Qäbälä – Dortmund 1:3 (kon.) | Lazio – Rosenborg 3:1 (kon.) | Dněpropetrovsk – Saint-Étienne 0:1 (kon.)
Lok. Moskva – Besiktas 1:1 (kon.) | Sporting – Skënderbeu 5:1 (kon.) | Basilej – Belenenses 1:2 (kon.)
Fiorentina – Lech Poznaň 1:2 (kon.) | Monaco – Karabach 1:0 (kon.) | Anderlecht – Tottenham 2:1 (kon.)
Schalke – Sparta 2:2 (kon.) | APOEL – Asteras 2:1 (kon.) | Alkmaar – Augsburg 0:1 (kon.)
Partizan Bělehrad – Ath. Bilbao 0:2 (kon.) | Molde – Celtic 3:1 (kon.) | Fenerbahce – Ajax 1:0 (kon.)
Liverpool – Kazaň 1:1 (kon.) | Bordeaux – Sion 0:1 (kon.) | PAOK – FK Krasnodar 0:0 (kon.)
Legia – Club Brugge 1:1 (kon.) | Midtjylland – Neapol 1:4 (kon.) | Villarreal – Dinamo Minsk 4:0 (kon.)
Rapid – Plzeň 3:2 (kon.) | Braga – Marseille 3:2 (kon.) | Liberec – Groningen 1:1 (kon.)
APOEL Nikósia
2:1 (1:1)
Asteras Tripolis
Čtvrtek 22.10.2015, 19:00 • GSP, Nikósie, Kypr • Evropská liga • Skupina K

S konstatováním, že APOEL FC Nikósie vítězí ve třetím hracím dnu Evropské ligy doma nad Asterasem Tripolis 2:1, připisuje si tak první tři body a posunuje se na třetí místo skupiny K, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (22:03:48)

Červené karty: 0-0.

Situace v tabulce skupiny K je tak následující. Schalke má sedm bodů za dvě výhry a dnešní remízu doma se Spartou, jenž získala doposud pět bodů. APOEL díky výhře jde na třetí místo se třemi body a poslední je jednobodový Asteras Tripolis.

Zápas mezi APOELem Nikósie a Asterasem Tripolis ve "sparťanské skupině" je u konce. Prvních dvacet minut byli lepší hosté, kteří se v osmé minutě ujali po gólu Braiana Lluye vedení. Pak však vypadlo nad stadionem osvětlení, zápas byl na dvanáct minut přerušen a od té doby kralovali domácí. Po několika nevyužitých šancích zahrál Kourbelis ve vápně rukou a Fernando Cavenaghi zařídil po půli srovnaný stav.

Druhý poločas začali domácí také hodně aktivně a byli odměněni gólem v devětapadesáté minutě. Efrem nejprve sám před brankou hlavičkoval jen do gólmana, po rohu se už APOEL prosadil, když se hlavou trefil Carlão.

Po tomto gólu se domácí zaměřili na pozornou obranu a protiútoky, čímž zápas dovedli k úspěšnému konci a poprvé v tomto ročníku Evropské ligy bodují.

90+6

90+5
    Boy Waterman dostává za zdržování při odkopu od branky žlutou kartu.

90+5
    Dlouhý aut do vápna poslal Braian Lluy, míč šel přesně na hlavu Sankarého, který si zkusil vymodlit faul, ale sudí jeho pád nezbaštil.

90+4
    Čtyři minuty nastaveného času vypršeli, je tu ještě autové vhazování hostí.

90+3
    Artymatias se provinil faulem proti Bertogliovi a hosté ještě zůstanou u míče.

90+3
    Matias Iglesias zkusil trošku z nouze vystřelit, jeho pokus z pětatřiceti metrů šel hodně nad branku. Takhle to rozhodně nepůjde, Apoel má odkop od branky a ušetří další cenné vteřiny.

90+2
    Centrovaný míč Lanzarotemu příliš nevyšel, nebyl přesný a bez dotyku hráčů v modrém či bílém prošel do zámezí.

90+1
    Hosté vybojovali rohový kop, ke kterému se šine střídající Manuel Lanzarote.

90
    Ve druhém poločase se budou hrát čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    V předposlední minutě nastaveného času jsou domácí blízko k prvním bodům v letošním ročníku Evropské ligy.

88
    Vidíme poslední střídání Tripolisu. Ze hřiště jde Pablo Mazza, jehož střídá Vasil Shkurtaj. Střídání útočníka za útočníka.

87
    Semir Štilić, který toho dnes hodně oběhal, jde z placu a nahrazuje jej Iñaki Astiz.

87
    Lanzarote opět přivedl míč do hry, jenže roh neznamenal pro domácí, kteří připravují střídání, žádné nebezpečí.

86
    Lanzaroteho přímý volný kop zblokoval na hranici penaltového puntíku Iglesias na rohový kop.

86
    Hned z protiútoku hostí fauloval Vinicius asi pětatřicet metrů od branky na pravé straně Lluye a Asteras bude mít příležitost přímého volného kopu.

Tomáš Lysý

Branky: 45+9. Cavenaghi, 59. Carlão (Štilić) – 8. Lluy (Bertoglio)

Karty:   40. Štilić (APO), 45+11. Cavenaghi (APO), 90+5. Waterman (APO) – 4. Kourbelis (TRP)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:16.
    APOEL Nikósia: Waterman – Artymatas, Guilherme, Carlão, Antoniades – Vander (79. Charalambides), Morais, Vinicius, Efrem – Štilić (87. Astiz) – Cavenaghi (63. Piątkowski).
    Náhradníci: Codina, Kissas – Astiz, Ioannou, Charalambides, Aloneftis, Piątkowski.

Asteras Tripolis: Theodoropoulos – Lluy, Sankaré (C), Allocco, Giannoulis – Iglesias, Kourbelis (74. Lanzarote) – Mazza (88. Shkurtaj), Dimoutsos (62. Fernández), Bertoglio – Giannou.
    Náhradníci: Košický – Lanzarote, Fernández, Tsokanis, Hamdani, Ederson, Shkurtaj.

Rozhodčí: Eskov – Mosjakin, Dančenko