BATE – Barcelona 0:2 (kon.) | Leverkusen – AS Řím 4:4 (kon.) | Arsenal – Bayern 2:0 (kon.)
Dinamo Záhřeb – Olympiakos 0:1 (kon.) | Porto – Maccabi Tel Aviv 2:0 (kon.) | Dynamo Kyjev – Chelsea 0:0 (kon.)
Zenit – Lyon 3:1 (kon.) | Valencia – Gent 2:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
4:4 (2:2)
AS Řím
Úterý 20.10.2015, 20:45 • BayArena, Leverkusen • Liga mistrů • Skupina E

Pár fotografií z dnešního parádního představení v BayAreně!

Skončilo fantastické utkání, které muselo fanoušky doslova strhnout! Leverkusen v něm rychle vedl 2:0, Římané ovšem skóre otočili až na 2:4, ale Bayer zase v závěru dvougólové manko srovnal! Ale pěkně popořádku...

Domácí šli do vedení již ve 4. minutě, kdy se z penalty trefil Javier Hernández. Stejný hráč pak v 19. minutě zvýšil na 2:0. Římané se ale nevzdali a nadechli se k velkému obratu. Ještě v prvním poločase se dvakrát prosadil kapitán Daniele De Rossi a bylo vyrovnáno. V 54. minutě se navíc z trestného kopu nádherně trefil Miralem Pjanić, a když se v 73. minutě zapsal do střelecké listiny také střídající Iago Falqué, zdálo se, že si hráči AS odvezou do "věčného města" všechny tři body. Také celek Leverkusenu ale prokázal obrovský charakter. V 84. minutě nejprve snížil Kevin Kampl a o dvě minuty později srovnal na konečných 4:4 Admir Mehmedi. Již v nastavení mohl dokonce strhnout vítězství na stranu Bayeru Hernández, ale jeho rána skončila těsně vedle tyče. (22:41:36)

90+4

90+3
    Po dlouhém nákopu Çalhanoğla končí míč za hostující bránou. Víc už toho asi neuvidíme.

90+3
    Začala už poslední minuta nastavení, vhazuje Bayer.
    90+1. Javier Hernández měl na kopačce rozhodnutí.

90+1
    Javier Hernández mohl přivést domácí fanoušky do stavu totální extáze! Mexičan dostal přihrávku do běhu a z pravé strany šestnáctky vypálil na zadní tyč! Míč minul bránu o centimetry!

90+1
    Rozhodčí Kassai nastaví tři minuty.

90
    Wendell zajel skluzem do Torosidise a vysloužil si žlutou kartu.

90
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Juan Iturbe.

89
    Ten ale nyní nepřijde. Hakan Çalhanoğlu totiž na útočné polovině fauloval Pjaniće.

89
    Fanoušci ženou Leverkusen za vítězným gólem.

88
    Nádherné utkání vrcholí. Dokáže ještě některý z týmů strhnout vítězství na svou stranu?
    86. Admir MEHMEDI - 4:4

86
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Neskutečný comeback Bayeru! Kampl rozběhl krásnou přihrávkou Wendella, který míč naservíroval před odkrytou bránu ADMIROVI MEHMEDIMU, který zblízka nemohl nedat. 4:4 a začínáme zase od nuly!

85
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gervinho, přichází Edin Džeko.
    84. Kevin KAMPL - 3:4

84
    Přeci jen přichází drama! KEVIN KAMPL se na rohu šestnáctky ujal míče, navedl si ho na levačku a střelou, která se otřela o břevno, překonal Szczęsného.

Martin Augustin

Branky: 4. J. Hernández (pen.), 19. J. Hernández, 84. Kampl, 86. Mehmedi (Wendell) – 29. De Rossi (Manolas), 38. De Rossi (Pjanić), 54. Pjanić, 73. Falqué (Gervinho)

Karty:   37. Kramer (LEV), 90. Wendell (LEV) – 24. Nainggolan (ASR), 35. De Rossi (ASR)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 10:9. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:13.
    Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Tah, Papadopoulos, Wendell – Toprak (C) (79. V. Jurčenko), Kramer (66. Brandt) – Bellarabi (56. Mehmedi), Çalhanoğlu, Kampl – J. Hernández.
    Náhradníci: Krešić – Ramalho, Jedvaj, Boenisch, Brandt, V. Jurčenko, Mehmedi.

AS Řím: Szczęsny – Torosidis, Rüdiger, Manolas, Digne – Florenzi (90. Iturbe), Nainggolan, De Rossi (C), Pjanić – Salah (62. Falqué), Gervinho (85. Džeko).
    Náhradníci: De Sanctis – Castán, Maicon, Iturbe, Falqué, Vainqueur, Džeko.

Rozhodčí: Viktor Kassai – G. Ring, v Tóth (HUN)