Bosna – Anglie 0:0 (kon.) | Kypr – Turecko 0:3 (kon.) | Řecko – Lichtenštejnsko 5:0 (kon.)
Rusko – Faerské ostrovy 2:0 (kon.) | Česko – Belgie 1:0 (kon.) | Portugalsko – Albánie 4:0 (kon.)
Nizozemsko – Bělorusko 1:0 (kon.) | Španělsko – Gruzie 5:0 (kon.) | Izrael – Maďarsko 3:0 (kon.)
Francie – Sev. Irsko 1:0 (kon.)
Nizozemsko
1:0 (1:0)
Bělorusko
Čtvrtek 12.11.2015, 18:30 • Willem II, Tilburg (NED) • Kvalifikace ME U21 • Skupina 8

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Nizozemsko sice na reprezentační úrovni prožívá menší útlum, o hráčích do 21 let to ovšem až zas tak neplatí. Talentovaní hráči nizozemské reprezentace vyzvou v rámci skupiny 8 na domácí půdě silné Bělorusko. Vzájemný duel bude velice důležitý pro další vývoj velice vyrovnané skupiny, na jejímž čele má Nizozemsko, Bělorusko a Slovensko shodně 6 bodů.

Nizozemsko

Hráči Nizozemska do 21 let dokázali vyhrát Mistrovství Evropy dvakrát v řadě, když v roce 2007 obhájili titul z roku 2006. Nizozemsko vstoupilo do kvalifikace skvěle, když zvítězilo hladce nad Kyprem 4:0 a v Turecku poté nejtěsnějším rozdílem 1:0. V posledním zápase ovšem přišla porážka od Slováků, kteří v Nizozemsku dokázali zvítězit 3:1. Nizozemci spoléhají na útočníka Vincenta Janssena, který během tří zápasů vstřelil tři góly.

Bělorusko

Bělorusko vstoupilo do kvalifikace skvěle, když v úvodním zápase doma porazilo nejtěsnějším rozdílem 1:0 Slovensko, poté ovšem přišel zápas na horké turecké půdě, kde Bělorusové prohráli 2:0. V posledním kvalifikačním utkání se Bělorusko ovšem vrátilo zpět na vítěznou dráhu, když podruhé v kvalifikaci zvítězilo jednobrankovým rozdílem 1:0.

Vzájemná bilance

Oba týmy se společně střetly během kvalifikace na Mistrovství Evropy v sezóně 2002/2003, když Bělorusko vyhrálo oba dva vzájemné zápasy – 6. září 2002 v Nizozemsku 1:0 a přesně po třičtvrtě roku znovu, tentokrát však v domácím prostředí 2:1.

Nizozemsko: Van der Hart – Brenet, Van Beek, Rekik (C), Aké – Van Overeem, Hendrix, Trindade – Boëtius, Janssen, Kishna. (rozestavení (4-3-3)
    Náhradníci: De Fockert, Hateboer, Luckassen, Diks, Haye, Dabney Souza, Menig. Trenér: Fred Grim (NED).

Bělorusko: Vasiljuček – Karpovič, Pavlovets, Šestilovski, Poznjak – Jarotski, Jablonski (C), Savitski – Korzun, Klimovič – Rassadkin. (rozestavení 4-3-2-1)
    Náhradníci: Čičkan, Zaleski, Zolotov, Evdokimov, Zinovič, Tesljuk, Gromjko. Trenér: Igor Kovalevič (BLR).

Rozhodčí: Anatolij Žabčenko. Asistenti: Semen Šlončak, Volodymyr Volodin. Čtvrtý rozhodčí: Vitalij Romanov (všichni UKR).

Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a po zaznění národních hymen obou zúčastněných zemí bude moci velice zajímavý a důležitý kvalifikační zápas mezi Nizozemskem a Běloruskem začít.

1

2
    Bělorusové drží míč na svých kopačkách a mohou se vydat směrem vpřed.

3
    Boëtius se provinil proti pravidlům, když nedovoleným způsobem zastavil unikajícího Jablonskiho.

4
    Nizozemci útočnou snahu Běloruska zastavili a sám Boëtius byl vzápětí faulován. Proti pravidlům se provinil Poznjak.

5
    Trindade rozehrál standardní situaci, po které se dostal v pokutovém území ke střele Van Beek, jehož pokus zamířil mimo.

6
    Van Overeem si počínal nedovoleným způsobem v souboji s Jablonskim a hlavní rozhodčí Anatolij Žabčenko hru přerušil.

7
    Jablonski se po rozehrání standardní situace dostal do zakončení a jeho střela nebyla špatná, jenže zamířila pouze do míst, kde byl připravený brankář Van der Hart.

8
    V úvodu zápasu je vidět poměrně hodně faulu. Toho posledního se dopustil Rekik, který fauloval Savitskiho.

9
    Hra se díky velkému množství faulů odehrává především ve středu hřiště, kde oba celky svádí boj o každý míč.

10
    DRŽENÍ MÍČE

Nizozemsko 58% Bělorusko 42%

11
    Útočnou akci Běloruska zastavila nepřesná finální přihrávka, po které brankář Van der Hart může v klidu odkopávat od své brány.

12
    Nizozemci zvolili útok po pravém křídle, kde vybojovali autové vhazování.

13
    Nizozemsko po autovém vhazování pokračovalo v útočné akci, po které vybojovalo první rohový kop dnešního zápasu.

14
    Trindade rozehrál rohový kop, který Bělorusové odvrátili pouze na kopačku Akeho, jeho následná střela zpoza šestnáctky ale byla zablokována.

15
    Útok Bělorusů opět kromě nepřesné finální přihrávky nic nepřinesl a Van der Hart odkopával od své brány.

15
    Rassadkin se dostal do zakončení a jeho následná střela zamířila na bránu, kde stál připravený Van der Hart.

16
    Boëtius rozehrál druhý rohový kop Nizozemska v dnešním zápase a po následném centru se dostal do zakončení Janssen! Jeho pokus ale zamířil pouze do rukavic brankáře Vasiljučeka.

17
    Nizozemsko si začíná vytvářet čím dál větší převahu a jeden nebezpečný útok střídá druhý.

18
    Hendrix zkusil vypálit zpoza šestnáctky a Vasiljuček si připsal další úspěšný zákrok.

19
    Klimovič fauloval aktivního Hendrixe a Nizozemsko zůstane u míče.

20
    Nizozemci se po autovém vhazování Bělorusů uprostřed hrací plochy dostali k míči, jejich následná útočná akce ale měla jepičí život.

21
    STŘELY NA BRÁNU

Nizozemsko 2 Bělorusko 2

22
    Pavlovets fauloval v blízkosti šestnáctky Janssena a Nizozemsko bude zahrávat volný přímý kop z velmi výhodné pozice.

23
    Trindade se postavil k rozehrání volného přímého kopu a napřáhl ke střele, která zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený brankář Vasiljuček.

24
    Nizozemsko si vytvořilo rychle územní převahu, zatím se však do žádné vyložené brankové příležitosti nedostalo.

25
    Janssen během dosavadního průběhu kvalifikace vstřelil tři góly a nyní mohl přidat čtvrtý, jeho střela ale byla zablokována.

25
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    VINCENT JANSSEN střílí svůj čtvrtý gól v kvalifikaci na Mistrovství Evropy 2017 a posílá Nizozemsko do vedení!! Kishna našel přesnou přihrávkou Janssena, který se zachoval jako správný útočník a uklidil míč přesně k tyči.

26
    Bělorusko se snaží na inkasovaný gól rychle odpověď a vybojovalo rohový kop.

27
    Jarotski rozehrál rohový kop, který Nizozemci zvládli odvrátit do bezpečí.

28
    Jarotski se rychle vrátil zpět k míči a zpoza šestnáctky zamířil ke střele, která skončila v náruči Van der Harta.

29
    Boëtius fauloval Kurzuna a Bělorusko dostane další možnost ohrozit bránu soupeře.

30
    Jablonski se dostal do zakončení a jeho následná střela zamířila mimo.

31
    Ze zápasu uplynulo úvodních třicet minut, po kterých Nizozemsko vede nad Běloruskem zásluhou Janssena 1:0.

32
    DRŽENÍ MÍČE

Nizozemsko 63% Bělorusko 37%

33
    Karim Rekik fauloval v blízkosti půlící čáry Rassadkina.

34
    Bělorusko zvolilo útok po levém křídle, kde vybojovalo autové vhazování, vzápětí o míč ale rychle přišlo a Nizozemsko rychle otočilo hru.

35
    STŘELY CELKEM

Nizozemsko 7 Bělorusko 4

36
    Do konce prvního poločasu zbývá necelých deset minut. Nizozemsko vede nad Běloruskem stále 1:0.

37
    Hru během posledních pěti minut začali opět kouskovat fauly.

38
    Nizozemsko drží jednobrankové vedení a nic nenasvědčuje tomu,, že by o něj měli v závěru prvního poločasu přijít.

39
    Nizozemci jsou velice silný na míči a mají ho častěji na svých kopačkách.

40
    Reprezentanti domácího týmu se opět vydali směrem k šestnáctce Běloruska, těsně před ní ovšem o míč přišli.

41
    Hendrix se provinil proti pravidlům, když k zemi poslal Klimoviče.

42
    Jablonski napřáhl z volného přímého kopu ke střele, která byla sražena na rohový kop.

43
    Jarotski rozehrál rohový kop a následný centr Nizozemci odvrátili do bezpečí.

44
    Bělorusové vybojovali na levém křídle autové vhazování, po kterém jejich útok zastavila nepřesná finální přihrávka a Van der Hart mohl v klidu odkopávat od své brány.

45
    Do konce prvního poločasu zbývá něco málo přes půl minuty a Nizozemci drží míč na svých kopačkách.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastaveny 2 minuty.

45+2
    Nizozemsko vybojovalo volný přímý kop a po Trindadeho centru se dostal ke střele Aké, který orazítkoval tyč, od níž se míč odrazil do zámezí!

45+2

Nizozemsko si během prvního poločasu vytvořilo územní převahu a v pětadvacáté minutě se zaslouženě ujalo vedení, když se po přihrávce Kishny prosadil útočník Vincent Janssen. Vedení Nizozemců mohl v nastavení prvního poločasu ještě navýšit Aké, jeho střela ale zamířila do tyče. Skóre po prvním poločase. Nizozemsko 1 Bělorusko 0.

46

47
    Hlavní rozhodčí Anatolij Žabčenko dal před pár okamžiky pokyn k zahájení druhého poločasu, do kterého oba týmy nastoupily ve stejném složení.

48
    Vincent Janssen se pokusil zdvojnásobit vedení Nizozemska, jeho střela zpoza šestnáctky ale zamířila mimo.

49
    Klimovič fauloval Hendrixe a Holanďané zůstali u míče, ovšem jen na chvíli.

50
    Janssen se snažil vybojovat míč na útočné polovině, jenže to v souboji s Karpovičem přehnal s důrazem.

50
    Útok Bělorusů zhatila nepřesná finální přihrávka, po níž mohl brankář Van der Hart v klidu odkopávat od své brány.

51
    Nizozemci se rozhodli zaútočit podél postranní čáry, kde na své útočné polovině vzápětí vybojovali autové vhazování.

52
    Boëtius si pomohl v souboji s Jablonskim faulem a z útoku Nizozemska nebylo nic.

53
    Úvod druhého poločasu nabízí velmi vyrovnaný obraz hry a oba týmy se snaží prezentovat útočným fotbalem.

54
    Útočné akce obou týmů zastavují nepřesné finální přihrávky a ani jeden z brankářů zatím po přestávce nemusel zasahovat.

54
    Jako bych to zakřikl! Vincent Janssen vyslal na běloruskou bránu velmi nebezpečnou střelu a brankář Vasiljuček měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil na rohový kop!

54
    Trindade rozehrál rohový kop, po kterém se dostal do zakončení Van Overeeem, jeho hlavička ale zamířila nad.

55
    Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jarotski, přichází Tesljuk.

56
    Trochu mě překvapuje, že byl ze hry stažen zrovna Jarotski, protože během prvního poločasu byl poměrně hodně aktivní, zejména potom v jeho úvodu.

57
    Těžko říci, zda ho nepotkalo nějaké zranění nebo není úplně zdravotně v pořádku.

58
    Šestilovski zůstal po kontaktu s Janssenem ležet na hrací ploše a musí být ošetřován.

58
    Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Šestilovski, přichází Zinovič.

59
    Zatímco nad stavem střídajícího Jarotskiho visí otazník a možná se jen jednalo o taktické střídání, tak v případě Šestilovskiho je jasné, že ze zápasu musel odstoupit kvůli zdravotním problémům.

60
    To je pro Bělorusko velká komplikace vzhledem k tomu, že Šestilovski je střední obránce a hosté navíc již využili dvě střídání.

61
    Korzun rozehrál standardní situaci a do pokutového území poslal centr, který fotbalisté „Tulipánů“ odvrátili do bezpečí.

62
    Janssen se provinil proti pravidlům, když nedovoleným způsobem poslal k zemi Rassadkina.

63
    Na obou stranách jsou k vidění fauly, které kouskují hru.

64
    Boëtius rozehrál volný přímý kop a jeho následná střela či centr byla sražena na rohový kop.

65
    Boëtius skvěle nacentroval z rohového kopu a v domácím dresu se dostal do zakončení Kishna, jeho pokus ovšem zamířil mimo.

65
    Kishna se v rychlém sledu dostal znovu do zakončení, ani tentokrát ale jeho střela nezamířila mezi tři tyče.

66
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Boëtius, přichází Menig.

67
    Queensy Menig dnes nastupuje do svého druhého kvalifikačního zápasu, přičemž v tom prvním odehrál pouze poslední čtyři minuty.

68
    Dnes Queensy Menig dostává příležitost na více než dvacet minut, tak uvidíme, co nám předvede.

69
    DRŽENÍ MÍČE

Nizozemsko 62% Bělorusko 38%

70
    Korzun napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která zamířila mezi tři tyče, ovšem pouze do míst, kde stál připravený Van der Hart.

71
    Bělorusko spoléhá na protiútoky, ty však až na výjimku v podobě střely Korzuna žádné nebezpečí nepřinašejí.

72
    Nizozemci mají osud utkání pevně ve svých rukou a pokud se nedopustí nějaké zbytečné chyby, tak o vítězství zřejmě připravit nenechají.

73
    Holandsko drží míč častěji na svých kopačkách a pečlivě brání.

73
    Žlutou kartu dostává Korzun (Bělorusko).

74
    Korzun uviděl žlutou kartu a stal se prvním potrestaným hráčem dnešního zápasu.

74
    Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Savitski, přichází Evdokimov.

75

Nizozemsko 13 Bělorusko 6

76
    Do konce utkání zbývá necelých patnáct minut. Nizozemsko vede nad Běloruskem stále 1:0.

76
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Hendrix, přichází Luckassen.

77
    Trindade se pokusil pojistit vítězství Nizozemska, jeho střela ale byla zablokována.

78
    Bělorusko se marně snaží se zápasem něco udělat a až na jednu střelu se během prvního poločasu téměř k ničemu nedostalo.

79
    Pokud dnes Nizozemsko dotáhne zápas do vítězného konce, osamostatní se na čele skupiny 8.

80
    Bělorusové se opět snažili dostat do útoku, ten ovšem neměl dlouhého trvání.

81
    Útok Nizozemska zhatila nepřesná finální přihrávka, po které Vasiljuček mohl odkopávat od své brány.

82
    Střídající Luckassen se uvedl faulem, když nedovoleným způsobem zastavil unikajícího Rassadkina.

83
    Korzun rozehrál standardní situaci, po které se mohl řítit do zajímavé příležitosti Pavlovets, jeho postup vpřed ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

84
    Bělorusko si začíná vytvářet mírný tlak, ze kterého pramení rohový kop.

84
    Evdokimovův centr z rohového kopu žádného z jeho spoluhráčů nenašel a Nizozemsko se bez větších potíží ubránilo.

85
    Trindade je dnes hodně aktivní a po několikáté v zápase se dostal do zakončení, ani tentokrát se mu ale gól vstřelit nepodaří. Jeho střela byla zablokována.

85
    Žlutou kartu dostává Aké (Nizozemsko).

86
    Evdokimov byl nepříjemně faulován Akém, který za svůj zákrok viděl žlutou kartu.

87
    ŽLUTÉ KARTY

Nizozemsko 1 Bělorusko 1

87
    Trindadeho střela byla potřetí v řadě zablokována.

87
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Kishna, přichází Haye.

88
    Oba týmy využily všechny tři možnosti střídání a závěr utkání už může přerušit jen nějaké zranění nebo gólová akce.

89
    Bělorusko prohrává pouze o gól, že by si ale ve snaze vstřelit vyrovnávací branku vytvořilo nějaký závěrečný tlak, to zatím říci nelze.

89
    Žlutou kartu dostává Pavlovets (Bělorusko).

90
    Trindade se pokusil vstřelit gól z volného přímého kopu, jeho střela ovšem skončila pouze na dobře postavené zdi.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90+1
    Střídající Menig měl na kopačce pojišťující gól! Menig napřáhl ke krásné střele, která se od tyče odrazila do zámezí.

90+2
    Aby ještě nevyužité šance Nizozemsko nakonec nemrzely.

90+3
    Bělorusko vybojovalo rohový kop a zároveň jednu z posledních možností na vyrovnání.

90+3
    Evdokimovův centr z rohového kopu žádné nebezpečí nepřinesl a v zápase se už s největší pravděpodobností nic nestane.

90+4
    Tak nakonec přece jen šance! Klimovič mohl vstřelit vyrovnávací gól, pozorný brankář Van der Hart byl ale proti a jeho střelu skvělým zákrokem vyrazil.

90+5
    Vzápětí se dostal ke střele Rassadkin, ani on ale na bezchybného brankáře Van der Harta nevyzrál.

90+5

Nizozemsko dokázalo ve velice atraktivním zápase porazit Bělorusko a osamostatnilo se na čele skupiny 8. O osudu utkání rozhodl jediný gól, který v pětadvacáté minutě vstřelil kanonýr Vincent Janssen. V závěru prvního poločasu a nastavení celého zápasu mohli Nizozemci své vedení pojistit, v obou případech ale rozezvučeli pouze brankovou konstrukci. Nakonec je to ovšem mrzet nemusí. Konečný výsledek. Nizozemsko 1 Bělorusko 0. (20:24:41)