Lipt. Mikuláš – Martin 1:4 (kon.) | Olomouc – Poprad 0:0 (zruš.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (2:1 po s.n.)
Litvínov – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Žďár n/S – Břeclav 4:3 (kon.) | Prostějov – Třebíč 3:2 (kon.)
Šumperk – Vsetín 1:5 (kon.) | Litoměřice – Mountfield HK 3:6 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 3:1 (kon.)
Slavia – Benátky n/J 1:3 (kon.) | Děčín – Klášterec nO 4:5 (0:1 po s.n.) | Skalica – Piešťany 1:2 (kon.)
Kobra – Klatovy 4:6 (kon.) | Pelhřimov – Tábor 6:7 (0:1 po s.n.) | Mor. Budějovice – Havlíčkův Brod 5:6 (kon.)
Opava – Nový Jičín 6:5 (1:0 po s.n.) | Plzeň – K. Vary 3:4 (1:2 po s.n.) | Kometa Brno – HC Slovan 5:1 (kon.)
HC VERVA Litvínov
4:2 (0:0, 0:2, 4:0)
Amur Chabarovsk
Úterý 11.08.2015, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC Verva Litvínov

Litvínov oproti pátečnímu utkání se Znojmem přichystal dvě zásadní změny. První celé utkání by měl odchytat Jaroslav Janus a do zápasu zasáhne také kapitán Michal Trávníček na levém křídle druhého útoku.

Amur je podstatně rozehranější než Litvínov a co víc, prohrál zatím jen jeden zápas. Představil se už šestkrát, poprvé 31. července. Třikrát byl sparingpartnerem japonské reprezentace, kterou porazil 5:1, 3:0 a 3:1. Poté podlehl Spartaku Moskva 2:3 a dvakrát zdolal Dynamo Minsk 2:1 a 3:2.

Zajímavost

Chabarovsk má okolo 600 tisíc obyvatel a leží jen dvacet kilometrů od hranic s Čínou. Je druhým největším městem Dálného východu po Vladivostoku.

V letech 2012-2014 v Chabarovsku působil člen mistrovského týmu Jakub Petružálek. V současném kádru jsou čeští hráči Jan Kolář a Tomáš Zohorna.

00:01

04:00
    Domácí jsou zatím mírně aktivnější. Z levého křídla se před branku proháčkoval Hanzl, ale k zakončení mu už nezbyl prostor.

05:11
    Ušenin byl velmi aktivní na brankovišti a Janus musel hasit několik nebezpečných dorážek. Strhla se dokonce menší mela.

07:02
    Zohorna dostal dobrou přihrávku mezi kruhy a střílí těsně nad horní tyč.

07:29
    Terjajev (CHA) vyloučen na 2 minuty za podražení.

08:37
    Pavlík to zkusil od modré přes clonícího Skleničku, ale Metsola včas vyrazil pravý beton.

09:43
    Hořava (LIT) vyloučen na 2 minuty za sekání.

10:21
    Gračev (CHA) vyloučen na 2 minuty za faul loktem.

11:27
    Stalnov (CHA) vyloučen na 2 minuty za hákování.

11:50

13:30
    Oba celky hrají v plném počtu.

13:50
    Pavelka hledal křižnou přihrávkou Martynka, ale ten by potřeboval Skleničkovu hůl aby na kotouč dosáhl.

15:05
    Hübl nezpracoval úplně ideálně přihrávku do jízdy a není divu, že mu střela nesedla. Domácí elitní útočník se tomu po zakončení usmívá, v sezoně by jistě tak veselý nebyl.

17:28
    Chasníci z dálného východu patrně úplně nepochopili význam "přátelského" utkání. Pro Vervu je to velmi tvrdé druhé utkání sezony.

19:10
    A opět Stalnov v obraně důrazně dohrál střílejícího Pavlíka.

19:44
    Kurbatov prošel středem, ale neměl spoluhráče v pohybu a tak pouze nahodil a vybojoval vhazování.

19:58
    Kubát si na modré žádal puk, ale Lukeš volil raději nahození.

20:00

20:01

21:06
    Achmetov vyslal na Januse nebezpečnou střelu z pravého křídla, ale slovenská jednička ve službách Vervy byla připravena.

22:40
    Vladislav Ušenin vystřelil, ale jeho pokus byl tečován do sítě nad brankou.

22:47
    Baškirov (CHA) vyloučen na 2 minuty za sekání.

23:21
    Lukeš našel křižným pasem přes pásmo Hübla, ten vypálil z první a Matsola jen vyrazil před sebe. Pavelka byl u dorážky později než obránci.

24:08
    Rotací hráčů se na brankoviště dostal Martynek, ale jeho teč šla vysoko nad.

24:50

24:50
    Spolu s návratem vyloučeného hráče na led byla nad branku tečována také střela Gerháta.

25:45
    Kubátovi nevyšla stahovačka na útočné modré a zpět do obrany za něj musel Hübl. Pro domácí vše dobře dopadlo. Útok Amuru byl vytlačen do rohu.

27:50
    Nebezpečné nahození Zuba od pravého hrazení končí po několika odrazech v levém rohu za brankou Litvínova.

28:28
    Gračev se pokusil překvapit brankáře objezdem kolem klece, ale byl až příliš pomalý.

29:12
    Černý (LIT) ukončil kroužení Rusů v domácí třetině držením a inkasuje 2 minuty.

30:30
    Vjačeslav Ušenin svedl několik tvrdých soubojů s Pavlíkem před branku, ale vše v rámci pravidel.

31:13

32:00
    Piroš měl chvilku poodkrytou branku, ale jeho střela z mezikruží se do branky nevešla.

33:22
    Sklenička inkasoval ránu nahozeným kotoučem do helmy a v ochozech to jen zahučelo.

33:56
    Kubát (LIT) vyloučen na 2 minuty za podražení.

34:10
    Šrámek odvedl perfektních 20 vteřin, když nedal hráči s pukem dýchat a nakonec kotouč vybojoval a vyhodil.

34:56
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Před brankou byl volný MICHAEL MIKLÍK, který trefil přesně pátý roh branky mezi betony brankáře Januse. Domácí brankář sice sklapl nohy, ale puk už zastavit nestačil. Asistence: Vitalij Šulakov, Artěm Zub.

36:45
    Terjajev chyboval před vlastní brankou, když přišel o kotouč, ale Jurčík se svým zakončením na Metsolu nevyzrál.

38:25
    Písařík už na modré čáře sotva pletl nohama a soupeř okamžitě trestá. Střela Miklíka ještě orazila pouze tyč, ale k puku se za překonaným Janusem dostal TOMÁŠ ZOHORNA a v klidu jej uklidil mezi tyče. Asistence: Michael Miklík, Dmitrij Tarasov.

39:10
    Domácí hrají v signalizované výhodě.

39:36
    Dvojité vyloučení pro Chabarovsk. Terjajev (CHA) vyloučen na 2 minuty za hrubost, Achmetov (CHA) na 2 minuty za podražení.

39:36
    Rozhodčí si ještě volá Koláře k rozmluvě v češtině. Sudí odmítají jakékoli slovní útoky či protesty ze strany českého legionáře.

40:00

Jakub Petružálek za mantinelem při odchodu do kabin v žertu "napomíná" svého bratra, hlavního rozhodčího, aby nebyl na hráče z Chabarovsku tak přísný.

40:01

40:51
    Během první minuty minul pravý horní roh Matsolovi branky postupně jako Hanzl, tak Pavelka.

41:47
    Trávníček po rychlém přechodu do třetiny vyslal jedovatou střelu na vyrážečku brankáře Amuru a Piroš z dorážky orazil pouze pravou tyč!

42:21
    Litvínov právě vstřelil branku!
    V signalizované výhodě po faulu na Hübla se na hraně levého kruhu napřáhl PETER JÁNSKÝ a jeho rána končí po odrazu o obránce v síti. Asistence: František Lukeš, Viktor Hübl.

44:00
    Amur hraje v signalizované výhodě. Vyloučen bude Piroš.

44:15
    Hosté z výhody nic nevytěžili a Piroš (LIT) dostává 2 minuty za hru vysokou holí.

45:25
    Vladislav Ušenin nechal v dobré příležitosti vyniknout lapačku brankáře Januse.

46:15

46:44
    Litovčenko (CHA) vyloučen na 2 minuty za hákování a Vlad. Ušenin (CHA) vyloučen na 2 minuty za hru vysokou holí.

47:10
    Zohorna chvíli podržel čas a následně poslal kotouč až za Januse.

48:00
    Lukešova žabka nenašla Jánského, střela Skleničky od modré je tečována mimo.

48:15
    Domácí nakonec dvojitou přesilovku využívají, když se efektní a efektivní zadovkou trefuje PETER JÁNSKÝ. Asistence: Viktor Hübl, František Lukeš.

48:46

48:55
    Hanzl z pravého kruhu trefuje pouze Metsolu.

50:06
    Wandell si z celé obrany domácích udělal kužely, které bez problému prokličkoval a poslední z obránců zatáhl za záchrannou brzdu.

50:06
    Sklenička (LIT) vyloučen na 2 minuty za sekání.

52:06
    Hosté v přesilovce nic nepředvedli, respektive jejich kroužení útočným pásmem bylo bez střely na branku.

52:07

53:45
    Wandell u hrazení dohrál Pavlíka, který předtím zabrzdil jeho postup a z výrazu tváře bylo patrné, že má ze složení domácího beka nefalšovanou radost.

54:58
    Hüblova střela bez přípravy se vešla pouze mezi mantinely, nikoli mezi tyče.

56:00
    Achmetov zkouší trpělivost domácí obrany, když po jasném ofsajdu poslal kotouč na branku, jeho provokace zůstala bez odezvy.

56:55
    Hořava měl daleko k zakončení a tak alespoň dloubl do puku, který následně Metsola kryje.

57:42
    Písařík vymetl v poslední chvíli kotouč z pásma a je z toho zakázané uvolnění.

57:42
    Oddechový čas pro domácí, kteří ho využívají především k odpočinku v tlaku Amuru.

57:51
    Metsola na kruzích komunikuje s vlastní střídačkou, což je za daného stavu lehce zvláštní.

57:54
    Další icing domácích.

58:20
    FRANTIŠEK LUKEŠ těží z nasazení svých spoluhráčů a trefuje se přesně nad lapačku brankáře Metsoly. Jánský vybojoval puk u hrazení a Hübl i za cenu tvrdého hitu dokázal v pádu prostrčit puk do jízdy. Asistence: Viktor Hubl, Peter Jánský.

58:57
    Oddechový čas pro hosty.

58:57
    Hosté hrají bez brankáře!

59:03
    Z vřavy na kruhu nakonec s kotoučem vyjel Hořava, ale nevyhodil.

59:27
    Hosté kombinují v pásmu.

59:40
    Několikrát odražený kotouč končí mimo tyče Janusovi branky.

59:53
    Do prázdné branky se odrazem o hrazení trefuje KAREL KUBÁT. Bez asistence.

Domácí si dnes dlouho zvykali na tvrdou a důraznou hru Amuru. Do třetí částí vstupovala Verva s mankem dvou branek, které však díky trefám Jánského rychle smazala a Lukeš zařídil parádní střelou švihem pod horní tyč vítězství, které potvrdil Kubát trefou do prázdné branky. (19:39:45)

Ondřej Moutvička

Branky a nahrávky: 43. Jánský (Lukeš, Hübl), 49. Jánský (Hübl, Lukeš), 59. Lukeš (Hübl, Jánský), 60. Kubát – 35. Miklík (Šulakov, Zub), 39. Zohorna (Miklík, Tarasov)

HC VERVA Litvínov: Janus – Černý, Kubát, Pavlík, Sklenička, Kokeš, Pavelka – Jánský, Hübl, Lukeš, Martynek, Hanzl, Trávníček – Jurčík, Gerhát, Hořava – Šrámek, Piroš, Písařík
    Amur Chabarovsk: Metsola – Zub, Šulakov, Kurbatov, Achmetov, Baškirov, Tarasov – Miklík, Atjušov, Bivalcev, Kolář, Sokolov, Litovčenko, Stalnov, Verevkin, Wandell, Ušenin Vladislav, Ušenin Vjačeslav, Zohorna, Gračev, Terjajev, Železnov

Rozhodčí: Turčan, Petružálek – Rozlílek, Šulo