Pittsburgh – Columbus 1:2 (kon.) | Washington – Calgary 2:3 (po pr.) | Detroit – San Jose 2:3 (kon.)
Anaheim – NY Islanders 1:4 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 1:2 (1:2 po s.n.)

Michael Frolík (CGY) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:42
    Jiří Hudler (CGY) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:27 (03:51:15)

1. Sean Monahan (CGY) 2+0
    2. Jay Beagle (WSH) 1+0
    3. Karri Rämö (CGY) 34 zák., 2 góly, 94,4%

Je za námi utkání, ve kterém hosté z Calgary překvapivě vyhráli na ledě silného Washingtonu 3:2 po prodloužení. Dvěma góly o tom rozhodl Sean Monahan a překazil tak domácím velký comeback, když Caps v závěru třetí třetiny dotáhli dvoubrankovou ztrátu.

MONAHAN - 2:3

63:20
    Calgary právě vstřelilo branku!
    SEAN MONAHAN svým druhým gólem v zápase rozhoduje dnešní utkání! Brodie dokázal pod tlakem bekhendem najít Monahana, který z první nekompromisně zavěsil. Kouč domácích Barry Trotz si ještě vzal challenge, zda nešlo o ofsajd, záznam ale odhalil, že vše bylo dle pravidel, přestože to bylo velice těsné.
    Asistence: T.J. Brodie, Dougie Hamilton.

61:15
    Jen tak tak, že Johnny Gaudreau neusměrnil Russellovu nabídku na teč za záda Grubauera!

60:48
    Ovečkin nabral rychlost ve středním pásmu, střela mu ale nesedla.

60:01

Hosté z Calgary sice na začátku třetí třetiny přidali druhý gól, Capitals ale poté konečně začali hrát a z velkého tlaku vytěžili dvě branky, budeme tedy svědky prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Bennett se ještě snažil překvapit Grubauera, ten se ale nachytat nenechal.

58:35
    Hra se po vyrovnávacím gólu uklidnila a vyrovnala.

57:41
    Justin Williams zasáhl puk vysokou holí, hra je přerušena.

56:38
    Ovečkin se tlačil do zakončení, puk mu ale sjel z čepele.
    BEAGLE - 2:2

55:12
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácím se nakonec zvýšená aktivita ve třetí třetině vyplácí a je vyrovnáno! Rodák z Calgary JAY BEAGLE převzal puk sám před Rämem, přehodil si puk na forhend a překonal bezmocného finského brankáře.
    Asistence: Andre Burakovsky, Matt Niskanen.

Michal Muška

Branky a nahrávky: 46. Latta (Laich, Alzner), 56. Beagle (Burakovsky, Niskanen) – 28. Frolík (Bennett), 42. Monahan (Hudler, Wideman), 64. Monahan (Brodie, Hamilton)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Schmidt, Carlson – Niskanen, Alzner – Orlov, Chorney – Ovečkin, Kuzněcov, Oshie – Johansson, Backström, Burakovsky – Chimera, Beagle, Williams – Laich, Latta, Wilson. Trenér: Barry Trotz.
    Calgary Flames: Rämö (Ortio) – Giordano, Brodie – Russell, Hamilton – Wideman, Engelland – Gaudreau, Monahan, Hudler – Frolík, Backlund, Bennett – Colborne, Stajan, Jones – Ferland, Grant, Bollig. Trenér: Bob Hartley.

Rozhodčí: Kowal, Pollock – Murchinson, Alphonso.