K. Vary – Plzeň 0:6 (kon.) | Zlín – Litvínov 3:2 (2:0 po s.n.) | Olomouc – Sparta 1:3 (kon.)
Pardubice – Mladá Boleslav 5:1 (kon.) | Chomutov – Třinec 4:5 (po pr.) | Liberec – Kometa Brno 3:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
Berani Zlín
3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 25.10.2015, 15:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Hezké nedělní odpoledne ze Zlína. Dnes se v netradičním brzkém čase 15:30 utkají zlínští hokejisté s Vervou Litvínov. Tipsport extraliga pokračuje už čtrnáctým kolem a zlínští hokejisté stále čekají na první výhru na domácím ledě. V pátek s Kometou tomu byli velmi blízko, ale dobře rozjeté utkání nakonec nezvládli a získali pouhý bod. Litvínov letos zažívá mistrovskou kocovinu a v tabulce se nachází těsně před Zlínem. Litvínov dokázal v posledních čtyřech duelech třikrát bodovat. V dnešním duelu nebude o bojovnost a pěkný hokej nouze, protože oba celky potřebují každý bod jako sůl. Zápas startuje v 15:30.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Řezníček, Marušák, Žižka, Matějíček, Horák, Kotvan – Kubiš, Cibák, Čachotský – Říčka, P. Holík, Okál – Veselý, Vlach, Šťastný – Čech, Sedláček, Ondráček.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Frolo, Pavlík, Pavelka, Gula, Sklenička – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Hanzl, Martynek – Hořava, Piroš, Jurčík – Gerhát, Smolka, Kučera.

Rozhodčí: Hradil, Hribik – Jindra, Zíka.

00:01

0:36
    Zatím vlažný začátek obou mužstev.

1:15
    Verva vyhazuje kotouč přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.

1:44
    Je tu další zakázané uvolnění hokejistů Litvínova.

1:48
    Třetí zakázané uvolnění v řadě hostujících hokejistů.

2:55
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínští využívají chybné rozehrávky v obraně Litvínova a jdou do vedení! Mezi kruhy puk zachytil PAVEL KUBIŠ a nechytatelně ho poslal do horního rohu Janusovy branky. Bez asistence.
    2:55 Pavel KUBIŠ - 1:0

2:55
    První přesilová hra pro hokejisty Litvínova. Potrestán je Tomáš Žižka (ZLN) na dvě minuty za podražení.

3:28
    Marušák rychle sebral soupeři kotouč a poprvé svůj celek v oslabení osvobozuje.

3:48
    Domácí se podruhé osvobozují. Litvínovu se přesilovka zatím příliš nedaří.

4:19
    Obětavý Marušák skočil do střílené přihrávky Kubáta a zachránil možna jistý gól Litvínova.

5:03
    Berani jsou kompletní, Žižka se vrací zpátky do hry.

5:25
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté se po obdržené brance vzchopili a podařilo se jim vyrovnat. Gerhátovo nahození usměrnil za Kašíkova záda dobře postavený PAVEL SMOLKA. Asistence: František Gerhát, Karel Kubát.
    5:25 Pavel SMOLKA - 1:1

5:46
    První početní výhoda pro domácí. Zbyněk Sklenička (LIT) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

6:18
    Kotvan nepřesně rozehrál a hosté se v oslabení rychle osvobozují.

6:49
    Říčkova střela z mezikruží byla sražena obráncem Litvínova. Zlín pokračuje v kombinaci.

7:40
    Říčkova střela branku minula, ale Zlín bude hrát další přesilovku.

7:52
    Sotva se hosté ubránili, jdou opět do čtyř. Petr Chaloupka (LIT) je potrestán dvěma minutami za podražení.

8:28
    Lukeš vystihl zlínskou rozehrávku a Litvínov vyhazuje puk za branku Kašíka.

9:04
    Marušákovu střelu Janus vyrazil a Verva se opět osvobozuje.

9:44
    Cibák sice zatáhl kotouč do útočného pásma, ale tam byl pozorný Sklenička a Litvínov opět posílá kotouč do bezpečných prostor.

9:58
    Chaloupka se vrací z trestné lavice. Litvínov se dokázal i tentokrát ubránit.

10:24
    Do samostatného úniku se dostal Jiří Ondráček, který to zkusil střelou do levé části branky, kde Januse zachránila tyčka.

11:03
    Zakázané uvolnění na straně domácích.

11:47
    Litvínov se usadil v útočném pásmu a kombinuje.

12:07
    Kašík byl včas u levé tyče a likviduje prudkou dorážku Trávníčka. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou domácích.

12:41
    Verva se snažila vymyslet zajímavou kombinaci v útočné třetině. Kotouč ale Pirošovi poskočil a je z toho ofsajd. Buly ve středním pásmu.

13:18
    Menší tlak Litvínova je přerušen, protože Žižka dostal kotoučem do obličeje.

13:50
    Žižka nejspíše zamíří na šití, ale není to nic vážného. Buly u Kašíka.

14:18
    Okál našel dobrým pasem rozjetého Roberta Říčku, který ale byl rychlejší než kotouč a píská se ofsajd.

15:16
    Verva opět nastěhovaná v útočné třetině.

15:44
    Hosté v útoku nic vymyslet nedokázali a dopředu míří domácí pětice.

16:19
    Před branku Januse se důrazně tlačil Petr Holík, který ale puk za záda litvínovského brankáře nedotlačil.

16:57
    Další kombinace Zlína končí v moci pozorného Januse.

17:19
    Kubišovi se rýsovala zajímavá situace, ovšem kotouč nakonec změnil směr a dopředu mohou zase hosté.

18:16
    Prudká střela Hořavy byla Kašíkem vyražena do ochranné sítě.

18:16

18:44
    Povedená akce Litvínova končí gólem v sítí Libora Kašíka. Viktor Hübl mohl střílet, ale všiml si v dobré pozici rozjetého TOMÁŠE FROLA, kterému předložil kotouč a obránce slovenské národnosti poslal puk do horního růžku. Asistence: Viktor Hübl, František Lukeš.
    18:44 Tomáš FROLO - 1:2

19:18
    Před námi je poslední minutka první třetiny.

19:32
    Následuje buly po levici Libora Kašíka.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetinu utkání mezi Zlínem a Litvínovem vyhráli hosté, kteří dokázali Kašíka překonat hned dvakrát. Do vedení se přitom dostali domácí, když chyby v hostující rozehrávce využil Kubiš a rozjásal zlínské publikum. Poté ale přišla zlepšená hra Litvínova a zásahy Smolky a Tomáše Frola. Druhá třetina odstartuje v 16:21.

20:01

20:40
    Berani se usadili v útočném pásmu a bude z toho přesilová hra.

21:20
    Tomáš Frolo (LIT) 2 minuty za hru vysokou holí.

21:45
    Žižkovu sraženou střelu dorážel Čachotský, Janus byl včas na místě.

22:10
    Kotvan při střele zlomil hokejku a Zlín přichází o útočné pásmo.

22:34
    Kubát osvobozuje Litvínov vyhozením kotouče přes celé kluziště.

22:39
    Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty za držení protihráče.

23:20
    Frolo se vrací do hry a přesilovku si teď zahrají hosté.

24:40
    Domácí jsou v plném počtu.

25:00
    Výhoda přesilové hry pro Zlín. Viktor Hübl (LIT) dvě minuty za hákování.

25:10
    Frolo okamžitě vyhazuje kotouč do bezpečí.

25:22
    Čachotský se střetl s brankářem Janusem a hra je přerušena.

25:49
    Pavlík dělovkou o mantinel posílá puk za Kašíkovu klec. Berani začínají zpoza vlastní branky.

26:10
    Trávníček našel před brankou osamoceného Pavlíka, který byl faulován a přesilovku si za malou chvíli zahrají hosté.

26:31
    Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za podražení.

27:00
    Hübl je zpátky na ledě, Litvínov hraje v plném počtu.

27:26
    Lukeš nepřesně rozehrál na Kubáta a hosté ztrácejí útočné pásmo.

28:03
    Janský se ocitl v ofsajdovém postavení. Buly ve středním pásmu.

28:35
    Střelu Martynka Kašík v pohodě chytá a Zlín je kompletní. Litvínovu se přesilovka vůbec nepovedla. Bylo v ní hodně nepřesností včetně špatné rozehrávky.

28:52
    Hořava seknul do Kašíkovy lapačky, ale bude to bez vyloučení. Buly před brankou domácích.

29:12
    Žižka vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Hra se ve druhé části hodně kouskuje.

30:01
    Ondráček vybídl do šance Romana Vlacha, ale útočníkovi Zlína na poslední moment uskočil kotouč a z nadějné kombinace žlutomodých sešlo.

30:29
    Povedená střela Horáka od modré skončila na Janusově betonu. Šťastný už se k dorážce nedokázal protlačit.

31:10
    Útočící Cibák se srazil s Janusem, který opustil brankoviště. Oba se rychle zvedli z ledu a pokračují ve hře.

31:50
    Robert Říčka spálil obrovskou šanci. Útočník PSG si položil Januse na led a chtěl si ho vychutnat přehozením kotouče přes jeho beton. To mu brankář Litvínova přečetl a předvedl parádní zákrok.

32:44
    JIŘÍ ONDRÁČEK dostal parádní pas do jízdy od Romana Vlacha, který proměnil ve vyrovnávací trefu. Zlínský útočník propálil Januse mezi jeho levou rukou a lapačkou. Asistence: Roman Vlach, Jiří Marušák.
    32:44 Jiří ONDRÁČEK - 2:2

33:28
    Hra je přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.

34:16
    Pořádné rušno se odehrávalo před Liborem Kašíkem. Obrana Zlína společně se zlínským brankářem odolali menšímu tlaku litvínovských.

35:26
    Hraje se delší dobu ve středním pásmu bez přerušení.

36:23
    Berani vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Následuje buly u Kašíka.

36:40
    Pavel Kubiš se propracoval ke střelbě z hranice brankoviště, kde ho Janus lapačkou vychytal.

36:44
    Přesilovka pro domácí. Kamil Piroš (LIT) 2 minuty nedovolené bránění.

37:18
    Dvě střely obránce Matějíčka a obě branku netrefily. Zlín opět kombinuje.

37:54
    Kotouč končí v hledišti a bude se vhazovat před brankou Jaroslava Januse.

38:18
    Kotvanovu přizemní střelu dokázal Janus ztlumit a Verva se osvobozuje.

38:50
    Piroš opouští vrátka trestné lavice, Litvínov je zase v plném počtu.

39:03
    Kašík úspěšně chytá kombinaci Litvínova a bude se vhazovat v oblasti branky PSG Zlín.

39:20
    Unikající Vlach se snažil střelou na přední tyč překvapit brankáře hostí. Janus se ale nalepil na levou tyčku a kotouč chytil do lapačky.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Čtyřicet minut dnešního duelu mezi Zlínem a Litvínovem uplynulo a stav je nerozhodný 2:2. V této třetině jsme viděli pouze jediný gól a to z hokejky domácího Ondráčka. Hra se hodně kouskovala, ale šancí neubylo. Oba celky mají do poslední třetiny co zlepšovat.

40:01

40:34
    Hned z kraje třetí třetiny si zahrají domácí přesilovku. František Lukeš (LIT) 2 minuty za vysokou hůl.

40:56
    Zlínu dnes vůbec přesilovky nejdou a ani tahle není vyjímkou.

41:28
    Tomáš Čachotský se propracoval postupnými krůčky až před Januse, kde trestuhodně z veliké blízkosti nastřelil pouze plexisklo za brankou litvínovského brankáře.

42:40
    Marušák branku minul a hosté hrají v plném počtu.

43:06
    Martynkova teč prolétla Kašíkovy mezi betony a málem skončila za jeho zády.

43:46
    Výhoda přesilové hry pro Litvínov. Martin Cibák (ZLN) 2 minuty za sekání.

44:24
    Kašík vytáhl nejspíše zákrok večera, když na poslední chvíli vytáhl z brankové čáry dorážku Pavelky.

45:10
    Zlín se zatím v klidu brání přesilovce Vervy.

45:41
    Filip Čech obral Piroše o kotouč a Zlín se osvobozuje.

45:46
    Cibák je zpátky ve hře, Berani hrají v pěti.

46:26
    Kubiš objel branku Litvínova, kotouč ovšem do ní dostat nedokázal. Nepřesně poté mířil Matějíček.

47:33
    Zlínští teď sehráli dobrou pasáž hry, kterou ocenilo i publikum.

48:09
    Říčka nabil puk Marušákovi, který střelou z první zasáhl pouze nastavenou Janusovu lapačku.

48:38
    Zlínští obstřelují litvínovskou klec z leva i z prava, ale Janus zatím odolává.

49:44
    Zakázané uvolnění na straně Litvínova. Buly v oblasti litvínovské branky.

50:19
    Kubátova střela se odrazila od Kašíkova betonu a před zlínskou brankou bylo chvíli pořádno rušno.

51:22
    Po chvilce hry bez přerušení se píská ofsajd Zlína. Vhazuje se ve středním pásmu.

52:08
    V dobré šanci se zjevil litvínovský František Lukeš. Jeho střelu z mezikruží stačil Kašík se štěstím vyrazit.

52:35
    Matějíčkovu tvrdou střelu zblokoval Hanzl a Verva nahazuje kotouč do středního pásma.

53:06
    Před brankou Januse se do sebe pustili Frolo s Kubišem. Nic převratného z toho nebylo, spíše slovní přestřelka a vylučovat se tak nebude.

53:22
    Jánského povedená střela zápěstím skončila sražena v ochranné síťce. Vhazovat se bude před Kašíkem.

54:16
    Kotvan ještě pro Zlín udržel útočné pásmo, ale domácí nic nevymysleli a dopředu míří Litvínov.

54:40
    Čachotský přebruslil vracejícího se Hořavu, vzápětí si Janus pohlídal žabičku Ondráčka.

54:51
    Před Janusem se strhla menší rozmíška mezi Frolem a Cibákem. Vše zůstane opět bez vyloučení.

56:20
    Trávníčkova střela končí v ochranné síti. Buly u Kašíkové branky.

57:08
    Marušák se nechal obrat Hanzlem o kotouč. Útočník Vervy se ale ke střele nedostal, protože mu puk uskočil.

58:18
    Zlínští převzali kotouč za vlastní brankou a směřují do útoku.

58:51
    Zlínští nabízejí v závěru utkání přesilovou hru litvínovským. Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.

59:15
    Je tu poslední minutka třetí třetiny.

60:00

Oba celky si rozdělí po jednom bodu a o ten bonusový se bude bojovat v prodloužení, případně samostatných nájezdech. Zlín hraje prodloužení podruhé v řadě.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:20
    Litvínov bude dohrávat přesilovku při vyloučení Horáka.

60:26
    Odražený puk se odrazil od Kašíka mezi kruhy, kde stál osamocený Robin Hanzl, který nedokázal překonat Kašíka z veliké blízkosti.

60:51
    Horák je zpátky na ledě, Zlín je kompletní.

61:27
    Obrovskou šanci teď nevyužili domácí hokejisté. Čachotský v dobré pozici posunul na lépe postaveného Kubiše, který nahrávku nečekal a ševci se připravili o velikou šanci.

62:38
    Rozhodčí si všimli zhruba po minutě, že branka za Janusem je posunuta. Hra je přerušena.

63:11
    Branka za Janusem je řádně upevněná a pokračuje se ve hře. Na kotouči jsou hosté.

63:53
    Verva je v prodloužení lepším celkem a opět kombinuje před Kašíkem.

64:06
    Teď bude zažívat krušné chvilky litvínovská trojice, protože hosté jdou do čtyř. Robin Hanzl (LIT) je potrestán na dvě minuty za hákování.

64:40
    Kotvanovu rozehrávku Hořava přečetl a Zlín ztrácí útočné pásmo.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení jsme branku neviděli a po úpravě ledu příjdou na řadu samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první začnou domácí, konkrétně Pavel Kubiš.

1. série
    0:0
    Pavel Kubiš to zkusil na Januse z pravé strany a poté střílel mezi betony, ale neuspěl.

1. série
    0:0
    Za hosty neproměnil Viktor Hübl.

2. série
    1:0
    Filip Čech posílá Zlín do vedení, když vymetl horní růžek.

2. série
    1:0
    Lukeš netrefil branku a Zlín je blízko výhře na nájezdy.

3. série
    2:0
    Je rozhodnuto! O výhře domácího celku rozhodl úspěšným bekhendem Tomáš Čachotský.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
    Vítěznou trefu a druhý bonusový bod obstaral pro svůj celek FILIP ČECH.
    65:00 Filip ČECH - 3:2

Dnešní vyrovnané utkání mezi Zlínem a Litvínovem nakonec dospělo až k samostatným nájezdům, které vyhráli úspěšnější domácí hokejisté. O druhém bonusovém bodu pro svůj celek rozhodl neomylný Tomáš Čachotský. Berani si navíc připsali 1 000. výhru v nejvyšší soutěži. Pro dnešek je to ze Zlína všechno, hezký zbytek večera. (18:11:37)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 3. Kubiš, 33. Ondráček (Vlach, Marušák), rozh. náj. Čech – 6. Smolka (Gerhát, Kubát), 19. Frolo (Hübl, Lukeš)