Boston – Toronto 2:0 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 4:0 (kon.) | Tampa – Anaheim 5:0 (kon.)
Florida – NY Rangers 4:5 (po pr.) | Pittsburgh – San Jose 1:3 (kon.) | Washington – Colorado 7:3 (kon.)
Winnipeg – Arizona 3:2 (kon.) | St. Louis – Detroit 3:4 (po pr.) | Dallas – Buffalo 3:0 (kon.)
Minnesota – Nashville 4:0 (kon.) | Vancouver – Chicago 6:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 4:3 (kon.)
Columbus – San Jose 3:5 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
San Jose Sharks
Neděle 22.11.2015, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítejte u sledování utkání Pittsburgh Penguins – San Jose Sharks, utkání začíná krátce po jedné hodině raní, utkáním vás bude provázet Kryštof Severa.

Tučňáci do sezóny nevstoupili zrovna dvakrát dobře, ale v posledních utkáních, jako by domácí celek zařadil vyšší rychlostní stupeň a ve východní konferenci mu náleží čtvrtá příčka. Co se týče bodování celku z Pennsylvánie, tak na čele klubové produktivity je Jevgenij Malkin, který si v devatenácti utkáních připsal 17 bodů, za 7 branek a 10 asistencí. Brankoviště domácích bylo v dosavadních zápasech rozděleno na dvě části, tu větší část odchytal Marc-Andre Fleury, který odchytal 16 utkání a jeho úspěšnost činila 92,69%. Do menší porce zápasů naskočil Jeff Zatkoff, který naskočil do čtyř utkání a jeho úspěšnost činila 93,39%.

Tým z Kalifornie se v západní konferenci drží po odehrání devatenácti utkání na sedmé příčce, z již zmiňovaných 19ti utkáních si odnesl 22 bodů (o dva méně, než Penguins). Bodování Žraloků vede Joe Pavelski, 19 utkání, 10 branek, 8 asistencí.. Brankoviště hostí je podobně jako u domácích rozděleno na dvě části, do větší porce zápasů nastoupil Martin Jones (16 utkání, 92,51%), dá se tak považovat za jedničku. Menší porci utkání zvládl Alex Stalock, který naskočil do pěti utkání a jeho úspěšnost činila 89,38%.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Scuderi, Letang, Dumoulin, Lovejoy, Cole, Clendening – Dupuis, Crosby (C), Hornqvist – Perron, Malkin (A), Kessel – Kunitz (A), Bonino, Bennett – Plotnikov, Cullen, Fehr

San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Vlasic, Braun, Martin, Burns, Dillon, Mueller – Karlsson, Thornton (A), Pavelski (C) – Nieto, Marleau (A), Ward – Donskoi, Hertl, Wingels – Goldobin, Tierney, Brown

Rozhodčí: Kyle Rehman, Gord Dwyer – Steve Barton, Andy McElman.

Začátek utkání bude jíž tradičně pozdržen.

Halou zní americká hymna, utkání co nevidět začne!

00:01

00:08
    Crosby vyhrál úvodní vhazování a Jones musel po osmi vteřinách předvést zákrok.

00:12
    A další zákrok po čtyřech vteřinách.

00:30
    Hosté se sice dostali z pásma, ale Pens stále u puku.

00:56
    Malkin s Marleauem bojovali o puk u hrazení, ale hra nakonec přerušena.

01:20
    Pascal Dupuis se dostal, po přihrávce Hornqvista z poza branky, ke střele, ale Jones dostatečně vyjel z branky a jeho střelu pokryl.

01:26
    Icing San Jose

01:30
    Střela od modré čáry skončila v náručí Jonese.

01:50
    Kunitz zavezl puk do třetiny, vyměnil si jej s Clendeningem, ale vzápětí o něj přišel.

02:31
    Puk mimo hřiště, vhazování po pravici Jonese.

02:49
    Další zákrok Jonese a další přerušení hry.

03:00
    Poměr střel po třech odehraných minutách: 5:0

03:21
    Nahození do pásma zpomaluje, ale nezastavuje Jones, u puku hostující obrana.

03:42
    Ofsajd hráčů San Jose.

04:00
    Scuderi se pokusil nehodit do pásma, ale neuvědomil si, že je před červenou čárou – zakázané uvolnění Pens.

04:13
    Pens se hnali kupředu, ale Fehr byl faulován, bude se vylučovat.

04:14
    Dvě minuty za hákování získává Melker Karlsson.

04:15
    Hosté se osvobozují.

04:48
    Další vyhození hostí.

05:04
    Domácí se nedomluvili a přicházejí o pásmo.

05:18
    Jones přerušuje svým zákrokem hru.

05:45
    Kunitzova formace zatápí před Jonesem.

06:07
    Marleau unikal se svým spoluhráčem 2 na 1, vzal zakončení na sebe, ale kličku do forhendu nedotáhnul stoprocentně a trefuje tak pouze tyč odkryté branky Fleuryho!

06:15

06:47
    Crisby se pokoušel prostrčit puk před branku, to se nepodařilo, ale Pens v pásmu a s pukem.

07:02
    San Jose se žene do protiútoku.

07:29
    Domácí řeší mírný tlak hostí vyhozením – icing.

07:46
    Střela Burnse zblokována mimo.

07:54
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Jako blesk z čistého nebe! Tak se dá popsat vstřelená branka hostí. Po souboji v rohu kluziště se puk dostal k Wardovi, který vystřelil na Fleuryho a ten vyrazil puk pouze na hokejku BRENTA BURNSE a ten jej poslal pod víko domácí klece! Asistence: Joel Ward, Patrick Marleau
    Brent BURNS - 0:1

09:20
    Vstřelená branka vlila hostím krev do žil a ti začínají Pens lehce přehrávat.

09:51
    Pens se opět dostávají do tlaku.

10:21
    Zakázané uvolněné Sharks.

10:39
    Burnsovu střelu od modré čáry Fleury vyráží.

11:15
    Hornqvist nahazuje do pásma.

11:30
    Výborný Fleury proti Karlssonovi, který vystřelil z mezikruží!

11:52
    Další icing hostí.

12:06
    Braun uklidňuje hru v obranném pásmu Sharks.

12:33
    Střela z pravého křídla neohrozila Fleuryho.

12:40
    Bude se vylučovat.

12:40
    Za faul kolenem si odsedí dvě minuty hostující Mike Brown, který fauloval domácího Bennetta.

12:46
    Crosby sice vyhrál vhazování, ale dostal tím svůj tým ven z pásma.

13:10
    Hosté se opět osvobozují, Letang za vlastní brankou.

13:23
    Zbytečný faul Hornqvista ničí přesilovku domácích. Dvě minuty za nedovolené bránění pro domácího forvarda.

14:07
    Hosté drží puk u vlastní branky.

14:19
    Vlasic nezachytil přihrávku a je odpískán icing.

14:33
    Hertl nedokázal vyhodit puk a z toho těžil Kessel, ale netrefil branku Jonese.

14:55
    Začala přesilovka hostí a ti zavařují Fleurymu před brankovištěm.

15:27

15:46
    Střela Dupuise se odrazila před branku ke Crosbymu, ale ten se k puku bohužel pro domácí nedostal!

16:21
    Dvě minuty pro Kunitze za nedovolené bránění, sudí nastavili velice přísný metr.

16:21
    Po krátké pauze budeme pokračovat.

16:34
    Marleau vystřelil od modré, ale minul branku Pens.

16:51
    Dupuis osvobozuje Pens.

17:15
    Hráči Sharks krouží doslova jako žraloci okolo Fleuryho.

17:33
    Burnsovu střelu od modré čáry Fleury viděl a udržel v sobě.

17:41
    Další vyhození domácích.

18:10
    Sharks se drží v pásmu, ale Fleuryho neohrožují.

18:25

18:52
    Ofsajd hostí.

19:13
    Dupuis našel Hornqvista před brankou, ale ten míjí Jonesovu branku!

19:37
    Martin zblokoval střelu z pravého křídla mimo hřiště.

19:41
    Letangova střela skončila v výstroji Jonese.

19:52
    Fleurymu prošel puk skrz výstroj, ale naštěstí se došoural mimo tři tyče!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Uběhla nám první třetina souboje mezi domácím Pittsburghem a hosty ze San Jose. První perioda přinesla jednu branku, kterou trošku nečekaně hosté, domácí byli od prvních vteřin aktivnější, ale jak jsem již zmiňoval, do vedení šli hosté, když Brent Burns v osmé minutě poslal puk za bezmocného Fleuryho. Domácí mohli vyrovnat, největší šanci měl Hornqvist, ale ten nedokázal usměrnit svou střelu mezi tři tyče, na druhé straně měl i Fleury dost práce, ale uvidíme co přinese druhá perioda.

20:01

20:05
    Hosté vyhráli úvodní vhazování a míří na branku Fleuryho.

20:32
    Icing San Jose.

20:43
    Jones vyrazil ránu Perrona z pravého křídla.

21:04
    Ward svou tvrdou střelou z blízkosti branky Fleuryho orazítkoval pouze zadní hrazení.

21:39
    Hertl vystřelil od mantinelu a Fleury jen reflexivně vyráží!

22:03
    Opět Hertl ohrozil Fleuryho, ale tentokrát již Fleury věděl co dělá.

22:30
    Podobně jako Pittsburgh v první třetině, tak teď San Jose válcuje svého soupeře.

23:03
    Fehrova střela minula branku Jonese.

23:10
    Fleruy vyráží mimo hřiště

23:13
    Fleury podruhé v krátkém sledu přerušuje hru.

23:32
    Chyba v rozehrávce nabídla šanci Thorntonovi, ale ten místo střeli volil přihrávku a celou akci, jak se lidově říká "zazdil".

24:19
    Pens se dostávají do pásma a vytvářejí si tlak.

24:33
    Malkin si s Kesselem několikrát vyměnili puk a na Kessele zívala odkrytá branka, ale Burns se stihnul včas vrátit a zablokovat mu hokejku!

25:14
    Wardovu střelu zastavuje Marc-André Fleury!

25:44
    Hertl úspěšně vybojoval puk v souboji s Crosbym.

26:20
    Thorntonova formace zatápí pod kotlem v pásmu Pens.

26:35
    Bude se vylučovat!

26:39
    Dvě plus dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí dostává hostující Karlsson.

26:56
    Domácí mají možnost 4 minutové přesilovce, prozatím kombinují v pásmu.

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Puk se dostal na vrchol kruhů k napřeženému Malkinovi, kerý však pouze přihrál Crosbymu, který vystřelil, Jones puk vyrazil k Hornqvistovi a od něj se kotouč odrazil v brankovišti k PHILLU KESSELOVI a ten vyrovnává stav utkání na 1:1! Asistence: Patrci Hornqvist, Sidney Crosby.
    Phill KESSEL - 1:1

28:47
    Kessel našel před brankou Crosbyho a ten svou tečí pořádně vystrašil Jonese!

29:20
    Kessel byl zasažen do obličeje, rozhodčí to dobře viděl, ale nehodlá vylučovat.

32:12
    Hosté drželi notnou chvíli domácí v jejich pásmu, ale opět se hraje v pásmu Sharks.

33:06
    Hosté se usadili v pásmu, kotouč se dostal na modrou čáru, kde ho BRENT BURNS vystřelil a kotouč v cestě do branky ještě tečoval jeden z domácích hráčů a Burns tak podruhé posílá hosty do vedení! Asistence: Paul Martin, Patrick Marleau.
    Brent BURNS - 1:2

34:43
    Domácí se snaží o rychlé vyrovnání, ale zkušená obrana San Jose se prozatím brání.

35:39
    Fehr se dostal ke střele, kterou Jones vyrazil k Plotnikovovi, ale ten jej nedokázal poslat za záda brankáře Žraloků.

36:38
    Fleury vyrazil střelu z mezkruží.

36:49
    Výborný zákrok předvedl Fleury proti Marleauvě střele z pravého křídla!

37:05
    Domácí u vlastní branky.

37:21
    Dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí odsedí Paul Martin.

37:28
    Kesselova střela těsně minula Jonesovu branku!

37:48
    Další Kesselova střela vyprášila rameno Jonese, vzápětí se hosté osvobozují.

38:19
    Domácí opět mimo pásmo.

38:44
    Marleau hledal v situaci 2 na 1 Warda, ale přihrávku zblokovali vracející se obránci.

39:30

39:43
    Marleau zavezl puk do pásma.

39:55
    Thornton zpomalil akci a zabránil tak hostům v ohrožení Fleuryho.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tak už je za námi i druhá perioda dnešního utkání, ve druhé třetině se do velikého tlaku dostali hosté, ale podobně jako v první třetině, branku vsítil ten druhý tým, tedy Pittsburgh Penguins a to, když za katrem seděl Karlsson, tak se prosadila letní posila Pens – Phill Kessel, o pět minut později si vzal na starosti navrácení vedení střelec první branky a vrátil tak Sharks vedení o jednu branku.

40:01

41:05
    Hosté bojují o puk u branky Fleuryho.

58:-27
    Wardovu střelu lapil Fleury a přerušil hru.

41:35
    Zakázané uvolnění San Jose.

41:41
    V krátkém sledu další zakázané uvolnění.

41:49
    Kunitz vystřelil od modré, ale jeho střela neprošla k Jonesovi.

42:22
    Malkinova formace trošku zahustila situaci před brankou Jonese, ale ten situaci vyřešil pomocí obrany.

43:09
    Hostům se podařilo posunou puk kousek za modrou čáru, ale i to se dá považovat za vítězství.

43:42
    Několik šancí teď musel pochytat Jones a stále nemá vyhráno.

44:21

45:02
    Domácí trenér pohodil formace, na ledě teď formace Kunitz – Crosby – Kessel.

45:27
    Malkin na ledě s Kesselem a Perronem, tedy v klasickém složení. Kessel ve dvou formacích.

45:41
    Za faul na Hertla vyloučen Perron na dvě minuty za nedovolené bránění.