Rauma – Djurgården 2:1 (kon.) | Kärpät – Sparta 4:1 (kon.) | Luleå – Tappara 5:0 (kon.)
Skellefteå – Eisbären 2:1 (kon.) | Storhamar – TPS 1:2 (kon.) | Davos – Liberec 4:3 (kon.)
Frölunda – Litvínov 6:0 (kon.) | HV71 – Blues 1:1 (kon.)
Lukko Rauma
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Djurgårdens IF
Úterý 10.11.2015, 17:30 • Kivikylän Areena • Hokejová Liga mistrů • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezké pozdní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Hokejová Liga mistrů má dnes na programu druhé osmifinálové zápasy, v jejichž rámci budeme v našem online přenosu sledovat druhé osmiifinálové utkání mezi týmy Lukko Rauma a Djurgårdens IF. Zápasem, jehož začátek je plánován na 17:30, vás provede Martin Švejkar. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Oba týmy skončily ve svých základních skupinách na druhé příčce. Stockholmský celek měl v konečném součtu o dva body méně než loňský vítěz celé soutěže z Luley, zatímco Rauma ztratila stejný počet bodů na rivala z Tampere. V šestnáctifinále pak hráči Lukko vyzráli na nevyzpytatelný Mnichov, zatímco Djurgårdens si poradil s Växjö.

V domácí soutěži patří Raumě výtečné druhé místo, po osmnácti kolech je v tamní Liize lepší už jen Tappare Tampere. Dnešní hosté se také mohou pyšnit nejlepší defenzívou v soutěži. O to se zasloužila skvělá obrana v čele s americkým gólmanem Ryanem Zapolskim, který si drží skvělé statistiky rovněž v CHL – jeho úspěšnost zákroků 94,62 % hovoří za vše.

Celek ze švédské metropole zatím patří k průměru tamní Elitserien, nicméně Djurgårdens se může spolehnout na skvělou defenzívu, která je třetí nejlepší v soutěži. Mezi třemi tyčemi září protřelý veterán Mikael Tellqvist, jenž si drží úspěšnost zákroků 92,66 %, vůdcem mladé djurgårdenské defenzívy pak je teprvě dvaadvacetiletý Linus Hultström, jenž má v CHL na kontě už pět kanadských bodů.

První osmifinálový zápas

Djurgårdens IF – Lukko Rauma 1:2 (0:1,1:0,0:1)

Branky: 39' Hultstrom (Mattsson, Sörensen); 9' Lahteenmaki (Nurmi, Niskala), 57' Mikkola (Gagnon)

Lukko Rauma: Zapolski (Rinne) – Mikkola, Virtanen, Ahonen, Niskala, Tommila, Jaatinen, Sevanen
    – Gagnon, Nurmi, Vahalahti – Asplund, Lähteenmäki, Koivisto – Riska, Sipiläinen, Piitulainen – Suuronen, Koivistoinen, Koski.

Djurgårdens IF: Tellqvist (Armalis) – Högström, Ollas Mattsson, Englund, Hultström, Holm, Falk, Press
    – Vejdemo, Alvarez, Ljungh – Rundqvist, Brodin, Sallinen – Fällström, Anderson, Sörensen – Eriksson, Ahlén, Hage, Bernhardt.

Rozhodčí: Odinš (LAT), Sticker (SUI) – Nieminen, Saha (oba FIN).

00:01

00:09
    Hned v úvodu zahráli domácí na zakázané uvolnění a hra se přesouvá před Zapolskiho.

00:20
    Lukko se rychle dostalo do útočné třetiny a první střelu na branku zaznamenal Nurmi, jehož pokus zastavil Tellqvist.

01:23
    Domácí se dostali do brejku a Sipiläinen zkusil vystřelit, ale Tellqvist v pohodě vyráží.

02:17
    Press našel přihrávkou rozjetého Fällströma, který se dostal s kotoučem až před Zapolskiho, jenž se nenechal oblafnout forhendovou kličkou.

02:50
    Tentokrát střílel hostující Mattson, ale Zapolski byl opět pozorný.

03:46
    Po ofsajdu hostujícího týmu je hra vykázána do středního pásma.

04:08
    Další ofsajd v podání Djurgårdenu.

05:00
    Domácím útočníkům se nedaří získávat nahozené puky a Djurgården je častěji u kotouče.

05:29
    Obrovská šance domácích! Po přihrávce napříč útočnou třetinou se ocitl v gólové pozici Koivisto, jehož skvěle vychytal Tellqvist, který se stačil přemístit ke druhé tyči.

06:07
    Po nepřesné střele hostujícího týmu končí puk mimo hrací plochu a následuje první komerční přestávka.

06:29
    Domácí mohli jít do přečíslení, ale Lähteenmäki nedosáhl na kolmou přihrávku a puku se zmocní hosté.

08:07
    Tellqvist měl velké potíže se střelou Niskaly, ale nakonec celou situaci zvládl.

08:31
    Hostující Mikael Ahlén dostává menší trest za vysokou hůl.

10:00
    Větší část domácí přesilovky je minulostí a hosté zatím nemuseli řešit žádnou nebezpečnou situaci ve vlastním pásmu.

10:31
    Nepovedená přesilovka Raumy končí a Ahlén se vrací na led.

10:45
    Zakázané uvolnění švédského týmu.

11:13
    Piitulainenovu střelu Tellqvist pouze vyrazil k jednomu z domácích hráčů, jenže ten měl puk na bekhendové straně hole a v krkolomné pozici se již nedostal do zakončení.

13:40
    Oba celky mají problém s přechodem přes útočnou modrou, kterou si obrany dobře hlídají.

15:11
    Tellqvist si poradil se střelou od modré a v útočném pásmu jsou nyní Švédové.

16:30
    Nurmi si v útočném pásmu najel na přihrávku do volného prostoru a z první tvrdě vypálil, jenže střela mířila přímo na Tellqvista.

16:48
    Hra je přerušena a je tu druhá reklamní pauza.

18:34
    Tommila pálil pouze do Tellqvista a chvíli nato zahráli hosté icing. Lukko má rozhodně více ze hry.

19:00
    Je ohlášena poslední minuta první třetiny.

20:00

V první třetině jsme se branky nedočkali. Šancí k vidění mnoho nebylo, každopádně blíže gólu měli rozhodně domácí, kteří byli po většinu času aktivnějším týmem. Druhá perioda začne přibližně v 18:15.

Statistiky první třetiny:
    Střely na branku: 11:5
    Vyhraná vhazování 8:7
    Vyloučení: 0:1

20:01

20:09
    Po úmyslném ofsajdu domácího týmu se bude vhazovat před Zapolskim.

20:55
    Nurmi pálil nebezpečně z mezikruží, ale jeho rána minula branku.

21:46
    Toni Koivisto (RAU) si odsedí dvě minuty za držení protihráče a přesilovku si poprvé zahraje i Djurgården.

22:26
    Högström nahazoval kotouč před branku a spoluhráči se snažili puk procpat za Zapolskiho, jenže ten si se situací poradil.

23:00
    Hosté během přesilovky už čtyřikrát vystřelili a mají velkou převahu. Hra je teď přerušena a vhazovat se budem před branou Raumy.

23:17
    Další vyloučení na straně domácích! Turo Asplund dostává dvě minuty za podražení.

23:46
    Koivisto se vrací na led a domácí jsou ve čtyrech.

24:49
    Hultström stál přímo před brankou, jenže úplně minul prostor mezi třemi tyčemi!

25:02
    Gagnon zahrozil při vlastním oslabení, ale jeho střelu zablokovala obrana Djurgårdenu.

25:17
    Asplund se vrací do hry a Lukko je kompletní.

26:15
    Zakázané uvolnění domácího celku.

26:38
    Hosté se díky dlouhé přesilovce zvedli a v aktivní hře pokračují i po jejím skončení.

27:16
    O slovo se hlásí první reklamní pauza druhé třetiny.

28:13
    Nebezpečná teč Ahléna málem nasměrovala puk do branky! Lukko se teď v obraně rozhodně nenudí.

29:54
    Sipiläinenovo nahození nedostihl nikdo z jeho spoluhráčů, takže je z toho zakázané uvolnění domácího týmu.

30:09
    Sörensen se v pravém kruhu dostal ke střele, která však míjí Zapolskiho branku. Základní hrací doba se mezitím přehoupla do druhé poloviny.

31:30
    Domácí od svého prvního vyloučení stále nenalezli svou herní pohodu z úvodu zápasu a Djurgården teď na ledě jasně dominuje.

33:22
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Obrana Raumy bude muset být nadále v pohotovosti.

33:51
    Hostující Eriksson se dostal do ofsajdu a následuje reklamní pauza.

34:48
    Aaron Gagnon se dostal do samostatného úniku, při němž byl faulován Falkem a rozhodčí nařizuje trestné střílení ve prospěch domácích!

34:48
    Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
    Kanadský útočník nabídnutou příležitost využil a zblízka zápěstím překonal Tellqvista! AARON GAGNON tak ve 35. minutě otevírá skóre a přibližuje Lukko k postupu.
    34:48 Aaron GAGNON - 1:0

36:37
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    Hosté rychle odpovídají! MIKAEL AHLÉN přejel přes útočnou modrou a přesnou střelou na zadní tyč rozvlnil síť za Zapolskim. Asistence: Philip Holm.
    36:37 Mikael AHLÉN - 1:1

37:03
    Högström nebezpečná střela se nakonec od lapačky Zapolskiho odrazila mimo tři tyče!

39:11
    Puk teď vylétl na střídačku domácích, kde málem trefil hlavu domácího kouče. Vhazovat se bude ve střením pásmu.

40:00

Ve druhé třetině se díky dlouhé přesilové hře dostali do tempa hosté, kteří byli po celý zbytek druhé části lepším týmem. První branku však paradoxně vstřelilo Lukko, když se z nařízeného nájezdu prosadil Aaron Gagnon. Švédové však rychle odpověděli a zásluhou Mikaela Ahléna je skóre po 40 minutách nerozhodné. V součtu obou zápasů je ale nadále o gól napřed Lukko, kterému k postupu stačí neprohrát třetí třetinu. Ta začne přibližně v 19:03.

40:01

41:10
    Koivisto teď hodně zlobil hostující obranu, jenže neměl dostatečnou podporu od spoluhráčů.

42:12
    Postavení mimo hru v podání Raumy.

43:10
    Vahalahti pálil tvrdě po přihrávce od Gagnona, ale jeho rána minula branku. Tellqvist se následně dostal ke kotouči a přerušuje hru.

43:43
    Rundqvist se dostal do rychlého brejku, který zakončil tvrdou přízemní střelou, jíž zablokoval Pitulainen.

45:02
    Ofsajd hostujícího týmu. Hra je v tuto chvíli zcela vyrovnaná a totéž stále platí i o skóre dnešního zápasu.

46:10
    Postavení mimo hru tentokrát na druhé straně. Následuje komerční pauza.

48:30
    Alvarez se snažil trefit roh brány, ale Zapolski dobře zasáhl lapačkou.

49:15
    Hosté drží kotouč v útočné pásmu a snaží se vytvořit si trvalejší tlak. Švédský celek nutně potřebuje vstřelit gól.

51:22
    Olli Sipiläinen si odsedí menší trest za přihrávku rukou. Domácím fanouškům se verdikt nelíbí.

52:00
    Luko vyhazuje kotouč pryč ze své třetiny.

52:18
    Sallinenovu střelu likviduje Zapolski, který přerušuje hru.

52:23
    Další zákrok Zapolskiho a opět přerušená hra.

52:45
    Hosté stále drží útočné pásmo, ale přesilová hra se krátí.

53:00
    Lukko získalo kotouč a osvobozuje se dlouhým výhozem.

53:21
    Zápas sleduje přímo na stadionu 2435 diváků.

53:22
    Finský celek zvládl oslabení a Sipiläinen se vrací na led.

53:59
    Po ofsajdu hostujícího týmu je tu komerční přestávka.

54:44
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Tellqvistem. Hostům se začíná rychle krátit čas na vstřelení potřebného gólu.

55:30
    Domácím se teď daří držet hru daleko od své branky a čeká nás opět vhazování před Tellqvistem.

55:41
    Švédský brankář opět přerušuje hru a bude následovat další buly v obranném pásmu hostů.

56:15
    Hra je teď kouskovaná a postrádá tempo, což zcela vyhovuje celku z Raumy.

56:42
    Juho Tommila podrazil ve středním pásmu Alvareze a hosté dostanou k dispozici přesilovou hru! Djurgården vycítil příležitost a bere si oddechový čas.

57:05
    Zapolski zneškodnil střelu od modré a neuspěli ani dorážející hráči, kterým se nepodařilo dostat puk za ležícího gólmana.

57:20
    Lukko vyhazuje kotouč do útočné třetiny.

57:50
    Sallinen střílí zpoza pravého kruhu jen přímo do brankáře, který přerušuje hru.

57:57
    Domácí vyhráli vhazování a posílají kotouč do útočného pásma.

58:08
    Hosté to zkouší bez brankáře a jeden z domácích teď poslal puk přes celé hřiště těsně vedle!

58:41
    Je rozhodnuto! TONI KOIVISTO převzal puk na polovině hřiště a jel na prázdnou branku, bránící hráč se ho ještě snažil rozhodit, ale Koivisto dokázal uklidit kotouč do prázdné klece. Asistence: Filip Riska a Ilkka Mikkola.
    58:41 Toni KOIVISTO - 2:1

59:20
    Hosté ještě zkouší pokračovat ve hře bez gólmana, ale času už mají na dvě branky hodně málo.

Lukko Rauma vítězí i v odvetném zápase 2:1 a díky celkové výhře 4:2 postupuje do čtvrtfinále Ligy mistrů! Finský celek se lépe popasoval s dvojzápasem, v němž nepadlo mnoho branek a zaslouženě jde dál. Ve čtvrtfinále může Lukko čekat finský souboj s TPS Turku, které momentálně vede nad norským Storhamarem, ale zápas ještě není rozhodnut.

To je ode mě pro dnešek vše! Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (19:39:17)

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 35. Gagnon (TS), 59. Koivisto (Riska, Mikkola) – 37. Ahlén (Holm)

Rozhodčí: Odinš (LAT), Sticker (SUI) – Nieminen, Saha (oba FIN)
    03.11.2015
    Djurgården - Rauma 1:2

Branky a nahrávky: 39. Hulström (Mattson, Sörensen.) – 9. Lahteenmäki (Asplund, Nurmi), 57. Mikkola (Gagnon)