Ústí n. L. – Most 0:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Č. Budějovice 3:3 (kon.) | ROW Rybnik – Karviná 1:0 (kon.)
Táborsko – Slavia 1:3 (kon.) | Katowice – Třinec 2:0 (kon.) | Líšeň – Znojmo 1:3 (kon.)
Kolín – Pardubice 0:3 (kon.) | Brno – Ingolstadt 0:2 (kon.) | Miedź – Hr. Králové 1:1 (kon.)
Aue – Ústí n. L. 2:1 (kon.) | Dukla Praha – Olympiakos 1:0 (kon.)
GKS Katowice
2:0 (2:0)
FK Třinec
Středa 15.07.2015, 17:00 • Stadion przy ul. Bukowej • Přípravný zápas

Loučím se s vámi z katovického stadionu a těším se s vámi na setkání u dalších online přenosů nejen z českých, ale také z polských stadionů. Přeji vám příjemný zbytek dne. (18:46:31)

Skončilo nám přípravné utkání mezi českým a polským druholigistou vítězstvím domácího celku 2:0. O výsledku rozhodly dva góly katovického týmu v prvním poločase, přesto výkon Třineckých dával naději na úspěch. Bohužel po změně stran už účastník Fotbalové národní ligy nebyl natolik silný, aby dvoubrankovou ztrátu dokázal smazat a katovickému celku nevstřelil ani branku.

90

88
    Na druhé straně se opřel do míče Málek, po jeho pumelici se natahoval gólman Dobrolinski, ale zasahovat nemusel, neboť míč minul katovickou bránu o nějaký ten metr.

87
    Nepříjemný Szoltyse hosté odvrátili pouze k soupeři, naštěstí pro Třinecké, jejich kombinaci před pokutovým územím ukončil rázným odkopem obránce Hloch.

83
    wolkowicz byl blízko třetí brance, stačilo, aby mu míč při zpracování za třineckou obranou neutekl od kopačky a mohl střílet na třineckou bránu. Tak akorát přišel o balón a vysloužil si trochu posměchu z tribuny.

81
    Centr Martynka z pravé strany přeletěl pokutové území, následně Ceplák přišel o míč.

80
    Po faulu na Franczaka obdržel žlutou kartu třinecký Martin Samiec.

80
    Utkání sleduje zhruba 450 diváků.

78
    Franczak si sběhl s míčem do středu a vypálil z nějakých třiceti metrů vedle třinecké brány.

75
    Třinecký trenér Kalivoda podruhé v průběhu poločasu vystřídal. Zimku nahradil Martynek.

75
    Po dlouhé době jsme viděli střelu. Míč se dostal na hranici vápna k Pielorzovi a katovický záložník pokusem z první podkopl balón a vysoko přestřelil bránu.

71
    Motyčka napřáhl z třiceti metrů a jeho střelu letící do pravého horního růžku gólman Dobrolinski se vší námahou vytáhl vedle brány.

69
    Janoščín nakopl balón z levé strany na hranici vápna, Zimka míč sklepl pro Dediče, kterému byl v gólové pozici odmáván offside.

67
    Střídání v třineckém týmu. Hřiště opustil Vomáčka a nahradil ho obránce Hloch.

67
    Velner hledal dlouhý balónem rozběhnutého Málka, jenře před ním byl rychlejší katovický obránce.

64
    Janoščín lobíkem vysunul Cepláka, ten se pokusil přes bránícího soupeře odcentrovat, jenže soupeř zblokoval míč na rohový kop.

63
    Málkův nákop na hrot končí pouze u brankáře Dobrolinského. Třinečtí předvádí horší výkon než v první půli.

60
    Betkowski se napřáhl z nějakých dvaadvaceti metrů a prudkou střelou sestřelil spoluhráče Franczaka. Ten se s bolestivou grimasou zvedá ze hřiště.

Igor Mainka

Branky: 15. Goncerz, 41. Leimonas

Karty:   80. Samiec (TRI)

GKS Katowice:
    1. poločas: Kuchta – Pietrzak, Kaminski, Jurkowski, Czerwinski – Pielorz, Leimonas – Franczak, Burkhardt, Bebenek – Goncerz
    2. poločas: Dobrolinski – Franczak, Leimonas, Pielorz, Jurek – Duda, Trochim – Zapotoczny, Betkowski, Szoltys – Wolkowicz

FK Třinec:
    1. poločas: Brych – Joukl, Vomáčka, Hloch, Knötig – Bedecs, Salachna – Malcharek, Mozol, Tomeček – Dočekal
    2. poločas: Bruk – Velner, Čelůstka, Vomáčka (67. Hloch), Janoščín – Motyčka, Samiec – Zimka (75. Martynek), Málek, Ceplák – Dedič