Chomutov – Kadaň 4:2 (kon.) | Most – Litoměřice 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Trenčín 4:2 (kon.)
K. Vary – Plzeň 2:3 (0:1 po s.n.) | Znojmo – Zlín 4:6 (kon.) | Havířov – Prostějov 5:4 (2:1 po s.n.)
Nový Jičín – SK Karviná 3:2 (kon.) | Přerov – Šumperk 8:3 (kon.) | Opava – Poruba 2011 4:4 (kon.)
SHK Hodonín – Piešťany 4:7 (kon.) | Břeclav – Trnava 3:1 (kon.) | Děčín – Bílina 8:3 (kon.)
Pelhřimov – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Jindř. Hradec – Mor. Budějovice 0:7 (kon.) | Frýdek-M. – Jastrzębie 4:3 (2:0 po s.n.)
Ústí n/L – Chabarovsk 2:4 (kon.) | Klášterec nO – Řisuty 7:3 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Amur Chabarovsk
Čtvrtek 20.08.2015, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika • Přípravné zápasy

V mezinárodním přátelském utkání Slovan po velmi dobrém výkonu nestačil na účastníka z Kontinentální hokejové ligy. Amur Chabarovsk si z ledové plochy Ústí nad Labem odváží výhru 4:2, český prvoligový účastník se ale nemá za co stydět.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:04:59)

Ofsajdy: 2:2.
    Vyhraná vhazování: 31:25 (9:8, 13:12, 9:5).

59:50
    Zápas se dohrává v obranném pásmu Ústí nad Labem.

58:51
    Slovan s brankářem.

58:51
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Gól do prázdné branky! TOM WANDELL pečetí střelou ze středního pásma do prázdné branky výhru hostů, domácí mají již jen malou šanci na vyrovnání. Asistence: Rafael Achmetov, Sergej Terjajev.

58:38
    Vhazování v útočném pásmu Slovanu, domácí riskují power-play!

58:38
    Oddechový čas pro domácí.

58:31
    Baránek z pravého kruhu neprostřelil doslova zeď hostů.

Dnešní utkání sledují 1 663 diváci.

57:53
    Kotouč putoval po ose Kloz, Křivohlávek, Baránek, přičemž střela posledně jmenovaného byla zblokována.

56:24
    Smetana přihrál k pravému mantinelu Gengelovi, jehož střela brankáře Amuru nepřekvapila.

55:35
    Ústí nad Labem na puku, Amur pozorně brání.

54:59
    Křivohlávek měl na holi vyrovnání! Z prostoru mezi kruhy na skvělého brankáře Chabarovsku nevyzrál.

53:58
    Rys nahodil do útočného pásma, Slovanu zbývá na zvrat zápasu něco málo přes šest minut.

53:38
    Gračev z pravé strany přestřelil.

53:29
    Pokus Zohorny vyrazil hájce domácí svatyně levým betonem.

53:01
    Roubík minul.

52:51
    Hes drží touš za vlastní brankou, pětice Slovanu míří střídat.
    Slovan se snaží o vyrovnání

51:56

51:37
    Postavení mimo hru Severočechů (na ofsajdy 2:2).

51:19
    Skočovského přízemní střelu ukryl Pečurskij do lapačky.

50:22
    Chabarovsku se podařilo vyhodit.

49:56
    Amur se bude muset bránit ve čtyřech. Jan Kolář (CHA) potrestán dvouminutovým trestem za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 6:6.

49:12
    Zohorna z protiútoku recept na Soukupa nenalezl.

48:59
    Tůma si vyjel do mezikruží, Pečurskij jeho následnou ránu chytá.

47:01
    Skočovský z dálky neuspěl.

46:53

46:01
    Odražený puk po střele Skočovského poskakoval před brankou hostů. Baránek, jenž byl nejblíže z domácích, dorazit černou gumu za brankovou čáru nedokázal.

45:34
    Chabarovsk dokázal vytlačit domácí z vlastního obranného pásma.

44:53
    Ústí nad Labem dostává příležitost k vyrovnání. Evgeniy Gračev (CHA) vyloučen na dvě minuty za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 6:5.

44:14
    Wandell hledal mezírku mezi betony Soukupa, avšak neúspěšně.

43:47
    Amur si po delší době způsobené i dlouhým oslabením vytvořil tlak. Řídel nedokázal odpálit kotouč podle svých představ.

42:21

41:44
    Slovan jakoby ožil, střelecký pokus Kloze zblokován.

40:33
    Chabarovsk ve čtyřech.

40:21
    Ústí nad Labem pokračuje ve hře pěti proti třem.
    Ústečtí se radují se střídačkou ze vstřelené branky

40:21
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Využitá přesilovka! Pohledná kombinace domácích končí gólem, když Jiří Rys zahlédl JAROSLAVA ROUBÍKA, který z bezprostřední blízkosti překonal hostujícího maskovaného muže. Asistence: Jiří Rys, Jiří Kuchler.

40:01
    Tomáš Zohorna uspěl na zahajovacím vhazování třetí části.

40:01

Druhá dvacetiminutovka nabídla góly pouze na jedné straně. Z nenápadné akce dokonal obrat ve dvacáté sedmé minutě Vjačeslav Ušenin, o dvě minuty později navýšil vedení Jan Kolář. Následně Amur nastřelil dvě tyčky, Slovan má ale nyní výhodu v podobě dvojnásobné přesilové hry.

Vyhraná vhazování: 13:12.

Další třetina začne přibližně v 19:31 hod.

40:00

39:44
    Rys z levého kruhu nepřekvapil gólmana hostů.

39:28
    Se svou tvrdou střelou od útočné modré čáry Roubík neuspěl.
    Na trestné lavici hostů je plno

39:16
    To je šance pro Slovan v podobě přesilovky! Hráčská lavice Amur Chabarovsk potrestána menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Maksim Verevkin (CHA).

Vyloučení celkem v zápase: 6:4.

39:09
    Amur se dokázal dostat z obranné třetiny.

38:33
    Dvojnásobnou přesilovou hru si dnes vyzkouší také Slovan. Sergej Terjajev (CHA) si jde odpočinout na trestnou lavici na dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Vyloučení celkem v zápase: 6:3.

38:29
    Druhá početní výhoda pro Ústí nad Labem. Artem Zub (CHA) inkasoval dvě minuty za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 6:2.

38:02
    Tůmovu ránu přizvedl do ochranné sítě Zub.

37:22
    Melka jen nahodil do útočné třetiny, kde se nacházeli pouze hráči v bílém.

36:47
    Druhé zakázané uvolnění Amuru (na icingy 0:2).

35:40
    Chabarovsk drží touš na vlastní polovině a vyčkává na vhodnou příležitost.

34:35
    Jedovka Sokolova lízla levou tyčku!

33:38
    Roubík prošel defenzivou hostů jako nůž máslem, ve finální fázi však střední útočník první formace selhal.

32:47
    Hra začala být plynulejší, oba brankáři příliš práce nemají.

31:39
    Tarasov rozezvonil pravou tyč!

30:35
    Amur zkušeně brání a domácím téměř nepůjčuje puk.

29:45
    Hokejisté Slovanu stále nic nevzdávají a za velké podpory ústeckých fanoušků se hrnou dopředu.
    Oslava vstřelení branky hostů se střídačkou

28:54
    Nechytatelná střela v podání JANA KOLÁŘE navyšuje vedení hostů! Český obránce v dresu Amuru vymetl z levého kruhu pavučiny v pravém horním růžku branky. Asistence: Jevgenij Gračev, Rafael Achmetov.

27:57
    Ústečtí mírně polevili, Chabarovsk má nyní více ze hry.

26:35
    Pohledná souhra Amuru končí v síti domácí branky! Vladislav Ušenin adresoval přesnou přihrávku na hůl VJAČESLAVA UŠENINA, který nedal Jakubu Soukupovi šanci na nějakou reakci. Asistence: Vladislav Ušenin, Michail Železnov.

26:30

26:02
    Ústí nad Labem tlaku hostů odolává.

25:45
    Slovan ve čtyřech.

25:29
    Achmetov z bezprostřední blízkosti neuspěl, Smetana následně vyhodil přes všechny čáry.
    Domácí znovu brání pouze ve třech

24:44
    Teryaev nastřelil pouze ležícího Gengela.

24:30
    Podruhé si dnes Amur zahraje ve dvojnásobné početní převaze. Vladimír Brož (UNL) obdržel dvě minuty za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 6:1.

23:45
    Pátá přesilovka pro hosty. Davidu Tůmovi (UNL) vyměřili arbitři menší trest za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 5:1.

23:33
    Roubík z ostrého úhlu z levé strany nechal vyniknout hostujícího brankáře.

23:04
    Před napadajícími protihráči Soukup raději černou gumu přikryl pod svou lapačku.

22:31
    Pro změnu pískají čároví rozhodčí hostům postavení mimo hru (na ofsajdy 1:2).

22:17
    Zakázané uvolnění hostů (na icingy 0:1).

21:44
    Amur stále kombinuje v ofenzivní části hřiště, Soukup ale na první zásah v prostřední dvacetiminutovce čeká.

20:17
    Pečurskij střelecký pokus Smetany od útočné modré čáry vyrazil levým betonem.

20:01
    Zahajovací vhazování druhé části ovládl Tomáš Zohorna.

20:01

Zásahy brankářů v první třetině:

– 13 zásahů.
    Alexandr Pečurskij – 5 zásahů.

Úvodní dvacetiminutovka nabídla dva rychlé góly, když skóre otevřel ve třetí minutě v početní převaze Martin Vágner. Chabarovsk nenechal s odpovědí dlouho čekat, po pětašedesáti sekundách se o vyrovnání zasloužil Tomáš Zohorna. Diváci se hokejem zcela určitě nenudí, přišly i další zajímavé brankové příležitosti. V minutě sedmé spálil tutovou šanci Michel Miklík, přibližně o šest minut později rozezvonil David Skočovský na opačné straně tyč. Nechme se překvapit, jak se duel bude ve druhé třetině vyvíjet.

Vyhraná vhazování: 9:8.

Další třetina začne přibližně v 18:42 hod.

20:00

19:59
    Atjušov obstaral poslední zásah domácího gólmana v úvodní části.

19:39
    Hes vyčkává za vlastní brankou.

18:35
    Amur pokračuje v popřesilovkovém tlaku, Soukup ale nijak výrazně zasahovat nyní nemusel.

17:53

17:35
    Zub nedokázal prostřelit obranný val domácích.

17:21
    Ústí nad Labem ve čtyřech.

16:42
    Atjušova dělovka z pravé strany neslavila úspěch.
    Trojice domácích hráčů čelí dvojnásobné početní výhodě soupeře

15:53
    Slovan se bude bránit se třemi bruslaři na ledě! David Skočovský (UNL) si jde přisednout k Jiřímu Rysovi na trestnou lavici, kde při nejlepším stráví dvě minuty za vysokou hůl.

Vyloučení celkem v zápase: 4:1.

15:21
    Další šance pro Chabarovsk v podobě početní výhody. Jiří Rys (UNL) obdržel menší trest za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Vyloučení celkem v zápase: 3:1.

14:41
    Úmysly Davida Tůmy z pravého kruhu Alexandr Pečurskij přečetl.

14:29
    Ránu Jana Koláře zneškodnil Jakub Soukup vyrážečkou.

14:18
    Smetana z levého kruhu minul.

13:14
    Řídel od pravého mantinelu nemířil přesně.

12:59
    David Skočovský orazítkoval tyč!
    Aktuální situace na ledové ploše

11:49
    Melka s Vágnerem mířili do protiútoku, prvně zmiňovaný ale akci překombinoval.

11:34
    Po přihrávce Miklika ozkoušel střelecké štěstí od hranice útočného pásma Zub.

10:51
    Miklik pouze nahodil za branku domácích.

09:55
    Wandell si z dálky na Soukupa nepřišel.

09:49

08:35
    Hostům se nedaří usadit se v ofenzivní třetině, Ústečtí pozorně brání.

07:49
    Druhá přesilovka ve prospěch Chabarovsku. Ladislav Gengel (UNL) míří do boxu trestoměřičů, neboť obdržel menší trest za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 2:1.

06:41
    Tutová šance hostů! Dmitrij Tarasov si před Jakubem Soukupem vyměnil touš s Michelem Miklíkem, na kterého zívala odkrytá branka. Posledně jmenovaný vystřelil naštěstí pro domácí vedle.

06:38

06:19
    Ofsajd Chabarovsku (na ofsajdy 1:1).

05:24
    Další nadějná akce v oslabení domácích. Vladimír Brož z dobré střelecké pozice nastřelil levý beton hostujícího hájce svatyně.

04:55
    Domácí šli v oslabení do přečíslení tři na jednoho! Finální přihrávku Ondřeje Kopty směřující na Ladislava Gengela ale zblokoval Maksim Verevkin.

04:38
    V přesilové hře si zahraje také Amur. Antonín Melka (UNL) inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

03:22
    Po hrubé chybě domácího obránce Marka Macka v rohu hřiště se kotouče zmocnil Michel Miklík, jenž v předbrankovém prostoru zahlédl nikým nepokrytého TOMÁŠE ZOHORNU. Centr hostů nedal ústeckému gólmanovi šanci. Asistence: Michel Miklík.

02:46
    Sokolov z levého kruhu prověřil pozornost Soukupa.
    Radost z branky Martina Vágnera

02:17
    Využitá přesilovka! Jiří Rys nalezl přesnou přihrávkou z rohu u útočné modré čáry volného MARTINA VÁGNERA, který svou dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jiří Rys, Ladislav Gengel.

01:48
    Domácí si vytvořili tlak.

01:10
    Postavení mimo hru Slovanu (na ofsajdy 1:0).

00:57
    Hostům se podařilo vyhodit.

00:23
    Početní výhoda ve prospěch Ústí nad Labem. Artem Zub (CHA) si počínal proti pravidlům v předbrankovém prostoru v souboji s Davidem Tůmou, rozhodčí vyměřili obránci z první formace hostů menší trest za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

00:01
    Z úvodního vhazování vzešel jako vítěz Roubík.

00:01

Slovan nastupuje v dresech modrožlutých, Chabarovsk v bíločerných.

Domácí fanoušci přivítali potleskem i hostující hráče!

Jednoznačným favoritem je pro dnešní klání podle sázkových kanceláří Chabarovsk.

Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
    Martin Novák, Jiří Volf.
    Čároví rozhodčí: Michal Biedermann, Richard Ptáček.
    Rozcvičení v plném proudu

V brankovišti týmů na začátku stanou:

HC Slovan Ústí nad Labem:

Jakub Soukup (* 3. 9. 1994).

Amur Chabarovsk:
    Alexandr Pechurskiy (* 4. 6. 1990).

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Hes, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Skočovský, Pavlíček, Macek – D. Tůma, Roubík, Kuchler – Rys, Melka, Gengel – Baránek, J. Kloz, Křivohlávek – Řídel, Kopta, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Amur Chabarovsk: Pechurskiy (Alikin) – Zub, Shulakov, Jan Kolář, Teryaev, Verevkin, Atyushov, Kurbatov, Cherepanov – Miklik, T. Zohorna, Tarasov – Grachev, Wandell, Akhmetov – Litovchenko, Vyach. Ushenin, Vl. Ushenin – Bashkirov, Byvaltsev, Sokolov. Trenéři: Sergey Shepelev, Vladimir Gromilin, Valeriy Davletshin, Nikolay Mishin.

Rozhodčí: M. Novák, J. Volf – M. Biedermann, Ptáček.

Pokud budete mít zajímavé postřehy během utkání, neváhejte se o ně s námi podělit prostřednictvím Twitteru. Stačí k vašemu příspěvku vložit #UNLvCHA, nejlepší příspěvky se objeví v našem Onlajnu.

Exkluzivně pro onlajny.cz před utkáním:

Tomáš Mareš (trenér HC Slovan Ústí nad Labem):

"Ve čtvrtek přivítáme nejsilnějšího protivníka v přípravě, mužstvo KHL, Amur Chabarovsk. Myslíme si, že to bude svátek pro naše věrné diváky a my se budeme snažit uhrát co nejlepší výsledek. Chtěli bychom nastoupit v nejsilnější možné sestavě, ale limitují nás některá zranění, jedná se bohužel o zranění těžší. Musíme se stoprocentně zlepšit oproti posledním dvěma zápasům především v bruslení, osobních soubojích a ve hře v obranném pásmu, kde jsme měli místy chaos. Musíme být proti tak kvalitnímu soupeři maximálně disciplinovaní a naopak hrát co možná nejaktivněji, z čehož by měly vyplynout naše šance. V brance bude Jakub Soukup a diváci uvidí opět v akci Jaroslava Roubíka."

Štěpán Kuchynka (útočník HC Slovan Ústí nad Labem; v letošní přípravě: 5 zápasů, 0+1): "Všichni se na zápas moc těšíme, bude pro všechny velká zkušenost zahrát si proti týmu z KHL. Budeme muset dobře bránit, bruslit lépe než v úterý, být důraznější, rychlejší a tvrdší. Takový soupeř nepřijede do Ústí nad Labem každý den, každou sezónu. Podáme stoprocentní výkon."

Poslední přípravné střetnutí z pohledu obou soupeřů:

HC Slovan Ústí nad Labem – SK Kadaň

4:3 po samostatných nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 35. Kopta (Kuchynka, Navarra), 49. Melka (Rys), 57. Baránek (Kurka), rozhodující nájezd Melka – 20. Huňady (R. Havel, Hejcman), 29. Hammerbauer (R. Havel, Müller), 51. Kůs.
    Rozhodčí: J. Volf, M. Novák – Šerý, Ptáček.
    Vyloučení: 4:6.
    Využití: 1:1.
    V oslabení: 1:0.
    Diváci: 505.
    Střely na branku: 36:32 (11:8, 9:10, 14:12 – 2:2).
    Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
    Zakázaná uvolnění: 4:4.
    Ofsajdy: 2:4; z toho úmyslné 0:2.
    Vyhraná vhazování: 28:32 (9:11, 10:10, 9:11).

HC Energie Karlovy Vary – Amur Chabarovsk
    1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 58. Duda (Haščák, Bartek) – 10. Verevkin (Ušenin), 20. Achmetov (Těrjaev, Gračev), 39. Litovčenko (Aťušov, Vl. Ušenin).
    Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda – Belko, Ondráček.
    Vyloučení: 8:6, navíc Haščák (KVA) 10 min.
    Využití: 0:2.
    Diváci: 1 536.
    Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Letošní bilance obou týmů v letošní přípravě:

6 zápasů: 3 výhry po základní hrací době, 1 vítězství po samostatných nájezdech, 2 porážky; skóre 18:14;

Karlovy Vary – Chabarovsk 1:3

Příjemný čtvrteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky sedmého přípravného zápasu domácích. Český prvoligový celek HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým z Kontinentální hokejové ligy Amur Chabarovsk.

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
    souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
    kapacita: 6 500 míst.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 3. Vágner (Rys, Gengel), 41. Roubík (Rys, Kuchler) – 4. Zohorna (Miklík), 27. Vjač. Ušenin (Vl. Ušenin, Železnov), 29. Kolář (Gračev, Achmetov), 59. Wandell (Achmetov, Terjajev)

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Alikin) – Zub, Šulakov, Jan Kolář, Terjajev, Verevkin, Atjušov, Kurbatov, Čerepanov, Železnov – Miklík, T. Zohorna, Tarasov – Gračev, Wandell, Achmetov – Litovčenko, Vjač. Ušenin, Vl. Ušenin – Baškirov, Bivalcev, Sokolov. Trenéři: Sergej Šepelev, Vladimir Gromilin, Valerij Davletšin, Nikolaj Mišin.

Rozhodčí: M. Novák, J. Volf – M. Biedermann, Ptáček

Diváci: 1 663