Česko – Rusko 3:4 (1:2 po s.n.) | Německo – Švýcarsko 3:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Česko
3:4 (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)
Rusko
Čtvrtek 05.11.2015, 16:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského • Turnaj pěti zemí (ženy)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dnešní soupeř České reprezentace si včera poradil s výběrem Švýcarska když vyhrál první třetinu jasně 4:0 a jejich soupeřky za celý zápas dokázaly už jen zkorigovat výsledek na konečných 4:1.

Hráčky českého výběru v úterý zahajovaly turnaj proti Slovensku. Český tým byl v tomhle utkání jasně lepším celkem a po zásluze vyhrál 5:0. Další duel svěřenkyně trenéra Vozáka čeká už dnes odpoledne a to proti Rusku.

Rusko

Příslušnost: Top Divize
    Umístění ve světovém žebříčku: 6. místo
    Nejlepší postavení v žebříčku: 4. místo (2013)
    Nejhorší postavení v žebříčku: 6. místo
    Počet startů na MS IIHF: 13
    Nejlepší umístění na MS IIHF: 3. místo (2x)
    Počet startů na OH: 3
    Nejlepší umístění na OH: 5. místo (2002)

Česko

Umístění ve světovém žebříčku: 9. místo
    Nejlepší postavení v žebříčku: 9. místo
    Nejhorší postavení v žebříčku: 14. místo (2011)
    Počet startů na MS IIHF: 1 (2013)
    Nejlepší umístění na MS IIHF: 8. místo
    Počet startů na OH: žádný

„Bude to těžký soupeř, to víme. To je pokaždé. Co hráčky učíme, to musíme dodržovat na sto procent,“ říká kouč JIŘÍ VOZÁK. Jiná cesta k vítězství nad čtvrtým týmem světa nepovede.Startujeme v 16 hodin!

Posted by Česká hokejová reprezentace žen on 5. listopad 2015

Dobré odpoledne z Hodonína. České hokejistky dnes odehrají svůj druhý duel na tomhle turnaji. Hokejky skříží s výběrem Ruska, který včera odehrál svůj první zápas na turnaji a to proti Švýcarsku, které porazilo 4:1. Češky budou chtít navázat na dobrý výkon z úterý, kdy si poradily se Slovenskem 5:0.

Hokejistky obou reprezentací před malou chvíli skončily s rozcvičením a zamířily do kabin na předzápasovou poradu. Led upraví rolba, budou následovat státní hymny obou celků a pak už bude vhozeno úvodní buly zápasu.

Česko: Peslarová (Škodová) – Tejralová, Zíková, Herzigová, Horálková (A), Zedníková, Flachsová (A), Kolowratová – Polenská (C), Hymlárová, Křížová, Lédlová, Přibylová, Vanišová, Manhartová, Povová, Studentová, Bucifalová, Pátková, Rohanová, Patočková.
    Trenér:Jiří Vozák

Rusko: Prugovová (Morozovová) – Kapustinová (A), Šibanovová, Šukinová (C), Gončarenková, Nikolajevová, Batalovová – Sosinová, Burinová (A), Pavlovová, Smolinová, Dergačevová, Beljakovová, Štarjovová, Kanajevová, Skibová, Mitrofanovová, Solovjovová, Silinová.
    Trenér:Michail Chekanov

Rozhodčí: Celarová – Svobodová, Blumel.

Stadionem zazněla hymna Ruska, po které následuje hymna České republiky.

00:01

00:27
    Do útoku se hnala Křížová, ale byla zastavena obránkyní soupeře.

00:48
    Hymlárová se zjevila sama mezi kruhy, ale když chtěla vystřelit tak jí kotouč sjel z hole.

01:36
    Skibová chtěla vyvézt puk do středního pásma, ale v tom jí skvěle zabránila Studentová a udržela tak útočnou třetinu.

02:42
    Unáhlená přihrávka Gončarenkové končí zakázaným uvolněním.

03:27
    Herzigová si počíhala na Beljakovovou, a když chtěla ruská hráčka vyvézt puk z vlastního pásma, tak ji čistým zákrokem poslala k zemi.

04:35
    Štarjovová obrala o puk českou obránkyni, ale než stihla vystřelit, tak už zase kotouč neměla.

05:55
    Střela Studentové byla sražena do rohu, kde o puk bojuje Manhartová.

06:55
    Ukrytá střela Burinové nemohla Peslarovou ohrozit, protože letěla mimo.

07:56
    Přibylová si skvěla počkala na puk. Když se k ní dostal, neváhala a vyzkoušela pozornost Prugovové. Ta ale v klidu vyrazila střelu betonem do bezpečí.

08:54
    A máme tu první vyloučení. Na trestnou lavici usedá Diana Kanajevová (RUS) na dvě minuty za nedovolený zásah tělem.

10:01
    České hokejistky se usadily před brankou Ruska a snaží se něco vymyslet. To se jim zatím moc nedaří.

10:54
    Rusko je v plném počtu.

11:29
    Vanišová skvěle zachytila přihrávku Rusek a hnala se do útoku. Až před brankou byla obrána o puk nedovoleným způsobem. Na trestnou lavici odchází Taťana Burinová (RUS) na dvě minuty za hákování.

12:24
    A zase se Vanišová stejným způsobem tlačila před branku, ale její bekhendová střela letěla mimo.

13:27
    Dvě vteřiny před vypršením trestu Burinové zkoušela vystřelit Zíková, ale její pokus neměl dostatečnou razanci.

13:29

13:49
    A je tu již třetí vyloučení Ruska. Anna Šibanovová (RUS) vyloučena na dvě minuty za hákování.

14:24
    Skrumáž na útočné modré čáře českého týmu. Když se ani jednomu z celků nechtělo moc hrát, rozhodčí pískla do píšťalky a hru zastavila.

14:40
    Vyloučena Aneta Lédlová (CZE) na dvě minuty za držení protihráče. Hraje se 4 na 4.

15:05
    Češky jsou ve hře čtyři na čtyři lepším týmem a snaží se něco vymyslet před Prugovovou.

15:27
    Česko právě vstřelilo branku!
    Hra čtyři na čtyři lépe vyhovolala českým hokejistkám a to konkrétně ANNĚ ZÍKOVÉ, která jakmile se dostala do útočné třetiny, neváhala a vystřelila, a její střela skončila až v síti ruské brankářky. Asistence: Alena Polenská.
    Anna ZÍKOVÁ - 1:0

15:49

16:40
    Česko je v plném počtu.

17:54
    Ruské hráčky faulovaly a český tým tak má zatím výhodu.

18:11
    Vyloučena Jekatěrina Smolinová (RUS) na dvě minuty za hru vysokou holí.

19:00
    Do nadějné pozice se dostala Hymlárová, ale byl odpískán ofsajd.

19:39
    Nebezpečná střela Polenská od modré čáry letěla k levé tyči, kde včas byla Prugovová a betonem puk poslala do bezpečí.

20:00

Máme za sebou první třetinu ve které byl lepším týmem ten Český a po zásluze tak vede 1:0 nad výběrem Ruska. Ruský tým nabídl Češkám celkem čtyři početní výhody, ale ani jedna nebyla využita. Až při hře čtyři na čtyři se dokázala prosadit Zíková. Další třetina začne přibližně v 16:44.

21:24
    Skibová nezpracovala přihrávku Štarjovové a k puku se tak dostaly české hráčky.

22:00
    Ránu Studentové ukryla Prugovová ve své lapačce.

22:50
    České hráčky vstoupily i do druhé třetiny aktivněji a tlačí se před branku Prugovové. Rusko sice jejich pokusy dokázalo zneškodnit, ale do útoku to už není tak dobré v podání ruských hráček.

24:15
    Vanišová je dnes při chuti a teď znovu pohrozila Prugovové. Z pravé strany se tlačila před branku Ruska, ale její pokus o kličku byl zneškodněn.

24:28
    Česko se dostává do dvoubrankového vedení! Aktivní vstup do třetiny se vyplatil a zásluhou LUCIE POVOVÉ, která zakončila sérii přihrávek gólovou střelou, vedou české reprezentantky už o dvě branky. Asistence: Lucie Manhartová, Aneta Tejralová.
    Lucie POVOVÁ - 2:0

26:41
    Bekhendový pokus Lédlové zneškodnila Prugovová lapačkou.

28:01
    Česko dobře udrželo útočné pásmo. K puku se dostala Křížová, která z vrcholu kruhu střílela z otočky. Její střelu Prugovová vyrazila jen před sebe, kde byla KLÁRA HYMLÁROVÁ a ta se z bezprostřední blízkosti nemýlila. Asistence: Denisa Křížová, Alena Polenská.
    Klára HYMLÁROVÁ - 3:0

28:01
    Oddechový čas pro Rusko.

28:01
    V ruské brance dochází k výměně brankářek. Prugovovou nahrazuje Morozovová.

29:13
    Herzigová dobře zachytila rozehrávku Ruska a zkoušela Morozovovou. Ta ukryla puk v lapačce.

30:38
    Smolinová se proháčkovala až před Peslarovou, ale její kličku česká brankářka zneškodnila.

31:30
    Manhartová zkoušela proniknout do útočné třetiny. Na modré čáře ji čistě zastavila Gončarenková.

31:54
    Vyloučena Martina Zedníková (CZE) na dvě minuty za nedovolený zásah tělem.

32:48
    Zíková osvobozuje svůj tým vyhozením puku až za branku Ruska.

33:54

34:10
    Skibová si vybruslila z rohu až před branku, ale tam byla po dobré práci obránkyň připravena o puk.

35:04
    Tvrdá střela Sosinové letěla pouze nad branku.

35:43
    Rusko bude hrát další přesilovou hru. Vyloučena je Lucie Manhartová (CZE) na dvě minuty za hákování.

36:12
    Když Šukinová neměla komu přihrát, rozhodla se pro střelu, která ale neměla dostatečnou razanci na ohrožení Peslarové.

37:00
    Další střela Gončarenkové letí tentokráte mimo.

37:43

38:21
    Rusko se po dvou přesilových hrách dostalo více do hry a hraje před brankou Peslarové. Ta si však na puk ještě nesáhla, protože se ruské hráčky zatím nedostaly do žádné střelecké pozice.

39:01
    Vyloučena Olga Sosinová (RUS) na dvě minuty za podražení.

39:20
    Po střele Polenské se před brankou Ruska strhla menší potyčka. Rozhodčí hráčky rozehnali a nerozdali žádné tresty.

39:44
    Po chybě Polenské se Rusko osvobozuje.

40:00

Je za námi další dvacetiminutovka, ve které byl český tým zase lepším celkem. Dvě branky se podařilo českým hráčkám vstřelit v téhle třetině a po zásluze vedou 3:0. Ke konci druhé třetiny se Rusko dostalo více do hry zásluhou vyloučení na české straně, ale ruské hráčky tyhle početní výhody nevyužily a stále čekají na svůj první zásah. Další třetina začne přibližně v 17:30.

40:01
    Začala poslední třetina ve které budou mít české hokejistky na úvod necelou minutu početní výhody.

41:01

41:07
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusko přežilo oslabení a OLGA SOSINOVÁ, která akorát vyjížděla z trestné lavice dostala puk a jela sama na Peslarovou. Přesnou střelou pod horní tyčku snižuje stav utkání. Asistence: Jelena Dergačevová.
    Olga SOSINOVÁ - 3:1

43:04
    Rusko je po vstřelené brance aktivnější a hraje se více na polovině českého týmu.

45:10
    Šibanovová vyvážela puk z vlastního pásma, ale její přihrávka skončila až na icingu.

46:48
    Střela Křížové sotva doskákala k brance Morozovové, ale i tak s ním měla ruska problémy.

48:12
    Povová z otočky hledala Manhartovou, ta na puk nedosáhla a pro jistotu jej v lapačce schovala Morozovová.

49:00
    Horálková nabrala rychlost ve vlastním pásmu, dobruslila až mezi kruhy a střelou vyprášila beton Morozovové.

49:44
    Pokus Gončarenkové letí mimo branku.

50:52
    Tvrdou střelu Hymlárové sráží Batalovová do ochranné sítě nad brankou.

51:33
    Menší závar před Peslarovou vyřešila Vanišová uklizením puku do rohu kluziště a následně byla faulována. Na trestnou lavici usedá Valerija Pavlovová (RUS) na dvě minuty za hákování.

52:35
    Herzigová trefuje tyč ruské brány!

53:33

54:06
    Dnešní utkání sleduje 354 diváků.

55:38
    Rusky se snaží dostat před Peslarovou, ale to jim není dovoleno díky dobrému bránění českých hráček.

56:57
    Před dotírající Pavlovovou Peslarová raději puk schovala v lapačce.

57:51
    Rusky teď zamkly český tým před jejich brankou a snaží se něco vymyslet.

59:21
    Ruský tým to zkouší bez brankářky.

59:42
    Ruskému týmu se hra bez brankářy vyplatila. Od modré střílela Šukinová. Její pokus v brance ještě neskončil, ale následná dorážka VALERIJE PAVLOVOVÉ už ano. Asistence: Anna Šukinová.
    Valerije PAVLOVOVÁ - 3:2

59:56
    Tak to je závěr jako hrom. Čtyři vteřiny před koncem srovnává stav utkání ANNA ŠIBANOVOVÁ. Asistence: Taťana Burinová.
    Anna ŠIBANOVOVÁ - 3:3

60:00

60:01

60:17
    Sosinová to zkoušela individuálně, ale její střela byla sražena do rohu.

61:19
    Velmi těsný ofsajd zastavil rozjetou Zíkovou.

61:25
    Lédlová se prokličkovala až před Morozovovou, ale v pravou chvíli ji ruská hráčka obrala o puk.

61:52
    Tvrdou střelu Polenské Morozovová ramenem vyráží.

62:27
    Nahození Skibové Peslarová v klidu schovala ve výstroji.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Jelikož nám prodloužení vítěze nepřineslo tak budeme svědky samostatných nájezdu.

Nejlepší hráčka českého týmu byla vyhlášena Petra Herzigová. Na straně Ruska pak Olga Sosinová.

MANHARTOVÁ

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rusko.
    Rozhodující samostatný nájezd proměnila OLGA SOSINOVÁ.
    SOSINOVÁ - 3:4

Ruský tým skvěle zvládl poslední minutu zápasu když dvěmi góly srovnal stav utkání zásluhou Pavlovové a Šibanovové. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů kde šťastnějším týmem byl ten Ruský zásluhou Sosinové, která proměnila rozhodující samostatný nájezd. To je ode mne pro dnešek vše. Večer se ještě můžete těšit na utkání Německo – Švýcarsko které startuje v 20:15. (18:25:31)

Adam Krátký

Branky a nahrávky: 16. Zíková (Polenská), 25. Povová (Manhartová, Tejralová), 29. Hymlárová (Křížová, Polenská) – 42. Sosinová (Dergačevová), 60. Pavlovová (Šukinová), 60. Šibanovová (Burinová), rozh. náj. Sosinová