K. Vary – Olomouc 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 3:2 (kon.) | Litvínov – Chomutov 3:2 (2:0 po s.n.)
Plzeň – Sparta 2:4 (kon.) | Liberec – Pardubice 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:2 (0:1 po s.n.)
po s.n. (2:0)
HC VERVA Litvínov
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Piráti Chomutov
Neděle 22.11.2015, 15:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 22. kolo
    František LUKEŠ - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
    Autorem vítězné branky je FRANTIŠEK LUKEŠ.

64:07
    Ruttovu ránu po buly vyrazil Janus.

64:00
    Minutu před koncem prodloužení špatně střídá Litvínov a bude pykat dvou minutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě.

62:05
    Růžička teď přestřelil ve vyložené šanci. Litvínov je zatím v prodloužení jako opařený.

61:35
    Červenka se vymotal od hrazení, našel Jánošíka. ten byl mezi kruhy sám, ale Janus jeho pokus zastavil vyrážečkou.
    Michal VONDRKA - 2:2

59:13
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutov vyrovnává. V mele před brankou si našel kotouč MICHAL VONDRKA a po deseti zápasech bez gólu vyrovnává na 2:2. Asistence: David Květoň.

59:00
    Chomutov hraje v šesti bez gólmana.

57:10
    Po závaru před Janusem vyloučen domácí bek Tomáš Frolo, opět za úmyslné posunutí branky. Hřebejk byl v dobré pozici.

54:18
    Minutu a půl výhody pět proti třem má teď před sebou domácí Litvínov. Vyloučen je Tomáš Harant za napadení.

53:50
    Piráti budou hrát oslabení. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Antonín Dušek.

51:10
    Nahození Frola tečoval Hübl jen těsně vedle Strmeňovi branky.

48:50
    Piráti se dostávají do obrovské šance, Přihrávka šla zpoza branky mezi kruhy, domácí zadák Tomáš Frolo situaci řeší úmyslným posunutím branky. Chomutov bude hrát přesilovku.

48:21
    Šanci Pospíšila zneškodnil s pomocí Karla Kubáta Jaro Janus. Pospíšil střílel pod vyrážečku, slovenský brankář se nachytat nenechal.

45:30
    Robin Hanzl najíždí z levého křídla a střelou z mezikruží trefuje břevno.

45:20
    Velká příležitost Červenky, Janus hřbetem lapačky odrazil.

43:15
    Roman Červenka prokličkoval celé hřiště, předložil puk Jánošíkovi, ten těsně minul levou tyč Janusovy branky.

42:17
    Filip Pavlík na trestné lavici za sekání.

38:32
    Červenka v oslabení unikal Kubátovi, ten si podle rozhodčích pomohl nedovoleně a tak se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

38:03
    Chomutov bude hrát oslabení. David Květoň odsedí trest za hráčskou lavici. Trenéru Růžičkovi se nelíbil verdikt čárových a neunesl emoce.

36:53
    Šance Viktora Hübla, Strmeň pravým betonem vykopává.

33:38
    Roman Červenka ale dostává za seknutí Válka dvě minuty. Početní výhoda pro Vervu.

31:04
    Také v hledišti dnes panuje pěkný souboj hlasivek. Přiostřuje se ale také na ledě. Lukáš Válek putuje dnes již podruhé na trestnou lavici. Vyrovná Chomutov v přesilovce?

27:39
    Jánský byl při průniku hákovaný Pereťjaginem. Chomutov v oslabení.

23:41
    Piráti hráli v šesti. Přesilovku si znovu zahraje Verva.
    Jan RUTTA - 2:1

21:20
    JAN RUTTA přece jen propálil domácího gólmana a snižuje na 1:2 z pohledu hostí. Asistence: Brett Skinner, Roman Červenka.

20:34
    Domácí Baránek fauluje, Litvínov bude hrát ve třech.
    Filip PAVLÍK - 2:0

09:38
    Litvínov právě vstřelil branku!
    FILIP PAVLÍK propálil od modré vše, co mu stálo v cestě a využil přesilovku Litvínova. Asistence: Viktor Hübl, František Lukeš.

08:25
    Vladimír Růžička to na brankovišti přehnal s agresivitou. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

06:50
    Karel Kubát podrazil pronikajícího Romana Chloubu a inkasuje dvouminutový trest.

04:08
    Lukáš Válek dostává dvě minuty za hru vysokou holí a přesilovku hraje Chomutov.
    Karel KUBÁT - 1:0

01:20
    Domácí využili přesilovku! Hübl křížem našel Jánského a ten přihrává do prázdné branky KARLU KUBÁTOVI. Asistence: Peter Jánský, Viktor Hübl.

01:07
    Domácí budou hrát přesilovku. Květoň fauloval v útočném pásmu.

Miroslav Froněk

Branky a nahrávky: 2. Kubát (Jánský, Hübl), 10. Pavlík (Hübl, Lukeš), rozh. náj. Lukeš – 22. Rutta (Skinner, Červenka), 60. Vondrka (Květoň)