Vsetín – Vítkovice 3:4 (kon.) | Opava – Havířov 1:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 2:1 (1:0 po s.n.)
Č. Budějovice – Chomutov 4:8 (kon.) | Sparta – Slavia 7:3 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 4:1 (kon.)
Kladno – HC Plzeň 0:3 (kon.) | Poruba – Olomouc 4:3 (2:1 po s.n.) | Třinec – Zlín 2:3 (kon.)
Liberec – Mountfield HK 3:4 (kon.) | Letňany – Pardubice 2:8 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 4:7 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC RT TORAX Poruba
4:3 (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)
HC Olomouc
Sobota 24.10.2015, 13:30 • ZS Ostrava - Poruba • Extraliga staršího dorostu • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Porubský tým v pátek 23. 10. nezvládl, jindy vyrovnané, ostravské derby a z Vítkovic si odvezl vysokou prohru 3:13.

To Olomouc doma zabodovala, když Havířov vyprovodila 4:0.

Kdo ovládne porubské utkání, které začíná ve 13:30?
    Přijďte na zimní stadion nebo sledujte psaný přenos.

16. kolo NOEN Extraligy staršího dorostu skupiny Východ svede dohromady dva moravské týmy.
    Domácí HC RT TORAX Poruba, předposlední tým soutěže s 9 body, přivítá v sobotním odpoledni tabulkově čtvrtý tým HC Olomouc, která má na svém kontě 29 bodů.

HC RT TORAX Poruba: Bayer (Škoda) – Prepsl, Bijota, Vondál, Dobeš, Balcárek, Skokan, Prokeš – Irgl, Střondala, Havránek – Dang, Malát, Vospálek – Holub, Krupa, Timura – Žídek, Stach, Klíma

HC Olomouc: Galuška (Schejbal) – Dajčar, Murla, Mader, Štreit, Holiš, Rutar – Urban, Zabloudil, Husták, Kořenek, Podlaha, Beier, Pěcha, Skopal, Cach, Hajšman, Machálek, Říčka

Rozhodčí: Koziol – Gebauer, Lederer.

Krásné slunné sobotní odpoledne!

Vítáme Vás u sledování hokejového utkání starších dorostenců. Porubští hostí favorizovanou Olomouc a na ledě právě končí rozbruslení. Po úpravě bude rozehráno 16. kolo NOEN Extraligy staršího dorostu.

Od 13:30 buďte s námi a přejeme příjemné počtení.

Týmy jsou již na ledě a po týmových pokřicích začne moravské derby.

00:01

00:10
    Olomoucký Zabloudil se rozjel k bráně, ale byl zastaven Prepslem.

00:30
    Útočné snažení domácích ztroskotává na olomoucké obraně.

01:15
    Prozatím sledujeme chaotické hokejové snažení. Puk střídá majitele jako jojo výšku nad zemí.

01:39
    Porubské zakázané uvolnění.

01:57
    První pořádná střela letěla na Bayera z hole Pěchy.

02:40
    RT TORAX se brání. Hráči rychle přistupují k soupeři s pukem, který tak nemá možnost v klidu střílet.

03:40
    Poruba uklidňuje hru. Olomouc ztrácí puk ještě před přejetím středního pásma. Oba týmy střídají.

04:30
    Bayer přerušuje hru po střele Beiera. Bude se vhazovat po gólmanově pravici.

05:16
    Vospálkovi nahrál mezi beky Malát a souboj proti Galuškovi prohrál vyčkáváním se střelbou. Puk končí v boční síti olomoucké brány.

06:20
    Na druhé straně jeli dva na jednoho. Machálek potáhl kotouč po levém křídle a těsně před brankovištěm nahrál najíždějícímu Hajšmanovi. Ten byl blokován Skokanem a tak neměl příležitost zasunout puk do odkrytého prostoru brány.

07:05
    Galuška odráží střelu Klímy. Porubští bojují po rozích o kotouč a daří se to Žídkovi. Jeho střela na bránu byla však příliš vysoká.

08:12
    Až nyní se Kohouti vymanili z tlaku a přesouvají hru před Bayera.

08:42
    Rozhodčí signalizuje vyloučení na straně domácích.

08:53
    Vondál držel protihráče a dostává dvě minuty.

09:00
    Bayer vyráží střelu Kořenka.

09:17
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Rychle využitá přesilovka. Po prvním pokusu se v leže podařilo dopravit kotouč pod horní tyč JANU BEIEROVI. Asistence: Dajčar, Mader.

09:50
    Od modré střílel Holiš a přestože se před Bayerem mihl další hráč v červeném drese, gólman si kotouč našel a schoval jej do lapačky.

11:22
    Po krátkém pobytu domácího týmu v útočné třetině se za vlastní brankou dopustil sekání Střondala a nabízí Olomouci druhou přesilovku.

12:07
    RT TORAX se brání o něco lépe. Již třikrát vytlačil soupeře z pásma.

12:37
    Rychlé vlétnutí do třetiny zajistil střelou na bránu Urban. Vhazuje se po levici gólmana.

12:49
    33 vteřin bude hrát Poruba ve třech. Za zdržování hry (vyhození puku do hlediště) je vyloučen Malát.

13:00
    Porubský brankář opět přerušuje hru lapením puku.

13:20
    Olomouc se dlouhou přihrávkou vytlačila z pásma. Ofsajd.

13:22
    Poruba je ve čtyřech.

13:50
    Střondala se dostal v útočném pásmu k puku a okamžitě napřáhl na střelbu. Kotouč se zastavil o množství bruslí před brankovištěm.

14:40
    Olomouc opět v porubské třetině. Puk do brány nepouští svým zákrokem Bayer.

14:49

15:19
    Holub zachytil puk ve středním pásmu, když Olomoučtí zaváhali s přihrávkou. Galuška projektil s přehledem chytá.

17:00
    Nyní se hraje nahoru dolů. Domácí zhustili střední pásmo a hosté neví jak je obejít.

17:39
    Galuška zachránil tým od vyrovnání. Stach s Žídkem nenašli skulinu v jeho brankářském postoji.

17:59
    Domácí přidali na dravosti a drzosti a najednou jich je plný led.

18:36
    Poruba právě vstřelila branku! Olomoucký obránce zakopl a tak měl MILAN VOSPÁLEK volnou cestu k bráně. Galuška si na led lehl a toho porubský útočník využil. Nezazmatkoval a kličkou poslal kotouč po ledě k vzdálenější tyči. Asistence: Irgl a Balcárek.

19:18
    Ještě tu na závěr první třetiny máme vyloučení. První na straně hostů. Za sekání odchází na trestnou lavici Mader.

20:00

Zprvu bojácné bruslení od obou týmů vygradovalo v polovině první dvacetiminutovky v úvodní branku. Postarala se o ni Olomouc, když využila početní výhodu. Beier na druhý pokus překonal porubského gólmana.
    Domácí se dlouho otřepávali,ale v závěru třetiny přidali na drzosti, průbojnosti a bojovnost pečetili vyrovnávací brankou. Vospálek dokonale využil zaškobrtnutí olomouckého obránce.

Od 20 minuty se tedy začíná boj o cenné body od znova. Začínáme přibližně ve 14:15

20:01

20:26
    Do druhé třetiny si Porubští přenesli útočné choutky z konce té první. Galuška zasahuje proti střele Havránka.

21:18

21:43
    Galuška odráží střelu Irgla.

22:07
    Icing Olomouce

22:15
    Timura dvakrát trefil svého spoluhráče, při snaze dopravit puk do brány.

22:30
    Hra se přesunula před Bayera. O deset vteřin později zahrála Poruba icing.

23:11
    Holub bojuje v útočné třetině. Puk se odráží na hokejky Kohoutů.

24:58
    Ofsajd, metrový v podání hostů.

25:58
    Po krátké návštěvě Olomouce v útočné třetině se k puku dostal domácí tým a nebezpečně střílel. Galuška si puk pohlídal a přerušil hru.

26:40
    Vospálek získal odražený puk, ale v pádu jej již nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Zaburácel jen zadní mantinel.

27:29
    Beier s Dajčarem si nepřišli na pozorného Bayera. S pomocí obránců má puk ve své moci a raději přerušuje hru.

31:00
    Hosté neustále kontrolují puk a nedávají Porubě v obraně vydechnout.

31:57
    Poruba právě vstřelila branku! Malát zabojoval u mantinelu v obranné třetině a tak měl Vospálek hodně prostoru rozjet akci. Na ose hřiště mu najížděl MICHAL DANG, který lehkou nahrávku přes hokejku obránce poslal do volného prostoru brány. Asistence: Vospálek a Balcárek.

32:07
    K vyrovnání měl blízko Husták, jenže gólmanské betony byly proti. I následnou střelu Bayer sice se zaváháním, ale chytil.

34:26
    Prokeš podrážel a Olomouc má další přesilovku.

34:44
    Domácí soupeře vytlačili až před jejich bránu.

34:55
    Nyní byla Olomouc nucena zahrát icing.

35:07
    Přechod přes modrou útočnou čáru se hostům nedaří!

35:48
    Dobeš si lehl proti možné nahrávce a zbrzdil tak Kohoutí akci.

35:59
    Bayer chytá střelu Urbana.

36:26

36:34
    Za domácí brankou leží olomoucký hráč po čistém střetu. Těžko se zvedá z ledu, přesto je za zvuku hokejek již na střídačce.

37:24
    Porubští vyhodili puk mezi střídačky. Vhazuje se ve středovém buly.

37:45
    Poruba právě vstřelila branku! Na začátku akce byla prudká nahrávka Dobeše přes pásmo. Následný boj za brankou vyhrál Dang a nahrál mezi kruhy VOSPÁLKOVI, který střelou zápěstím prostřelil vše, co stálo puku v cestě. Galuška nestačil ani nereagovat Asistence: Dang, Malát.

38:55
    Porubské útočení pokračuje. Ale boj o puk domácí hráči u mantinelu prohráli a hra se přesunula na opačnou stranu.

39:20
    Olomouc v závěru třetiny nevymyslela jak překonat po druhé domácí obranu i gólmana a hraje se tak ve středním pásmu.

40:00

Hokejovější druhá třetina se lépe vydařila domácímu týmu. RT TORAX možná překvapivě vede o dvě branky, ale dle předváděné hře si vedení plně zaslouží.

Olomouc byla zřejmě překvapena změnou herního stylu a nenašla recept jak opětovně dostat kotouč za Bayerova záda. Ten opět předvádí skvělé a neskutečné zákroky.

Další část utkání začne cca v 15:00

40:01

40:49
    Oťukávaná a ledabylé nahrávky na obou stranách jsou k vidění v začátku třetí třetiny.

41:09
    A tu ledabylost potrestala Olomouc. Domácí obránci zapomněli za brankou na SKOPALA, ke kterému se dostal odražený puk a s lehkostí zavěsil pod horní tyč. Asistence: Podlaha.

43:03
    Porubští dál kupili chyby, ale dokázali se z tlaku vymanit. Galušku prověřil Holub.

44:19
    Hosté cítí možnost vyrovnání a dostali se tzv. na koně....domácí velmi pomalu získávají potřebné tempo a nasazení.

45:02
    Za hákování je vyloučen Rutar. Poruba má přesilovku.

47:02
    Domácí nic nevymysleli a přesilovka jim utekla jako voda. Hosté v plném počtu.

48:00
    RT TORAX se drží v útočné třetině. Ale hraje se u mantinelu, takže kdo ví jestli se dostanou ke střele.

48:41
    Samozřejmě, že nedostali. Na druhé straně se napřáhl k pořádné ráně Štreit, ale puk nasměroval příliš vysoko.

49:18
    Útočící hráč v brankovišti, takže se Kohouti musí do pásma po buly dostávat opětovně.

49:47
    Po buly v obrané třetině Poruby se na steč vydal Dang. Střelu nasměroval jen do boční sítě.

50:31
    Hvizd rozhodčího zastavil útočnou akci Olomouce.

50:45
    Nenápadná střela od mantinelu zaplula za Bayerova záda. Kohouti nalezli své křídla a budou jistě chtít utkání zvrátit ve svůj prospěch. Autorem branky je ŘÍČKA. Asistence: Zabloudil.

52:25
    Irgl fauloval kolenem na obranné modré čáře a oslabuje svůj tým. A ještě víc dává křídla a naději hostům utkání otočit.

53:20
    Střondala vytěsňuje puk do středního pásma.

54:03
    Bayer chytá střelu obránce Rutara.

54:29
    Nepřehlednou situaci před brankou řeší Dang vyvezením puku.

55:20
    Zabloudil je důrazný a nenechává se od puku oddělit. Nakonec se Porubským daří vyjet z pásma a střílí. Ovšem mimo bránu.

56:01
    Současně vyloučeni za hrubost (potyčka před střídačkami). Porubský Prokeš a Olomoucký Podlaha.