Kladno – Jihlava 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Motor ČB 2:3 (po pr.) | Šumperk – Litoměřice 2:5 (kon.)
Přerov – Havířov 3:2 (kon.) | Benátky n/J – Most 4:2 (kon.) | Slavia – Kadaň 3:2 (2:1 po s.n.)
Prostějov – Třebíč 4:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 19.09.2015, 17:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý podvečer ze zimního stadionu v Ústí nad Labem. Vítám vás u dnešního přímého přenosu zápasu WSM Ligy mezi týmy HC Slovan Ústí nad Labem a ČEZ Motor České Budějovice. K boji mezi severem a jihem vás zve, bude vás provádět a příjemnou zábavu vám přeje Barbora Wolfová.

V loňské sezóně se více dařilo týmu z jihu, tedy Českým Budějovicím. Ze čtyř duelů se mohou pyšnit třemi vítězstvími, dvěma v základní hrací době a jedním v prodloužení. Motor si tak z utkání se Slovanem vybojoval 8 bodů a Slovan zbývající 4. Konkrétně byly výsledky z loňských utkání z pohledu Motoru takovéto: 2:0, 2:3, 6:5 pp, 6:4.

HC Slovan Ústí nad Labem:

Postavení v tabulce: 5.
    Bodů: 7
    Nejproduktivnější hráč: David Tůma (3+2)
    Úspěšnost brankářů: Jakub Soukup (91,1%)
    Gólů v přesilovkách: 5

ČEZ Motor České Budějovice:

Postavení v tabulce: 1.
    Bodů: 10
    Nejproduktivnější hráč: Josef Straka (1+7)
    Úspěšnost brankářů: Ondřej Bláha (92,86%),
    David Gába (91,49%)
    Gólů v přesilovkách: 8

České Budějovice jsou z pohledů na loňskou i letošní sezónu úspěšnějším týmem, což znamená že to Slovan nebude mít jednoduché.
    Tomáš Mareš – trenér HC Slovan Ústí nad Labem: „Zítra nás čeká další těžké utkání s asi největším aspirantem na postup do extraligy. My se budeme soustředit na svoji hru, musíme se vyvarovat a hlavně poučit z chyb, po kterých jsme ztratili vyhraný zápas v Litoměřicích."

Hráči už jsou po rozbruslení v kabinách a využívají poslední čtvrt hodiny na přípravu na dnešní zápas.

00:01

00:12
    První se do útočné třetiny vydávají domácí a kombinují okolo Bláhy.

00:31
    Kloz zůstává ležet na ledě, po přerušení hry se zvedá a jede na střídačku.

00:44
    Vyhození z obranného pásma Motoru skončilo vyhozením puku mimo hrací plochu.

01:07
    Na druhé straně to zkusil Vráblík z levého kruhu, ale bránu minul.

01:15
    Zakázané uvolnění Slovanu.

01:45
    Z bezprostřední blízkosti vystřelil Mikyska, ale téměř prázdnou bránu naneštěstí přestřelil.

02:30
    Hosté mají výhodu.

02:45
    Vyloučen Dominik Novák (UNL) na dvě minuty za hákování.

02:50
    Slovan vyhazuje z obranného pásma.

03:10
    V pásmu Motoru drží puk Brož.

03:26
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté otevírají skóre využitím přesilové hry. Po modré čáře poslal přihrávku Nouza na MARTINA HEŘMANA, který neváhal vypálil a puk spadl Soukupovi až za jeho záda. Asistence: Tomáš Nouza, Jakub Suchánek.

04:26
    Vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění Luboš Rob (CEB).

05:15
    Brož vypálil po přihrávce od Roubíka od modré, ale puk zastavily betony Bláhy.

05:46
    Motor vyhazuje až za Soukupa.

06:26
    Hosté hrají v plném počtu, Slovan své přesilovky nevyužil.

06:42
    Pajič se dostal sám před Soukupa, ale ten střelu vyrazil betony.

07:46
    Ústečtí nyní pouze brání, postavili ve středním pásmu obrannou zeď.

08:03
    Po střele Brože se vhazuje po levici Bláhy.

08:30
    Soukup nyní předvedl neuvěřitelný zákrok. Po zabránění střely Přibyla svými betony, dokázal skočit do dorážky na odkrytou stranu brány.

10:40
    Křivohlávek se protlačil až před Bláhu, kde se mu nepodařilo dopravit puk až do brány Budějovic.

10:57
    Ofsajd domácích.

11:31
    Kuchler vystřelil z mezikruží, ale bránu těsně střela míjí.

12:26
    Domácí publikum se zlobí na rozhodčí, po střetu spadl jeden z hráčů Slovanu.

12:43
    Puk skončil mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středovém kruhu.

13:16
    Hosté se přes obranu Ústeckých dostávají příliš snadno.

14:03
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Krásnou akcí ZDEŇKA KUBICY domácí Slovan vyrovnává stav utkání. Dostal se sám do úniku a před Bláhou si puk zasekl, gólmana hostí si tak položil a poté už bez problému poslal puk za jeho záda. Asistence: Martin Vágner, Dominik Novák.

15:00
    Zíb vystřelil od modré, ale Soukup likviduje střelu svými betony.

16:12
    Tůma přestřelil z pravého kruhu bránu hostí.

16:36
    Kuchejda projel sám obranou a jel sám na Soukupa, který mu puk zkušeně vypíchl hokejkou.

17:03
    Martin Vágner (UNL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

17:20
    Vyhození za Bláhu se podařilo Brožovi.

17:38
    Slovan jde do tří. Vladimír Brož (UNL) vyloučen na dvě minuty za podražení.

17:50
    Hosté kombinují.

17:57
    Z levého kruhu vystřelil Vráblík, střelu má Soukup v náručí.

18:20
    Domácí uvolňují tlak a vyhazují.

19:03
    Po střele Suchánka se domácí opět uvolňují a na led se vrací Vágner.

19:38

19:51
    Rob ještě zkusil vystřelit z hranice pravého kruhu, ale bránu přestřelil.

20:00

Po první třetině je utkáni na ústeckém zimním stadionu vyrovnané se stavem 1:1.
    Již ve čtvrté minutě dal hostující Motor jasně najevo, že Ústecké šetřit nebude a střela Martina Heřmana rozsvítila červené světlo za zády Soukupa a jedničku na kostce visící nad hrací plochou. V deváté minutě už mohli Budějovičtí vést o dva góly, ale naprosté tutovce zabránil Soukup ukázkovým zákrokem.
    V patnácté minutě dokázal Zdeněk Kubica ujet sám na Bláhu, kterého obelstil a vyrovnal na 1:1.
    Ústečtí dokázali přečkat i 95 vteřinové oslabení 5 na 3 ke konci třetiny.

Druhá třetina začne přibližně v 17:51.

20:01

21:10
    Mikyska vystřelil od modré, ale Soukup vyráží.

22:01
    Švihálek dostal puk těsně před domácím gólmanem, který opět podržel svůj tým.

23:30
    Slovan se mermomocí brání nekonečnému nátlaku Budějovic.

24:10
    Pajič vystřelil z levého kruhu, jeho střelu vyrazil gólman domácích ramenem.

25:14
    Hostí opět ve vedení. Zpoza brány přihrál Josef Mikyska na mezikruží na MICHALA ŠVIHÁLKA, ten naprosto nehlídaný poslal puk mezi betony Soukupa až za jeho záda. Asistence: Josef Mikyska, David Kuchejda.

26:43
    Zakázané uvolnění hostí. Vhazuje se po levici Bláhy.

26:52
    Smetana vystřelil od modré, ale jeho střelu Bláha bez problému vyráží.

27:27
    Před Soukupa se natlačilo několik hráčů Budějovic, ten však puk nepropustil za své betony.

28:19
    Ofsajd domácích zastavuje jejich útok.

29:27
    Vyloučen na dvě minuty Lukáš Žálčík (CEB) za hákování.

29:56
    Hosté vyhazují puk až za Soukupa.

30:12
    Nepřesnou přihrávku Brože zachytil Suchánek který vyhazuje přes všechna pásma.

31:27
    Hosté hrají v plném počtu.

32:04
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se po pravici Soukupa.

32:59
    Nahození Kurky zachytil naskakující hráč ze střídačky Motoru a tak se puk stále pohybuje v obranné třetin domácích.

33:58
    Domácí už bruslí ztěžka.

34:51

35:02
    Bláha po delší době musel dávat pozor proti střele z pravého kruhu.

35:59

36:20
    Tůma přihrál Roubíkovi, který měl před sebou jen brankáře, ale místo střely si objel bránu a poté již zakončit nedokázal.

36:53
    Výhoda domácích.

37:01
    Vyloučení Davida Kuchejdy (CEB) na dvě minuty za hákování.

37:15
    Přibyl dostal přihrávku do středního pásma a najel si k Soukupovi, který jeho střelu chytá.

37:36
    Tůma nejdříve přihrál Klozovi, kterého střelu Bláha vyrazil. Tůma to poté zkusil sám vystřelit, ale bránu přestřelil.

39:01
    Motor hraje v plném počtu, domácí nedokázali využít přesilové hry.

39:12
    Mikyska zůstává ležet na ledě, přibíhá i doktor. Za pomoci spoluhráčů a lékaře odjíždí na střídačku.

39:54
    Bernad vystřelil od modré a následovalo ještě několik dorážek, ale Bláhu nikdo překonat nedokázal.

40:00

Třetí třetina začne přibližně v 18:44.

40:01

41:10
    Slovan se drží v úročném pásmu a ostává se do šancí.

42:03
    Vyloučen Dušan Žovinec (CEB) na dvě minuty za sekání.

42:30
    Hosté vyhazují.

43:18
    Vágner si probruslil až k Bláhovi, ten jeho střelu chytá.

43:21
    Vyloučen Antonín Melka (UNL) na dvě minuty za sekání.

43:45
    Zakázané uvolnění domcích.

44:03

44:42
    Vráblík vystřelil z horní hranice pravého kruhu rychlou střelu, kterou Soukup chytá do lapačky.

45:21
    I domácí tým již hraje v pěti.

45:54
    Nepřesné nahrávky na obou stranách.

46:01
    Po vyhození puku mimo ledovou plochu vhazování po levici Bláhy.

46:25
    Vyloučení na straně hostí. Lukáš Bohunický (CEB) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za držení protihráče.

46:58
    Domácí prozatím brání.

47:10
    Roubík vystřelil, ale do střely se obětavě položil jeden z hostí. Puk se od něj odrazil k volnému VLADIMÍRU BROŽOVI, který poslal nečekanou střelu pod lapačku Bláhy. Asistence: Jaroslav Roubík, Jan Kloz.

48:10
    Rys trefuje od modré tyč hostující brány.

48:57
    Žálčík dostal puk přímo před bránu, kde sám dvakrát dorážel. Soukup byl však neprůstřelný.

49:39

49:59
    Nyní je to tu velmi rychlé a energetické. Roubík dostal křížnou přihrávku na pravý kruh, ale jeho střelu Bláha chytá.

50:20
    Tůma vypálil z mezikruží, ale tuto ráznou střelu má Bláha v lapačce.

51:03

51:39
    Hosté v plném počtu. Zakázané uvolnění. Vhazuje se po levici Bláhy.

52:20
    Roubík zkusil nahodit od modré, ale bránu míjí.

52:39
    Melka z otočky vystřelil sám proti Bláhovi, ale puk proletěl kousíček vedle brány.

53:52
    Vhazování po levici Bláhy. Hra se nyní mírně uklidnila.

55:14
    Vyloučen Jan Kloz (UNL) na dvě minuty za držení protihráče.

56:05
    Druhé vyhození Slovanu do útočné třetiny.

56:10
    Nouza vystřelil do masky Soukupa.

57:09
    Ofsajd Motoru.

57:14

57:44
    Na trestnou lavici usedá Vladimír Brož. Bohunický zůstával ležet na ledě, ale pomalu odjel na střídačku. Vladimír Brož dostává 2+10 minut za naražení zezadu.

58:01
    Nouza dorážel puk mezi betony Soukupa, ten však puk nepropustil.

58:20
    Soukup nyní drží svůj tým jak jen to jde.

58:58
    Straka před bránou přihrál na Suchánka, ten však bránu střelou jen štrejchl.

59:30
    Slovan vyhazuje za Bláhu.

59:44

60:00

Ve třetí třetině dokázal domácí Slovan vyrovnat na 2:2. Bude prodlužovat.

60:01

63:35
    Je rozhodnuto! Hostí dokázali skórovat v prodloužení. Mucha přenechal puk ROKU PAJIČOVI, který vystřelil pod vyrážečku Soukupa. Asistence: Ján Mucha.

Konec zápasu. (19:31:45)

Barbora Wolfová

Branky a nahrávky: 15. Kubica (Vágner, Novák), 48. Brož (Roubík, Kloz) – 4. Heřman (Nouza, Suchánek), 26. Švihálek (Mikyska, Kuchejda), 64. Pajič (Mucha)

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Kosina) – Smetana, Brož, Vágner "C", Macek, Bernad, Kurka, Skočovksý – Kloz, Roubík "A", Tůma – Kuchler, Kubica, Rys – Gengel "A", Melka, Křivohlávek – Navarra, Kopta, Novák
    Banes Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Mucha "A", Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec – Žálčík, Pajič, Rob – Nouza "A", Straka "C", Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Babka, Prokeš, Přibyl

Rozhodčí: Tomáš Zubzanda – Petr Bosák, Ondřej Kokrment