Havířov – Přerov 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 6:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 4:3 (kon.)
Ústí n/L – Chomutov 0:3 (kon.) | HC Plzeň – Slavia 3:0 (kon.) | PZ Kladno – K. Vary 0:4 (kon.)
PZ Kladno
0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 25.10.2015, 13:30 • ČEZ stadion, Kladno • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Hezký den, dnes budeme sledovat další utkání mladších dorostenců, ve kterém se střetne PZ Kladno a HC Energie Karlovy Vary!

PZ Kladno

Domácí zatím spíše bojují o poslední příčky s Litvínovem, Pískem, či Ústím nad Labem. Svěřencům Pavla Patery se podařilo v 11 zápasech získat pouze 10 bodů, což stačí až na 8. příčku ligové tabulky.

Patrik Šmatlák – 8 zápasů (2+4)

Hosté přijíždějí na Kladno s opačnými starostmi. Energie v 11 zápasech nasbírala 28 bodů, díky čemuž jí patří první příčka celé soutěže. Důkazem funkčnosti celého týmu je statistika brankáře Jakuba Kašpara, který drží úžasný průměr 1,82 inkasovaného gólu na zápas.

František Klejna – 10 zápasů (3+6)

PZ Kladno: Altrichter (L. Novotný) – Vokurka, Volráb, Teinitzer, Beneš, Šmatlák, Pelant – Neiss, Šimáček, Runza, Ploch, Pokorný, Routa, Čermák, Jelínek, Miška, Hašek, Rendla

HC Energie Karlovy Vary: Radosta (Horák) – Poizl, Doubek, Kořán, Klejna, Stejskal, Ptáček, Bernáth – Maydl, Černý, Šťastný, Pištěk, Šik, Tamáš, Jiskra, Prošek, D. Novotný.

Oba týmy už se připravují, utkání bude za malou chvíli zahájeno.

00:01

00:03
    Utkání bylo zahájeno, domácí se ženou kupředu.

00:20
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    To je velmi smolný začátek pro domácí tým. Ihned po ubráněné kladenské akci se hosté vrhli do útoku a hned je z toho úvodní branka. Prošek našel u pravého mantinelu OTAKARA ŠIKA, jehož střela překvapila kladenského brankáře. Asistence: Radek Prošek.

01:43
    Domácí se snažili o vyrovnání, ale jejich obléhání pásma soupeře branku nepřineslo.

02:30
    Rendla z kraje pásma pouze bekhendem poslal puk na hostující bránu, Radosta raději přerušil hru.

02:41
    Haškův průnik byl zastaven u mantinelu, Energie se vrhá do útoku.

03:04
    Vyhození kladenského celku mířilo přímo na bránu, takže se icing pískat nebude.

03:37
    Po nahození Šťastného Altrichter nic neviděl, ale naštěstí pro domácího gólmana puk jeho klec přeletěl.

03:56
    D. Novotný (KVA) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

04:13
    Jelínek vybídl ke skórování Šmatláka, jenže jeho střela z kraje kruhu mířila jen do středu brány.

04:45
    Klejna se teď blýskl skvělou individuální akcí ve vlastním oslabení. Karlovarský obránce si obešel hned čtyři domácí hráče, ale bekhendem se mu nepodařilo skórovat!

05:56

06:13
    Maydl měl našlápnuto k úniku, avšak domácí obraně neujel.

06:48
    Pokorný se doslova prodral mezi dvěma obránci, jenže sám proti Radostovi neuspěl – mířil pouze do chráničů hostujícího brankáře!

07:31
    Klejnova střela od modré mířila vedle kladenské klece.

08:05
    Šik dojel nahozený puk, takže se icing pískat nebude.

08:50
    Šmatlák pouze nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat.

09:27
    Urputný boj v rohu kladenského pásma vyhrávají hokejisté Pézetky.

10:15
    Střela Jakuba Ptáčka od modré byla sražena vysoko nad břevno.

10:51
    Vyhození Kladna míří až na zakázané uvolnění.

11:02
    Rendlovu střelu zpoza obránce vyráží hostující brankář do rohu.

11:07
    Prošek (KVA) je vyloučen na 2 minuty za sekání

11:46
    Hašek zkoušel překvapit Radostu z levé strany, jenže karlovarský gólman pohotově chytl puk do své lapačky.

12:08
    Vyhození hostujícího celku míří až k Altrichterovi.

12:31
    Domácí obranu pozlobil Patrik Šťastný, po jehož zakončení musel kladenský brankář přerušit hru.

13:07

13:23
    Šmatlákova střela od modré se odrazila jen do rohu kluziště.

13:52
    Na střed pásma přihrával Prošek svému spoluhráči, jenže tento pas byl zablokován jedním z kladenských zadáků.

14:19
    Beneš bekhendem nahodil puk do útočného pásma, kde o něj bojovali oba týmy, ale hosté byli úspěšnější a puk vyvážejí do středního pásma.

15:13
    Ptáčkovu střelu ihned po vhazování vyráží hbitý Altrichter svým levým betonem.

15:55
    Poizlovo nahození vyrazil domácí brankář jen nad sebe, naštěstí pro domácí nikdo z hráčů v zeleném nedokázal černou gumu dorazit do sítě.

17:20
    Před dotírajícím Haškem raději Radosta podržel puk, čímž přerušil hru.

18:17
    Klejna (KVA) je vyloučen na 2 minuty za faul kolenem.

18:20
    Hosté ihned po buly vyhazují kotouč na soupeřovu polovinu.

19:04
    Routa pálil z pravého kruhu, jenže střela mu nesedla, a tak puk jen obloučkem přeletěl branku.

19:34
    Šik získal kotouč a bez rozmýšlení ho posílá na druhý konec hřiště.

20:00

První třetina nám přinesla téměř vyrovnaný hokej, jenže domácí hokejisté takřka začínali s jednogólovým mankem, protože hned ve dvacáté sekundě zápasu vstřelil doposud jedinou branku tohoto zápasu karlovarský útočník Otakar Šik.

Další třetina začne přibližně v 14:18.

20:01

20:17

20:43
    Hosté konec oslabení přežili, nyní se budou muset bránit naopak hráči Pézetky.

21:29
    Boj v rohu kladenského pásma vyhrává Neiss.

22:00
    Domácí se drželi v útočném pásmu, ale zakončit nedokázali.

22:21
    Rozehrávky se ujme dnes velmi aktivní Šmatlák.

22:51
    Jelínek zkoušel protisměrnou kličku, avšak při ní o puk přišel.

23:38
    Hosté napadají velmi vysoko, a tak Pokorný pouze vyhodil kotouč z vlastního pásma.

24:02
    Skrumáž před svojí brankou řeší chycením puku domácí Altrichter.

24:20
    Novotný se pokoušel vystřelit z mezikruží bekhendem, ale puk minul.

24:50
    Po odpískaném icingu Kladna se bude vhazovat po levici Altrichtera.

25:16
    Volráb (KLP) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

25:26
    Routa byl u mantinelu velmi důrazný, a tak se mu podařilo osvobodit svůj tým.

25:58
    Klejnovu střelu z mohutného nápřahu už drží domácí brankář ve své lapačce.

26:48
    Klejna poslal Neisse velmi tvrdým zákrokem k ledu, vylučovat se ovšem nebude.

27:16

27:17
    Hráče v bílých dresech zastavuje ofsajd.

27:24
    Jelínek si krásně prohodil posledního hostujícího obránce, ale následně v samostatném úniku podklouzl!

27:47
    Ptáček (KVA) je vyloučen na 2 minuty za podražení + inkasuje 10minutový osobní trest za nesportovní chování.

27:51
    Za vyhozeným pukem vyjel Altrichter, který pomohl svému týmu z rozehrávkou.

28:27
    Šik dostal puk do mezikruží, ale přes hole bránících hráčů se mu nepovedlo zakončit.

29:06
    Jelínek v přečíslení 3 na 1 našel Haška, tomu ovšem v rozhodující chvíli puk sklouzl z čepele!

29:47

29:49
    Prošek (KVA) je vyloučen na 2 minuty za napadení.

29:56
    Před Runzou zívala zcela odkrytá brána, jenže kladenský hokejista kotouč vůbec netrefil!

30:34
    Poměr sil na ledě se srovná, rozhodčí signalizují výhodu Karlových Varů.

30:45
    Čermák (KLP) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

31:20
    Jelínkovu štiplavou střelu zpoza hráče vyráží hostující brankář koncem vyrážečky.

31:49

32:05
    Proškova střela z pravého křídla byla zablokována jedním z kladenských beků.

32:35
    Beneš (KLP) je vyloučen na 2 minuty za podražení. Energii se nabízí velmi krátká přesilovka 5 na 3!

32:45
    Domácí už hrají ve čtyřech hráčích.

33:15
    Pištěk zachytil vyhození Kladna, zelení nadále okupují své útočné pásmo.

33:59
    Bernáth přišel v rohu o puk, ale Pézetce se opět nedaří vyhodit kotouč.

34:35

35:05
    Domácí defenziva úplně zapomněla na Tamáše, jehož střela z pravého křídla ovšem neměla dostatečnou razanci.

35:29
    Klejna podruhé v tomto utkání srazil jednoho z kladenských hráčů, tentokrát ale hráč Pézetky zůstává nehybně ležet na ledě.

35:29
    Runza se po ostrém útoku na hlavu zvedá za pomoci svých spoluhráčů, rozhodčí nepochopitelně nevylučují.

36:25
    David Novotný přebral na modré čáře velmi sporně puk, následně vystřelil zápěstím jen do brankové konstrukce. Jeho svižná střela z pravého křídla orazítkovala břevno domácí klece!

37:13
    Jelínek skvěle zastavil puk na najeté útočníky rukavicí, poté mu byla odpískána přihrávka rukou.

37:28

37:56
    Hráči Pézetky zatím spíše vymetají rohy hřiště.

38:04
    Puk letí až k Altrichterovi.

38:30
    Opět se hráčům v zelených dresech podařilo vyhodit puk.

38:53
    Bernáth hledal zadovkou svého spoluhráče, jenže adresátem byl jen domácí bek.

39:28

40:00

Ve druhé třetině byli domácí aktivnějším týmem, ale paradoxně největší šanci měl hostující Novotný, jehož střela z pravé strany jen orazítkovala tyč. Co nám přinese třetí třetina?

Další třetina začne přibližně v 15:04.

40:01

40:12
    Poslední třetina byla zahájena, Energie ihned po buly útočí.

40:46
    Střela jednoho z kralovarských hráčů pouze zaduněla o chrániče Šmatláka.

41:09
    Domácí bek Šmatlák nahodil puk přímo do náruče Radosty.

41:32
    A další zakončení musí řešit hostující gólman, domácí jsou aktivnějším týmem.

42:11
    Slabou střelu Černého vyráží Altrichter do rohu kluziště.

42:25
    Domácí přes svoji aktivitu na začátku třetí třetiny inkasují. Doubek předal puk FILIPU BERNÁTHOVI, který se nemýlil a čistě prostřelil domácího gólmana. Asistence: Maritn Doubek.

43:13
    Po zákroku Radosty se bude vhazovat v pásmu Energie.

43:45
    Domácí si vytvořili dobrý tlak, jenže Matěj Čermák mířil z mezikruží pouze do ramene hostujícího brankáře!

44:47
    Šmatlákova přihrávka byla tečována, icing se pískat nebude.

45:19
    Bernáth zaváhal při rozehrávce, ale nikdo z domácích hokejistů této situace nedokázal využít.

46:11
    Bekhendové nahození Šmatláka míří pouze do hostujícího Bernátha.

46:46
    Čermák spěchal za kotouček, který následně v přečíslení 2 na 1 předával svému spoluhráči. Přihrávka ovšem neprošla, protože se po puku obětavě vrhl jeden z hostů!

47:20
    Prošek obral ve středním pásmu Vokurku o puk a uháněl z pravého křídla sám na Altrichtera, jehož nedokázal střelou zápěstím překonat!

48:47
    Klejna (KVA) je vyloučen na 2 minuty za zdržování hry.

49:26
    Domácím se nedaří kombinace, hosté pohotově vyhazují!

50:00
    Šmatlákovo nahození tečoval vysokou holí mimo bránu Petr Hašek.

50:44
    Neiss u mantinelu vybojoval puk pro Čermáka, který zkoušel zvedal puk pod břevno, ale Radosta zůstal stoprocentní.

50:47

51:16
    Klejna ze středního pásma bekhendem nahodil puk a rychle vystřídal.

52:46
    Volrábova střela byla hostující obranou zpomalena, brankář Energie neměl žádné problémy.

53:19
    Routa našel přihrávkou z otočky před brankou zcela volného Jelínka, jehož bekhendové zakončení stihl Radosta vykopnout špičkou levého betonu!

54:52
    Ptáček byl pod tlakem, a tak puk jen vyhodil ven ze svého pásma.

55:48
    Bernáth čistým zákrokem tělem zastavuje další akci kladeňáků.

55:54
    I poslední jiskřička naděje na body u Pézetky pohasla. Bernáth čistým zákrokem vybojoval puk, jehož se ujmul Šťastný. Ten přihrál za branku na DAVIDA NOVOTNÉHO, který dokázal zasunout puk do domácí klece. Asitence: Patrik Šťastný, Filip Bernáth.

56:49
    Beneš (KLP) je vyloučen na 2 minuty za napadení.

57:17
    Klejnova dělovka od levého mantinelu orazítkovala hrazení za kladenskou bránou.

57:51
    Klejna od modré trefuje tyč domácí klece!

58:00
    Přesně dvě minuty před koncem třetí části si Karlovy Vary berou třígólový náskok využitou početní výhodou. Puk putoval z hole Proška do předbrankového prostoru, kde číhal FILIP BERNÁTH. Ten si udělal rychlou forhendovou kličku, čímž položil Altrichtera, poté zavěsil puk přímo pod břevno. Asistence: Radek Prošek.

59:30
    Domácí už nemají ani kapku energie, naopak hosté chtějí přidat pátý gól.

Pézetka stačila svému soupeři dvě třetiny, když místy byla i lepším týmem, ale třetí třetina rozhodla o vítězství prvního celku tabulky. Branky v dnešním utkání si připsali Šik, Novotný a dvě Bernáth. Nutno podotknout, že lví podíl na výhře svého celku má brankář Jan Radosta, jemuž nedokázali kladenští hokejisté dát za hodinu hry jedinou branku. Tímto se s Vámi loučím, příjemný zbytek víkendu! (15:33:01)

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 1. Šik (Prošek), 43. Bernáth (Doubek), 56. Novotný (Šťastný, Bernáth), 58. Bernáth (Prošek)

Rozhodčí: Hornáček – Buček, Holý