Motor ČB – Přerov 1:2 (kon.) | Šumperk – Kladno 1:6 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 6:3 (kon.)
Litoměřice – Prostějov 5:2 (kon.) | Havířov – Slavia 5:3 (kon.) | Jihlava – Kadaň 7:5 (kon.)
Most – Třebíč 2:6 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 14.11.2015, 17:00 • Kalich Arena • Chance liga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítejte u dalšího zápasu WSM ligy. Dnes se v 22. kole setkají týmy HC Stadion Litoměřice a LHK Jestřábi Prostějov.

Kališníci právě slaví čtyři výhry v řadě. Hráči Stadionu si poradili doma se Šumperkem a následně předvedli v Přerově velký obrat, neboť po první třetině prohrával tým ze severu 0:3 a následně předvedl gólovou kanonádu v druhé třetině, který nakonec rozhodla o výsledku zápasu. Po týdenní pauze se Kališníci setkali s kladenskými Rytíři na domácím ledě. Po dvou třetinách bylo skóre 1:1 a do konce poslední třetiny se to už nezměnilo. Rozhodly až samostatné nájezdy, kde Lukáš Nedvídek proměnil oba své nájezdy a Litoměřice slavily další výhru. V posledním zápase vyrazili severočeši do Benátek nad Jizerou, kde po vyrovnané základní hrací době opět následovaly nájezdy. Ty rozhodl Martin Ondráček a utkání skončilo pro Stadion 3:2sn.

Poslední soupiska:

Pavelka – Pavlas, Krstev, Piegl, Šulc, Jank, Vašíček, Bílek, Mikliš – Ondráček, Valášek, Kalla – Beránek, Nedvídek, Švagrovský – Troliga, Pavlík, Kopta – Berger, Racek, Procházka.

Jestřábi se aktuálně nacházejí v tabulce na sedmém místě a nad Kališníky tak vedou o jediný bod. Prostějovští v nedávné hře proti Kadani nastříleli 4 góly hned během první třetiny, které tak velmi brzy rozhodly o jejich výhře. Jejich předchozí sérii výher poté zastavila Třebíč, která na svém ledě vyhrála s dvougólovým náskokem. Se stejným náskokem porazili Jestřábi severočeský Most, který ke konci utkání zvýšil svůj tlak, ale na bodový zisk to nestačilo. I v Jihlavě začal tým z Prostějova dobře a po první třetině vedl. Dukla ve druhé třetině však vyrovnala a dokonce si i zajistila gólový náskok, který přetrval až do konce utkání. V posledním zápase přijel do prostějova Havířov, který tým Jestřábů porazil s celkem čtyřmi vstřelenými góly a jedním inkasovaným, který zajistil Lukáš Krejčík. Utkání tak skončilo za stavu 1:4.

Horčička – Protivný, Kaluža, Drtina, Vokurka, Špaček, Mojžíš, Rudl – Krejčík, Luňák, Volek, Illéš, Kuncek, Staněk, Kajaba, Šlahař, Moskal, Novák, Venkrbec.

1. kolo – 8.9.2014 – Prostějov x Litoměřice 1:4

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Krstev, Pavlas, Šulc, Piegl, Vašíček, Jank, Mikliš – Kalla, Procházka Ma., Valášek – Ondráček, Nedvídek, Beránek – Kopta, Vantuch, Troliga – Racek, Berger, Procházka Mi.

Rozhodčí: Jílek – Krátký, Toman.

Hráči obou týmů právě vstupují na led. Úvodní dějství začne za necelé dvě minuty.

Ještě před začátkem zápasu všichni hráči i diváci povstali a drželi minutu ticha kvůli včerejšímu teroristickému útoku v Paříži.

00:01

00:03
    Úvodní vhazování vyhrávají domácí, kteří ihned postupují do útočného pásma.

01:02
    Krejčík střílel od modré. Pavelka si s pukem poradil lapačkou.

01:38
    Michal Procházka zastavil postup Jestřábů ve středním pásmu a přesunuje se před Horčičku.

02:39
    Hosté se pokoušejí s pukem procpat do útočného pásma, ale nakonec to končí pouze střelou ze středního pásma.

03:56
    Kališníci si zahrají první přesilovku. 2 minuty na trestné za hákování dostává Aleš Staněk.

04:19
    Domácí kombinují a hledají dobrou pozici pro střelbu.

05:56

06:01
    Piegl vyhazuje do útočného pásma, kam se vzápětí přesouvají ostatní.

06:54
    Zakázané uvolnění Litoměřic. Vhazovat se bude po Pavelkově levici.

07:02
    Protivný střílel od modré, puk však trefil jen zadní mantinel.

07:24
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Kališníci střílejí dnešní první gól. Michal Procházka před Horčičkou přihrál blížícímu se JANU BERGEROVI, který využil Horčičkovy nepozornosti a kotouč poslal do pravého rohu jeho brány. Asistence: Michal Procházka, Ondřej Mikliš.

08:01
    Prostějovský protiútok brzdí ofsajd.

08:33
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Prostějov rychle srovnává. Po nepovedené přihrávce domácích se puku zmocnil DOMINIK VOLEK, který najel zprava před Pavelku a kotouč mu poslal pod nohami do jeho klece. Bez asistence.

09:27
    Nyní jsou opět v útočné formaci domácí.

10:27
    Týmy bojují o puk ve středním pásmu. Nakonec to končí ofsajdem, kterého se dopustili hráči Prostějova.

11:30
    Hosté mají problém se s pukem dostat skrz litoměřickou obranu.

12:09
    Od modré střílel Jank, kotouč však skončil v ochranné síti.

12:28
    Jestřábi se marně snaží osvobodit od útlaku Kališníků, kteří se stále drží v útočném pásmu.

13:14
    Jan Berger rozechvěl síť Horčičkovy brány. Naneštěstí pro domácí to bylo pouze z vnější strany.

14:01
    Martin Procházka zkusil hned dvakrát vystřelit z těsné blízkosti před Horčičkou. První střela trefila jeho beton, kotouč se odrazil opět k jeho holi a Horčičkův beton zasáhl i podruhé.

14:55
    Domácí získávají gólový náskok. Tomáš Troliga střílel prudce od modré a ONDŘEJ KOPTA dokázal puk do brány doklepnout tak, že orazítkoval vnitřní tyče prostějovské brány hned několikrát. Asistence: Tomáš Troliga, Lukáš Vantuch.

15:16
    Jakub Šulc (LTM) půjde na trestnou za podražení. 2 minuty bude mít Prostějov přesilovku.

15:56
    Kališníci brání svoje pásmo obstojně. Prostějov je nucen se opakovaně vracet pro puk.

16:37
    Jestřábi kombinují. Nakonec se po střele od modré ocitá puk v těsné blízkosti před Pavelkou, který pod těžkým nátlakem svoji svatyni ubránil před dvěma útočníky soupeřova týmu, kteří se snažili procpat puk za něj.

17:16

17:27
    Domácí jsou téměř okamžitě s pukem na druhé straně kluziště, kde se pokoušejí puk opět procpat za Horčičku.

18:15
    Jakub Illéš (PRO) půjde na trestnou za hákování. 2 minuty přesilovky pro Kališníky.

18:36
    Pokus o útok v oslabení ze strany hostí vyřešil Pavelka chycením puku do lapačky.

19:05
    Domácí kombinují před Horčičkou. Prostějovská obrana však mnoha prostoru neposkytuje.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:51.

Většinu třetiny měli navrch Kališníci, což bylo důsledkem prvního vstřeleného gólu do prostějovské brány. Ze strany Jestřábů ale vzápětí přišla rychlá odpověď. Kališníci se s vyrovnaným stavem nespokojili a opět poslali kotouč do brány hostí a do druhé třetiny tak půjdou s gólovým náskokem.

Hráči už jsou na ledové ploše a připravují se na začátek druhé třetiny.

Domácí budou pokračovat 15 sekund v přesilovce z minulé třetiny.

20:01

20:04
    Domácí vyhrávají vhazování a pomalu se chystají k útoku.

20:51
    Jestřábi se rovněž pokoušejí o útok. Domácí však neposkytují prostor pro střelbu a vzápětí je puk opět v jejich vlastnictví.

21:38
    Kopta obstojně pronikl sám do útočného pásma.

22:38
    Kališníci kombinují před Horčičkou.

23:02
    Z vyvinutého tlaku se nakonec nestřílelo, ale tým domácích je připraven na další postup do útoku.

23:45
    Vzápětí se hra ocitá před Pavelkou, který se připravuje na možné nebezpečí.

24:15
    Jakub Šulc (LTM) půjde opět na trestnou. Dostává 2 minuty za podražení.

24:42
    Husák střílel silně od modré, ale kotouč přestřelil vysoko do ochranné sítě. Navíc se mu díky prudké střele rozlomila hůl.

25:27
    Krstev zastavil prudkou střelu svým tělem.

26:15

26:27
    Krátce po konci oslabení přišel ještě jeden pokus o střelu ze strany Jestřábů. Z prakticky nulového úhlu neměl ale Pavelka potíž puk chytit.

27:26
    Krstev zkouší střílet od modré. Puk však letí mimo.

28:01
    U puku jsou sice Jestřábi, ale domácí je nepouštějí z jejich pásma.

28:30
    Domácí jsou teď nuceni bránit. I přes četné množství střel se puk nedostává do Pavelkovy blízkosti.

29:50
    Puk cestuje z jedné strany na druhou. Zatím se nenašel nikdo, kdo by ho mohl zkrotit.

30:48
    Jestřábi se dostali do dobré situace v přečíslení. Nakonec se ale nepovedla přihrávka před Pavelkou a nebezpečí bylo vzápětí zažehnáno.

31:42
    Michal Procházka střílel z mezikruží. Střela jen těsně minula bránu.

32:55
    Kalla pronikl před Horčičku, ale hráč hostí mu byl v patách, což mu znemožnilo se na střelu připravit. Kotouč se tak pouze dostal na Horčičkův beton.

34:48
    Pavelkovi se podařilo zastavit puk betonem. Ten se ale octl přímo před otevřenou částí jeho klece a přímo se nabízel, aby v ní i skončil. Dříve se však zorientovali Kališníci a možnému nebezpečí tak zabránili.

36:37
    Tlak, který byl vyvíjen ze strany Prostějova, nakonec přináší hostujícímu týmu ovoce. JAKUB ILLÉŠ překazil přihrávku domácích a s pukem pronikl před Pavelku, který jeho střele už nezabránil. Asistence: Pavel Mojžíš.

37:40
    Kališníci si zahrají přesilovou hru. Na trestnou už putuje Aleš Staněk, který si odpyká dvouminutový trest za držení.

38:30
    Hosté se po kombinaci domácích osvobozují.

39:03
    Od modré střílel Kalla. Přeš velký počet hráčů před bránou se ale puk nedostal.

39:22
    Další vyloučený ze strany Prostějova. 18 vteřin si domácí zahrají hru 5 na 3, protože se Aleš Sova dopustil trestu sekání a odpyká si tak 2 minuty.

39:40
    Hosté ve čtyřech.

39:45
    Horčička zpacifikoval puk, který se octl přímo před jeho betony.

39:51
    Jank střílel prudce od modré. Puk však trefil mantinel.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:38.

Ve druhé třetině bylo vidět mnoho šancí na obou stranách. Nakonec to ale přineslo gól pouze týmu hostí, který pár minut před koncem vteřiny vyrovnává a poslední třetina tak začne za nerozhodného stavu.

Hráči již krouží na ledové ploše. Do začátku třetího dějství zbývá jen minuta.

40:01

40:03
    K puku se opět po vhazování dostávají domácí.

40:30
    Domácí nadále pokračují v přesilovce, která trvá z minulé hry.

40:57
    Kombinace domácích přes Horčičkou.

41:22

41:39
    Domácí nadále pokračují ve vyvinutém tlaku.

42:16
    Nedvídek pálil z pravého kruhu pro vhazování. Horčička vyrážečkou puk poslal k pravému mantinelu.

42:46
    Pavel Mojžíš (PRO) odjíždí na trestnou lavici, neboť se dopustil trestu hákování. 2 minuty.

43:04
    Kališníci kombinují. První střelu zkouší Pavlas od modré. Ta bránu o chlup minula.

43:37
    Nedvídek zkusil střílet z mezikruží. Byl však obklopen dvěma bránícími hráči Prostějova a jeho střela tak nebyla přesná.

43:59
    Další vyloučení na straně Prostějova. Vyloučen je Lukáš Krejčík na 2+2 minuty za vysokou hůl. Kališníci si tak zahrají hru 5 na 3.

44:38
    Sám pronikl do pásma domácích Novák, který si puk chvíli držel za bránou domácích. Pod tlakem několika hráčů o něj ale přišel a domácí se vracejí do útočných pozic.

45:53
    Domácím se nedaří udržet se v útočném pásmu. Jestřábí zatím likvidují jejich šance obstojně.

46:55
    Kombinace před Horčičkou byla opět překažena.

47:07
    Na trestnou tentokrát půjde hráč Stadionu. Jiří Vašíček si odpyká 2 minuty za sekání.

47:24
    Krstevova střela se odrazila od Horčičkova betonu.

47:59

48:22
    V ohrožení je nyní Pavelka. Jestřábi kombinují.

48:49
    Ze strany Prostějova přichází několik nebezpečných střel.

49:07

49:14
    Jakub Šulc se dostal do perfektní šance před bránou. To mu však zmařil faul Jestřábů.

49:38
    Na trestnou putuje Aleš Sova (PRO) za sekání. 2 minuty.

50:07
    Přichází bleskurychlé využití přesilové hry Kališníků. Horčička po předchozím zákroku skončil na zemi a nebyl už schopen zastavit střelu MARTINA PROCHÁZKY, který puk zleva poslal přímo nad znehybněného Horčičku. Asistence: Lukáš Vantuch, Aleš Pavlas.

51:50
    Gól povzbudil Kališníky, kteří se pouštějí do dalšího útoku.

52:24
    Dnešní utkání sleduje 1080 diváků.

52:24
    Před Horčičkou se naskládalo mnoho hráčů z obou týmu, aby poslali puk, který se zde nacházel, požadovaným směrem. Nakonec si ho bere Horčička a zažehnává tím možné nebezpečí.

53:03
    Bohumil Jank (LTM) putuje na trestnou za vražení na hrazení. 2 minuty.

53:34
    Kotouč se odrazil od Pavelkovy výstroje vysoko až do ochranné sítě.

54:03
    Protivný se dostal k puku před otevřenou klecí. Nestihl však včas zareagovat.

55:03

55:40
    Icing domácích. Vhazovat se bude v levém kruhu pro vhazování.

56:02
    Kotouč navštívil tyč Pavelkovy branky! Naštěstí pro domácí se odrazil do bezpečné zóny.

56:44
    Litoměřice si zahrají přesilovou hru. Na trestné si opět odpyká dvouminutový trest Aleš Sova za držení.

57:48
    Vyloučení i na straně Litoměřic. Angel Krstev si odsedí 2 minuty za krosček.

58:00
    Do konce třetiny zbývají dvě minuty.

58:10

58:10
    Oddechový čas pro hosty.

58:10
    Hosté se rozhodli pro hru bez brankaře. Horčička zůstává na střídačce.

58:27
    A to se stává osudným. Krátce po rozehrání puk pomalu klouzal směrem k bráně hostí a správně ho tam nasměroval TOMÁŠ TROLIGA. Bez asistence.