Dynamo Moskva – N.Novgorod 2:3 (po pr.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Minsk 2:4 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
HC Dinamo Minsk
Neděle 22.11.2015, 15:00 • Ice Hockey Center 2004 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

V dnešním zápase na sebe narazí dva sousedé z tabulky západní konference – Viťaz a Dinamo Minsk. Oba týmy mají shodně 44 bodů, ale gólově jsou na tom lépe hokejisté běloruského týmu, a tak jsou na desátém místě právě před jejich dnešním soupeřem.

Viťaz Moskevská oblast
    Parta kolem kapitána s budějovickými kořeny Romana Horáka se momentálně nachází na šesté příčce Tarasovovy divize a v tabulce Západní konference momentálně okupují jedenácté místo.
    Viťaz však čeká na výhru již od 28. října, kdy porazili Čerepovec. Domácí tak budou chtít před svými fanoušky odčinit šňůru pěti prohraných utkání v řadě.
    Nejlepším střelcem domácího mužstva je Maxim Afinogenov, který si v letošním ročníku KHL připsal deset vstřelených branek.

Dinamo Minsk
    Hokejisté se zubrem ve znaku se nachází na pátém místě Bobrovovy divize a v Západní konferenci si stojí na desátém místě.
    Minské Dinamo v posledním zápase prohrálo v Moskvě 4:0. Poslední výhru si připsali před šesti dny, kdy porazili právě tým z Čechova poměrem 3:2
    Na marodce hostů jsou momentálně čtyři hráči a Dinamu tak bude scházet například Alexandr Kulakov, či Artur Gavrus.
    Nejlepším střelcem běloruského týmu je Kanaďan Matt Ellison, který se v šestadvaceti zápasech trefil patnáctkrát.

Vzájemné zápasy
    V letošním ročníku Kontinentální hokejové ligy se tito soupeři střetli zatím pouze jednou a to, když v pondělí dokázal Minsk na domácí půdě Viťaz udolat 3:2
    V loňské sezóně ze vzájemných zápasů lépe vyšli Bělorusové, kteří Viťaz porazili dvakrát (5:3 a 5:4), zatímco hokejový klub z Čechova zvítězil pouze jednou, když v Minsku vyhrál 5:2

Československá stopa v utkání

Lukáš Krajíček (MIN) – 29 zápasů, 7 bodů (0+7)
    Roman Horák (CEC) – 31 zápasů, 15 bodů (7+8)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dinamo Minsk: Glass (Milchakov) – Bailen, Šinkevič (A), Lisovec, Krajíček, Gunderson, Filičkin – Veske, Ellison, Cheechoo (A) – Stepanov, Szczechura, Materukhin – Meleško, Drozd, Komarov – Kolcov, Pavlovič, Bujnickij.

00:01

00:43
    Viťaz právě vstřelil branku!
    To je začátek. Neuběhla ani minuta a domácí vedou. Roman Horák výborně zavezl puk před brankáře, kde ho za jeho záda dopravil MARIO KEMPE.
    Asistence: Roman Horák, Teemu Eronen
    Mario KEMPE - 1:0

02:06
    A máme tu i první vyloučení. Cyganov podráží soupeře.

03:06
    První minutu oslabení domácí zvládají. Vyhazují puk ze své třetiny.

03:40
    Säteri chytá a nechává puk pod sebou.

04:00
    A nyní byl útočník Omsku ve velké šanci. Säteri si připisuje veledůležitý zákrok.

05:00
    Viťaz přečkal oslabení, ale dále se brání.

06:10
    Až teď střílí Kokšarov. Glass vyráží.

07:06
    Domácí zahajují kombinací od své branky.

07:22
    A Glass musel zasahovat. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

08:58
    Už to mohlo být 2:0. Kostromitin netrefil odkrytou klec. Roman Horák měl pak navíc slibnou dorážku.

10:40
    Gundersona vychytává Säteri.

11:23
    Nyní Glasse opět zaměstnávali útočníci domácích.

11:43
    Šinkevič podráží soupeře. Přesilovka i pro domácí.

12:43
    Domácí jsou sice v útočném pásmu, ale chybí tomu střela.

13:43

14:13
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Přečíslení proměňuje RYAN VESKE po skvělém pasu Cheechooa.
    Asistence: Jonathan Cheechooa, Sergej Drozd
    Ryan VESKE - 1:1

15:39
    A domácí se teď trápí a nestíhají. Ven jde Lukin za hákování. Minsk si zahraje druhou přesilovku.

17:39
    Domácí v plném počtu. Ale Minsk měl několik slibných šancí.

18:35
    Na závěr třetiny útočí domácí.

18:55
    Z protiútoku zahrozil Minsk.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Zápas začal rychlým gólem domácích. Hlavní podíl na něm měl Roman Horák. Hokejisté Minsku se pak chvíli z této branky otřepávali, ale nakonec vyrovnali a byli v závěru lepším týmem.

20:01

21:00
    Začátek druhé třetiny nevýrazný z obou stran.

22:00
    Až nyní se dostal puk před Glassa, naštěstí ho zastoupila obrana.

23:30
    Glass schytal spršku od dojíždějícího útočníka. Přidal navíc zákrok betonem.

24:41
    Szczechura fauluje. Druhá přesilovka i pro domácí.

25:00
    A přesilovka je rychle využita. Od modré vše propálil MAXIM AFINOGENOV a posílá svůj tým opět do vedení.

28:33
    Säteri musel před chvílí vytáhnout zákrok levým betonem.

29:46
    Minsk se po inkasované brance opět zvedá.

31:00
    Podobný scénář jako v první třetině. Minsk opět lepším týmem.

31:37
    Kostromitin střílí od modré, po delší době pokus domácích.

32:22
    Stoupající tlak končí gólem. PAUL SZCZECHURA na dvakrát překonává Säteriho a vyrovnává.
    Paul SZCZECHURA - 2:2

33:29
    Glass ukrývá puk v lapačce po nahození z půlky hřiště.

33:29
    A kapitán domácích je vyloučen za dohrání brankáře.

34:29
    Zatím domácí odolávají tlaku Minsku.

35:20
    Säteri v leže zabránil puku v cestě do branky.

35:25
    Voronkov vyhazuje puk přes mantinel. Druhá přesilovka v krátkém sledu pro Minsk.

36:40
    I tohle oslabení domácí zatím brání slušně.

37:29
    Vyloučena dvojice hráčů, která se do sebe pustila. Oba si na trestné vyměňují názory.

39:00
    Tahle třetina už se nám jen v poklidu dohraje.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina byla podobná té první. Domácí Viťaz se opět dostal do vedení, ale Minsk se opět do zápasu dokázal vrátit a ve zbytku třetiny byl lepším týmem. Do poslední dvacetiminutovky půjdeme za stavu 2:2.

40:01

41:00
    Útočit začíná domácí tým.

41:41
    Kapitán domácích neúspěšně dorážel.

42:40
    Afinogenov dohrál Glasse, kterému se to nelíbí a dává mu to patřičně najevo.

44:00
    Minsk se zatím jen brání.

44:23
    Domácí brankář neudržel po střele puk, který tak do branky dorazil RYAN GUNDERSON. To byla chyba Säteri.
    Asistence: Matt Ellison, Dmitrij Meleško
    Ryan GUNDERSON - 2:3

46:00
    Domácí sice začali třetinu lépe, ale poprvé v zápase prohrávají.

47:14
    Komarov si jde sednout za držení.

48:15
    Zatím domácí tým s přesilovkou nenakládá nejlépe.

49:14

50:20
    U mantinelu se bojuje o puk. Tento boj vyhrává Minsk.

50:50
    Nepřesně střídal hostující hráč.

51:40
    Domácí se dokáží dostat do útočné třetiny, v té už ale moc kreativní nejsou.

52:18
    Cyganov oslabuje svůj tým. Viťaz nemůže útočit, musí se bránit.

52:50
    Minsk využívá přesilovku poměrně rychle. RYAN VESKE se ocitl na pravé straně sám a před odkrytou brankou. Dává druhý gól v zápase a posílá tým do slibného vedení.
    Asistence: Ryan Gunderson, Matt Ellison
    Ryan VESKE - 2:4

54:00
    Domácí tým má těžký úkol, musí smazat dvoubrankové manko.

55:15
    Minsk zatím ale dobře brání svou obranou třetinu.

56:14
    Ofsajd domácího týmu, ten se ani teď nemůže dostat do útočného pásma.

57:24
    I teď se domácí tým v útoku jen ohřívá.

58:30
    Minsk závěr zvládá velmi dobře. Viťaz nemůže ani v klidu odvolat brankáře.

59:25
    Až nyní se dočkáváme tlaku, ale ani Horák nedokázal překonat Glasse.

59:25
    Oddechový čas pro domácí, kteří to nyní zkusí v šesti hráčích v poli.

59:54
    Glass opět chytá do lapačky, Minsk už vyhraje.

Třetí třetinu nakonec zvládli hosté, kteří svou výhru potvrdili přesilovkovým gólem v 53. minutě. Minsk tak během několika dnů opět vítězí nad svým soupeřem. Běloruský tým tak o pár bodíků utíká Viťazu, který už prohrál šesté utkání v řadě.

Lukáš Krajíček (MIN) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:32
    Roman Horák (CEC) – 0+1, 4 střely, čas na ledě 20:14 (17:20:55)

Ondřej Kočka

Branky a nahrávky: 1. Kempe (Horák, Eronen), 25. Afinogenov (Cyganov, Makejev) – 15. Veske (Cheechooa, Drozd), 33. Szczechura, 45. Gunderson (Ellison, Meleško), 53. Veske (Gunderson, Ellison)

HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Saprykin) – Cyganov, Kostromitin, Eronen, Voronkov, Lukin, Golovkov, Ježov, – Afinogenov (A), Nikulin, Makejev – Horák (A), Kempe, Palola – Soloduchin (C), Koroljov, Kokšarov (A) – Šibajev, Abdulin, Vyglazov

Diváci: 4 556