Chabarovsk – Jokerit 2:3 (kon.) | Vladivostok – Riga 2:4 (kon.) | Omsk – Soči 5:1 (kon.)
Čeljabinsk – Novosibirsk 1:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Novokuzněck 1:0 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 1:0 (po pr.)
Spartak Moskva – Minsk 1:4 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 2:3 (po pr.)
Amur Chabarovsk
2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
Jokerit Helsinky
Pondělí 14.09.2015, 11:30 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Ve třetí části jsme se gólu nedočkali, a tak po velké bitvě vítězí papírový favorit Helsinky. I v poslední periodě se často vylučovalo, ale tentokrát už to bylo bez gólů. Chabarovsk to v závěru zkoušel v šesti a Huhtala měl na hokejce vyrovnání. Jenže nedal, a tak Chabarovsk na výhru bude muset i nadále čekat. (13:54:08)

59:57
    A je tomu tak. Gól není uznán, což se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům. Bude se vhazovat u branky domácích a o vítězi je tudíž rozhodnuto.

59:57
    Domácí dokázali po dalším obrovském tlaku dostat puk za brankovou čáru! Předcházel tomu ale pravděpodobně faul, a tak gól nebude uznán.

59:50
    Oddechový čas pro hosty.

59:50
    Obrovský závar před Heleniusem! Hostující brankař ležel na zemi a už už Huhtala mířl do prázdné! Místo toho trefil jen helmu brankaře.

59:04
    Jokerit vyhrál a kotouč vyhodil k protější straně. Domácí tak budou muset začít od začátku.

58:59
    Hra je přerušena a po přestávce se bude vhazovat před brankou Heleniuse. To bude velmi důležité vhazování.

58:59
    Metsola ujíždí z brány! Jeho spoluhráči ale drží puk v pásmu hostů jen zuby nehty.

57:54

57:23
    Ba co víc. Mají kotouč ve své moci, šetří cenné vteřiny a aniž by je soupeř napadal, tak v klidu drží při přesilovce kotouč v útočné třetině.

56:41
    Nedaří se. Domácím to v posledních minutách zápasu nejde a jen těžce se prosazují. Naopak Helsinky s přehledem svojí branku brání.

55:54
    Amur míři do čtyř. Za podražení stráví na lavici hanby Verjvovkin dvě minuty.

55:14
    Následně se hosté opět s přehledem osvobodili a na led míří čérstvé síly. Chabarovsk se nemůže usadit a utvořit tak tlak směrem k soupeřovic brance.

54:35
    Dobrý obranný zákrok Heleniuse, jenž zneškodnil pas, směřující z hokejky Litovčenka. Neriskoval a raději přerušil hru.

53:44
    Čas běží a domácí stále prohrávají o jediný gól. V této fázi hry se Jokerit nepouští do zběsilého útočení, ale snaží se především bránit střední pásmo.

52:43

51:48
    Následně se Helsinky poprvé osvobodily, ale vystřídat nestihly. Chabarovsk se hned nahrnul zpátky do jejich pásma.

51:16
    Wandell nevypálil vůbec zle. Z prostoru mezikruží napřáhl tažnou ranou a přesouvající se Helenius zakročil pravým betonem.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 1. Tarasov (Zohorna), 15. Vl.Ušenin (Vj. Ušenin, Li) – 21. Kozun, 27. Regin (Larsen, Kozun), 37. Regin (Kozun)

Amur Chabarovsk: Metsola (Alykin) – Zub, Šulakov, Kolář, Čerepanov, Atjušov, Verjovkin, Kurbatov – Tarasov (C), Zohorna, Litovčenko – Baškirov, Wandell, Fajzullin – Li, Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – Achmetov, Gračjov, Sokolov.
    Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Lajunen (C), Ohtamaa, Larsen, Jensen, Korpiraki, Jaakola – Jormakka, Ölimb, Huhtala – Kozun, Regin, Hagman – Aaltonen, Wirtanen, Salinen – Joensuu, Salminen, Rita.

Rozhodčí: Ravodin, Sojn – Parfjonov, Sysujev