Olomouc – Jihlava 1:3 (kon.) | Kladno – Slavia 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 5:1 (kon.)
Chomutov – HC Plzeň 5:2 (kon.) | Třinec – Zlín 2:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 4:3 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 3:5 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Berani Zlín
Sobota 19.09.2015, 14:00 • Werk aréna • DHL Extraliga juniorů • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu juniorské extraligy mezi domácími Oceláři a hostujícími Ševci. Utkání začíná ve staré třinecké hale ve 14:00.

Třinečtí mladíci mají na svém kontě tři porážky a jednu výhru, tu si svěřenci trenéra Wojnara připsali až ve čtvrtečním derby proti Vítkovicím, ve kterém vybojovali tři body za výhru 3:2 a s celkovým počtem čtyř bodů se tak drží na čtrnáctém místě.

A pojďme se ještě podívat na individuální statistiky. Nejlepším střelcem Ocelářů jsou se dvěma góly Jan Bartko (2+1) a Miloš Roman (2+0). Nejproduktivnějším hráčem je pětibodový Michal Kovařčík (1+4), ve statistice účasti na ledě si pak nejlépe počíná obránce Michal Roman (+3).

V brance Třince zatím odchytali po dvou utkáních Jan Hlaváč s procentuální úspěšností 86,67 a Milan Dudáček, který si v posledním utkání vylepšil svou úspěšnost na 89,13 %.

PSG Zlín
    Hosté se v sezóně radovali dvakrát z výhry po samostatných nájezdech, jednou rozhodli o svém vítězství v prodloužení, zatím jedinou porážku pak zaznamenali Ševci v utkání proti Vítkovicím a s šesti body jim tak v tabulce patří desáté místo.

Kanadské bodování zlínského týmu vede čtyřbodový Jiří Karafiát (2+2), který se s Danielem Gazdou (2+1), Patrikem Dalajkou (2+1) a Jakubem Sirotou (2+0) zároveň dělí o pozici nejlepšího střelce. Ve statistice +/- si pak nejlépe vede Michal Kolařík (+3).

Větší porci zápasů zatím ve zlínském brankovišti odchytal Ondřej Haloda s procentuální úspěšností 91,74. Jednu šanci v brance Ševců dostal Adam Barvík, jehož úspěšnost je 87,50.

Vzájemné utkání
    Dnešní soupeři se v této sezóně již jednou střetli a to na ledě Zlína, kde se z vítězství po nájezdech radovali Ševci.

PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 4:3sn

HC Oceláři Třinec: Dudáček (Fendrich) – Hejda, Janiczek, Zahradníček, Bartko, Michal Roman, Imrich – Polák, Kaukič, Petrák, Samohejl, Flok, D. Kofroň, M. Kovařčík, Sztwiertnia, Miloš Roman, Murín, Lorek, Pala

PSG Zlín: Haloda (Barvík) – Sirota, Kužílek, Váňa, Procházka, Gazda, Kolařík – Hlaváč, Gago, Miko, Dalajka, Stiksa, Vyoral, Karafiát, Strmiska, Hladiš, Hořanský

Rozhodčí: Koliba – Bojda, Mikler.

00:01

00:36
    První střelu na branku vyslal domácí Bartko, jeho střela ale postrádala přesnost a skončila tak pouze v rohu, kde kotouč sbírají Ševci.

01:21
    Proti střele Kužílka od modré musel na druhé straně zasahovat Dudáček, který kotouč vyrazil betony do rohu kluziště.

01:55
    Zlínští trochu zaspali během střídání a po přejetí modré čáry pálil z vrcholku kruhů Petrák, ovšem pouze nad branku.

02:21
    Sztwiertnia si míří odpykat dvě minuty za vysokou hůl. První početní výhodu v tomto utkání si tak zahrají hosté.

02:50
    Vyoral hledal přihrávkou do brankoviště Stiksu, zlínský útočník se ale ke kotouči vůbec nedostal a následně je hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

04:21
    Murín zastavil nepřesný pas hostů, vyhodil kotouč pryč a teď už jsou domácí kompletní.

04:50
    Samohejl nic nevymýšlel a hned po přejetí modré čáry vypálil na Halodu, který kotouč pouze vyrazil, Pala pak krátce na to branku vůbec netrefil.

05:40
    Ševci teď dokázali dlouho držet domácí v jejich obranném pásmu, kotouč se ale nakonec dostal do blízkosti Dudáčka, který jej přikryl svou lapačkou a přerušil tak hru.

06:37
    Zahradníček musí pro kotouč za vlastní branku, odkud bude třinecký bek rozehrávat.

07:10
    Kofroň hledal před brankou Halody Miloše Romana a chyběl jen kousíček k tomu, aby se třinecký útočník dostal ke kotouči.

07:39
    Třinec právě vstřelil branku!
    Zlínští ovšem nedokázali dostat kotouč pryč ze svého pásma, Miloš Roman jej přihrál na hůl JANA BARTKA, který se protáhl před Halodu a mezi jeho betony uklidil kotouč do sítě. Asistence: Miloš Roman.

08:20
    A Oceláři mohli slavit druhý gól ve zlínské síti, Murín ale kotouč do odkryté klece protlačit nedokázal.

09:29
    Nahození ze středního pásma končí u Halody, který přerušuje hru.

09:55
    Následně se Oceláři pokoušeli o dorážku po závaru před zlínskou brankou, ale ani tentokrát jejich akce neskončila gólovým úspěchem.

10:26
    Miloš Roman se dostal znovu až před zlínského brankáře, kde ale jeho beton u pravé tyče nepřetlačil.

10:56
    Michal Kovařčík hledal před brankou Kofroně, druhý jmenovaný ale na kotouč nedosáhl.

12:10
    Útočná akce hostů pak končí úmyslným ofsajdem a hra se vrátí před Halodu.

13:02
    Gago nepřešel přes obranu Třince a hra se tak znovu obrací.

13:54
    Vyoral otestoval pozornost Dudáčka střelou od mantinelu, gólman domácích sice nedokázal kotouč udržet, protože ale nebyl v jeho blízkosti nikdo v modrém dresu, měl tak dostatek času na pokrytí kotouče.

15:03
    Ránu Michala Romana od modré Haloda vyrazil pouze před sebe, kde se ale Samohejl k dorážce nedostal.

15:54
    Kaukič se přes obranu hostů nedostal, kotouč si ale vzal Flok, který projel před zlínského brankáře, z velké blízkosti jej ale překonat nedokázal.

16:03
    Pokus Hejdy od modré pak likviduje znovu připravený gólman hostů.

16:14
    Zahradníček nejprve marně stíhal unikajícího Karafiáta, nakonec jej ale dokázal ubránit, ovšem pouze za cenu faulu. Trestné střílení pro hosty.

16:14
    Karafiát toho příliš nevymýšlel a snažil se Dudáčka překonat rychlou střelou mezi betony, třinecký gólman je ale dokázal včas sklapnout.

17:01
    Bartko se marně snažil dostat kotouč z obranného pásma, Váňa ale situaci vyřešil za něj, protože vjel do ofsajdu.

17:37
    V přečíslení dva na jednoho pak Hořanský zamířil mimo tři tyče.

18:37
    Flok neměl příliš velkou rychlost a do brejku se tak nakonec přes bránícího hráče nedostal.

19:30
    Hladiš měl přes sebou velkou část odkryté klece, kotouč ovšem v sítí nekončí, neboť zlínský útočník trefil pouze obránce Bartka, který v brankovišti včas zaklekl.

19:45
    Janiczek si odpyká dvě minuty za podražení a nabízí se tak druhá šance v početní výhodě pro hosty.

20:00

V úvodní třetině si oba týmy vytvořily hned několik zajímavých příležitostí, gólem ovšem skončila jen jediná, když po přihrávce Miloše Romana překonal zlínského gólmana střelou mezi betony Jan Bartko.

Další část začne přibližně v 14:45.

20:01

20:02
    Hosté pokračují v početní výhodě, která potrvá ještě více než minutu a půl.

20:50
    Pokus Gaga z kruhu domácí gólman neudržel, dorážka Hořanského ale úspěchem neskončila.

21:45

21:57
    Ale znovu mohli Ševci dorážet, tentokrát po ráně Procházky, ke kotouči se ale jako první dostali bránící hráči, kteří jej poslali pryč.

22:55
    Flok hledal přihrávkou zpoza branky Petráka, k tomu se ale kotouč nedostal.

23:32
    Poláka poslal k zemi jeden z hostujících beků, rozhodčí ale vylučovat nebude.

24:31
    Hejda si ale dle soudu hlavního nedovoleně počínal a míří si tak odpykat dvě minuty za nedovolené bránění.

24:47
    Hrozí ale Oceláři, Michal Kovařčík však se svou otočkou kolem branky neuspěl a gólem neskončila ani střela Murína z mezikruží.

25:16
    Po delším boji o kotouč u zadního mantinelu v obranném pásmu Zlína je hra přerušena.

25:55
    Po přesné přihrávce pálil z pravého kruhu Karafiát, ovšem svou střelou branku vůbec netrefil.

26:31

26:58
    Oceláři mohli jít do přečíslení tři na dva, Zahradníčkovi ale přeskočil kotouč hokejku a akce domácích tak skončila už na modré čáře.

27:41
    Zlín právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. Prudkou ránu od mantinelu vyslal ADAM HOŘANSKÝ a kotouč prošel Dudáčkovi mezi betony až do sítě. Asistence: Jan Vyoral, Jakub Kužílek.

28:19
    Po přistrčení Hejdy se o zakončení pokoušel Flok a z jeho hole zamířil kotouč jen těsně mimo.

28:27
    Početní výhodu si vyzkoušejí také Oceláři po faulu Gaga, který si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

28:51
    Zlínští se ovšem zatím výborně brání a už dvakrát zamířil kotouč až za branku Dudáčka.

30:24
    Haloda skočil po kotouči a přerušil hru po střele Michala Romana od modré.

30:27

30:43
    Ale ne na dlouho. Kolařík trefil za svou brankou vysokou holí Palu a míří si tak za tento prohřešek odpykat čtyři minuty.

30:58
    Michal Roman trefil od modré pouze Dalajku a následně měl velké štěstí, protože zlínskému útočníkovi kotouč v brejku odjel do rohu hřiště.

31:16
    A opět se ukazuje, že pravidlo Nedáš – dostaneš platí. Oceláři zavezli kotouč do pásma, Bartko jej přihrál na hůl MICHALA KOVAŘČÍKA a ten z první trefil odkrytou klec hostů. Asistence: Jan Bartko, David Kofroň.

31:50
    A protože Kolařík vyfasoval za svůj prohřešek čtyři minuty, pokračují Oceláři v početní výhodě.

33:16

33:37
    Třinecký kapitán Kovařčík se mohl dostat do brejku, kotouč mu ale utekl příliš dopředu a jako první tak u něj byl zlínský gólman.

34:22
    Hosté zatápěli před Dudáčkem, Oceláři se ale nakonec dokázali osvobodit a zlínští hráči pak posílají kotouč pouze na zakázané uvolnění.

34:48
    Sztwiertnia zasáhl kotouč vysokou holí a hra je tak přerušena.

35:29
    Miloš Roman se málem prokličkoval až před Halodu, v tom mu ale na poslední chvíli zabránil jeden z hostujících beků.

35:46
    A otevírají se dvířka na zlínské trestné lavici, kam míří Dalajka za podražení.

36:31
    Po zmatcích ve středním pásmu končí kotouč v ochranné síti za brankou Dudáčka.

37:30
    Michal Roman zavezl kotouč za branku Zlína, odkud hledal přihrávkou Kofroně, který se ale k puku nedostal.

37:46

38:33
    A ještě jedno vyloučení, tentokrát na straně Třince. Flok si odpyká dvě minuty za hákování.

38:57
    Čárový rozhodčí odpískal zakázané uvolnění Zlína, což se hostům nelíbí a hlasitě protestují, verdikt rozhodčího už to ale nezmění.

39:50
    Pokus Karafiáta od modré pak končí na hrudi připraveného Dudáčka.

40:00

Po dvou třetinách je situace obou týmů stále stejná, byť se skóre dvakrát měnilo. Hosté nejprve dokázali smazat náskok Třince střelou Adama Hořanského, v početní výhodě si ale Oceláři vzali své vedení zpět zásluhou Michala Kovařčíka.

Další část začne přibližně v 15:34.

40:01

40:33

41:07
    Janiczek trefil svou přihrávkou Samohejla do bruslí a útok Ocelářů tak skončil hned ve středním pásmu.

42:08
    Ševci mají kotouč ve svém pásmu, odkud se snaží rozehrát.

42:39
    Třinečtí teď nedokázali dostat kotouč z obranného pásma a před dojíždějícím Sirotou raději přerušil Dudáček hru.

43:53
    Přihrávka Miloše Romana byla na Kofroně příliš prudká a skončila tak pouze v rohu hřiště.

44:40
    Stiksa se dostal ke kotouči před třineckou brankou, z velké blízkosti ale Dudáčka překonat nedokázal a na druhé straně si na zlínského gólmana nepřišel Samohejl.

46:04
    Kaukič v útočném pásmu fauloval jednoho z hostů a za vysokou hůl si tak odpyká dvě minuty.

46:30
    Michal Roman zabránil Hlaváčovi v zakončení z mezikruží, ale Oceláři se zatím nedokázali osvobodit.

47:14
    Až teď vyhazuje Murín kotouč přes všechny čáry.

48:04

48:20
    Z mezikruží pálil Hořanský, ale pouze nad.

49:25
    Lorek vypálil z levého kruhu, ale jeho střelu dokázal Haloda vyrazit mimo.

50:39
    Michal Kovařčík byl poslán k zemi a protože se jednalo o nedovolený zákrok, míří si Hořanský odpykat dvě minuty za sekání.

50:54
    Zlínští se ale bleskově osvobozují a vyhazují kotouč až za Dudáčka.

51:46
    Oceláři už kombinují v útočném pásmu, zatím ale sledujeme pouze sérii přihrávek.

52:39

53:37
    Oba týmy mají problém s usazením v útočném pásmu a oproti prvním dvěma třetinám teď příliš mnoho gólových šancí nevidíme.

55:25
    Teď už to jsou ale Ševci, kdo kombinuje v útočném pásmu, pokus Siroty od modré byl ale zablokován.

55:59
    Hned po vyhraném vhazování vypálil Samohejl, ovšem nepřesně.

56:37
    Po boji o kotouč za zlínskou brankou je hra přerušena.

56:50
    Z vrcholku kruhů pálil Petrák, zlínský gólman si ale dokázal poradit.

57:17
    Zahradníček ještě udržel na chvíli pásmo pro Oceláře, teď už jsou ale u kotouče hosté.

58:03
    Hořanský odevzdal kotouč na hůl domácích, kteří teď mohou dopředu.

59:16
    Oceláři se snažili prostrkat kotouč skrz střední pásmo, hra je ale nakonec přerušena. Oddechový čas pro hosty.

59:17
    Haloda zůstává prozatím v brance, ovšem zřejmě ne na dlouho.

59:40
    Po ráně Hlaváče z mezikruží už se někteří Ševci radovali, ovšem zbytečně, protože Dudáček dokázal kotouč vyrazit a Michal Kovařčík jej poté odpálil přes všechny čáry.

59:40
    Oddechový čas pro domácí.

59:40
    Zlínská branka už je prázdná, Berani v šesti.

Konec zápasu. (16:02:47)

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 8. Bartko (Miloš Roman), 32. M. Kovařčík (Bartko, Kofroň) – 28. Hořanský (Vyoral, Kužílek)

Berani Zlín: Haloda (Barvík) – Sirota, Kužílek, Váňa, Procházka, Gazda, Kolařík – Hlaváč, Gago, Miko, Dalajka, Stiksa, Vyoral, Karafiát, Strmiska, Hladiš, Hořanský

Rozhodčí: Koliba – Bojda, Mikler