Barcelona – Ath. Bilbao 1:1 (kon.)
FC Barcelona
1:1 (1:0)
Athletic Bilbao
Pondělí 17.08.2015, 22:00 • Camp Nou (Barcelona) • Španělský superpohár • Finále
    Vítěz španělského superpohár 2015 - Athletic Bilbao

Fotbalisté Bilbaa křepčí radostí, naopak domácí hráči Barcelony jsou velmi smutní. Přestože má Barcelona velkou sílu a kvalitu, po porážce 0:4 z prvního zápasu byla její šance na vítězství velmi malá. Tu sice na konci poločasu gólem na 1:0 přiživil Messi, jenže veškeré naděje pak zhatil Piqué, který se po slovním ataku pomezního rozhodčího nechal v 56. minutě vyloučit. Hosté pak dohráli zápas ve velkém klidu a povedlo se jim dokonce srovnat, když čtvrtý gól ve druhém vzájemném souboji vstřelil Aduriz. (23:55:14)

Je tu konec odvetného zápasu španělského superpoháru. Domácí Barcelona nedokázala odčinit vysokou porážku ze hřiště soupeře a trofej získává Athletic Bilbao!

90+3

90+2
    Na trávníku se ocitl Suárez. Přestože se mu to nelíbí, pokračuje se ve hře.

90+1
    Na polovině soupeře fauloval Mikel Rico, balon budou mít domácí.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90
    Domácí mají poslední desítky vteřin na to, aby vstřelili vítězný gól alespoň v dnešním zápase. Zatím se ale do zakončení nemohou dostat.

90
    Do ofsajdové pasti se nyní chytil Messi, míč budou mít hosté.

89
    Barcelonští nakonec kopali rohové kopy tři, ani po jednom se ale k přímému ohrožení brány soupeře nedostali.

88
    Zápas se již spíše jen dohrává, domácí mají možnost kopat rohový kop.

87
    Na zisku trofeje pro Bilbao to ale nic nezmění. Hosté se teď budou snažit již pouze udržet příjemnou remízu z Camp Nou.
    86. Červená karta pro Kike Solu

86
    Kike Sola na hřišti moc dlouho nepobyl. Hostující útočník se s velkou vervou vrhl do souboje s Mascheranem a trochu překvapivě dostává hodně přísnou červenou kartu.

84
    Závěr zápasu se neúprosně blíží a domácí mají poslední minutky na to, aby vybojovali alespoň vítězství v dnešním zápase.

83
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat, přichází Mikel Rico.

83
    Z pravé strany zkoušel centrovat De Marcos, jeho pas zastavil hned v zárodku Mascherano.

82
    Tempo hry již není nijak závratné. Domácí se ale přesto snaží vstřelit vítězný gól.

81
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Aduriz, přichází Kike Sola.

79
    Iniesta zahrál ve vápně soupeře rukou a je pískáno. Rozehrávat bude gólman Iraizoz.

78
    Hosté teď budou spoléhat na dobrou defenzivu. Trofej za španělský superpohár jim již nikdo nevezme, také remíza ze hřiště Barcelony by byla velmi cenná.

76
    Pokud by chtěla Barcelona získat trofej, musela by dnešní zápas vyhrát 6:1, což je vzhledem k rozložení sil zcela nereálné. Hrát se tak patrně bude již pouze o vítězství v zápase.
    74. Aritz ADURIZ - 1:1

74
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Domácí již nebránili a velmi lacino se k vyrovnávacímu gólu dostal ARITZ ADURIZ. K tomu se na hranici vápna odrazil balon a měl možnost pohodlně zakončit. Jeho první tvrdou ránu gólman Bravo sice ještě vyrazil, na následnou dorážku byl ale krátký – 1:1!
    73. Suárezova střela mimo

73
    K rychlému kontru se nyní dostal Suárez, jeho tvrdá rána z plného běhu se ale do brány nevešla.

72
    Hosté teď velmi šikovně drží balon na svých kopačkách a domácí se nemohou k míči vůbec dostat.

71
    Tak do konce normální hrací doby chybí necelých dvacet minut a stále vše nasvědčuje o tom, že překvapivým vítězem španělského superpoháru bude Athletic Bilbao.

69
    Domácí fotbalisté stále tahají za kratší konec provazu. Po vyloučení Piquého již nemají takový tlak.

68
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedro, přichází Munir.

68
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Rakitić, přichází Sandro Ramírez.

68
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Etxeita, přichází Elustondo.

67
    Hosté nikam nespěchají a snaží se šetřit cenné vteřinky.

65
    Do konce normální hrací doby chybí pětadvacet minut. Domácí hráči se snaží svého soupeře zatlačit, Bilbao se ale zatím dobře brání.
    64. Aduriz a jeho rozhovor s Bravem

64
    Aduriz nyní skluzem zajížděl do Brava a mohl být rád, že domácího gólmana netrefil. Přesto se stihl na soupeře ještě rozčílit a moc si asi neuvědomoval, že už několik minut hraje se žlutou kartou.

63
    Z hranice vápna se ke střele dostal Suárez, jeho přízemní střelu pokryl v pohodě Iraizoz.

63
    Tvrdou hru pocítil nyní také Iniesta, který se ocitl na zemi. U míče jsou domácí.

62
    Domácí to začínají přehánět s agresivitou. Hrají na hranici pravidel a zdá se, že se jim zápas začíná vymykat.

61
    Domácí i v deseti dělají vše pro to, aby přidali další gól a přiblížili se k zdramatizování zápasu.

60
    Za faul na unikajícího Messiho dostal žlutou kartu Beñat.

59
    Stejně jako v prvním zápase začíná být zápas pěkně vyhrocený. Další kartu, tentokrát žlutou, dostal hostující útočník Aduriz, který fauloval Messiho.

59
    Po pasu z levé strany propadl na pravou stranu míč k volnému Rakitićovi, který ale v gólové pozici selhal a míč poslal mimo!
    57. Míč se se štěstím dostal k Iraizozovi

57
    Barcelona v deseti hodně zahrozila, až do vápna se dral Messi, jenže po několika odrazech měl velké štěstí Iraizoz, ke kterému se dostal balon.
    56. Červená karta

56
    Neskutečný zkrat domácího stopera Piquého. Ten si šel s pomezním asistentem vyříkat to, že neodmával při šanci Adurize ofsajd a dostal dokonce červenou kartu!

55
    Velkou šanci na srovnání měl nyní Aduriz, který se s míčem dostal v plné rychlosti až do vápna. Jeho ránu z pravé strany s velkými obtížemi vyrazil gólman Braco na rohový kop.

54
    Velmi snadno se nyní hosté dostali na poloviny Barcelony a po pasu před bránu se ke střele dostal Susaeta. Míč ale poslal jen do náručí gólmana Brava.

54
    Pedrovi byl nyní odmávaný a odpískaný ofsajd. Nutno ale dodat, že se jednalo o milimetrovou záležitost.

53
    Hráči Bilbaa nyní napadali rozehrávku Barcelony a jen málo chybělo k tomu, aby se ve vápně domácího celku dostali k balonu.

51
    Hosté se snaží být nadále i nebezpeční a domácí si nemohou dovolit hrát zcela vabank. Pokud by Bilbao dalo gól, bylo by o vítězi trofeje patrně rozhodnuto.

49
    Důležitý zákrok v defenzivě si nyní připsal Dani Alves. Ten odehrál balon před dotírajícím Susaetou.

48
    Nadále se hraje na polovině Bilbaa, domácí se i v úvodu druhé půle bezhlavě ženou do útoku.

47
    Hostující gólman si dává s rozehrávkou hodně na čas, což se rozhodně nelíbí domácím fanouškům, kteří hlasitě pískají.

47
    Po další útočné snaze domácích skončil balon v zámezí a odkopávat od brány bude Iraizoz.

47
    Centr do pokutového území posílal Rakitić, hostující defenziva ale balon odvrátila.

46
    Domácí hned v úvodu druhého poločasu vybojovali rohový kop.

46

Druhý poločas začne přibližně v 23:02.

Je tu konec prvního poločasu, po kterém vede Barcelona 1:0. Domácí fotbalisté sice měli více ze hry, do gólových šancí se ale moc nedostávali. Už se pomalu začínalo zdát, že poločas skončí bez branek, což by pochopitelně maximálně vyhovovalo hostům. Hráči Barcelony ale nakonec díky své největší hvězdě Messimu skórovali a alespoň částečně přiživili malou naději na postup. Závěrečné vteřiny poločasu byly hodně hektické a především hosté budou asi hodně rádi, že emoce budou moci ochladnout během poločasové pauzy.

45

45
    Hodně nespokojený je hlavně domácí trenér Luis Enrique, kterému se nelíbí, že jeho svěřenec dostal žlutou kartu a gólman Iraizoz ne.

44
    Následně došlo na brankové čáře k velké strkanici. Hostující gólman Iraizoz zdržoval a nechtěl vrátit balon. Nejagresivněji si počínal Pedro, který dostal žlutou kartu.
    43. Lionel MESSI - 1:0

43
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Po centru Rakitiće poslal Suárez hrudí míč na LIONELA MESSIHO, který z malého vápna tvrdou ranou propálil bezmocného Iraizoze.

41
    Eraso nyní ve snaze odebrat balon Iniestovi fauloval a dostává žlutou kartu.

40
    Rychle se blíží konec poločasu. Domácí by potřebovali alespoň jeden gól, aby přiživili naději na vítězství v superpoháru.
    38. Eraso nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče

38
    Eraso nyní zachytil rozehrávku domácího celku a z ničeho nic se dostal do velké šance. Pronikl až do vápna a dokázal vystřelit. Míč ale skončil jen na boční síti!

37
    Po sérii nepřesností na obou stranách jsou nyní u míče domácí, kteří musí zakládat útočnou akci z vlastní poloviny.

36
    Pomalu se začíná blížit konec prvního poločasu a stav je nadále bezbrankový 0:0. To samozřejmě maximálně vyhovuje hostům.

35
    Defenziva Bilbaa zatím drží a domácímu celku se nedaří dostat se do nebezpečných palebných pozic.

34
    Na hranici vápna se míč odrazil k Iniestovi, ten ale balon netrefil dobře a zamířil vysoko nad bránu.

34
    Rakitićův rohový kop nebyl nebezpečný. Domácí fotbalisté ale zůstávají u míče a ženou se do útoku.

33
    Nyní tu bude rohový kop pro domácí celek.

33
    Hosté jsou v jedenácti lidech zataženi na vlastní polovině a čekají, s čím přijde Barcelona.

32
    Hosté nic moc nevymýšlejí a snaží se balon hlavně držet daleko od vlastní brány.
    31. Messiho střela skončila pouze nad bránou

31
    Messi dvakrát skóroval z přímého kopu v evropském superpoháru. Dnes jeho první přímý kop zamířil mimo.

30
    Bóveda skluzem fauloval Iniestu a dostává žlutou kartu. Je tu standardka pro Barcelonu z výborné palebné pozice.

29
    Po rohovém kopu Rakitiče chtěl z hranice vápna pálit Pedro, jenže míč mu poskočil na drnu a Pedro balon vůbec netrefil. V ochozech to jen zahučelo.

28
    Na druhé straně se pokoušel po přihrávce od Daniho Alvese zakončit Messi, jeho rána byla ale zblokovaná na roh.

27
    Už už se zdálo, že se k samostatnému úniku dostane Aduriz. Dobře ho ale dostihl Mascherano, který hostujícího útočníka zblokoval.

26
    Busquets u lajny odehrál balon před Adurizem, je z toho autové vhazování pro hosty.

25
    Až do vápna nyní pronikl Iniesta. Měl to ale na dlouhou nohu a dobře ho zblokoval Bóveda. Iniestovo zakončení skončilo nad bránou a rozehrávat bude gólman Iraizoz.

24
    Z pravé strany zkoušel do vápna centrovat Dani Alves, defenziva Bilbaa byla ale velmi pozorná.

23
    Centr do vápna posílal Beñat, míč mimo zónu nebezpečí odhlavičkoval stoper Piqué.

22
    De Marcos nyní velmi šikovně u rohového praporku vybojoval roh pro Bilbao.

21
    Domácí hrají nadále na hranici rizika. Ve velkém počtu hráčů se tlačí na polovinu soupeře a hostům se nabízejí okénka na rychlé protiútoky.

20
    Domácí se po sérii narážeček dostali až do vápna soupeře. Celou akci ale překombinovali a nakonec se k zakončení vůbec nedostali.

20
    Sprinterský souboj s Balenziagou nyní vyzněl lépe pro domácího stopera Piquého. Domácí budou zahrávat autové vhazování.

19
    A další náznak šance hostů. Na pravé straně měl hodně prostoru Beñat, s jeho pasem do vápna si ale tísněný Aduriz nedokázal poradit.

18
    Jen málo nyní chybělo k tomu, aby se ve vápně k míči dostal hostující Aduriz. Pokud by nebyl dobře střežený, mohl být v gólové pozici.

17
    Až moc daleko za obranou se nyní pro změnu ocitl Messi, po pasu do vápna je i jemu odmávaný a odpískaný ofsajd.

16
    Po faulu na Iniestu budou z poloviny hřiště rozehrávat domácí.

16
    Domácí se stále maximálně snaží, máme za sebou ale již úvodní čtvrthodinku a stav zápasu je bezbrankový 0:0.

14
    Messi poslal do vápna soupeře parádní oblouček na Pedra, ten ale nedokázal přesně zakončit a navíc byl v době přihrávky v metrovém ofsajdu.

14
    Po centru na Suáreze se domácí útočník dožadoval odpískání hry rukou v podání Laporteho, pokračuje se ale ve hře.

13
    Další útočný výpad domácího celku skončil opět ofsajdem, ve kterém se ocitl Suárez.

12
    Susaeta poslal u lajny k zemi Rakitiće a je z toho standardka pro domácí. Je to na jejich polovině, takže hráči Barcelony rychle rozehráli a již opět hledají skulinku v defenzivě soupeře.

11
    Na pravé straně se soupeře snažil obejít Dani Alves, o míč ale u lajny přišel a navíc z toho bude jen autové vhazování pro hosty.

10
    Ani oni ale Beñatem bránu, kterou střeží Bravo, neohrozili.

10
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Teď budou rohový kop zahrávat hosté.

9
    Centr do vápna posílal Rakitić, nikdo ze spoluhráčů ale jeho dobrý centr do brány neusměrnil. Balon propadl na zadní tyč na Suáreze, ani jeho centr z druhé strany neměl šanci na úspěch.

8
    Nyní je tu na druhé straně rohový kop pro Barcelonu.

8
    Hostům se podařilo vybojovat na polovině soupeře přímý kop, centr Beñata zamířil přímo do rukavic gólmana Brava.

7
    Nyní jsou u míče hráči Bilbaa, kteří se naopak do ničeho velkého nepouštějí.
    7. Piqué nastřelil pouze horní tyčku!

7
    Po rychlé rozehrávce nakrátko doputoval míč ve vápně k Piquému, který tvrdou ranou trefil břevno hostující brány!

6
    Do první čisté gólové šance se dostal Pedro. Po pasu do vápna pálil bez přípravy nad bránu. Míč byl tečovaný, takže je z toho roh!

5
    Dani Alves poslal kolmý pas do vápna na nabíhajícího Messiho, ten ale míč na hrací ploše neudržel.

4
    Domácí se snaží hru roztáhnout do stran, defenziva Bilbaa je ale zatím velmi pozorná.

3
    Další přihrávku na střed hřiště dostával od Messiho Suárez, k míči měl ale blíže gólman Iraizoz.

2
    Hosté jsou od úvodních vteřin zataženi do hluboké defenzivy. Moc dobře ví, že důležité bude v úvodu zápasu neinkasovat.

1
    Za obranu si zkoušel naběhnout Suárez, byl mu ale odmávaný a odpískaný ofsajd. Domácí začali podle očekávání ultra ofenzivně. Nemají jinou možnost než na nic nečekat a střílet góly.

1
    O rozehrávku se postarali hosté, dlouhý nákop na hranici velkého vápna Barcelony pokryla domácí defenziva.

1

Luis Enrique do zápasu postavil nejsilnější možnou sestavu. Hrát stále nemůže zraněný Neymar, jinak jsou na trávníku všechny největší ofenzivní esa katalánského velkoklubu.

Hráči obou mužstev již nastupují na trávník stadionu Camp Nou. Fanoušci Barcelony očividně svému týmu nadále věří. Stadion je zaplněný do posledního místečka a dá se očekávat dramatická bitva.

Před hráči Barcelony čeká na startu nové sezony opravdu velmi náročný test. Pokud chtějí získat po evropském superpoháru také ten španělský, musí dnes vyhrát vysokým rozdílem.

Ještě jednou hezký pondělní večer. Zaplněný Camp Nou již očekává příchod fotbalistů obou týmů, zápas odvety španělského superpoháru za pár desítek vteřin začne.

FC Barcelona: Bravo – Alves, Piqué, Mascherano, Mathieu – Rakitić, Busquets, Iniesta – Messi, Suárez, Pedro
    Náhradníci: ter Stegen – Rafinha, Bartra, Sandro Ramírez, Munir, Sergi Roberto, Vermaelen

Athletic Bilbao: Iraizoz – Bóveda, Etxeita, Laporte, Balenziaga – Gurpegi – De Marcos, Beñat, Eraso, Susaeta – Aduriz
    Náhradníci: Iago Herrerín – Elustondo, Kike Sola, Mikel Rico, Ager Aketxe, Sabin, Lekue

Rozhodčí: Velasco – Alonso, Álvarez.
    Odvetu superpoháru budou sledovat fanoušci Barcelony po celém světě

Ani po vysoké výhře Bilbaa se ale před dnešní odvetou nedá říci, že by Barcelona byla zcela bez šancí. Do odvetného zápasu vstupuje jako velký papírový favorit (kurzy na vítězství jsou okolo 1,15) a pokud by se dostala rychle do vedení, stát se může prakticky cokoliv. Katalánci jsou na vlastním stadionu Camp Nou velmi silní a vstřelit čtyři góly Bilbau by pro ně nemusel být neřešitelný úkol..

První vzájemný zápas v rámci španělského superfinále měl zcela neočekávaný průběh. Po úvodním oťukávání se hned ve 13. minutě dostali do vedení domácí fotbalisté Bilbaa, za které se ve 13. minutě trefil San José. Do konce poločasu se skóre sice již nezměnilo, jenže po přestávce se hned v 53. minutě trefil Aduriz. Když stejný hráč pak v 62. minutě přidal další branku, s Barcelonou to již nevypadlo vůbec dobře. Aritz Aduriz pak navíc v 68. minutě z penalty dovršil hattrick a zvýšil na konečných 4:0 pro Bilbao.

Hezký pondělní večer všem fotbalovým fanouškům při sledování odvetného utkání španělského superpoháru mezi domácí Barcelonou a hostujícím Athleticem Bilbao. První vzájemný souboj přinesl doslova šokující výsledek 4:0 pro Bilbao a dnes domácí Barcelona tak bude mít před sebou hodně práce, pokud bude chtít usilovat o zisk trofeje.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.