Tottenham – Arsenal 1:2 (kon.) | Walsall – Chelsea 1:4 (kon.) | Manchester Utd. – Ipswich Town 3:0 (kon.)
Liverpool – Carlisle 1:1 (3:2 po pen.)
Manchester United
3:0 (1:0)
Ipswich Town FC
Středa 23.09.2015, 21:00 • Old Trafford, Manchester • Anglický Ligový pohár • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý večer, vítám Vás u online přenosu z Anglického Ligového poháru. Na programu je zápas, ve kterém se utká Manchester United a Ipswich Town. Manchester United je jasným favoritem, který by měl postoupit do čtvrtého kola. V ligovém poháru se však často podaří outsiderům zaskočit silnějšího soupeře. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 21:00, Vás bude provázet Lukáš Jasoněk a GIF animace z důležitých momentů utkání bude vytvářet Petr Hluchý. Oba Vám přejeme příjemný sportovní zážitek.
    Utkání se odehraje na slavném Old Trafford

Oba celky se naposledy utkaly na konci dubna 2002. Tehdy se zápas v rámci Premier League uskutečnil na stadionu Portman Road v Ipswichi a Manchester United ho ovládl nejtěsnějším možným rozdílem, když zvítězil 1:0.

Manchester United na loňskou sezonu Anglického Ligového poháru rozhodně nemá nejlepší vzpomínky, když vypadl hned při svém úvodním utkání. Jeho soupeřem ve 2. kole poháru byl celek Milton Keynes Dons FC, jehož fotbalisté překvapili i sami sebe, jelikož před svými příznivci doslova rozstříleli věhlasné mužstvo Premier League v poměru 4:0.

Ipswich Town FC se v prvním kole Anglického Ligového poháru utkal se Stevenage FC, a přestože po úvodním poločase prohrával vlastním gólem Berry, po změně stran dvěma brankami dokázal nepříznivý vývoj otočit ve svůj prospěch. Lítý boj podstoupili fotbalisté Ipswiche i v další vyřazovací části, v níž cestovali na půdu Doncasteru. Stejně jako v úvodním zápase Ipswich inkasoval první branku, ale ve druhém poločase dokázal vyrovnat. Následné prodloužení pak bylo plně v režii hostující ekipy, které třemi góly v rozmezí jedenácti minut rozhodla o svém postupu do 3. kola.

Manchester United: De Gea – Valencia, Smalling, Blind, Young – Schweinsteiger, Herrera – Mata, Rooney, Pereira – Fellaini
    Náhradníci: Romero – Jones, Depay, Martial, Carrick, Darmian, Schneiderlin

Ipswich Town FC: Bialkowski – Emmanuel, Yorwerth, Malarczyk, Parr – Bru, Coke, Tabb, Oar – McGoldrick – Murphy
    Náhradníci: Crowe – Touré, Kenlock, Sears, Pitman, Chambers, Maitland-Niles.

1

5
    V úvodních minutách disponuje mírnou územní převahou favorizovaný domácí celek.

23
    Manchester United právě vstřelil branku!
    Daley Blind výborně naservíroval dlouhý pas na WAYNEA ROONEYHO, jenž si míč zpracoval a překonal brankáře Bialkowskiho zakončením mezi nohy!

26
    Herrerova rána z první skončila pouze v náruči hostujícího brankáře.

32
    Přímý kop pro Manchester.

33
    Ipswich dokázal centrovaný balón odrazit.

36
    Devils se drží u balónu, ale poměrně dost riskují před vlastní bránou.

39
    Pokus o brejk hostujícího celku dokázal Pereira včas zastavit.

40
    Fellainiho centr do vápna si stáhl do svých rukavic brankář Bialkowski.

42
    Rudí ďáblové si i nadále drží herní převahu.

45
    Hlavní sudí bude nastavovat 1 minutu.

45+1

Po první půli se ujímají vedení hráči domácího Manchester United, když se ve 23.minutě dokázal prosadit anglický kanonýr Wayne Rooney. Herní převaha je dle očekávání na straně „Red Devils“, hosté z Ipswich Town se jen těžko dostávají k balónu.

46

47
    Po faulu na Tabba budou hosté zahrávat přímý kop.

48
    De Geovu bránu se jim však ohrozit nepodařilo.

50
    Murphyho hlavička z pokutového území končí vedle brány.

53
    Pereira se v útočné snaze dopustil faulu, hra je přerušena.

55
    Hosté měli možnost přímého kopu, Oarův centr vytvořil ve vápně sice velký zmatek, ale obrana „ďáblů“ byla jako nepropustná zeď.

58
    Bru musel nutně zastavit pronikajícího Matu a tak se také stalo, avšak za cenu přímého kopu z velmi slibné pozice.

60
    United se dostávají do dvoubrankového vedení. K přímému kopu se postavil talentovaný mladíček ANDREAS PEREIRA, jemuž se povedlo technickou střelou obstřelit zeď a překonat bezmocného brankáře.

60
    Střídání v týmu Ipswich Town FC: ze hřiště odchází McGoldrick, přichází Sears.
    Střídání v týmu Ipswich Town FC: ze hřiště odchází Murphy, přichází Pitman.

63
    Rooney je v útoku zastaven pro postavení v ofsajdu.

66
    Matovu dělovku mířící pod břevno dokázal Bialkowski bravůrně vyrazit na rohový kop!

69
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Mata, přichází Martial.

70
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Smalling, přichází Jones.

72
    Hráči United jsou i nadále velmi dominantní v držení míče.

73
    Martial zkusil vystřelit po rychlém ťukecu z první, ale přihrávka mu vůbec nesedla.

75
    Střídání v týmu Ipswich Town FC: ze hřiště odchází Tabb, přichází Toure.

79
    Hosté se nepřesnou kombinací připravují o možnost protiútoku.

81
    Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Rooney, přichází Depay.

83
    Žlutou kartu dostává Parr (Ipswich Town FC).

84
    Pereirův centr na zadní tyč nedokázal najít Felainiho hlavu, míč mají hosté.

87
    Bialkowski si připisuje další výborný zákrok poté, co z těsné blízkosti dokázal vychytat prudce zakončujícího Pereiru!

89
    Martial se při průniku po pravé straně hřiště dopustil faulu, hosté mají jednu z posledních možností na skórování alespoň čestné branky.

90
    Hlavní sudí bude nastavovat 4 minuty.

90+2
    V samotném závěru zápasu „Red Devils“ ještě upravují skóre. Depay zpracoval centrovaný balón a přiťuknul jej do běhu ANTHONYMU MARTIALOVI, jenž v úniku chladnokrevně překonal Bialkowskiho na vzdálenější tyč.

90+4

Dnešní pohárové utkání je již minulostí. Dle očekávání vítězí favorit zápasu Manchester United, domácí byli po celý zápas aktivnější a dominantnější. Hosté se zpočátku sice snažili o překvapení, ale „ďáblové“ je prakticky nepustili do vážnější šance.
    Manchester United dnes tedy vítězí 3:0 a postupuje do dalšího kola.

Z dnešního zápasu je to ode mne vše. Hezký zbytek večera! (22:57:24)