Slovensko – Dánsko 4:3 (2:1 po s.n.) | Švýcarsko – Rakousko 3:4 (0:1 po s.n.) | Bělorusko – Slovinsko 4:2 (kon.)
Francie – Německo 1:2 (kon.) | Norsko – USA 1:2 (kon.) | Lotyšsko – Česko 2:4 (kon.)
Lotyšsko
2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Česko
Sobota 02.05.2015, 20:15 • O2 arena • Mistrovství světa • Skupina A

59:52
    Lotyšsko ještě dostává menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

55:56
    Neuvěřitelnou šanci teď neproměnil Dzerinš, který po výborné přihrávce od Darzinše netrefil úplně prázdnou branku!

51:41
    Šance pro Lotyšsko. Dvě minuty za vysokou hůl dostává opět Ondřej Němec.

51:14
    17 383 diváků sleduje tento duel, je vyprodáno.
    Jakub VORÁČEK - 2:4

45:29
    Česko právě vstřelilo branku!
    Upocená přesilovka přece jenom využita! Kovářovu ránu ještě Masalskis vyrazil, pouze však k JAKUBU VORÁČKOVI, který zametl puk do branky. Důležitý moment. Gól však padl už v situaci 5 na 4, takže se pokračuje v plném počtu na obou stranách. Asistence: Jan Kovář.

44:20
    Růžička si bere oddechový čas. Česko má šanci rozhodnout zápas.

44:20
    Na trestné lavici už sedí Krisjanis Redlihs.

43:27
    Koba Jass zastavil české přečíslení 3 na 1 pouze za cenu podražení, je tu přesilovka domácího týmu.

39:17
    Za podražení odchází na trestnou lavici Ondřej Němec.

39:04
    Daugavinš nabíjel na střelu Darzinšovi, Lotyši mají v závěru třetiny tlak a budou hrát přesilovku. V signalizované výhodě ještě pálil Jerofejevs, ale trefil jen Pavelce.

38:29
    Po hrůzostrašné chybě českého týmu při rozehrávce mohl srovnat Cipulis, zcela sám před Pavelcem ale nedotáhl svůj blafák do zdárného konce.

38:08
    Klepiš ideální přihrávkou napříč brankovištěm našel Červenku, tomu vložil hůl do střely jeden z lotyšských beků a ztečoval kotouč nad.

36:28
    Voráček nabízel puk před branku, kde dorážel Jágr. Následně ještě právě Jágr s Eratem měli velké šance na brankovišti, volný kotouč ale za Masalskise nedoklepli.
    Jaromír JÁGR - 2:3

32:44
    Z velkého tlaku v útočném pásmu se nejprve neujaly příležitosti Erata ani kličkovaná Kováře, po rychlé souhře s Eratem se ale už prosadil JAROMÍR JÁGR. V hale je opět obrovský rámus, Češi otáčí skóre zápasu. Asistence: Martin Erat a Jan Kovář.

31:38
    Dvacet sekund přesilovky pět na tři, na trestné už sedí za sekání Sotnieks. Ten navíc dostává trest na pět minut a do konce utkání!

29:58
    Český tým bude hrát přesilovou hru. Z velkého tlaku rezultovalo sekání Andrise Dzerinse.
    Jan KOVÁŘ - 2:2

24:25
    Rychle po usazení se v útočném pásmu využívá přesilovku přesnou střelou pod víko JAN KOVÁŘ. Češi tak využili na tomto šampionátu další přesilovku. Bez asistence.

23:46
    Maris Jass teď svým vyloučením za vražení na hrazení dává možnost českému týmu vyrovnat.
    Mikelis REDLIHS - 2:0

23:18
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Jenže Lotyši velmi rychle odpovídají! Nepříliš nebezpečná střela z levého kruhu v podání MIKELISE REDLIHSE prošla Salákovi pod rukou a český brankář opouští scénu. Místo něj je na ledě Ondřej Pavelec. Asistence: Janis Sprukts.
    Michal JORDÁN - 1:1

22:01
    Češi začali druhou třetinu aktivně, puk se dostal na modrou čáru k MICHALU JORDÁNOVI, který vystřelil od modré čáry a Masalskis přes dobrou clonu dvou českých hráčů nic neviděl. Kotouč zastavila až síť. Asistence: Roman Červenka a Jiří Novotný.

17:53
    Jágr s Kovářem se dostali před bránu a snažili se dorážet, hostující obránci nakonec odpálili puk pryč.

14:03
    Další přesilová hra Lotyšů. Na trestnou lavici usedá za faul vysokou holí Martin Zaťovič.
    Kaspars DAUGAVINŠ - 1:0

13:13
    Lotyši využívají přesilovku a ujímají se vedení! Na modrou čáru dostal přihrávku do jízdy KASPARS DAUGAVINŠ, dostal se před Saláka a vystřelil bekhendem. Kotouč prošel českému gólmanovi pod pravou paží. Asistence: Lauris Darzinš.

12:17
    Jaromír Jágr (CZE) odjíždí na trestnou lavici. Podrazil lotyšského útočníka a Češi se budou dvě minuty bránit.

09:42
    Jan Kovář se uvolni, i díky dobrému napadání druhé formace, sám před Masalskise, položil si ho a puk poslal těsně vedle levé tyče!

Radek Barkman

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 14. Daugavinš (Darzinš), 24. Redlihs (Sprukts) – 23. Jordán (Červenka, Novotný), 25. Kovář, 33. Jágr (Erat, Kovář), 46. Voráček (Kovář)

Lotyšsko: Masalskis – Redlihs, Jerofejevs, Sotnieks, Galvinš, Širokovs, Cibulskis, M. Jass – Sprukts (A), Redlihs, Bukarts – Darzinš (A), Daugavinš (C), Džerinš – Sauleitis, Berzinš, Cipulis – Bajaruns, Skvorcovs, K. Jass – Abols.
    Česko: Salák – Hejda (A), Němec, Kolář, Nakládal, Čáslava, Jordán, Krejčík – Sobotka, Erat, Voráček (C) – Klepiš, Kovář, Jágr (A) – Červenka, Novotný, Smoleňák – Koukal, Hertl, Simon – Zaťovič.

Rozhodčí: Olenin, Stricker – Kilian, Puolakka