Bosna – Anglie 0:0 (kon.) | Kypr – Turecko 0:3 (kon.) | Řecko – Lichtenštejnsko 5:0 (kon.)
Rusko – Faerské ostrovy 2:0 (kon.) | Česko – Belgie 1:0 (kon.) | Portugalsko – Albánie 4:0 (kon.)
Nizozemsko – Bělorusko 1:0 (kon.) | Španělsko – Gruzie 5:0 (kon.) | Izrael – Maďarsko 3:0 (kon.)
Francie – Sev. Irsko 1:0 (kon.)
Španělsko
5:0 (2:0)
Gruzie
Čtvrtek 12.11.2015, 18:45 • Estadio del Mediterráneo • Kvalifikace ME U21 • Skupina 6

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

V rámci šesté kvalifikační skupiny na EURO jednadvacetiletých se spolu utkají reprezentace Španělska a Gruzie. Šestá skupina hraje ve složení Estonsko, Gruzie, Chorvatsko, San Marino, Španělsko a Švédsko.

Skupinu suverénně vede Chorvatsko, které vyhrálo všechny čtyři utkání, které odehrálo. Španělsko hrálo zápasy tři, v nichž dvakrát zvítězilo a jednou remízovalo se Švédy. Gruzínci odehráli čtyři utkání a mají za sebou dvě výhry se slabšími Estonci a San Marinem a prohry doma se Španělskem a v Chorvatsku.

Španělsko: Arrizabalaga – Manquillo, Jonny, Duarte, Gayá – Deulofeu (C), Asensio, Rodríguez, Torres, Suárez – Williams
    Náhradníci: Pau, Vallejo, Meré, Camarasa, Ceballos, Nahuel, El Haddadi

Gruzie: Kurdadze – Gegečkori, Gadrani, Dvali (C), Ubilava – Panculaja, Cnobiladze, Lobzhanidze, Papunašvili, Kiteišvili – Kačarava
    Náhradníci: Mikava, Margvelašvili, Kochladze, Šulaja, Endeladze, Kerdzevadze, Čanturija

Rozhodčí: Nicolaides – Charalambous, Lazarou.

-10
    Ve španělské Almerii se již všechno připravuje k utkání kvalifikace na EURO a zápas během deseti minut začne.

1

2
    Utkání se ze začátku odehrává ve středu hrací plochy, kde si Španělé přihrávají.

3
    U míče na chvilku Gruzínci, ale teď již opět začíná kombinace hráčů v červených dresech.

4
    Domácí se nechtějí vzdát míče, ale zatím nejsou nebezpeční.

5
    První střela nad branku, kterou si připsal Williams. Balón byl tečovaný a Španělé zahrávali roh, jenž k ničemu nevedl.

6
    Další útočná akce domácích začíná až od stoperů.

7
    Centr Španělů končí jen v rukavicích Kurdadzeho.

8
    Na poslední chvíli byl před Williamsem ukopnut míč do bezpečí.

9
    Kombinace domácích opět probíhá ve středu pole.

10
    Gruzínci se k míči moc nedostávají.

11
    Ke střele ze střední vzdálenosti se dostal Papunašvili, ale branku netrefil.

12
    Williams se dostával do pokutového území, přibrzdil a přihrával. Jeho snahu o vytvoření gólové šance však zhatila pozorná obrana.

13
    Zajímavé zakončení předvedl Kačarava, ale brankář Arrizabalaga byl pozorný.

14
    Gruzínci se opět snažili něco vykombinovat, ale Španělé se už znovu hrnou do útoku.

15
    Na pravé straně signalizován faul Gadraniho na Williamse.

16
    Před rozehráním přímého kopu je hodně diskuzí a postrkávání.

17
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Tak čekání na přímý kop se vyplatilo a přihrávka do vápna skončila střelou, která překvapila brankáře Kurdadzeho. Střelcem je GERARD DEULOFEU, kterému přihrál Assensio.
    17. DEULOFEU - 1:0

19
    Španělé se s jednobrankovým vedením neuspokojují a kombinují dále.

20
    Jedna přihrávka střídá druhou v podání mladých Španělů.

21
    Gruzínci se snaží napadat rozehrávku, ale Španělé jsou většinou poměrně přesní.

22
    Gruzínci po delší době na polovině domácích v několikavteřinovém držení míče, o což se připravili vlastní špatnou přihrávkou.

24
    Do vápna se snažil proniknout hráč Athleticu Bilbao Iňaki Williams, ale přes obránce neprošel.

25
    Další pokus o průnik do vápna hostů předvedl Oliver Torres, ale neúspěšně.

26
    Španělé se snaží svými přihrávkami uspat soupeře.

27
    Rohový kop domácích skončil jen obrannou hlavičkou Gruzínců.

29
    Do útoku se hnali hosté, ale brankář Arrizabalaga zasáhl včas.

30
    Španělé nyní předvádí úctyhodné množství krátkých přihrávek.

31
    Domácím pískán útočný faul.

32
    V akci znovu Deulofeu, ale jeho přihrávka nenašla žádného adresáta.

32
    Volný přímý kop si vyzkouší opět Španělé a bude z hodně zajímavé pozice kousek za vápnem.

33
    Další úder z volného přímého kopu je tady. Krásně kopnuto a branku opět vstřelil GERARD DEULOFEU.
    33. DEULOFEU - 2:0

35
    Hráči v červených dresech svého soupeře v bílé soupravě doslova válcují.

35
    Hodně aktivní Deulofeu vyslal do pološance Gayu, který vystřelil jen do boční sítě.

36
    Nyní se krátce ke kombinaci dostali i Gruzínci, ale hlavička, kterou se snažil někoho najít Kačarava, adresáta neměla.

37
    Kombinace domácích opět probíhá na polovině soupeře.

38
    Vhazování Gruzínců kousek od vápna domácích nakonec vedlo k zakončení, ale Papunašvili měl hodně vychýlenou mušku.

40
    V akci opět Gruzínci, ale branku se jim vstřelit nepodařilo.

41
    Další střela hostů, která ale gólmana vystrašit nemohla, neb byla příliš slabá.

42
    Pěkná akce hostů, kterou zakončil střelou Panculaja, ale brankář byl připraven a ránu vytáhl na roh.

42
    Následný roh Lobzhanidze kopl velice špatně.

43
    Deulofeu opět v akci, utekl po pravé straně, ale odcentrovat se mu nepodařilo dostatečně kvalitně, jelikož byl v časové tísni. Vybojoval alespoň roh, který však hosté ubránili.

44
    Agilní Deulofeu ubráněn kapitánem Dvalim.

45
    Španělé kombinují a dohrávají první poločas.

45

V prvním poločase jsme sledovali dominantní výkon domácích fotbalistů, kteří hosty k příliš věcem nepustili. Dá se předpokládat, že obdobnou hru uvidíme i v poločase druhém, který by měl začít přibližně v 19:45.

46

46
    V poločase hosté vystřídali a Panculaju na hrací ploše nahradil Šulaja.

47
    Na míči se nyní drží hosté z Gruzie a kombinují na polovině soupeře.

47
    Kačarava vyslal centr, který ale obrana pohodlně odvrátila.

48
    Papunašvili faulován Duartem.

49
    Rozehrávku přímého kopu si vzal na starost Papunašvili, který našel hlavu Dvaliho, jenž ale zamířil hodně nepřesně.

50
    Žlutá karta pro hostujícího Šulaju, který si tak připisuje po svém střídání velice brzký trest.

51
    Gruzínci jsou během prvních minut druhého poločasu nebezpečnější, než jak se jevili během první části hry.

52
    Na Suárezův centr nemohl dosáhnout Williams.

53
    Teď už opět vše běží ve starých kolejích a krátké přihrávky vysílají hráči domácího národního týmu.

54
    Přihrávka Lobzhanidzeho skončila v autu a vykopávat bude brankář Arrizabalaga.

55
    Kombinace hostů v pokutovém území protivníka neskončila úspěchem.

56
    Rychlý protiútok vyřešili domácí výborně! Marco Assensio našel v pokutovém území IŇAKI WILLIAMSE, který střílí třetí gól Španělska.
    56. WILLIAMS - 3:0

58
    Na polovině hřiště faulován Papunašvili.

59
    Střídají i domácí – odchází Denis Suárez a přichází Dani Ceballos.

60
    Na trávníku zůstal ležet Lobzhanidze a je odnášen na nosítkách mimo hrací plochu.

62
    Zraněného Lobzhanidzeho vystřídal Kochladze.

64
    U balónu Španělé, kteří směřují vpřed.

65
    Po delší době u míče Deulofeu, od něhož přišla přihrávka do gólové šance na Williamse, který gól nevstřelil, ale o to už se postaral dorážející MARCO ASSENSIO.
    65. ASSENSIO - 4:0

66
    Španělé svého soupeře drtí a vítězství jim již jistě neuteče.

67
    Břevno nyní trefil Oliver Torres!

68
    Odpočinout si odchází José Rodríguez, jehož nahradí Camarasa.

69
    Nejaktivnějším z hostů je Papunašvili, který ale nemá dostatečnou podporu od svých spoluhráčů.

70
    Střela Iňakiho Williamse, kterou s vypětím všech sil vytáhnul Kurdadze pryč.

71
    Kombinace opět probíhá na polovině hostů.

72
    Deulofeu upadl v pokutovém území a chtěl penaltu, ale rozhodčí ukazuje, že se nic nestalo.

72
    Iňakimu Williamsovi odmáván a odpískán ofsajd.

73
    Na zasloužený odpočinek dnes odchází Iňaki Williams a jeho místo zaujme Munir El Haddadi.

75
    To byl zákrok na poslední chvíli. Skvělým skluzem zabránil v zakončení El Haddadimu Gadrani.

76
    Rohový kop Deulofeua vůbec nic nepřinesl.

76
    Tutovka, kterou neproměnil Deulofeu. Běžel od poloviny hřiště sám na branku, ale byl tísněn obránci a vystřelil jen do brankáře.

77
    Gól, který střílí Španělé, neplatí kvůli ofsajdu El Haddadiho.
    77.

78
    Na začátku 78. minuty odešel ze hry útočník Kačarava a nahradil ho Kerdzevadze.

80
    Španělsku pískán útočný faul.

80
    Za tvrdý skluz v obraně obdržel žlutou kartu Gayá.

82
    Tempo nyní trochu opadlo, přeci jen se blíží konec utkání.

84
    GERARD DEULOFEU zkompletoval hattrick! Krásně prošel do vápna a špičkou kopačky poslal přesnou střelu k tyči.
    84. DEULOFEU - 5:0

86
    Španělé dohrávají utkání s míčem na kopačkách a užívají si velké vítězství.

87
    Kombinace probíhají spíše mimo pokutové území.

88
    Španělé by ještě rádi vstřelili nějakou branku, ale neusilují o to s příliš velkým nasazením, což je vzhledem ke stavu pochopitelné.

89
    V ofsajdu Munir El Haddadi.

90
    Šulaja posílal míč, který jen proskotačil pokutovým územím.

90+1
    Dvouminutové nastavení je vzhledem k výsledku celkem zbytečné.

90+2
    Utkání se vyloženě dohrává.

90+2

Domácí Španělé měli místy drtivou převahu, o čemž svědčí i výsledek. Gruzínci měli několikaminutovou pasáž na začátku druhé půle, kdy byli nebezpeční, ale k ničemu jejich platonický tlak nevedl a Španělsko si tak připisuje poměrně snadné tři body do tabulky. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:9. (20:36:04)