Sobota 27.06.2015, 21:00 • Praha - Letná • Mistrovství Evropy U21 • Semifinále

To je z tohoto semifinálového duelu vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:00:49)

Střely na branku: 5:6
    Rohy: 6:1
    Fauly: 12:10
    U kotle švédských fanoušků je veselo, oslavy táhne John Guidetti

Rozhodčí po brance rovnou ukončil zápas a odstartoval tím švédskou postupovou radost. Dánové sice vstoupili do druhého poločasu aktivněji, vytvořili si šance a v 63. minutě i snížili Bechem, jenže v době, kdy ve vzduchu viselo vyrovnání, přišel protiúder. V 83. minutě spáchala dánská obrana velkou hrubku a Quaison pohotově toto pochybení potrestal. V nastaveném času pak ještě skóroval Hiljemark a pečetil výhru 1:4. Švédsko tak postupuje do finále turnaje a střetne se v něm s Portugalskem.

90+5
    Oscar HILJEMARK - 1:4

90+5
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Švédové se vydali do rychlého brejku, Larsson zleva přihrál na druhou stranu, kde byl zcela volný OSCAR HILJEMARK a ten přízemní ranou počtvrté rozvlnil síť za Busk Jensenem.

90+4
    Zřejmě poslední útok Dánska, na střelu to ovšem vůbec nevypadá.

90+3
    Poslední změnu udělali i Švédové, Isaac Kiese Thelin udělal na trávníku místo pro Sama Larssona.

90+2
    Uffe Manich Bech pospíchá dolů, na poslední okamžiky nastupuje Viktor Fischer. Je za námi poslední střídání Dánska.

90+1
    Zprava střílel Mech, jeho přízemní rána olízla tyč a skončila v zámezí. Carlgren vše pouze kontroloval.

90+1
    Nakonec z toho byly rohy dva, ten druhý odvracel Carlgren svým pohotovým výskokem.

90
    Sudí přidá čtyři minuty.

90
    Ještě jeden rohový kop.

90
    Dánové už nemají čas na složité vymýšlení, proto dopředu létají dlouhé nákopy.

88
    Lindelöf svedl souboj s Poulsenem, ten upadl a reklamoval ránu do obličeje, sudí však nechal pokračovat ve hře.

87
    Carlgren se vznesl nad všechny a centr vyboxoval mimo pokutové území.

87
    Rohový kop Dánska.

Aleš Pur

Branky: 63. Bech – 23. Guidetti (pen.), 26. Tibbling (Guidetti), 83. Quaison, 90+5. Hiljemark (Larsson)

Karty:   59. Y. Poulsen (DEN)

Dánsko: Busk Jensen – Scholz, Christensen, Vestergaard (C), Knudsen – Jønsson (57. Vigen Christensen), Thomsen, Højbjerg – Bech (90+2. Fischer), Y. Poulsen, Falk (65. Sisto).
    Náhradníci: Jensen, Rønnow – Banggaard, Durmisi, Remmer, Sørensen, Nørgaard, Sisto, Vigen Christensen, Berggreen, Brock-Madsen, Fischer.

Švédsko: Carlgren – Lindelöf, Milošević, Helander, Augustinsson – Tibbling (72. Quaison), Hiljemark (C), Lewicki, Khalili – Kiese Thelin (90+3. Larsson), Guidetti (60. Ishak).
    Náhradníci: Rinne, Linde – Baffo, Holmén, Konate, Gustafsson, Quaison, Olsson, Zeneli, Hrgota, Ishak, Larsson.

Rozhodčí: Sergej Karasjov – Anton Averjanov, Tichon Kalugin (všichni RUS)