.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:33
    Hosté vlétli hodně zostra do rozehrávky domácích, ale hráči Kazaně puk nakonec udrželi ve své moci.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První perioda je minulostí, dočkali jsme se v ní jediné branky. O tu se postaral v osmé minutě Kirill Petrov, který dokázal z dorážky prostřelit brankáře Saláka. Jinak byla po většinu první třetiny hra vyrovnaní a šance jsme viděli na obou stranách, i když domácí byli nebezpečnější. Stav po první periodě je tak 1:0.
    Druhá třetina začne přibližně v 16:50.

20:01

20:07
    Na úvodním buly druhé dvacetiminutovky byli znovu úspěšnější domácí hráči.

20:34
    Ullströmovu střelu dorážel z velikého úhlu ještě Enlund, ale jeho střela neměla mnoho šancí na úspěch a nezamířila přesně ke vzdálenější tyči.

20:49
    Kopejkin zakončil z otočky, ale Nilsson v klidu přikryl puk lapačkou a nikoho nepustil k dorážce.

21:03
    Sannikov přitvrdil hru v rohu kluziště, ale ani přesto nedostal puk do své moci.

21:36
    Sannikov napadal Nilssonovu rozehrávku za brankou a hosté se alespoň na okamžik dostali ke kotouči.

22:06
    Vrána pěkně nabral rychlost, protančil mezi obránci a pokusil se ohrozit Saláka bekhendem, jenže český brankář zasahuje.

22:45
    Čtvrtá domácí formace dělá neuvěřitelné problémy hostující obraně! Petrov se znovu natlačil až před brankoviště, kde byl faulovaný a následně ještě střílel do poloodkryté klece, kam se vrhl Salák, Burmistrov, ale ten nezamířil přesně.

22:45
    Vjačeslav Bělov (SIB) je vyloučen za hákování.

23:18
    Kotouč je za brankou Kazaně, kde rozehrává brankář Nilsson.

23:37
    Kotouč se odrážel ke Kolcovovi u pravé tyče, ale ten ztratil rovnováhu a nemohl zakončit.

24:04
    Hráči Novosibirsku znovu vyhazují kotouč z vlastního pásma.

24:45

25:02
    I po uplynutí přesilové hry drží domácí kotouč v útočné třetině.

25:41
    Ullströma zbořil v útočném pásmu Kolcov.

26:09
    Hostím se opravdu nedaří vytvořit si nějaký větší tlak v útočném pásmu.

26:20
    Vjačeslav Bělov (SIB) usedá znovu na trestnou lavici. Opět se provinil hákováním.

26:33
    Hosté vyhodili puk a Šalunov se jal napadat rozehrávku Kazaně.
    MÖLLER - 2:0

26:49
    Domácí využívají přesilovou hru a odskakují na rozdíl dvou branek! Salák dokázal vyrazit střelu od modré čáry přímo k OSCARU MÖLLEROVI, který následně obkroužil branku a zasunul kotouč k protější tyči! Salák se ještě vrhl přes brankoviště obřím skokem, ale tento puk už nemohl zastavit. Asistence: Petr Vrána a Jevgenij Medvěděv.

28:15
    Domácí drží puk za vlastní bránou a nyní jsou jednoznačně na koni.

28:33
    Salák si výborně povyjel a dokázal vytěsnit Burmistrovovu střelu z levé strany!

29:19
    Mirnova srazil u mantinelu hodně nešetrně zezadu Ignatovč, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře.

29:44
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním.

30:11
    Hostující kapitán Kopejkin si vyslechl hlasitý pískot z tribun za svůj bodyček na modré čáře. Nutno říct, že se jednalo o čistý zákrok.

31:05
    Medvěděvova střela od modré čáry byla sražena a skončila v ochranné síti nad Salákem.

31:47
    Hostům se nyní skutečně nic nedaří a domácí se zpod jejich tlaku dostávají jednoduchým vyhozením.

32:21
    Šalunovova střela byla sražená a nakonec ani nezamířila na branku Kazaně.

32:29
    Ožiganovovi sedla střela z první parádně a Nilsson se musel pořádně natáhnout, aby zachytil jak střelu k bližší tyči, tak následně vypadlý kotouč.

32:39
    Azevedo se jako stíhačka hnal za vyhozeným kotoučem a nyní se hodně rozčiluje, že sudí odpískal zakázané uvolnění. Alexander Salák k němu za brankou ještě prohodil několik slov. Jestli přátelských nebo ne, to už se můžeme jen domýšlet.

33:15
    Domácí dokázali utvořit před Salákem znovu pěkný závar, ale český brankář výborně zachytil teč svého krajana Vrány.

33:45
    Burmistrov byl ve výtečné pozici, ale stál zády k brance a nemohl zakončit.

34:01
    Petr Vrána měl na levé straně ohromné množství prostoru, ale Salák se výborně vysunul a zmenšil tak střelecký úhel a zasahuje! Následně se nám začíná na ledě přiostřovat, protože Menšikov poslal na led nešetrným zákrokem Burmistrova.

34:26
    Gimajev vyzýval v rohu kluziště na souboj Lukojanova, ale nakonec rozhodčí od sebe oba borce roztrhávají.

34:26
    Arťom Lukojanov (KZN) a Sergej Gimajev (SIB) jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

34:39
    Azevedo zůstával osamocený před Salákem, ale nedokázal tečovat střelu od modré čáry za jeho záda.

34:59
    Vereščagin se natahoval po křižné přihrávce směřující před brankoviště, ale nedosáhl na puk.

35:45
    Brookbankovu střelu od modré Salák příliš neviděl, a tak zasahuje spíše jen reflexivně.

36:26
    Oba týmy jsou v plném počtu.

36:27
    Ullström udělal krásnou kličku soupeři, objel si ho a následně si dokázal položit i Nilssona, ale ten vytáhl jeho bekhendový pokus lapačkou mimo branku!

36:37
    Alexander Burmistrov (KZN) je vyloučen za sekání.

37:12
    Nikulin byl za brankou hodně ostře atakovaný, ale i přesto souboj ustál a vyhazuje kotouč.

37:35
    Až nyní se hosté usazují v pásmu.

37:46
    Enlund obdržel skrz brankoviště milimetrovou přihrávku, ale v potřebný moment neměl hůl na ledě a nedokázal zakončit za odkrytá Nilssonova záda.

38:37

38:55
    Nepříjemné nahození ze středního pásma Nilssonovi málem vypadlo, a tak domácí brankář raději přerušuje hru.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:12
    Hosté mají skutečně smůlu. Kotouč nyní poskakoval před brankovištěm, kde byli hned dva volní hráči Sibiru, ale ani jeden nedokázal kotouč zasáhnout!

39:45
    Domácí měli dobrou možnost, ale Vrána nasměroval svoji přihrávku jen do bruslí soupeře.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I druhá třetina je minulostí. Opět jsme se dočkali jedné branky v této třetině a opět to byl gól do sítě Novosibiru. Jedinou branku této dvacetiminutovky vsítil v přesilové hře Oscar Möller, který nedal Salákovi šanci. V sedmatřicáté minutě měl pak ohromnou šanci na snížení Ullström, ale ten v úniku zklamal. Stav po druhé třetině je tak 2:0.
    Třetí třetina začne přibližně v 17:42.

40:01

40:09
    Ullström uspěl na úvodním buly třetí třetiny a hráči Sibiru ihned startují vpřed.

40:24
    Ale další dlouhá přihrávka jim nevyšla. Rozhodčí píská zakázané uvolnění hostí.

40:54
    Hosté napadají hodně vysunutě, ale domácí i přesto kombinují naprosto přesně z hole na hůl.

41:46
    Butuzov dokázal na chvíli vybojovat puk pro hosty, ale Gubin jej následně v osobním souboji ztratil.

42:30
    Domácí mají parádně sevřenou obranu a hostím nezbývá nic jiného než nahazovat kotouče, což zatím nepřináší ovoce.

43:13
    Vorošilo sestřelil u vlastní modré čáry Medvěděva, ale domácí zůstávají v držení kotouče.

43:54
    Hosté zamkli hráče Kazaně před vlastní bránou a Enlund dlouhou dobu kroužil kolem klece, až se nakonec rozhodl pro zakončení, ale Nilsson si svojí mezírku mezi betony pohlídal.

44:46
    Varnakov po natlačení se do mezikruží vypálil ke vzdálenější tyči, ale nemířil přesně a Salák nemusel zasahovat.

45:13
    Hosté se musejí sami stáhnout z kotoučem až do vlastní třetiny, přestože by potřebovali spíše útočit.

46:25
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Jevgenij Medvěděv (KZN) je vyloučen za nedovolené bránění.

46:28
    Mamaševovu tvrdou střelu zblokoval svými chrániči Kornějev.

47:01
    Hosté hezky zakombinovali, ale jejich ťukesu chybělo zakončení! Koskiranta v mezikruží promáchl.

47:31
    Šalunov neměl komu přihrát, a tak vypálil sám k bližší tyči, jenže u té byl pevně přitisknutý Nilsson.

47:38
    Ullström daroval Šalunovovi kotouč do vyložené šance, ale hostující útočník trefil přesně hůl přesouvajícího se Nilssona! Hosté mají ohromnou smůlu v dnešním zápase.

48:05
    Šalunov se znovu vytáčel před bránu, ale Nilsson znovu uspěl. Následuje menší roztržka mezi Nikulinem a Ullströmem.

48:25

48:45
    Po rychlém přechodu domácích do útoku zakončoval bekhendem Azevedo, ale Salák byl včas u bližší tyče.

49:23
    Přesilová hra hostů bude znovu pokračovat. Jevgenij Medvěděv (KZN) je vyloučen za hru vysokou holí.

49:30
    Kotouč z holí hráčů Sibiru opustil ledovou plochu a vhazovat se bude ve střední třetině.

49:43
    Varnakov vyhazuje puk po hrazení a domácí se osvobozují.

50:30
    Mamaševovi přeskočil kotouč hůl, ale hosté zůstávají v útoku.

51:24
    Sibir právě vstřelil branku!
    A hosté přeci jen snižují! VLADIMIR BUTUZOV se ujal kotouče za brankou a natočil se před Nilssona, kterého přeci jen s trochou štěstí dokázal prostřelit! Asistence: Stěpan Sannikov.
    BUTUZOV - 2:1

52:03
    Stěpan Sannikov (SIB) je vyloučen za podražení.

52:16
    Hosté se ale rychle dostali k puku a dokonce získali vhazování před brankářem Nilssonem.

52:39
    Domácí se ale opět usazují v útoku a kombinují.

53:12
    Tvrdá střela od modré čáry nezamířila na Salákovu klec.

53:27
    Gubinovi vyhození ještě nevyšlo, ale následně se hosté přeci jen osvobozují.

54:03

54:14
    A vylučovat se bude znovu na straně Sibiru. David Ullström (SIB) je vyloučen za podražení.

54:22
    Hosté se hned v úvodu oslabení osvobozují.

55:00
    Domácí konečně drží pásmo a začínají se svojí přesilovkovou kombiancí.

55:21
    Möllerovu tvrdou ránu od modré čáry vyráží Alexander Salák bez větších potíží.

55:47
    Protiútok hostí zastavuje odpískaný ofsajd. Nicméně hostím teď hra v oslabení vůbec nevyhovuje, potřebují útočit.

56:14

56:28
    Hostující útočník se hnal do útoku, ale Medvěděv jej před brankoviště nepustil.

57:05
    Lukojanovova tvrdá střela z první končí na Salákově plastronu. Český brankář se dobře přesunul.

57:34
    Útočné pásmo nyní okupují hráče Novosibirsku, kteří stupňují svůj tlak.

57:52
    Střela od modré se zastavila v chumlu těl před bránou a následuje vyhození až na zakázané uvolnění.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:14
    Salák na střídačce! Hosté to zkusí v šesti.

58:59
    Mamaševova střela od modré nebyla vůbec špatná, ale Nilsson ji vytěsňuje svojí lapačkou.

59:21
    Hosté i nadále kombinují v útoku.

59:29
    Medvěděv vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

59:30
    Obě mužstva si vybrala oddechový čas.

59:30
    Azevedo byl vykázaný z vhazování a hosté tak budou mít větší šanci na úspěch.

59:47
    Hosté vydolovali puk z rohu a od modré pálil Koskiranta, jenže jeho střela byla sražená a domácí vyhazují!

60:00

A je to tady! Siréna zazněla a dnešní druhý semifinálový zápas je minulostí. Ve třetí periodě se poprvé v zápase i v sérii dokázali prosadit hosté, za které překonal v dvaapadesáté minutě Nilssona Vladimir Butuzov. Hosté na konci ještě tlačili a snažili se o vyrovnání, ale přidat druhou branku už se jim nepodařilo, a domácí tak vítězí 2:1.

Stav série 2:0

Československá stopa v utkání

Petr Vrána (KZN) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:02
    Alexander Salák (SIB) 16 zákroků, 2 góly, 88,8 % (18:23:02)

Filip Ardon

Branky a nahrávky: 8. Petrov (Nikulin, Burmistrov), 27. Möller (Vrána, Medvěděv) – 52. Butuzov (Sannikov)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Bělov, Mamašev, Ožiganov, Menšikov, Vereščagin, Gimajev, Ignatovič – Kugryšev, Koskiranta, Enlund "A" – Jefimenko, Ullström, Kopejkin "C" – Sannikov, Gubin "A", Vorošilo – Šalunov, Bobrov, Butuzov

Rozhodčí: Bulanov, Odins – Medveděv, Sazonov