Marítimo – Tondela 1:0 (kon.) | Nacional – Setúbal 1:1 (kon.) | Arouca – Belenenses 2:2 (kon.)
Estoril – União Madeira 2:1 (kon.) | Guimarães – Braga 0:1 (kon.)
GD Estoril Praia
2:1 (1:0)
CF União Madeira
Neděle 27.09.2015, 18:00 • Estádio António Coimbra da Mota, Estoril • Portugalská Primeira Liga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Estoril v neděli vyzve na domácím hřišti tým União Madeira, který čeká na svou první výhru v letošním ročníku Primeira Ligy. Zajímavým duelem z Estádio António Coimbra da Mota Vás provede Tomáš Reiner.

Estoril Praia prožívá skvělý vstup do nového ročníku portugalské nejvyšší soutěže, když z úvodních pěti kol třikrát vyhrál, a s devíti body šlape na záda čtvrté Braze, kterou 12. září porazil těsně 1:0. Estoril se veze na sérii dvou ligových výher v řadě poté, co v posledním kole zvítězil na hřišti Tondely.

CF União Madeira vstoupil do nového ročníku výhrou 2:1 nad Marítimem, poté ale prohrál těsně 1:0 na hřišti Nacionalu. Klub se však během posledních tří ligových zápasů stabilizoval, když třikrát v řadě uhrál bezbrankovou remízu. Pro útok to sice není moc dobrá vizitka, na druhou stranu obrana funguje skvěle.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

GD Estoril Praia: Kieszek – Anderson Luis, Yohan Tavares, Diego, Mano – Chaparro, Afonso Taira, Babanco – Bruno César, Léo Bonatini, Gerso Fernandes. (rozestavení 4-3-3)
    Náhradníci: Georgemy, Diakhite, Esiti, Matheus, Luiz Phellype, Dieguinho, Sebaihi. Trenér: Fabiano Soares.

CF União Madeira: André – Paulinho, Paulo Monteiro, Diego Queiroz, Joãozinho – Soares, Gian – Amílton, Rúben Andrade, Kisley – Farfas. (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Vega, Carlos Manuel, Breitner, Bueno, Shehu, Zarabi e Miguel Fidalgo. Trenér: Norton de Matos.

Rozhodčí: Sérgio Sousa. Asistenti: Nuno Roque, Valter Pereira. Čtvrtý rozhodčí: Rui Rodrigues.

Hráči obou týmů už jsou připraveni na trávníku Estádio António Coimbra da Mota a zápas mezi Estorilem a Madeirou bude moci za pár okamžiků začít.

1

1
    Hlavní rozhodčí Sérgio Sousa dal pokyn k zahájení zápasu a střetnutí mezi Estorilem a União Madeirou mohl začít.

2
    Favoritem zápasu je vzhledem k postavení v tabulce domácí Estoril.

3
    Úvod utkání se odehrává ve středu hrací plochy a zatím jsme nebyli svědky žádné gólové příležitosti.

4
    Fotbalisté Madeiry se sice střelecky trápí, ale během posledních střech ligových zápasů udrželi čisté konto. Všechny tři duely skončily bezbrankovou remízou.

5
    Amílton se jako první dostal ke střele, Kieszek si ale připsal snadný zákrok.

6
    Během úvodních pěti minut jsme viděli jednu střelu na bránu, ale na nějakou větší gólovou příležitost si musíme počkat.

7
    Hostující hráči Madeiry nakonec nastoupili do dnešního zápasu v rozestavení 4-2-3-1, přičemž osamoceným útočníkem na hrotu je Farkas.

8
    Oba týmy neustále svádějí boj o střed hrací plochy a oba brankáři jsou bez práce.

9
    Věřme, že se nám utkání co nejdříve rozhýbe a budeme svědky nějakých slibných brankových příležitostí nebo gólů, což je vůbec ta nejlepší varianta.

10
    Úvodních deset minut je téměř za námi a Estoril se pomalu začíná dostávat do hry.

11
    Domácí drží míč na svých kopačkách a mohou se vydat směrem vpřed.

12
    Léo Bonatini v šanci! Léo Bonatini dostal krásnou přihrávku od Chaparra a z hranice šestnáctky vypálil, jeho střelu ale zneškodnil pozorný André, který se blýskl skvělým zákrokem.

13
    Nechybělo mnoho a domácí fotbalisté se mohli ujmout vedení.

14
    Útočná snaha Estorilu pokračuje, hosté ale zatím dobře brání.

15
    Paulinho zůstal ležet na hrací ploše a musí být ošetřován.

16
    Paulinho už je zpět na nohou a zápas může opět pokračovat.

17
    Ačkoliv dnešní zápas nabízí velké množství osobních soubojů, zatím se hraje čistě a bez karet.

18
    Gerso Fernandes se ocitl ve skvělé šanci po dlouhém pasu obránce Diega! Gerso si nejprve míč prvním dotykem zpracoval do vzduchu a poté vypálil, jeho pohotová střela ale zamířila těsně mimo.

19
    Estoril je čím dál více nebezpečný.

20
    Domácí si během úvodních dvaceti minut vytvořili dvě slibné příležitosti, ani jedna z nich však gólem neskončila.

21
    Estoril hraje s Madeirou po 20 minutách stále bez branek 0:0. Pokud však budou pokračovat domácí v nastaveném trendu, brzo se to může změnit.

22
    Svěřenci trenéra Fabiana Soarese se vytvářejí územní převahu a Madeira se začíná postupem času ocitat pod tlakem.

23
    União Madeira určitě nepřijel do Estorilu s tím, že by zde měl hladce vyhrát, ale s bodem by byl zřejmě po závěrečném hvizdu spokojen.

24
    Pro hráče hostujícího celku je velmi důležitá obrana. Pokud budou navíc dobře bránit, určitě se jim otevře možnost vyrážet do protiútoků.

25
    União Madeira rozjel nebezpečný protiútok, ze kterého byl málem úvodní gól! Ruben Andrade roztáhl hru doprava na rozběhnutého Amíltona, který si všiml na přední tyči volného Kisleyho, a jeho následná rána zamířila těsně vedle přední tyče.

26
    Madeira to sehrála výborně, její ojedinělá branková příležitost ovšem gólem neskončila.

27
    Oba týmy během posledních minut otevřeli hru a snaží se o vstřelení úvodního gólu zápasu.

28
    DRŽENÍ MÍČE: Estoril 63% Madeira 37%

29
    Estoril má míč častěji v držení, zatím mu to však není nic platné.

30
    Ze zápasu uplynulo téměř třicet minut. Estoril hraje doma s Madeirou bez branek 0:0.

31
    Afonso Taira našel přesným centrem Léa Bonatiniho, jehož následná hlavička zamířila mimo.

32
    Estoril se před výkopem dnešního zápasu nacházel na pátém místě tabulky a pokud by zvítězil, posunul by se na čtvrté místo.

33
    Domácí fotbalisté vyhráli dva poslední zápasy v řadě a dnes mohou dosáhnout na třetí vítězství, pokud dokáží prolomit pevnou obranu Madeiry.

34
    Na obou stranách je nyní k vidění hodně nepřesností a ani jeden z týmů se není schopen dostat do nějaké příležitosti.

35
    Brankář Kieszek a André by si mohli vzít do brány s klidem nějaký časopis, aby se nenudili.

36
    Samozřejmě, řečeno s nadsázkou.

37
    Stačí jedna malá nepozornost a rázem může padnout gól.

38
    Závěr prvního poločasu přináší zatím nejslabší pasáž hry. Ani jeden z týmů se není schopen dostat k šestnáctce soupeře, natož ke střele.

39
    Rozestavení 4-3-3 vypovídá o ofenzivním pojetí hry, do toho ale mají domácí fotbalisté Estorilu momentálně daleko.

40
    Právě se rozeběhla čtyřicátá minuta a do konce prvního poločasu zbývá něco málo přes pět minut. Dokáže jeden z týmů prolomit bezbrankový stav?

41
    Estoril právě vstřelilo branku!
    LÉO BONATINI z ničeho nic střílí gól a v závěru prvního poločasu posílá Estoril do vedení!! Gerso Fernandes našel krásnou přihrávkou v pokutovém území Léa Bonatiniho, který skvělou diagonální střelou zamířil přesně k tyči.

42
    Krasný gól, po němž se Estoril ujímá vzhledem k předchozím šancím zaslouženého vedení.

43
    União Madeira inkasoval první gól po třech ligových zápasech v řadě.

44
    První poločas se téměř naplnil a myslím si, že není potřeba nastavovat ani minutu.

45
    Nad rámec prvního poločasu bude kvůli ošetřování Paulinha z úvodu zápasu nastavena přece jen 1 minuta.

45+1
    Žlutou kartu dostává Babanco (GD Estoril Praia).

45+2
    Joãozinho se ocitl v posledních sekundách prvního poločasu v obrovské šanci, Kieszek ale vytáhl fantastický zákrok, kterým zabránil vyrovnání na 1:1!!

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Dlouho to vypadalo, že až na pár okamžiků nezáživný první poločas skončí bezbrankovou remízou, tu ale čtyři minuty před přestávkou prolomil krásným gólem Léo Bonatini, na jehož gól v nastavení mohl rychle odpovědět obránce Joãozinho. Jeho střelu ale skvělým zákrokem zneškodnil brankář Kieszek. Skóre po prvním poločase. Estoril Praia 1 União Madeira 0.

Hráči obou týmů už se pomalu vrací na hrací plochu Estádio António Coimbra da Mota, aby za pár okamžiků zahájili druhý poločas. Estoril vede po 45 minutách nad Madeirou zásluhou Léa Bonatiniho 1:0.

46

46
    Hlavní rozhodčí Sérgio Sousa zahájil druhý poločas, před jehož výkopem sáhla Madeira ke střídání.

46
    Střídání v týmu CF União Madeira: ze hřiště odchází Rúben Andrade, přichází Miguel Fidalgo.

47
    Rúben Andrade nebyl během prvního poločasu téměř vůbec vidět a místo něj přišel do druhého poločasu oživit hru Miguel Fidalgo.

48
    Těžko říci, zda jedna změna hostům pomůže.

49
    Lepší však něco dělat, než jen bezmocně čekat. A přesně tím se řídí trenér hostů Norton de Matos.

50
    STŘELY CELKEM: Estoril 2 Madeira 2

51
    Čtyři střely za více než padesát minut. To je hodně málo a i v české čtvrté třídě dokáží hráči vyprodukovat více střel.

52
    Konečně nějaké vzrušení. Gerso Fernandes a Léo Bonatini rozjeli nádhernou kombinační akci, kterou těsně před brankou hostí zastavil pozorný obránce Paulo Monteiro.

53
    Dnešní utkání sleduje 1412 diváků.

54
    Akce Gersa Fernandese a Léa Bonatiniho byla první a zatím poslední vážnou příležitostí, které jsme se po přestávce dočkali.

55
    Nyní už to ale neplatí, za což jsme velice rádi! Chaparro napřáhl zpoza šestnáctky k jedovaté střele, kterou zneškodnil pozorný brankář André Moreira!

56
    Trochu se divím, že Estoril bojuje o přední příčky Primeira Ligy v úvodu nového ročníku, dnes totiž nepředvádí příliš dobrý výkon.

57
    Samozřejmě vzhledem k přihlédnutí ke kvalitě soupeře. Kdyby takto hrál Estoril proti Portu nebo Benfice, nemohli bychom říci ani popel.

58
    União Madeira se očividně trápí a myslím si, že by jeho hře prospěla další střídání.

59
    Vzhledem k vývoji ani není na co čekat. Madeira prohrává na hřišti Estorilu po téměř hodině hry 1:0 a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo v dohledné době změnit.

60
    DRŽENÍ MÍČE: Estoril 58% Madeira 42%

61
    Bruno César se ocitl v dobré palebné pozici, jeho střela ovšem zamířila vysoko nad!

62
    Kdo nestřílí, nemůže dát gól. Kéž by se tímhle heslem řídili i hosté.

63
    Žlutou kartu dostává Joãozinho (CF União Madeira).

64
    Domácí fotbalisté rozehrávali standardní situaci, do žádné příležitosti se však poté nedostali.

64
    Není to Madeira, ale Estoril, který sahá ke střídání.

64
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Babanco, přichází Esiti.

65
    Oba týmy sáhly během zápasu zatím k jedné změně. Hru Madeiry přišel oživit o přestávce Miguel Fidalgo, zatímco Estoril poslal před okamžiky na hrací plochu čerstvého Esitiho.

66
    ŽLUTÉ KARTY: Estoril 1 Madeira 1

67
    Na žluté karty je to sice vyrovnané, ale na světelné tabuli stále svítí skóre 1:0 pro domácí Estoril.

68
    Doposud jediný gól zápasu vstřelil krátce před přestávkou Léo Bonatini.

68
    Trenér Madeiry Norton de Matos připravil druhé střídání.

68
    Střídání v týmu CF União Madeira: ze hřiště odchází Kisley, přichází Breitner.

69
    Miguel Fidalgo hru příliš neoživil, tak uvidíme, co nám předvede Breitner.

70
    Hosté si během druhého poločasu sice nevytvořili žádnou gólovou příležitost, ale po přestávce zahrávali již tři rohové kopy, zatímco Estoril žádný.

71
    Žlutou kartu dostává Gian (CF União Madeira).

72
    Madeira během posledních minut zvýšila obrátky a opticky začíná vyrovnávat hru.

72
    Bruno César vypálil po rozehrání standardní situace mezi tři tyče, Madeiru ale podržel nad vodou fantastickým zákrokem brankář André Moreira!

73
    Brankář André Moreira předvedl během druhého poločasu druhý skvělý zákrok a jen jeho zásluhou Madeira neprohrává o dva nebo dokonce tři góly.

74
    Hosté jsou stále ve hře o bod, čas ale ubíhá s blížícím se závěrem zápasu velmi rychle.

75
    BRUNO CÉSAR se ve druhém poločase zastřeloval a na třetí pokus už to vyšlo!! Bruno César rozehrál volný přímý kop a jeho nádherná střela se ještě zřejmě od tyče odrazila do brány. Nádherný gól, po kterém Estoril vede 2:0.

76
    União Madeira okamžitě reaguje střídáním.

77
    Střídání v týmu CF União Madeira: ze hřiště odchází Gian, přichází Bueno.

78
    Bruno César je ve druhém poločase jednoznačně nejlepším mužem zápasu.

79
    Madeira vybojovala míč a může se po delší odmlce vydat do útoku.

80
    Madeira právě vstřelila branku!
    EDDER FARÍAS z ničeho nic snižuje z pohledu Madeiry na 1:2 a vrací svůj tým deset minut před koncem zpět do zápasu!! Edder Farías dostal krásnou kolmou přihrávku za obranu od střídajícího Buena a poté se řítil sám na bránu. Farías ve vyložené šanci nezaváhal a přesnou střelou obstřelil vybíhajícího Kieszeka.

81
    Hosté vstřelili kontaktní gól a závěr zápasu může být ještě velmi zajímavý.

82
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Bruno César, přichází Luiz Phellype.

83
    Léo Bonatini byl blízko ke vstřelení třetího gólu Estorilu, brankář André Moreira se ale blýskl dalším skvělým zákrokem!

84
    V závěru zápasu se oba týmy prezentují pohledným ofenzivním fotbalem a věřme, že se ještě dočkáme nějakého gólu.

85
    Madeira mohla vyrovnat na 2:2 poté, co se po dlouhém autovém vhazování dostal do zakončení střídající Breitner!

86
    Madeira během posledních minut předvádí touhu po vyrovnání.

87
    Čas ovšem plynule velmi rychle a bodový zisk se hostům čím dál více vzdaluje.

88
    Po prvním poločase jsem upřímně takovéto drama nečekal, nyní tu ale je, tak si ho společně vychutnejme.

89
    Madeira se snaží o vyrovnání, jenže Estoril v závěru zápasu dobře brání a nepouští hosty do žádné příležitosti.

90
    Rozeběhla se poslední minuta zápasu a uvidíme, kolik se bude nastavovat.

90
    Amílton se pokusil vstřelit gól na 2:2 a jeho střela zamířila mimo.

90
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Gerso Fernandes, přichází Sebaihi.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90+2
    Druhá minuta nastavení je téměř pryč a Madeira stále prohrává.

90+2
    DRŽENÍ MÍČE: Estoril 51% Madeira 49%

90+3
    Nastavení se téměř naplnilo a Estoril dělí od vítězství už jen pár sekund.

90+3

Madeira začala hrát příliš pozdě a přestože se zásluhou Eddera Faríase vrátila deset minut před koncem zpět do hry, na bod po gólech z kopačky Léa Bonatiniho a Bruno Césara z volného přímého kopu ale nedosáhla. Konečný výsledek. Estoril Praia 2 União Madeira 1. (19:54:03)