Besiktas – Lok. Moskva 1:1 (kon.) | Karabach – Monaco 1:1 (kon.) | Celtic – Molde 1:2 (kon.)
Ajax – Fenerbahce 0:0 (kon.) | Kazaň – Liverpool 0:1 (kon.) | Sion – Bordeaux 1:1 (kon.)
FK Krasnodar – PAOK 2:1 (kon.) | Dortmund – Qäbälä 4:0 (kon.) | Club Bruggy – Legia 1:0 (kon.)
Neapol – Midtjylland 5:0 (kon.) | Dinamo Minsk – Villarreal 1:2 (kon.) | Plzeň – Rapid 1:2 (kon.)
Marseille – Braga 1:0 (kon.) | Groningen – Liberec 0:1 (kon.) | Rosenborg – Lazio 0:2 (kon.)
Saint-Étienne – Dněpropetrovsk 3:0 (kon.) | Skënderbeu – Sporting 3:0 (kon.) | Belenenses – Basilej 0:2 (kon.)
Lech Poznaň – Fiorentina 0:2 (kon.) | Tottenham – Anderlecht 2:1 (kon.) | Sparta – Schalke 1:1 (kon.)
Asteras – APOEL 2:0 (kon.) | Augsburg – Alkmaar 4:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Partizan Bělehrad 5:1 (kon.)
AC Sparta Praha
1:1 (1:1)
FC Schalke 04
Čtvrtek 05.11.2015, 21:05 • Generali Arena • Evropská liga • Skupina K

Z pražské Letné se loučí Tomáš Kohlmann, děkuji za pozornost a u dalších přenosů se těším na přečtenou. (23:08:13)

Žluté karty: 4 – 2

Spartu v dnešním utkání posunul do brzkého vedení David Lafata, jenž dokázal proměnit Marečkův centr a rozburácel zaplněnou Letnou. Hosté kontrovali po dvaceti minutách, kdy sudí Gómez pískl penaltu po souboji Costy s Goretzkou a Johannes Geis vyrovnal na 1:1, což se po dalších sedmdesáti minutách tvrdého boje ukázalo jako konečný výsledek.

Fotbalisté pražské Sparty dokázali i podruhé proti slavnému německému soupeři bodovat, remizovali se Schalke 1:1 a pojistili si druhou příčku ve skupině K letošního ročníku Evropské ligy.

K tomu jim pomáhají i fotbalisté Asterasu Tripolis, kteří vedou v 78. minutě nad APOEL Nikósia 2:0. Utkání bylo na zhruba patnáct minut přerušeno kvůli výtržnostem v hledišti a v Řecku se tak ještě nějakou dobu bude hrát. Utkání můžete sledovat v našem souběžném přenosu.

90+4

90+3
    Costa pronikl útočnou polovinou, posunul míč do pokutového území Julišovi, jenž si hledal střeleckou pozici, nakonec ale vypálit nedokázal.

90+1
    Španělský arbitr Carlos Gómez k dnešním devadesáti přidává čtyři nastavené minuty.

90
    Mladému útočníkovi Julišovi přepouští místo na hřišti střelec první branky zápasu David Lafata, jenž předává kapitánskou pásku Dočkalovi.

89
    Franco di Santo pronikl po pravé straně do pokutového území, následně z úhlu pálil do připraveného Bičíka.

88
    Střídají i sparťané, Fataie na závěrečné minuty nahradí Konaté. Za malou chvíli by se měl ve hře objevit i Lukáš Juliš, jenž je připraven u postranní čáry.

87
    A právě Goretzka je následně střídán, nahradí jej bosenský reprezentant Sead Kolašinac.

86
    Zaplněný sektor fanoušků Schalke se rozsvítil červenou pyrotechnikou. Hra je momentálně přerušena po srážce hlavami Costy s Goretzkou.

85
    Zatímco hosté již dvakrát proměnili svoji jedenáctku na hřišti, tak dnešní sparťanský trenér Zdeněk Svoboda stále nechává na hřišti tu základní.

83
    Hosté střídají, ze hry je stažen Leroy Sané a na Letné si zahraje i supertalent německé kopané Max Meyer. Ve svých dvaceti letech už má na svém kontě i start za německý národní tým.

82
    Během předchozího hostujícího brejku se nedovoleně provinil Lafata a sudí Gómez mu při následném přerušení ukazuje žlutou kartu.
    82. David Bičík (SPA)

82
    Caiçara po průniku podél pravé postranní čáry přesným centrem vyzval k zakončení Goretzku, jehož hlavičku Bičík zákrokem zápasu vytěsnil těsně vedle branky!

80
    Sparťané po chvíli získali další rohový kop, Dočkalův centr ale s jistotou stáhl ze vzduchu gólman Fährmann.

79
    Dočkal ale střílel pouze do početné zdi před sebou a odražený míč napálil nad hostující branku.