Qäbälä – Dortmund 1:3 (kon.) | Lazio – Rosenborg 3:1 (kon.) | Dněpropetrovsk – Saint-Étienne 0:1 (kon.)
Lok. Moskva – Beşiktaş 1:1 (kon.) | Sporting – Skënderbeu 5:1 (kon.) | Basilej – Belenenses 1:2 (kon.)
Fiorentina – Lech Poznaň 1:2 (kon.) | Monaco – Karabach 1:0 (kon.) | Anderlecht – Tottenham 2:1 (kon.)
Schalke – Sparta 2:2 (kon.) | APOEL – Asteras 2:1 (kon.) | Alkmaar – Augsburg 0:1 (kon.)
Partizan Bělehrad – Ath. Bilbao 0:2 (kon.) | Molde – Celtic 3:1 (kon.) | Fenerbahçe – Ajax 1:0 (kon.)
Liverpool – Kazaň 1:1 (kon.) | Bordeaux – Sion 0:1 (kon.) | PAOK – FK Krasnodar 0:0 (kon.)
Legia – Club Bruggy 1:1 (kon.) | Midtjylland – Neapol 1:4 (kon.) | Villarreal – Dinamo Minsk 4:0 (kon.)
Rapid – Plzeň 3:2 (kon.) | Braga – Marseille 3:2 (kon.) | Liberec – Groningen 1:1 (kon.)
ACF Fiorentina
1:2 (0:0)
KKS Lech Poznaň
Čtvrtek 22.10.2015, 19:00 • Stadio Artemio Franchi, Florencie (kapacita: 47.290) • Evropská liga • 3 • Skupina I

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a s konstatováním, že poslední tým polské ligy porazil první té italské, se s Vámi od tohoto onlajnu loučím. (20:56:48)

Zápas je po páté minutě nastavení u konce a Lech Poznań slaví velkou výhru! Domácí sice měli jednoznačnou převahu, ale klíčovým hráčem se stal střídající Dawid Kownacki. Ten přišel na hřiště v 63. minutě, po dvou minutách dal gól a v 78. minutě ho nahradil Maciej Gajos, který byl na hřišti pouhé čtyři minuty a přidal druhou branku Poznaně. V závěru se Fiorentině podařilo snížit, když se trefil Rossi, avšak v nastavení dostal červenou kartu Rebić a tímto byly šancí domácího týmu téměř zhaceny. Ve čtvrté minutě sice mohl vyrovnat Babacar, avšak ten hlavou míč do prázdné brány nedostal a zbytek nastavení už si hosté pohlídali.

Zákroky Luigi Sepeho (FIO) – 0

90+5
    Zákroky Jasmina Buriće (LPO) – 4

90+5

90+5
    Běží již páté minuta nastavení a hosté hrají u rohového praporku. Každou chvílí by měl hlavní rozhodčí ukončit utkání.
    90+4. Khouma Babacar (FIO)

90+4
    Na straně polského týmu teď stálo obrovské štěstí! Burić podskočil centr z pravé strany, ale Babacar nedokázal v lehkém záklonu hlavičkovat do prázdné brány!

90+3
    Dalším karetním hříšníkem je Łukasz Trałka, který se snažil přerušit akci Fiorentiny. Té byla ponechána výhoda, ze které však domácí nic nezískali.
    90+2. Červená karta

90+2
    A tohle je naprostá hloupost od Anteho Rebiće! Domácí hráč nezvládl situaci, zepředu tvrdě zajel do hostujícího hráče a vidí červenou kartu!

90+1
    Fatální hrubky se nyní dopustil Jasmin Burić! Jeho ležérní odkop trefil jen Rossiho a míč jen o kousíček minul zcela odkrytou bránu Poznaně.
    90. Giuseppe ROSSI - 1:2

90
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Domácí se v poslední minutě řádné hrací doby prosazují! Fernández se přes obránce Lechu konečně prosadil, přihrál před bránu, kde klidnou hlavu zachoval GIUSEPPE ROSSI, který míč poslal do brány.

89
    Hosté bez rozpaků pouze odevzdávají míč. Hlavní pro ně je, že se kulatý nesmysl nachází na úplně opačné straně hřiště.

88
    Domácím už opravdu teče do bot a jejich centry stále nacházejí jen hlavy hostujících hráčů. Když už ale míč prolétne přes pevnou obranu Lechu, kraluje ve vzduchu Jasmin Burić.

87
    Matías Fernández nyní zkusil na levé straně pokutového území projít přes dva hráče Poznaně, ale ti mu nedali sebemenší šanci.

85
    Giuseppe Rossi se sice hodně diví, ale i přesto hlavní sudí nařizuje jen odkop od rány Jasmina Buriće.

Lukáš Podleśny

Branky: 90. Rossi (M. Fernández) – 65. Kownacki (Lovrencsics), 82. Gajos (Kamiňski)

Karty:   71. Lovrencsics (LPO), 90+3. Trałka (LPO)   90+2. Rebić (FIO)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:14.
    ACF Fiorentina: Sepe – Tomović, Roncaglia, Astori, Pasqual (C) (68. Bernardeschi) – Mario Suárez (73. Iličić) – M. Fernández, Verdú (65. Vecino) – Rebić, Babacar, Rossi.
    Náhradníci: Tătăruşanu – Vecino, Błaszczykowski, Diakhatè, N. Kalinič, Bernardeschi, Iličić.

KKS Lech Poznaň: Burić – Kędziora, Dudka, Kamiňski, Kádár – Tetteh, Trałka (C) – Lovrencsics, Holman (68. Hämäläinen), Formella – Thomalla (63. Kownacki, 78. Gajos).
    Náhradníci: Gostomski – Douglas, Ceesay, Gajos, Hämäläinen, Kownacki.

Rozhodčí: Gediminas Mažeika – Vytautas Šimkus, Vytenis Kazlauskas (vš. LTU)