Ústí n. L. – Most 0:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Č. Budějovice 3:3 (kon.) | ROW Rybnik – Karviná 1:0 (kon.)
Táborsko – Slavia 1:3 (kon.) | Katowice – Třinec 2:0 (kon.) | Líšeň – Znojmo 1:3 (kon.)
Kolín – Pardubice 0:3 (kon.) | Brno – Ingolstadt 0:2 (kon.) | Miedź – Hr. Králové 1:1 (kon.)
Aue – Ústí n. L. 2:1 (kon.) | Dukla Praha – Olympiakos 1:0 (kon.)
GKS Katowice
2:0 (2:0)
FK Třinec
Středa 15.07.2015, 17:00 • Stadion przy ul. Bukowej • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den všem sportovním fanouškům. Dnes vám přiblížíme v našem online přenosu přípravný zápas mezi GKS Katowice a FK Fotbal Třinec. Ze zápasů vám budeme přinášet důležité informace.

GKS Katowice: Kuchta – Pietrzak, Kamiński, Jurkowski, Czerwiński – Pielorz, Leimonas – Frańczak, Burkhardt, Bębenek – Goncerz

FK Fotbal Třinec: Brych – Joukl, Vomáčka, Hloch, Knötig – Bedecs, Salachna – Malcharek, Mozol, Tomeček – Dočekal.

Vítáme vás u online přenosu přímo z Katovic, kde nás čeká duel dvou druholigistů. Třinec nastoupil v bílé kombinaci dresů, Katovičtí v zelené.

1

3
    V úvodních minutách byl častěji míč na kopačkách domácích, hraje se více na třinecké polovině, ale bez vážnější příležitosti.

5
    Dlouhý nákop Malcharka za obranu Katovic svého adresáta nenašel.

7
    Joukl sestřelil z levé strany rozběhnutého hráče Katovic. Zákrok hodný žluté karty zůstal bez karetního trestu.

8
    Czerwinského přímý kop odhlavičkoval u bližší tyče číhající Dočekal mimo vápno.

11
    Brychův výkop od vlastní brány zaletěl pouze za autovou čáru. Míč je opět u hráčů Katowic.

12
    Tomečkův centr z levé strany s problémy odkopl mimo vápno obránce Kaminski.

14
    Prudký centr Tomečka od levého praporku přeletěl vedle katovické brány až na druhou stranu k Malcharkovi, ten odcentrovat nedokázal.

15
    Katowice právě vstřelily branku!
    Domácí se ujímají vedení. Franczak poslal krásný centr z pravé strany a GRZEGORZ GONCERZ rozběhnutý ke vzdálenější tyči nedal přesnou hlavičkou šanci třineckému brankáři – 1:0.
    15. Grzegorz GONCERZ - 1:0

18
    Třinec mohl vzápětí vyrovnat, jenže Malcharkův střílený centr z pravé strany nedokázal za brankáře Kuchtu usměrnit vytáhlý Dočekal.

20
    Malcharek ukličkoval na pravé straně katovického obránce, odcentroval před malé vápno, kde si našel své místo Dočekal a prudkou hlavičkou pod břevno nechal vyniknout gólmana Kuchtu.

21
    Z následného rohu již Třinečtí brankovou hrozbu nevymysleli.

22
    A další zajímavá příležitost hostů. Po centru Mozola lehce lízl balón Dočekal, bohužel gólman Kuchta dokázal zareagovat na změnu směru míče a balón vyrazil.

23
    Neskutečné, co nyní zahodil střelec úvodní branky Goncerz, který dostal míč od Burkhardta, ale sám před malým vápnem pouze dloubl do míče, který vlétl přímo do rukavic třineckého brankáře Brycha!

27
    Tomeček se snažil prodrat po levé straně kolem dvou protihráčů, ale neuspěl. Domácí se zmocnili míče a nákopem o Tomečka vybojovali balón pro vlastního gólmana.

29
    Bedecs zkusil štěstí ze střední vzdálenosti, opřel se do balónu, ale o dva metry netrefil levou tyč Kuchtovy brány.

30
    Třinečtí jsou v posledních minutách lepším celkem, snaží se hrozit centry z levé nebo z pravé strany, bohužel zatím bez úspěchu.

31
    Když to nejde ze strany, zkouší to Bedecs střelou ze střední vzdálenosti. Jeho druhý pokus už byl daleko lepší, ale ještě pár centimetrů k dokonalé přesnosti chybělo.

32
    Na druhé straně Czerwinski nastřelil Joukla a vybojoval rohový kop, ze kterého se k odraženému míči dostal Burkhardt, ale prudkou přízemní střelou netrefil třineckou bránu.

34
    Bebenek zkusil štěstí křížnou střelou zpoza vápna, avšak ani po jeho střele se skóre neměnilo.

36
    Třinečtí rozehráli kombinační akci, ve které domácím nepůjčili míč, bohužel po levé straně se snažil projít Knötig, jenže míč skončil se odrazil od katovického hráče do zámezí.

37
    Následný rohový kop odvrátili domácí do bezpečí.

39
    Tomeček neprošel po levé straně před Pietrzaka, domácí se zatím velice dobře brání před třineckými ataky.

41
    Po centru Pietrzaka se v hlavičkovém souboji prosadil POVILAS LEIMONAS a domácí před koncem první půle vedou o dvě branky.
    41. Povilas LEIMONAS - 2:0

45
    v závěru první půle mají Třinečtí výhodu rohového kopu. Tomeček napálil prudký centr do vápna, Dočekal si opět našel prostor, ale hlavou míč neusměrnil mezi tři tyče.

45

V prvním poločase jsme viděli zajímavý fotbal s příležitostmi na obou stranách. Zatímco třinecký Dočekal nedokázal proměnit ani jednu ze svou šancí, domácí uspěli po dvou centrech ze strany. V 15. minutě se hlavou prosadil Goncerz, o 26 minut později Litevec Leimonas.

46

46
    Oba trenéři ve druhém poločase prostřídali.

48
    První střelu na bránu si ve druhém poločase připsali hráči Katovic. Betkowski však nedůraznou střelou z pětadvaceti metrů nemohl ohrozit brankáře Bruka.

49
    Nadějný přímá kop zpoza vápna zahrál Duda pouze do zdi vytvořené z bílých třineckých figurek.

54
    Kolem Vomáčky se snažil prokličkoval Wolkowicz, ale útočník Katovic dostal šanci pouze na získání rohového kopu, což se mu také povedlo.

55
    Následná standardní situace Katovic skončila nezdarem.

59
    Třinečtí se snažili rychlou kombinací dostat dopředu, jenže Málek už kromě obránců Katovic nikoho před sebou neměl, naopak za sebou na jeho zaváhání číhali další hráči v zelených dresech. Třinecký záložník o míč přišel.

60
    Betkowski se napřáhl z nějakých dvaadvaceti metrů a prudkou střelou sestřelil spoluhráče Franczaka. Ten se s bolestivou grimasou zvedá ze hřiště.

63
    Málkův nákop na hrot končí pouze u brankáře Dobrolinského. Třinečtí předvádí horší výkon než v první půli.

64
    Janoščín lobíkem vysunul Cepláka, ten se pokusil přes bránícího soupeře odcentrovat, jenže soupeř zblokoval míč na rohový kop.

67
    Velner hledal dlouhý balónem rozběhnutého Málka, jenře před ním byl rychlejší katovický obránce.

67
    Střídání v třineckém týmu. Hřiště opustil Vomáčka a nahradil ho obránce Hloch.

69
    Janoščín nakopl balón z levé strany na hranici vápna, Zimka míč sklepl pro Dediče, kterému byl v gólové pozici odmáván offside.

71
    Motyčka napřáhl z třiceti metrů a jeho střelu letící do pravého horního růžku gólman Dobrolinski se vší námahou vytáhl vedle brány.

75
    Po dlouhé době jsme viděli střelu. Míč se dostal na hranici vápna k Pielorzovi a katovický záložník pokusem z první podkopl balón a vysoko přestřelil bránu.

75
    Třinecký trenér Kalivoda podruhé v průběhu poločasu vystřídal. Zimku nahradil Martynek.

78
    Franczak si sběhl s míčem do středu a vypálil z nějakých třiceti metrů vedle třinecké brány.

80
    Utkání sleduje zhruba 450 diváků.

80
    Po faulu na Franczaka obdržel žlutou kartu třinecký Martin Samiec.

81
    Centr Martynka z pravé strany přeletěl pokutové území, následně Ceplák přišel o míč.

83
    wolkowicz byl blízko třetí brance, stačilo, aby mu míč při zpracování za třineckou obranou neutekl od kopačky a mohl střílet na třineckou bránu. Tak akorát přišel o balón a vysloužil si trochu posměchu z tribuny.

87
    Nepříjemný Szoltyse hosté odvrátili pouze k soupeři, naštěstí pro Třinecké, jejich kombinaci před pokutovým územím ukončil rázným odkopem obránce Hloch.

88
    Na druhé straně se opřel do míče Málek, po jeho pumelici se natahoval gólman Dobrolinski, ale zasahovat nemusel, neboť míč minul katovickou bránu o nějaký ten metr.

90

Skončilo nám přípravné utkání mezi českým a polským druholigistou vítězstvím domácího celku 2:0. O výsledku rozhodly dva góly katovického týmu v prvním poločase, přesto výkon Třineckých dával naději na úspěch. Bohužel po změně stran už účastník Fotbalové národní ligy nebyl natolik silný, aby dvoubrankovou ztrátu dokázal smazat a katovickému celku nevstřelil ani branku.

Loučím se s vámi z katovického stadionu a těším se s vámi na setkání u dalších online přenosů nejen z českých, ale také z polských stadionů. Přeji vám příjemný zbytek dne. (18:46:31)

Igor Mainka

Branky: 15. Goncerz, 41. Leimonas

Karty:   80. Samiec (TRI)

GKS Katowice:
    1. poločas: Kuchta – Pietrzak, Kaminski, Jurkowski, Czerwinski – Pielorz, Leimonas – Franczak, Burkhardt, Bebenek – Goncerz
    2. poločas: Dobrolinski – Franczak, Leimonas, Pielorz, Jurek – Duda, Trochim – Zapotoczny, Betkowski, Szoltys – Wolkowicz

FK Třinec:
    1. poločas: Brych – Joukl, Vomáčka, Hloch, Knötig – Bedecs, Salachna – Malcharek, Mozol, Tomeček – Dočekal
    2. poločas: Bruk – Velner, Čelůstka, Vomáčka (67. Hloch), Janoščín – Motyčka, Samiec – Zimka (75. Martynek), Málek, Ceplák – Dedič