Luleå – Rauma 4:3 (2:1 po s.n.) | Eisbären – Zürich 3:6 (kon.) | Kuopio – Třinec 4:3 (2:1 po s.n.)
JYP – Sheffield 3:0 (kon.) | Zug – Tappara 0:7 (kon.) | Pardubice – Davos 2:3 (kon.)
HV71 – Salzburg 4:1 (kon.) | Düsseldorf – Linz 6:3 (kon.) | Vienna Capitals – Kärpät 0:2 (kon.)
Ingolstadt – Braehead 5:2 (kon.) | Ženeva – Sparta 4:3 (po pr.)
HV71
4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 22.08.2015, 19:00 • Kinnarps Arena, Jönköping • Hokejová Liga mistrů • Skupina 3

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký večer všem hokejovým příznivcům. Liga mistrů – Champions League – odstartovala ve čtvrtek 20.8.2015 a dnes je na programu další porce zápasů. Do LM dnes také vstupují prvním vzájemným duelem švédský tým HV71 a rakouský EC Red Bull Salzburg.
    O tuto trofej se bude bojovat v hokejové Lize mistrů.

HV71 Jönköping

Švédský celek HV71 se zúčastnil i loňského ročníku CHL, ale do fáze vyřazovacích bojů se neprobojoval. Vypadl tak v šestém hracím dnu. V letošním roce budou hokejisté tohoto celku zcela jistě chtít neúspěch napravit a pokusí se postoupit do play-off. Oporou HV71 je Kanaďan Erik Christensen, který působil v KHL v českém týmu HC Lev Praha. Před rokem však z finančních důvodů Lev do KHL nenastoupil a Christensen tak změnil angažmá a zakotvil ve švédském klubu. Stejně tak si fanoušci pamatují i působení Martina Thörnberga v pražském Lvu.
    Dresy HV71 jsou už v kabině švédského týmu připraveny.

Vi närmar oss säsongspremiären på hemmaplan. 19:00 ikväll släpps pucken mot Red Bull Salzburg. #hv71

Fotka zveřejněná uživatelem HV71 (@hv71),

Zejména na tento rakouský celek EC Red Bull Salzburg by si Švédové měli dát pozor. Vloni totiž na sebe v CHL oba týmy taktéž narazily a oba duely vyhrál rakouský tým. Nejprve zvítězili hokejisté Salzburgu 5:3 na ledě HV71 a poté doma potvrdili formu výsledkem 3:1. Postupně pak postoupili do osmifinále, kde narazili na další švédský tým, a sice Luleå Hockey. Na jeho ledě brali výhru 4:2 a měli tak dobře nakročeno do další fáze vyřazovacích bojů. Jenomže na domácím ledě zcela vyhořeli. V první třetině vedli 4:1, ale Luleå dokázala zápas otočit a nakonec zvítězila 8:5. I tak to ale byl pro rakouský celek pěkný výsledek v této prestižní hokejové soutěži. Ve čtvrtek Salzburg zahájil CHL v SønderjyskE, ale dánský celek zvítězil 4:1.
    Hokejisté Salzburgu mají za sebou trénink v Kinnarps Areně v Jönköpingu.

Československá stopa

Zdeněk Kutlák (RBS)

Kdo se dnes bude radovat z vítězství? To se dozvíme v pozdních večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.

HV71: Ersberg (Pettersson Wentzel) – Berglund, Karalahti, Campoli, Obyrne, Johansson, Eidstedt – Thörnberg, Christensen (CTS), Brithén – Tedenby, Abbott, Laine – Önerud, Sandberg, Bengtsson – Sundh, Andersson, Ahl – Stenlund
    Trenér: Johan Lindbom

EC Red Bull Salzburg: Gračnar (Weinhandl) – Trattnig, Heinrich, Fahey, Connelly, Pallestrang, Kutlák, Viveiros – Duncan, Hughes, Ferriero – Raffl (CTS), Latusa, Komarek – Walter, Welser, Kristler – Rauchenwald, Cijan, Brucker – Beach
    Trenér: Daniel Ratushny

Rozhodčí: Hribik (CZE), Johansson – Ahlen (SWE), Malmqvist (oba SWE).

V Kinnarps Areně v Jönköpingu je už vše připraveno a utkání Ligy mistrů mezi týmy HV71 a Salzburgem tak za malou chvilku začne.

00:01

00:16
    U puku po vhazování byli domácí hokejisté, ale záhy o něj přišli. Hned na to se do útoku vrhli hosté a připravili první pohlednou akci utkání. Ersberg ale střelu Duncana chytá.

01:18
    Znovu hosté udeřili před brankou HV71, ale opět byl Ersberg pozorný. Rozhodně má v úvodu utkání více práce než jeho protějšek.

02:06
    Bengtsson zavezl kotouč do útočného pásma, nabruslil si podél levého mantinelu do blízkosti hostující branky, ale tam ho o puk připravil jeden z obránců Red Bullu.

02:31
    Hokejisté HV71 se dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje opět před jejich brankáře.

03:41
    Nyní se sám dostával do pásma Christensen, ale zřejmě v ledu byla malá nesrovnalost a celá slibná akce záhy skončila. Bývalý hráč Lva Praha se totiž ocitl na zemi a ke kotouči se znovu dostali hosté.

04:20
    O dorážku před Ersbergem se pokoušel šikovně Latusa, ale domácí brankář puk dobře viděl a okamžitě ho ukryl ve své lapačce. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

05:47
    Chris Abbott nyní pálil zblízka na Gračnara, ale i ten si připisuje kvalitní zákrok.

06:12
    Další bývalý hráč Lva Praha Martin Thörnberg byl nyní osamocen na kruzích, kam také mířila přihrávka na jeho hůl. Ten okamžitě vystřelil, ale Gračnar se zase vyznamenal přesným zákrokem!

07:05
    Thomas Raffl nedovoleně zastavil pronikajícího hráče domácích a dostává dvě minuty za podražení.

07:45
    Po krátkém obléhání branky Salzburgu se puku chopili hosté a vyhazují ho do bezpečí.

08:15
    Na Gračnara vyslal jedovku Laine, ale brankář Salzburgu znovu na svém místě. Hosté zatím své oslabení hrají velmi dobře.

08:50
    Nyní se znovu osvobozují.

09:05
    Hosté se ubránili a jsou už také v plném počtu.

09:32
    Gračnar byl znovu atakován domácími útočníky, kteří před ním zle zatápěli, ale i s touto situací si poradil a za svá záda puk nepouští.

10:11
    Thörnberg podél pravého mantinelu vystřelil na hostující svatyni, jenže další jeho akce gólem nekončí. Každopádně tento šikovný útočník je dnes hodně vidět.

11:10
    Cijan projel do útočného pásma jako nůž máslem a hledal svého spoluhráče na přihrávku. Jenže čekal tak dlouho, až o puk přišel díky pohotové domácí obraně.

11:40
    Z obou stran je to zatím opatrný hokej. Na hráčích obou celků je vidět, že nechtějí udělat zbytečnou chybu, která by je stála inkasovanou branku.

12:19
    Abbott před Gračnarem pokoušel dopíchnout puk za jeho záda, ale nadvakrát se mu to nepodařilo. Brankář Salzburgu má znovu kotouč ve své moci.

12:19
    Komerční přestávka.

13:15
    Před hostující brankou operují domácí borci, kteří v posledních chvílích mají menší herní převahu. Tu však zatím brankou nekorunují.

14:20
    Pokus o útok Red Bullu končí na obraně Jönköpingu. Ta okamžitě bez čekání zaváží puk do středního pásma.

14:57
    Raffl inkasuje dvě minuty za sekání.

15:10
    Johansson našel efektně zadovkou zpoza hostující branky volného Christensena, který okamžitě z první vystřelil. Gračnar však úmysl domácích zhatil.

16:57
    Přesilová hra domácím znovu nevyšla a Salzburg je v plném počtu.

17:34
    Nyní je tu přesilovka pro hosty. Sandberg se provinil sekáním.

18:11
    Salzburg se dostal do klasického přesilovkového rozestavení a nepouští puk z pásma. Na Ersberga šly dvě jedovaté střely, ale domácí brankář ukázal svůj um.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:08
    Latusa pálil z vrcholu pravého kruhu na Ersberga, ten jeho prudkou střelu chytá do své lapačky a raději přerušuje hru.

19:34
    Jönköping je v plném počtu.

19:50
    Hosté ještě zkoušeli útok, ale střela Welsera mířila těsně vedle domácí branky. V první třetině se už nic nestane.

20:00

První třetina tohoto duelu je minulostí. Gólu jsme se nedočkali, i když k němu oba celky neměly daleko. Lepším týmem, který má optickou herní převahu jsou domácí HV71, kteří Gračnara dost zaměstnávali. Ale i hostující útoky byly mnohdy nebezpečné. Zatím však prim hrají oba gólmani, kteří ani jednou neinkasovali. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina a kdo se v ní konečně ujme vedení. Ta začne přibližně v 19:45.

20:01

20:08
    U puku jsou hráči Salzburgu a míří do útoku. O puk však ve středním pásmu přicházejí a na druhou stranu tak mohou založit útočnou akci domácí.

20:44
    Nebezpečně teď dorážel střelu Thörnberga před Gračnarem Christensen, ale dnešní Top Scorer branku hostí nepřekonal.

21:45
    Na druhé straně pálil z pravé strany Latusa, puk mířil přímo na branku HV71, kde byl ale připravený Ersberg.

22:19
    Tedenbyho táhlá střela na Gračnara skončila na hrudi druhého jmenovaného. Po dojezdu ostatních hráčů domácích tak Gračnar raději přerušuje hru.

23:11
    Od modré čáry vyslal prudkou střela Jere Karalahti, ale finský obránce ve službách HV71 zamířil puk přímo do náruče Gračnara.

24:15
    Ben Ferriero se za půlící čárou napřahoval v letu tak, aby zachytil kotouč z obranného pásma hostí. Na kotouč však nedosáhl a z možného samostatného úniku nakonec nic nebylo.

24:52
    Hosté se dopustili faulu, HV71 mají výhodu přesilové hry. Raffl inkasuje trest za držení protihráče.

25:47
    Salzburg se zmocnil puku ve vlastním obranném pásmu a posílá ho do bezpečí až před branku Ersberga.

26:52
    Salzburští se opět dokázali v početní nevýhodě ubránit a nyní jsou už v plném počtu hráčů na ledě.

28:08
    Ani z tohoto mráčku nezapršelo. Latusa se znovu dobře postavil před domácí brankou, kde se snažil o přízemní střelu. Puk ale zachytil Ersberg a má ho ve své moci.

29:23
    Z pravého kruhu vystřelil Abbott, jeho vzdušná střela prosvištěla až před Gračnara. Brankář hostí však chytá další nebezpečnou střelu HV71.

30:48
    Pískáno je zakázané uvolnění, kterého se dopustili domácí hokejisté. Hra se tak stěhuje opět před Ersberga.

31:06
    Bengtsson se proháčkoval ze středu hřiště až před branku Salzburgu, ale k pořádné střele se nakonec vůbec nedostal.

31:45
    Do menší potyčky před domácí brankou se zapojilo několik hráčů obou týmů, vše se ale obešlo bez vyloučení. Sudí celou situaci zvládli a vylučovat nebylo třeba.

32:34
    Welser podrazil protihráče a putuje na lavici hanby na dvě minuty.

32:34
    Ve stejném čase probíhá komerční přestávka.

33:15
    Jönköping rozjíždí svou útočnou akci z hloubi svého obranného pásma.

33:45
    Moc dlouho však v tom útočném nevydržel. Salzburg se dostal k puku a honem rychle ho vyhazuje na opačnou stranu. Hosté mohou jít v klidu vystřídat unavenou čtveřici.

34:34
    Hosté jsou už v plném počtu.

35:05
    Simon Önerud vyslal zblízka prudkou střelu na Gračnara. Ten si, jako už po několikáté v dnešním utkání, připisuje další přesný zákrok.

35:56
    Domácí se radovali z branky, kterou vsítil Simon Önerud. Jenomže sudí ji neuznává, protože puk švédský útočník do branky kopl nohou.

37:00
    Domácí nijak neprotestovali, a tak hra mohla bez větších přerušení pokračovat dále.

37:41
    Před Gračnarem byl nebezpečný Erik Christensen, ale jeho klička do bekhendu se mu příliš nepovedla. Celá akce končí znovu na pozorném brankáři hostí.

38:32
    Další pěkná akce domácího celku, na jejímž konci byl Abbott. Jeho tečovaná střela skončila v lapačce Gračnara.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:24
    Jedovku vyslal na branku Salzburgu Önerud, ale jeho pokus o regulérní branku skončil znovu na velmi dobře chytajícím Gračnarovi. Jen jeho zásluhou hosté drží nerozhodný stav a Gračnar také čisté konto.

39:50
    Walter ještě vystřelil na Ersberga, ten mu ukázal efektní semafor. Znovu to byli hosté, kdo se v samotném závěru dostali do šance tak, jako v třetině první.

40:00

Druhá třetina je také za námi. A opět jsme se branky nedočkali. Oba týmy drží fantastičtí gólmani. Ve 36. minutě se radovali domácí z branky, kterou vsítil Simon Önerud, ale marně. Rozhodčí ji po právu neuznal, neboť útočník HV71 puk do branky poslal pohybem své nohy. Dočkáme se branky ve třetí periodě, nebo nakonec základní hrací doba skončí remízou a dočkáme se prodloužení či samostatných nájezdů? To se dozvíme v dalším průběhu hry. Třetí třetina začne přibližně ve 20:35.
    Luka Gračnar v dresu Red Bull Salzburg zatím chytá velmi dobře a v Jönköpingu tak drží nadějný stav.

40:01

40:16
    Domácí mají puk na svých hokejkách a míří do útoku.

40:42
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Jenomže z následného protiútoku se naopak trefují hosté. JOHN HUGHES si převzal kotouč, najel si na pravý kruh a okamžitě vystřelil. Ersberg nestihl na jeho střelu včas zareagovat a je z toho první branka dnešního utkání. Asistence: Ryan Duncan.
    John HUGHES - 0:1

43:00
    HV71 právě vstřelili branku!
    Záhy je však vyrovnáno. KRISTOFER BERGLUND dojel puk a jen tak tak to stihl na modré čáře. Poté se sám rozhodl ke vzdušné střele, která se ještě ve vzduchu odrazila od jednoho z hostujících obránců a skončila za zády bezmocného Gračnara. Asistence: Simon Önerud.
    Kristofer BERGLUND - 1:1

43:58
    Hosté faulovali a domácí tak mají výhodu přesilové hry.

44:45
    Publikum žene svůj tým k další brance. HV71 se však zatím nepodařilo udržet útočné pásmo.

45:58
    Hosté se ubránili a nyní jsou už v plném počtu.

47:17
    Domácí se ženou opět do útoku, ale pozorná obrana hostí jim zatím nedovoluje dostat se do vedení. Salzburg je nyní u puku a rozjíždí útočnou akci.

48:20
    Nyní se to už ale domácím podařilo. Nádherná individuální akce ERIKA CHRISTENSENA, který si nabruslil až do blízkosti Gračnara, kterému poté svou střelou nedává vůbec žádnou šanci. HV71 se tak ujímají vedení a otáčí nepříznivý stav. Asistence: Martin Thörnberg, Kristofer Berglund.
    Erik CHRISTENSEN - 2:1

49:40
    Jönköping je na koni a nyní se dostal do další velké šance. Jenomže Gračnar tentokráte chytil střelu Brithéna.

50:02
    Hostující Kutlák si půjde na dvě minuty odpočinout za hrubost. Domácí mají výhodu přesilové hry a šanci utrhnout se na dvoubrankový odstup.

50:27
    Na ledě to začíná jiskřit. Nyní inkasuje trest na dvě minuty Thörnberg za podražení a také Trattnig za vražení na hrazení.

50:27
    Hra bude pokračovat 4 na 3.

51:04
    A tuto početní výhodu domácí využívají zásluhou TEEMU LAINEHO, který dostal přesnou přihrávku na pravý kruh a nekompromisní střelou posílá puk za záda Gračnara. To byla parádní akce ze strany domácího týmu. Asistence: Chris Campoli.
    Teemu LAINE - 3:1

52:25
    Hosté se snaží o kontaktní branku, ta však zatím nepřichází. Domácí hokejisté hrají dobře v obraně.

52:45
    SIMON ÖNERUD se nakonec branky dočkal. Byl velmi dobře postaven před hostující brankou, kam poté mířila přihrávka od jeho spoluhráče. Domácí útočník pak neměl problém zasunout puk do odkryté klece. Asistence: Anton Bengtsson.
    Simon ÖNERUD - 4:1

53:51
    S góly se ve třetí třetině doslova roztrhl pytel. Po celou dobu utkání držely oba týmy po druhém dějství stav 0:0, aby nakonec ve třetí periodě padlo zatím hned pět branek.

54:36
    Domácí nemají dost a nadále atakují branku Salzburgu. Nyní se ale zaskvěl Gračnar dalším dobrým zákrokem.

54:55
    Další zbytečný faul hostí a další přesilovka pro domácí tým.

55:33
    Salzburští drží puk daleko od své branky a zatím hokejisty HV71 do útoku nepouštějí.

56:32
    Další krásná kombinace Jönköpingu před hostující bránou, Laine však svou střelu poslal do náruče Gračnara.

56:55

57:38
    Domácí už příliš nikam nespěchají a mají většinou puk na svých hokejkách. Soustředí se spíše na obranu, aby neinkasovali zbytečný gól.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:32
    Sundh nechal svou střelou vyniknout Gračnara, jenž jeho projektil v rozkleku chytá. Za to sklidil potlesk domácího publika.

59:01
    Hosté se taktéž ocitli z ničeho nic v šanci, jenže Raffl přestřelil.

59:22
    Zápas se dohrává, domácí publikum se zvedá a vestoje začíná tleskat.

59:50
    Už se nic nestane. Domácí si své vedení pohlídají a připíší si první vítězství v letošní LM.

Je dobojováno. Hokejisté HV71 se nakonec dočkali výhry a všechny branky padly ve třetí třetině. V Lize mistrů si tak připisují první výhru. To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou. (21:13:32)

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 43. Berglund (Önerud), 49. Christensen (Thörnberg, Berglund), 52. Laine (Campoli), 53. Önerud (Bengtsson) – 41. Hughes (Duncan)

Rozhodčí: Hribik (CZE), Johansson – Ahlen (SWE), Malmqvist (oba SWE)