Havlíčkův Brod – Letňany 6:1 (kon.) | Zlín – Vítkovice 11:0 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 2:6 (kon.)
Mladá Boleslav – Jihlava 3:2 (2:0 po s.n.) | HC Litvínov – Chomutov 5:4 (kon.) | Havířov – Vsetín 2:4 (kon.)
Třinec – Olomouc 2:1 (1:0 po s.n.) | Opava – Poruba 7:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 2:3 (kon.)
AZ Havířov
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 31.10.2015, 13:30Extraliga staršího dorostu • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Dnes se v rámci 18. kola NOEN extraligy staršího dorostu utkají sousedi z tabulky – domácí AZ Havířov a VHK Vsetín. Favoritem budou domácí hráči, kteří jsou na pátém místě tabulky a na šestý Vsetín mají osmibodový náskok.

Kanadské bodování Havířova stále vede Daniel Kurovský s 15 body (9+6), i když už za starší dorost nenastupuje. Za ním jsou Lukáš Peterka s 12 body (8+4) a Dominik Cihlář, jenž má stejný počet bodů (6+6).

Z hráčů Vsetína je na tom nejlépe David Kovář, jenž má 23 bodů (9+14), za ním jsou s odstupem Michal Weintritt se 14 body (6+8) a Jiří Weintritt s 10 body (5+5).

AZ Havířov: Matoušek (Sonnek) – Aulehla, Chujac, Frojda, Szturc, Ševěček, Srníček, Mrowiec "C", Strakoš, Pecka, Potočný, Kristian, Peterka "A", Piš, Lenomar, Raček, Pawliczek, Cihlář "A".

VHK Vsetín: Sachr (Huzlík) – Petrla, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J. "A", Kollár, Augustin, Lindner, Dostál, Hrňa, Weintritt M., Čechmánek, Sušeň, Humplík, Kovář "C", Vilém, Knap, Wolf.

Rozhodčí: Škrobák – Bryška, Lukš.

Hráči i rozhodčí jsou na ledě, utkání za malou chvíli začne.

00:01

01:42
    Zatím jsme neviděli střelu na branku, oba celky dobře brání střední pásmo.

02:37
    Zakázané uvolnění Vsetína.

03:24
    Domácí Raček tečoval Ševěčkovo nahození, ale puk letěl mimo tyče.

04:26
    Domácí Strakoš se dostal před Huzlíka, ale ani nadvakrát jej nepřekonal.

06:03
    Po chybné rozehrávce Havířova se k dobré střele dostal Michal Weintritt, ale Matoušek šel rychle do rozkleku a puk vyrazil.

07:35
    Rána z hole domácího Potočného šla dvacet centimetrů nad horní tyč.

08:08
    Domácí Chujac pálil od modré čáry, před Huzlíkem tečoval Peterka, ale hostující brankář byl připraven a puk chytil.

09:17
    Obrovský závar před Matouškem, který musel řešit několik dorážek hostí, pochytal pokusy Kováře i Knapa.

10:21
    Cihlářova rána od modré končí v lapačce Huzlíka, který chytá v obráceném gardu.

11:18
    Domácí Cihlář se hnal po levém křídle do útoku, obešel obránce, ale forhendový blafák mu Huzlík chytil.

12:14
    Havířov právě vstřelil branku!
    ADAM STRAKOŠ šikovně tečoval Mrowiecovo nahození, puk skončil v levém horním rohu Huzlíkovy branky. Asistence: Jaroslav Mrowiec a Tadeáš Aulehla.

14:03
    Domácí Lenomar si udělal prostor a pálil z mezikruží, Huzlík jeho střelu vyrazil levým betonem.

14:51
    Domácí Frojda vyslal tvrdou ránu od modré, Huzlík zasáhl vyrážečkou.

15:28
    Současně vyloučeni: Cihlář (AZ) 2 minuty za sekání a Knap (VSE) 2 minuty za hrubost.

Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

16:29
    Srníček střílel z pravé strany ke vzdálenější tyči, Huzlík puk chytil lapačkou.

17:28
    Oba týmy v plném počtu.

18:29
    V signalizované výhodě se dostal do vyložené šance Michal Weintritt, ale Matoušek se překonat nenechal.

18:29
    Chujac (AZ) 2 minuty za podražení.

19:20
    Kovář (VSE) 2 minuty za hákování.

19:36
    Vsetín právě vstřelil branku!
    ROMAN ČECHMÁNEK se dostal ke střele z pravé strany a trefil se přesně pod horní tyč Matouškovy branky. Asistence: Marek Lindner a František Kůžela.

20:00

V první třetině jsme viděli poměrně vyrovnaný souboj, malinko navrch měli domácí hráči. Branky přišly až ve druhé polovině třetiny, padlo po jedné na každé straně, takže je stav 1:1.

22:29
    Chujacova rána od modré jen lízla pravou tyč Huzlíkovy branky.

23:35

Domácí přesilovku nesehráli špatně, ale chybělo jim více důrazu před brankou.

24:09
    Zakázané uvolnění Havířova.

25:00
    Do obrovské šance se dostal hostující Kovář, jenž vystihl rozehrávku domácích a centimetry mu chyběly, aby překonal Matouška.

26:02
    Útok AZetu zastavil ofsajd.

27:12
    Strakoš s Aulehlou se dostali do přečíslení dvou na jednoho, ale druhý jmenovaný nezachytil přihrávku a z šance nic nebylo.

28:28
    Další obrovská šance domácích – Raček ujížděl sám na Huzlíka, ale ten jeho forhendový blafák zastavil levým betonem. Raček se ještě snažil přihrát Aulehlovi před prázdnou branku, ale Huzlík do přihrávky vložil hůl.

30:02
    Matoušek raději přikryl puk před dojíždějícími útočníky hostí.

30:38
    Pawliczek (AZ) 2 minuty za sekání.

32:38

Hosté sehráli přesilovku velmi dobře, domácí brankář si musel připadat jako na střelnici, ale všechny pokusy soupeře pokryl.

34:08
    Domácí hráči teď drží útočné pásmo, ale nemohou se dostat ke střele.

35:20
    Obdobná situace také na druhé straně, hosté pěkně kombinovali, ale ke střele se nedostali.

36:41
    Po krásné kombinaci pálil pod horní tyč LUKÁŠ PETERKA. Asistence: Dominik Pecka a Dominik Cihlář.

38:38
    DANIEL DOSTÁL tečoval Humplíkovo nahození, Matoušek nedokázal neposedný puk zkrotit, takže mu vypadl a Dostál už měl jednoduchou úlohu – zamést jej do odkryté branky. Asistence: Václav Humplík a Marek Nadymáček.

40:00
    Obrovskou šanci měl v samotném závěru třetiny hostující Knap, ale trefil jen boční tyč odkryté branky.

40:00

Zápas je opravdu velmi vyrovnaný, oba celky si dokáží vytvářet šance, opět jsme byli svědky po góle na každé straně. Uvidíme, jestli rozhodnutí přinese třetí třetina nebo se bude prodlužovat.

Další třetina začne přibližně ve 14:57.

40:01

40:45
    Hostující Augustin se těžce zvedal z ledu, ale nakonec odjel na střídačku bez pomoci.

41:56
    Hostující Dostál nahodil puk na Matouška, ten jej vyrazil do rohu.

42:55
    Domácí se usadili v útočné třetině, ale nedostávají se ke střele.

44:05
    Probíhá boj o každý centimetr ledu, ale bez šancí.

45:01
    Domácí teď dotlačili puk za brankovou čáru, ale bylo to až po odpískání, takže gól neplatí.

45:54
    Vsetínští Knap s Weintrittem se dostali do přečíslení 2 na 1, první nahrál druhému, jehož střelu Matoušek zastavil levým betonem.

47:04
    Petrla (VSE) 2 minuty za zdržování hry – sevření puku.

48:14
    Cihlář pálil z pravého kruhu, Srníček ještě dorážel, ale Huzlík se překonat nenechal.

49:04

Domácí nesehráli přesilovku špatně, nechyběla střelba, ale Huzlík svými zákroky udržel nerozhodný stav.

50:15
    Domácí Pawliczek se dostal sám před Huzlíka. ten si proti jeho střele vyjel, puk vyrazil a nakonec lapil do lapačky.

51:37
    Probíhá tuhý boj o střední pásmo.

52:26
    Hostující Čechmánek tečoval před Matouškem, ale domácí gólman byl připraven.

52:55
    Série domácích šancí, které Huzlík s pomocí obránců zlikvidoval.

54:02
    Domácí se teď drželi v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.

54:29
    Další dobrá šance hostujícího Čechmánka, který se snažil poslat puk mezi Matouškovými betony, ale neuspěl.

55:26
    Kovář poslal přihrávku na vzdálenější tyč, kde stál volný MICHAL WEINTRITT, jemuž stačilo jen nastavit hůl. Asistence: David Kovář a Dominik Knap.

57:32
    Matoušek raději podržel puk před dojíždějícími hráči Vsetína.

57:32
    Oddechový čas pro domácí.

Konec oddechového času.

58:22
    Domácím se nedaří dostat do útočného pásma.

59:21

59:21
    Oddechový čas pro hosty.

59:21
    Domácí hrají v šesti bez brankáře.

59:53
    PATRIK AUGUSTIN trefuje prázdnou branku domácích. Asistence: Jiří Weintritt.

Vyrovnané utkání nakonec strhli na svou stranu Vsetín, ten dal rozdílový gól, na který domácí nedokázali odpověď. Starší dorostence teď čeká dvoutýdenní reprezentační přestávka. To je ode mne pro dnešek vše. Těším se na počtenou u dalších onlajnů. (15:31:12)

Petr Miklas

Branky a nahrávky: 13. Strakoš (Mrowiec, Aulehla), 37. Peterka (Pecka, Cihlář) – 20. Čechmánek (Lindner, Kůžela), 39. Dostál (Humplík, Nadymáček), 56. Weintritt (Kovář, Knap), 60. Augustín (Weintritt)

VHK ROBE Vsetín: Huzlík (Sachr) – Petrla, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J. "A", Kollár, Augustin, Lindner, Dostál, Hrňa, Weintritt M., Čechmánek, Sušeň, Humplík, Kovář "C", Vilém, Knap, Wolf.

Rozhodčí: Škrobák – Bryška, Lukš