Toljatti – Záhřeb 5:2 (kon.) | Kazaň – HC Slovan 0:1 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 2:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 3:2 (po pr.) | Viťaz – Chanty-Mansijsk 1:0 (kon.)
Lada Toljatti
5:2 (1:1, 0:0, 4:1)
Medveščak Záhřeb
Úterý 13.10.2015, 17:00 • Arena Lada • KHL

Je dobojováno, nejhorší tým celé ligy z Togliatti zvítězil podruhé v řadě, po Slovanu Bratislava si svěřenci Artise Abolse připsali i skalp záhřebského Medveščaku! O svém triumfu domácí rozhodli až ve třetí třetině, v níž svého soka rozebrali na součástky čtyřmi góly během necelých deseti minut. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (19:23:31)

59:18
    Sudí nyní domácím odpustili zakázané uvolnění, zápas se už dohrává v rybníkovém tempu.

58:25
    Danny Taylor pro jistotu přerušuje hru, to už se dnešní utkání chýlí ke svému konci.
    Gilbert BRULÉ - 5:2

57:24
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Prakticky okamžitě poté, co se Zaťovič vrátil do hry se hosté prosadili a alespoň kosmeticky zmírnili nepříznivý stav. Za tím vším byla jednoduchá narážečka na jeden dotek po trase Smoleňák – Kvapil a zakončující GILBERT BRULÉ. Asistence: Marek Kvapil, Radek Smoleňák.

57:06
    Danny Taylor už je zpět ve své svatyni, to už hrají domácí ve čtyřech.

56:38
    Ani v trojnásobné početní výhodě to ale hostům příliš nejde, zatím se zmohli jen na nepřesnou ránu Milana Jurčiny.

56:01
    Jenže pozor! Gordie Dwyer si vybral oddechový čas a odvolal Taylora na střídačku!

55:57
    Masalskis bez problémů přerušil hru, hosté už jsou jednou nohou v letadle a už se ani nesnaží nic vymýšlet...

55:21
    Alespoň tam však bude mít s kým poklábosit, Martin Zaťovič (TOG) totiž u hrazení podrazil svého krajana Kvapila.

54:46
    Na dvě minuty za nedovolené bránění půjde posedět na lavici hříšníků Mastrjukov (TOG).

54:28
    Záhřebská defenzíva vyrábí jednu minelu za druhou! Do dalšího samostatného úniku se dostal Děnis Gurjanov, ale na Taylora si nepřišel!

54:05
    Togliattský kotel už oslavuje tříbodový zisk, hosté naděje na vyrovnání definitivně ztratili.

53:28
    Dnešní utkání sleduje 3500 diváků!
    Stanislav BOCHAROV - 5:1

52:51
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Nedáš-dostaneš, Lada si ve třetí třetině otevřela střelnici! STANISLAV BOCHAROV ujel hostujícím zadákům a mašíroval si to zcela osamocen proti Taylorovi, jehož parádním forhendovým blafákem vykoupal a poté pohodlně zavěsil! Bez asistence.

52:22
    S ranou Geoffreyho Kinradea si Edgars Masalskis poradil, stejně jako s následnými dorážkami z bezprostřední blízkosti!

51:26
    Hlasatel v Areně Lada ohlásil další komerční přestávku, jíž hostující lodivod Gordie Dwyer využil k válečné poradě.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 8. Bocharov (Strelcov, Volgin), 44. Šenfeld (Vorobjov, Belousov), 46. Krysanov (Šenfeld, Belousov), 52. Mastrjukov (Gurkin), 53. Bocharov – 9. Kvapil (Jurčina), 58. Brulé (Kvapil, Smoleňák)

Lada Toljatti: Masalskis (Semjonov) – Vorobjov, Romanov, Flood, Bolšakov, Viklund, Volgin, Gurkin – Zaťovič, Bumagin, Mastrjukov – Šenfeld, Belousov, Krysanov – Bocharov, Strelcov A., Strelcov V. – Komarov, Gurjanov, Mochancev.
    Medveščak Záhřeb: Taylor (Krošelj) – Jurčina, Morrisonn, Kinrade, Larkin, Parlett, Gysbers – Saarinen, Brulé, Bjorkstrand – Kvapil, Mertl, Smoleňák – Genoway, Giliati, Hedberg – Glumac, Jämtin, Perkovich.

Rozhodčí: Kadyrov, Sergejev – Golovljov, Parfyjonov