Liberec – Pardubice 4:1 (kon.) | Kladno – K. Vary 2:7 (kon.) | HC Plzeň – Slavia 2:3 (kon.)
Olomouc – Vítkovice 1:3 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 5:3 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 1:3 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 5:2 (kon.) | Třinec – Jihlava 6:3 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
HC Olomouc
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 01.10.2015, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 9. kolo

V poslední třetině Vítkovice pojistily svou zaslouženou výhru třetí brankou, když se v 56. minutě trefil Dominik Kafka. (19:32:22)

59:42
    Žiak trefil jen Šoustalovy betony.

59:20
    Hosté jsou i nadále nastěhovaní před Šoustalem a kontrolují puk.

59:05
    I chvíli před koncem Vítkovičtí dál ostřelují olomouckou branku.

58:50
    Z levého kruhu vyslal svižnou střelu na olomouckou branku Puzič. Domácí strážce svatyně byl ale připraven.

57:59
    Olomoučtí to dál zkouší, jen těžko se ale dokáží udržet déle v útočné třetině.

57:10
    Danielčakovi se povedlo podél mantinelu projít přes posledního obránce a vystřelit. I on ale mířil mimo tři tyče.

56:25
    Vítkovičtí to zkusili hned po buly před Šoustalem, jejich střela ale letěla příliš vysoko.

55:54
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté se přesunuli před Šoustala a chvíli doráželi. Nakonec se puk až za záda olomouckého brankáře podařilo dostat DOMINIK KAFKA. Asistence: Tomáš Jáchym, Lukáš Žiak.

54:53
    Olomoučtí se snaží srovnat a cpou se do útoku, Vítkovice ale výborně brání a rychle ke svým protihráčům přistupují.

53:27
    Od vrcholu kruhů to zkusil Žiak, který ale nezpracoval puk, a tak na bránu Šoustala spíš jen nahodil. Olomoucký brankář tak neměl problém si se střelou poradit.

52:19
    Olomoučtí nahodili na bránu hostů, puk ale zachytil jeden z bránících hráčů a chtěl vyhodit. Konečný se ale ke kotouči přece jen dostal a zkusil rychle překvapit Šimečka. To se mu však nepovedlo.

51:45
    Domácí vyhráli buly v útočném pásmu a kombinují. Vítkovice jim ale nenechávají příliš prostoru na to, cokoliv vymyslet.

51:03
    Olomoučtí doráželi před Šimečkem, hostující maskovaný muž ale všechny skulinky ucpal.

50:15
    Hanáci se po dlouhé době dostali před Šimečka a kombinují.

49:35
    Jáchym prokličkoval až před Šoustala a zkusil prověřit pozornost olomouckého brankáře. Nemířil ale přesně.

48:58
    Vítkovičtí se přesto dál drží v útočné třetině.

48:35
    Kohouti přečkali dlouhé oslabení a jsou kompletní.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 22. Ministr (Metelka, Beták) – 7. Žiak (Puzič), 16. Kafka (Jáchym), 56. Kafka (Jáchym, Žiak)

HC Olomouc: Urbisch (od 14. Šoustal) – Nesvadba (C), Spurný, Klvaňa, Metelka, Kolovratník, Škoda – Fejko, Pavlovský, Beták, Malý, Horák, Ministr, Macuh, Marek, Konečný, Jeklič, Müller, Kuba.
    HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Wanecki) – Šendera, Adamík (C), Charvát, Puzič, Ďurkáč, Krčmář – Hartmann, Spratek, Wróbel, Stupka, Žiak, Danielčak, Beneš, Kmošek, Kafka, Jáchym, Kuťák, Gřeš.

Rozhodčí: Přikryl – Novotný, Axman