Philadelphia – New Jersey 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Detroit 2:7 (kon.) | Carolina – Washington 4:3 (2:1 po s.n.)
NY Rangers – Boston 3:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:7 (0:3, 1:2, 1:2)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 01.10.2015, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Příprava NHL

Dnešní utkání sledovalo 18 207 diváků. (03:30:20)

Detroit vyhrál na ledě Pittsburghu Penguins vysoko 7:2! V utkání dokonce vedl již 5:0, domácí ale dokázali alespoň přidat dva čestné úspěchy a snížili. Přesto poté ještě dvakrát inkasovali.

59:47
    Detroit právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ANTHONY MANTHA.

59:16
    Kris Letang (PIT) a Tyler Bertuzzi (DET) jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

56:05

54:05
    Tomáš Nosek (DET) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

51:50
    Autorem branky je ANDREAS ATHANASIOU. Asistence: Anthony Mantha a Justin Abdelkader.

41:49
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Autorem branky je BEAU BENNETT. Asistence: Derrick Pouliot a Sergej Gončar.

40:01

Po druhé třetině vede hostující celek již 5:1. Ve 32. minutě se dostal do pětibrankového vedení, nicméně v čase 37:01 domácí snížili v přesilovce a vykřesali tak malou naději.

40:00

39:56
    Gustav Nyquist (DET) je vyloučen na čtyři minuty za hru vysokou holí.

37:01
    Autorem branky je DANIEL SPRONG. Asistence: David Perron a Phil Kessel.

35:46
    Tomáš Nosek (DET) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

31:46
    Autorem branky je JUSTIN ABDELKADER. Asistence: Dylan Larkin a Brendan Smith.

31:43

29:43
    Ben Lovejoy (PIT) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 38. Sprong (Perron, Kessel), 42. Bennett (Pouliot, Gončar) – 4. Athanasiou (Mantha, Jensen), 5. Larkin (Nyquist), 18. Smith (Ferraro, Russo), 27. Sheahan (Athanasiou, Franzén), 32. Abdelkader (Larkin, Smith), 52. Athanasiou (Mantha, Abdelkader), 60. Mantha

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Fleury) – Pouliot, Lovejoy, Erixon, Letang "A", Warsofsky, Gončar – Perron, Crosby "C", Kessel – Dupuis "A", Bonino, Bennett – Wilson, Sundqvist, Sprong – Sheary, Porter, Rust
    Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – DeKeyser, Smith, Russo, Jensen, Ouellet, Sproul – Abdelkader "A", Larkin, Nyquist – Franzén "A", Sheahan, Glendening "A" – Jurčo, Nosek, Ferraro – Bertuzzi, Athanasiou, Mantha

Rozhodčí: Furlatt, Rank – Amell, Murphy

Diváci: 18 207