New Jersey – Nashville 1:3 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 2:3 (kon.)
Washington – San Jose 0:5 (kon.) | Carolina – Florida 1:4 (kon.) | Detroit – Tampa 3:1 (kon.)
Dallas – Edmonton 4:2 (kon.) | Calgary – St. Louis 3:4 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 0:3 (kon.)
New York Rangers
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Winnipeg Jets
Středa 14.10.2015, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase NHL se utkají New York Rangers a Winnipeg Jets.

Winnipeg tímto zápasem končí čtyřzápasovou sérii venkovních zápasů. Trenér Paul Maurice točí brankáře, a tak lze předpokládat, že si zachytá Michael Hutchinson.

Domácí trenér Alain Vigneault pravil, že se v brance představí Henrik Lundqvist. Obránce Dylan McIlraith si pravděpodobně přepíše sezónní debut v NHL.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas začne o něco později.

Následují hymny obou států.

00:01

00:48
    Aktivněji začal hostující celek, který jednak vyhrál úvodní buly, ale také se dostal do několika dobrých pozic.

01:20
    První dvě střely na branku si připsali domácí hokejisté, Michael Hutchinson si s oběma šancemi poradil.

01:40
    Jezdci se málem prosadili nenápadnou střelou. Jeden z domácích napálil kotouč z otočky a trefil spojnici horní a levé tyčky.

02:01
    Dustin Byfuglien ujel po křídle, prezentoval se střelou příklepem. Puk domácímu brankáři vypadl z výstroje, ale nedokázal ho nikdo z hostů dorazit za brankovou čáru.

02:58
    Tři minuty pryč a viděli jsme již šest střel na branky, oba týmy vypálily třikrát. Žádná přehlídka defenzivní hry se nekoná.

04:05
    Hutchinson s notnou dávkou štěstí dokázal zneškodnit další útočný výpad soupeře. Hráči New Yorku měli před sebou poměrně odkrytou branku, ale trefili jen ležícího brankáře Jets.

05:17
    Hra je přerušena, puk se dotkl ochranné sítě nad brankou Rangers. Buly před králem Henrikem. Winnipeg vyhrál vhazování, a tak se na malý moment usídlil v útočném pásmu.

06:04
    Oba týmy střídají, puk mají domácí hráči za vlastní brankou, Winnipeg napadá aktivně. Výsledkem je Wheelerova střela, s níž si Lundqvist dokázal poradit. Následuje komerční přestávka.

06:45
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hosté se zapomněli v útočném pásmu. Díky tomu se Jezdci dostali do brejku tři na jednoho. Rick Nash zavezl puk do útočného pásma, přihrál Dericku Brassardovi, který našel MATTSE ZUCCARELLA, který pálil mezi betony brankáře Hutchinsona. Asistence: Derick Brassard, Rick Nash.
    Matts ZUCCARELLO - 1:0

07:23
    Vyloučen domácí Kevin Hayes na dvě minuty za hákování.

07:31
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Šmankote, to byla rána jako z děla. NIKOLAJ EHLERS se opřel do kotouče kousek od modré čáry a prostřelil vše, co mu v cestě stálo. Gól v přesilové hře znamená vyrovnání na 1:1. Zároveň se jedná o vůbec první gól Ehlerse v NHL. Asistence: Tyler Myers, Drew Stafford.
    Nikolaj EHLERS - 1:1

10:10
    Vstřelená branka pomohla hostujícímu týmu. Winnipeg se aktivně tlačí do zakončení. Obrana Rangers chvílemi vůbec neví, jak má hrát. Beci si musí připadat jako na kolotoči a jeho majitel dopřál zájemcům několik koleček navíc.

10:11
    Henrik Lundqvist dokázal fantastickým zákrokem zachránit svůj tým od další inkasované branky. Jets hrají nyní opravdu velmi dobře hlavě co se útočné fáze týká.

11:50
    Na ledě je druhá hostující formace, která si také dokázala vytvořit jednu dvě dobré šance. Její pobyt mezi mantinely ukončuje zákrok brankáře Hutchinsona.

12:10
    11:8, takový je aktuální poměr střel na branku. Devátou střelu hostů měl na hokejce Trouba, kterému v ideálním momentě kotouč přeskočil čepel hole, a tak z toho nebylo nic.

13:16
    Utkání se příliš často nepřerušuje, hra plyne dál poměrně rychle. Bojuje se o převahu ve středním pásmu.

14:00
    Drobné zaváhání hostující obrany v rozehrávce nedokázal domácí tým využít ke střele. Oba týmy střídají.

14:43
    Komerční přestávka.

15:06
    Henrik Lundqvist kryje další střelu soupeře. Winnipeg hraje hodně aktivně, jeho hra v obranném pásmu je však výrazně horší. Před brankou Hutchinsona si beci nejsou příliš jistí.

16:18
    Blake Wheeler to nemyslel vůbec špatně, pokusil se nenápadné nahození odrazit o výstroj brankáře za jeho záda. Nechybělo mnoho a podařilo se.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:12
    Vyloučeni Tanner Glass a Mark Scheifele na dvě minuty za sekání. Bude se hrát čtyři na čtyři.

18:13
    Hra se čtyřech nepřináší bůh ví jak atraktivní hru. Hraje se spíše ve středním pásmu. Ani jeden tým nechce udělat chybu, díky níž by se do šance mohl dostat soupeř. Mužstva tuto pasáž hry přijala spíše defenzivně.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině. Trouba a Lowry své šance nedokázali využít.

19:34
    Už se toho v první třetině mnoho nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní třetina mezi Rangers a Jets přinesla dvě branky, za hosty se prosadil Zuccarello, za domácí odpověděl premiérovou brankou v NHL Ehlers. Tak tedy po dvaceti minutách plichta 1:1.

20:01

20:01
    Úvodní vhazování vyhráli domácí, ale vzhledem k tomu, že postavení hráčů nebylo shodné s tím, které je zaneseno v pravidlech, bude se celý proces opakovat.

20:52
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Jezdců. Jets vyhráli buly, ale o pásmo po několika sekundách bez střely na branku přišli.

21:38
    Hutchinson si připisuje první zákrok v této třetině. Střelu z klubu viděl bez problémů, a tak mohl v klidu zasáhnout.

22:11
    Vyloučen hostující Adam Party na dvě minuty za nedovolené bránění. První přesilovka pro New York.

22:59
    Zuccarello v početní výhodě si rovnal kotouč na holi, ale přes aktivní přístup hostujícího kvarteta se nedostal ke střele. Winnipeg dobře brání. Jezdci nehrají přesilovku podle svých představ. Nedostali se do žádné velké šance.

23:38

24:32
    Jeden z domácích hráčů byl zasažen soupeřem do ruky. Klasické sekání, které tentokrát rozhodčí ponechali bez povšimnutí, respektive bez trestu.

25:55
    Ladd zkoušel najít dlouhým pasem Wheelera, což se mu podařilo, ale příjemce už neměl co s kotoučem udělat. Byl totiž před brankou domácích sám.

26:07

26:43
    Domácí hokejisté mají kotouč pod kontrolou, založili rychlou akci, po níž se do šance dostal Miller, s jehož brejkem si dokázal Hutchinson poradit. Nutno poznamenat, že Jezdec puk nezpracoval ideálně, což mělo negativní vliv na koncovku.

27:37
    Gólman Winnipegu nyní dostává pořádný prostor předvést své umění. Domácí hráči ho rozhodně nešetří. Pokud jsem v první třetině psal, že Jets jsou aktivnější, tak nyní platí, že aktivní jsou domácí borci.

28:51
    Vyloučen hostující Tyler Myers na dvě minuty za krosček.

29:15
    Rangers před brankou Winnipegu, ale nemohou se dostat do ideální střelecké pozice. Zuccarello se dostal ke střele z mezikruží, ale trestuhodně minul.

30:00
    Polovina třetiny i přesilové hry je pryč. Puk za brankou domácího celku.

30:14
    Buly ve středním pásmu, neboť se domácí dostali do postavení mimo hru.

30:51

31:37
    Vyloučen hostující Mathieu Perreault na dvě minuty za podražení. Hodně zbytečný faul dostává domácí znovu do početní výhody. Následuje komerční přestávka.

32:10
    Burmistrov za asistence Trouby dokázal vyhodit kotouč z obranného pásma za branku Lundqvista. Jets se v oslabení celkem v pohodě brání.

33:00
    Kevin Hayes neměl komu přihrát, a tak to zkoušel individuálně. Že by uspěl, to se napsat nedá. Napálil prvního beka před sebou.

33:37

34:00
    Druhá třetina se blíží do své finální části, skóre je stále vyrovnané.

34:07
    Vyloučen domácí Marc Staal na dvě minuty za hákování. Přesilovku si po zahrají hosté, kteří již jednu využili.

34:13
    Domácí se s tím nerozpakují a okamžitě z první posílají puk za Hutchinsonovu branku.

34:43
    Vyloučen hostující Nicolas Petan na dvě minuty za krosček.

35:09
    Při hře čtyři na čtyři se hosté dostali do postavení mimo hru.

35:44
    Winnipeg se na několik desítek vteřin usídlil v útočném pásmu, pak se o něj připravil nepřesnou rozehrávkou. Na druhé straně musel po bleskovém kontru přikrýt puk Hutchinson.

36:00
    Hutchinson si připsal další skvělý zákrok, když Staala, který byl sám před brankou a měl dostatek prostoru pro volbu zakončení.

36:07

36:43

37:45
    Vyloučen Perreault na dvě minuty za hákování.

38:20
    Hosté vyhazují kotouč za domácí branku, kvarteto Jets střídá.

38:43
    Rangers rozehráli akci nepřesně, a tak se píská zakázané uvolnění, které vrátí hru před Lundqvista.

38:49
    Gól v oslabení a Winnipeg jde do vedení. Po několika odrazech kotouče se k němu dostal BRYAN LITTLE, jehož střela prolétla nad betonem a pod vyrážečkou domácího brankáře. Důležitou práci odvedl Jacob Trouba. Asistence: Jacob Trouba.
    Bryan LITTLE - 1:2

39:45

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po 40 minutách vedou hostující hráči o gól. Rozdílovou branku vstřelil ve 39. minutě Bryan Little v oslabení.

40:01

41:04
    Winnipeg vstoupil do třetí třetiny aktivněji, snaží se v útočném pásmu něco vymyslet, ale nedaří se mu dostat se do lepších střeleckých pozic. Jezdci dobrou poziční hrou nenechávají soupeři mnoho prostoru.

41:53
    Vyloučen domácí Oscar Lindberg na dvě minuty za hákování.

42:25
    Domácí brankář chytil kotouč, snažil se ho rychle rozehrát, ale rozhodčí pískl dříve. Buly před Lundqvistem. Jezdi se rychle osvobodili.

43:16
    Winnipeg to nevymyslel v útočném pásmu dobře, na modré si dva hráči špatně přihráli, a tak se dostali domácí do brejku, který nedokázali zakončit střelou.

43:53

44:27
    Rick Nash se dostal ke střele z mezikruží. Jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.

45:22
    Nejprve se tři hostující hráči drali do zakončení, tak dlouho si dávali přednost až ani jeden z nich nevystřelil. Z protiútoku zahrozili domácí v přečíslení tři na dva, ale Hutchinson zasahovat nemusel, rána zblokoval vracející se bek.

46:50
    Lundqvist kryje další střelu, tentokrát na něho recept nenašel Wheeler.

47:43
    Zuccarello byl ve vyložené pozici zcela volný před brankou. Puk ovšem nedokázal trefit přesně.

48:13
    Hostující gólman kryje střelu od modré. Následuje komerční přestávka.

49:10
    Zakázané uvolnění proti Winnipegu znamená, že jeho branka bude v bezprostředním ohrožení.

49:51
    Vyloučen Derrick Brassard na dvě minuty za sekání.

50:34
    Gól v oslabení, nyní v přesilové hře. BRYAN LITTLE je mužem zvláštních situací. Po krásně kombinaci se prosazuje hostující celek, který se tak dostává do vedení 3:1. Lundqvist si na puk možná sáhl, ale nedokázal ho zcela zastavit. Asistence: Dustin Byfuglien, Blake Wheeler.
    Bryan LITTLE - 1:3

51:32
    Po komerční přestávka utkání znovu pokračuje. Winnipeg vede o dvě branky. Domácím hráčům čas ještě zbývá, ale už to není na nějaké plýtvání šancemi.

51:53
    Hutchinson kryje další střelu Jezdců. V posledních zápasech se opravdu mohou Jets spolehnout na své brankáře. Ondřej Pavelec i Michael Hutchinson podávají stabilní výkony.

52:57
    Vyloučen domácí Rick Nash na dvě minuty zasekání.

53:15
    Jets jsou v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet. Vinou špatné rozehrávka rychle o pobyt před domácí brankou přišli.

54:25
    Přesilovka se hostům nedaří podle představ, na druhou stranu je to zas tam moc trápit nemusí, neboť vedou o dvě branky.

54:57

55:24
    Rangers vedou na střely 41:25, ale Hutchinson chytá ve velké formě. A to je přesně o tom, o čem jsem psal před chvilkou. Gólmani patří mezi silné stránky Jets.

56:30
    Probíhají poslední minutky ve třetí třetině. Hostující celek kontroluje puk.

57:32
    Domácí hrají bez brankáře, nic jiného jim nezbývá.

57:56
    A je to jasné, Jets vítězí Adam Lowry zavezl puk do pásma a přihrát Stuartovi. MARK STUART z horní hranice kruhu trefuje prázdnou branku domácích. Asistence: Adam Lowry
    Mark STUART - 1:4

59:00
    Jets kontrolují kup a čekají na závěrečnou sirénu.

59:30
    Už se nic nestane, domácí chápou, že dnes na body nedosáhnou.

1. Michael Hutchinson (WPG) 40 zák., 1 gól, 97,6%
    2. Bryan Little (WPG) 2+0
    3. Nikolaj Ehlers (WPG) 1+0

Winnipeg si odváží z Madison Square Garden body za výhru 4:1. Dvě branky (jednu v oslabení, druhou v přesilovce) vstřelil Bryan Little. Děkuji za pozornost. (03:36:19)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Zuccarello (Brassard, Nash) – 8. Ehlers (Myers, Stafford), 39. Little (Trouba), 51. Little (Byfuglien, Wheeler), 58. Stuart (Lowry)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi, McDonagh, Klein, Staal, McIlrath, Yandle – Zuccarello, Brassard, Nash – Hayes, Stephan, Kreider – Miller, Lindberg, Stalberg – Moore, Stoll, Glass
    Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Byfuglien, Pardy, Myers, Enström, Trouba, Stuart – Wheeler, Little, Ladd – Ehlers, Scheifele, Perreault – Stafford, Lowry, Burmistrov – Petan, Copp, Thorburn

Rozhodčí: Hebert, Hanson – Cvik, Sericolo

Diváci: 18 006