0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
HK VITAR Martin
sk Úterý 13.10.2015, 17:30 • ZŠ BA - Ružinov • Tipos Extraliga (SR)

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20)
    "Chlapci sa snažia, ale aspoň z mála šancí čo máme, by sme mali byť produktívnejší, v ofenzíve nás tlačí topánka. Inak ale odvádzajú maximum, strieľame však málo gólov. Snáď prídu aj góly, keď si vypracujeme viac šancí." (19:52:38)

Ivan Dornič (tréner MHC Martin)
    "Dnes sme sa presvedčili, že 20-tka má silný káder, prajem im. Bol to ťažký zápas, mladíci korčuľovali, my sme sa ťažko presadzovali. Z našej strany bolo posledných 10 minút perfektných."

MHC Martin úplne ovládol posledných desať minút zápasu, čo vyústilo aj do ich dvoch strelených gólov. Presadili sa Skladaný a Rusina. Potom si hostia hru užívali a mladíci môžu byť radi, že neinkasovali ešte ďalšie góly. Martinčania tak v Bratislave víťazia rozdielom triedy, 3:0. Ešte Vám prinesieme hlasy oboch trénerov, zostaňte s nami!

59:43
    R. Varga prihral Dlouhému, ten páli do Škorvánka. 17 sekúnd do konca zápasu.

59:14
    Hostia v plnom počte.

58:44
    Sily na ľade sa vyrovnajú. Za napadnutie T. Vargu odchádza na 2 minúty domáci Koch.

58:15
    Milý – Meliško – Koch, posledný menovaný nebezpečne strieľal, Dzubina zasahuje.

57:11
    Pokrivčák dostáva 2 minúty za hákovanie.

57:01
    Jeden útok za druhým sa valí na Škorvánka, vyzerá to, akoby hrali hostia presilovku.

55:23
    Surový sa neprebil cez Matejku, kolotoč hostí pokračuje.
    RUSINA - 0:3

53:55
    Martin dal gól!

Opäť boli Martinčania nasťahovaní v pásme. Sériu prihrávok zúžitkoval TOMÁŠ RUSINA, ktorý triafa puk nádherne zo vzduchu! Asistovali mu Pokrivčák a Dlouhý.

53:39
    T. Varga vypálil do náručia Škorvánka. Buly po jeho pravici.

53:08
    Moravčík na útočnom výlete, strela len do hokejky brániaceho hráča.

52:48
    Košecký nepustil Rzavského, puk je však na hokejkách hostí.

52:05
    MHC v tlaku, gól im dodal ešte viac síl. Evidujeme strelu Dvořáka mimo brány.
    SKLADANÝ - 0:2

50:53

Martin úplne uzamkol mladíkov v pásme, tí už boli unavení, z čoho pramenil ich menší dôraz. Ideálnu prihrávku Tibora Vargu spoza brány zúžitkoval na vsietenie gólu FRANTIŠEK SKLADANÝ, ktorý tak pridáva svoj druhý gól v tomto stretnutí! 2:0.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 20. Skladaný (Varga T., Surovka), 51. Skladaný (Varga T.), 54. Rusina (Pokrivčák, Dlouhý)

HK Orange 20: Škorvánek – Koch, Ivanič, Sloboda (C), Jendroľ, Moravčík, Košecký, Meliško, Kuzmín – Holešinský, Hrušík (A), Milý – Surový, J. Sukeľ, Briestenský – Klenko (A), Galis, Tatár – Oško, Sádecký, Novák
    HK VITAR Martin: Dzubina – Rusina, Matejka (A), Dlouhý (A), Dvořák, Bačik, Trávniček, Vyskoč – Surovka, Varga T. (C) – Murček, Pokrivčák, Varga R. – Dírer, Rufati, Jokeľ – Jurášek, Rzavský, Kabáč, Skladaný

Rozhodčí: Fridrich – Stanzel, Synek