Úterý 11.08.2015, 20:30 • Le Sentier • Hockeyades

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

HC Lausanne: Huet (Caminada) – Herren, Leeger, Lardi, Trutman, Fischer, Rytz, Stalder, Nodari – Pesonen, Hytönen, Neuenschwander – Conz, Mieville, Louhivaara – Genazzi, Froidevaux, Walsky – Fischer, Savary, Augburger.

HC Dynamo Pardubice: Kristan (Maxwell) – Gregorc, Čáslava, Štajnoch, Zdráhal, Látal, Šeda, Drtina, Roupec, Bokroš – Sýkora, Rolinek, Starý – Svoboda, Nahodil, Tybor – Havlík, Marcinko, Kolář – Kaut, Šimun, Půhoný.

Rozhodčí: Grossen, Massy – Fluri, Mauron (všichni Švýc.).

Předešlé utkání na turnaji Hockeyades mezi Servette Ženevou a Red Bullem Mnichov skončilo ve 20.15 hodin. Nyní probíhá rozbruslení hokejistů Dynama a Lausanne, vlastní zápas začne s menším zpožděním.

Předem se omlouváme za případná zpoždění v online přenosu. Internetové připojení na stadionku v Le Sentier je velmi přetížené, odesílání jednotlivých příspěvků trvá i několik minut. Budeme se snažit vás nepřipravit o zajímavé akce v dnešním utkání.

Rozbruslení právě skončilo, nyní vjíždí rolba upravit ledovou plochu, zápas začne zhruba ve 20.45 hodin.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za chvíli započne.

00:01

1:08
    První minuta se lépe povedla hráčům Lausanne, Robert Kristan si po krátkém závaru připisuje první zákrok.

2:15
    Čtvrtá formace teď skvěle splnila úkol: vyvezla kotouč z pásma a tam důraznou hrou si vynutila menší tlak.

3:27
    Nebezpečně z mezikruží po přihrávce z rohu pálil Ossi Louhivaara. Robert Kristan si povyjel a jeho nebezpečnou střelu zneškodnil.

4:38
    Lausanne si zahraje přesilovku, za krosček je vyloučen Tomáš Marcinko.

5:38
    První minutu oslabení má Dynamo za sebe, Lausanne se zatím nedostalo vyjma střely z ostřejšího úhlu do vyložené šance.

6:08
    Tomáš Rolinek skočil po přihrávce na modré a vytěsnil puk z pásma. Skvělá práce prvního centra Pardubic!

6:38
    Dynamo je kompletní, Tomáš Marcinko je zpět mezi mantinely.

7:24
    Lausanne právě vstřelilo branku!
    Švýcarský tým se dostává do vedení. PAUL SAVARY využil nepřehledné situace u Kristanovy branky, dostal puk do zhuštěného prostoru před ní, ale přesto jej procpal za záda slovinského gólmana. Asistence: Simon Fischer.

9:00
    Dynamo se nyní do soupeře zakouslo a kombinuje v útočném pásmu, Lausanne velmi důrazně brání.

10:22
    Pardubice jsou nyní aktivnější, hodně vidět je první řada Petr Sýkora – Tomáš Rolinek – Jan Starý. Východočeši se snaží vyrovnat.

11:52
    Jan Starý zakončil svůj průnik bekhendovou střelou, s ní si gólman Huet poradil, ihned přispěchal na pomoc Tomáš Rolinek, ale k puku se v krátkém závaru nedostal.

13:00
    A teď jeli Radoslav Tybor a Jakub Svoboda, slovenský forvard se snažil najít pardubickou posilu, ale kombinace nevyšla podle jejich představ.

14:52
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Oba týmy se tlačí dopředu, takřka zaplněný stadionek sleduje záživnou podívanou.

15:12
    Ale pozor! Lausanne jelo do brejku dvou na jednoho, Etienne Froidevaux volil střelu před Blaže Gregorce, každopádně Robert Kristan si ji našel a chytil velkou šanci Lausanne.

17:50
    Východočeši se snaží rychle střídat a hrát aktivně dopředu. Dynamo dělá vše možné pro vyrovnání stavu.

18:25
    Aktivní průnik Adama Havlíka znamená první přesilovku pro Pardubice, neboť Jannik Fischer jej zastavil vysokou holí.

19:02
    Kapitán Lausanne Juha-Pekka Hytönen ve vlastním oslabení uháněl sám na pardubického brankáře, který se zaskvěl lapením jeho střely a následné dorážky!

20:00
    První třetina skončila. V úvodním dějství jsme viděli jedinou branku, již v 8. minutě se prosadil Paul Savary. Dynamo mělo také zajímavé šance, hlavně ve druhé polovině úvodního dějství, neuspělo však. Druhá třetina začne zhruba ve 21.32 hodin.

20:01

21:30
    Vysoké tempo pokračuje, Lausanne skvěle bruslí, to se musí nechat!

23:00
    Yanink Herren se provinil sekáním, Pardubice mají druhou přesilovku v utkání.

23:40
    Dynamo zatápěl domácí obraně, první formace se ale proti zkonsolidované defenzívě Lausanne zatím neprosadila. Švýcaři vyhodili z pásma.

24:30
    Lukáš Nahodil našel hezky před bránou najetého Radoslava Tybora, ale zajímavá šance neskončila vyrovnáním. Tuhle přesilovku ale hraje Dynamo dobře. Ještě má necelou půlminutu.

25:00
    A je po výhodě, Lausanne je kompletní.

25:53
    Marek Drtina si najel na vyhozený puk od gólmana Lausanne podél mantinelu a střelou z ostřejšího úhlu jej prověřil.

27:00
    Hraje se dlouho bez přerušení, bruslivý hokej pokračuje.

27:40
    Radoslav Tybor jel ve dvou na jednoho s Jakubem Svobodou, ten dostal puk, ale bohužel pro Dynamo jej neprocpal do brány Lausanne. Pardubice mají signalizovanou výhodu.

27:49
    Etienne Froidevaux se provinil krosček, Dynamo tak má druhou početnou výhodu ve druhém dějství.

28:55
    Pardubice kombinují v obraně soupeře, do zakončení se ale zatím nedostaly.

29:49
    Lausanne je v pěti.

30:45
    Yannick Herren trefil Roberta Kristana do masky v brejku dvou na jednoho! Útočník Lausanne volil v situaci střelu a ta byla velmi nebezpečná!

31:30
    Jan Starý kontroval rychlou akcí, zakončoval z prostoru mezi kruhy po rychlém vpádu do pásma, ale těsně minul.

33:33
    Rychlé tempo pokračuje, blízko skórování byl Jiří Půhoný, jehož nahrávkou o mantinel vyslal do akce Eduard Šimun. Choceňský rodák ale střelou ze strany nepřekonal brankáře Hueta.

34:15
    Joël Genazzi teď střílel do klubka těl před Kristanem, slovinský gólman si puk našel.

34:15
    Caryl Neuenschwander fauloval a Dynamo má k dispozici třetí přesilovku ve třetí třetině. Připravena je první formace...

35:15
    Tomáš Rolinek tečoval Čáslavovu střelu od modré nad. Početní výhoda každopádně pokračuje.

36:15
    Ani Havlíkova akce se neujala, když si znojemský odchovanec dojel pro nahozený puk, Lausanne je kompletní.

37:28
    Na ledě teď byla docela aktivní čtvrtá formace Dynama, forčekingem se snažila dostat do výhody, ale k šanci se přes snahu neprobojovala.

39:10
    Eric Walsky je potrestán dvěma minutami za sekání, aneb pardubická snaha je odměněna čtvrtou přesilovku ve druhé třetině.

39:30
    Lausanne se osvobodilo, ještě půl minuty...

40:00
    Druhá třetina skončila. Oproti úvodní třetině zlepšilo Dynamo bruslení a soupeři se minimálně vyrovnalo. Pardubice měly čtyři početní výhody, tři nevyužilo, z té čtvrté si přenese 70 sekund do třetí třetiny, která začne zhruba ve 22.16 hodin.

40:01

40:20
    Pardubice dohrávají přesilovky a jsou v pásmu.

41:10
    Domácí jsou v pěti, Dynamo přesilovku nevyužilo.

42:20
    Do hezké akce si najel Marek Drtina, ze strany vystřelil na Huetovu lapačku, neuspěl však, i když zákrok brankáře Lausanne nebyl nejjistější…

43:00
    Aktivní pasáž ze strany Pardubic pokračuje. Eduard Šimun vystřelil od modré, puk tečoval Tomáš Kaut, ale do brány jej nevměstnal.

44:22
    Jakub Svoboda se provinil sekáním, Dynamo se musí bránit v oslabení.

45:34
    Švýcarský tým využil svou druhou početní výhodu v utkání a získává dvoubrankový náskok. Po Genazziho pasu se trefil OSSI LOUHIVAARA. Asistence: Joël Genazzi.

47:00
    Oba týmy zapnuly z pětky na šestku. Tenhle zápas má říz! Dynamo se rozhodně nevzdává a Lausanne chce rozhodnout.

48:22
    Rychlé hře také pomáhají rozhodčí: když mohou pustit hybridní icing, tak rozpaží. I to pomáhá vysokému tempu celého zápasu.

49:50
    Zkraťte střídání a uhrajte pásmo! Takové jsou pokyny pardubických trenérů pro závěrečnou desetiminutovku základní hrací doby. Východočeši nic nevzdávají a nadále makají ve snaze skórovat.

50:40
    Lausanne ale hraje výborně. Aktivně bruslí, nespokojuje se s dvoubrankovým náskokem a udržuje vysoké tempo po celý zápas.

51:59
    David Tomášek ve snaze získat kotouč v útočném pásmu podrazil soupeře a odchází na trestnou lavici.

52:40
    Jan Starý se teď doslova prorval do středního pásma a osvobodil Pardubice. Skvělá práce hráče s číslem 23!

53:45
    Yannick Herren mířil přesně do růžku nad Kristanovu lapačku, ale pardubický gólman ji přesně vytasil a zlikvidoval velkou šanci Lausanne.

53:59
    Hlasatel: Pardubice komplet.

55:00
    Dynamo hraje vabank, neustále napadá a tlačí se do útoků, co to jde.

55:09
    To je komplikace pro Pardubice: na trestnou lavici musí David Tomášek. Lausanne má přesilovku.

55:24
    To byla rychlá kombinace: Alain Mieville z rohu nahrál JOËLU GENAZZIMU a ten prostřelil brankáře Kristana. Asistence: Allain Mieville, Ossi Louhivaara.

57:00
    O vítězi utkání je nejspíše rozhodnuto, tempo ale i tak nepolevilo.

58:02
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    PETR SÝKORA využil chybnou rozehrávku soupeře a hned se dostal do zakončení a snížil na rozdíl dvou branek. Bez asistence.

58:33
    Dynamo se hned po buly stěhuje do pásma a odvolává brankáře Kristana.

59:36
    Pardubice dlouho obléhaly gólmana Lausanne, soupeř až nyní vyhodil.

59:37
    Pardubicím zbývá už velmi málo času.

Konec zápasu. Hokejisté Dynama Pardubice nestačili ve druhém utkání turnaje Hockeyades na tým Lausanne HC, kterému podlehli 1:3. Východočeši makali, hlavně ve druhé třetině byli lepší, soupeře přestříleli, ale až na Sýkorovu trefu v předposlední minutě se gólově neprosadili. (22:49:44)

David Záruba

Branky a nahrávky: 8. Savary (Fischer), 46. Louhivaara (Genazzi), 56. Genazzi (Mieville, Louhivaara) – 59. Sýkora

Rozhodčí: Grossen, Massy – Fluri, Mauron (všichni Švýc.)