Boston – Toronto 2:0 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 4:0 (kon.) | Tampa – Anaheim 5:0 (kon.)
Florida – NY Rangers 4:5 (po pr.) | Pittsburgh – San Jose 1:3 (kon.) | Washington – Colorado 7:3 (kon.)
Winnipeg – Arizona 3:2 (kon.) | St. Louis – Detroit 3:4 (po pr.) | Dallas – Buffalo 3:0 (kon.)
Minnesota – Nashville 4:0 (kon.) | Vancouver – Chicago 6:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 4:3 (kon.)
Columbus – San Jose 3:5 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Los Angeles Kings
Neděle 22.11.2015, 19:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Je dobojováno, parádní utkání je za námi. Carolina nakonec udržela své vedení až do konce a Krále porazila 4:3!

První třetina přinesla svižný hokej se šancemi na obou stranách, po dvaceti minutách vedli Canes 1:0 zásluhou prvního gólu v NHL jednadvacetiletého beka Bretta Pesceho, který byl nakonec vyhlášen první hvězdou zápasu!

Po změně stran se začaly dít věci. Svěřenci Billa Peterse se slepenými góly Jeffa Skinnera a Justina Faulka dostali do vedení 3:0, jenže Králové to nezabalili a v rozmezí jediné minuty se prosadili Dustin Brown z poměrně sporného trestného střílení a Anže Kopitar. To ale vůbec nebylo před druhou sirénou vše, svým druhým gólem v zápase se totiž díky nešťastné Martinezově teči prezentoval Justin Faulk!

Ve třetí třetině Canes postupně přišli hned o dva obránce, což pro ně byla obrovská komplikace. Znát byla především ztráta klíčového beka Justina Faulka, který se v závěru přeci jen vrátil na led – narozdíl od otřeseného Johna-Michaela Lilese. Hosté už se zmohli na jedinou branku, kterou vstřelil znovu Anže Kopitar. V závěrečném náporu už se Hurikáni ubránili, a tak mohou slavit zisk dvou cenných bodů.

Marián Gáborík (LAK) 0+0, +0, 2 střely, čas na ledě 12:36

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo v PNC Center 10154 diváků se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera a úspěšný vstup do nového pracovního týdne! (21:52:13)

59:48
    McClement vyhrál buly pro Faulka a ten vyhodil puk přes všechny čáry, je rozhodnuto!

59:42
    Jordan Staal (CAR) schoval puk ve své rukavici a zdržoval hru, za což vyfasoval dvouminutový trest.

58:38
    Canes skvěle brání střední pásmo a Lewis se zmohl jen na jednoduché nahození do pásma. Enroth přesto vyjíždí ze své svatyně a hosté to zkouší v šesti!

57:58
    S Ehrhoffovým projektilem si Cam Ward poradil a Pesce následně vyhodil kotouč do bezpečí. Králům se čas rychle krátí.

56:59
    Základní hrací doba už se pomalu chýlí ke svému konci a Carolina stále drží jednogólový náskok. Kdo se bude nakonec radovat?

56:05
    Victor Rask se vydal kupředu s Ericem Staalem, ale Drew Doughty kotouč skvělým čistým zákrokem vypíchl do rohu. Následně se ještě dostal ke střele Lindholm, ale Enroth byl na svém místě.

55:39
    S těmi komerčními přestávkami jsem se přepočítal, ani ne o dvě minuty později je tu další... Achich ouvej.

54:47
    To byl zákrok! Ward spektakulárně zasáhl proti dělové pumelici z hole Drewa Doughtyho!

54:04
    Na řadě je poslední komerční přestávka tohoto duelu, do PNC Areny se vrátíme za pár chvil.

53:21
    Tak to je další komplikace pro Canes. Jako by zranění Faulka nestačilo, nyní odkulhal do šatny další zadák, otřesený John-Michael Liles.

52:59
    Eric Staal pronikl do pásma a všiml si po své levici volného Raska, který tvrdě vystřelil švihem, ale švédský reprezentant Enroth si s jeho pokusem poradil.

51:51
    Dustin Brown si pohrál s laxním Slavinem a poté našel na modré Christiana Ehrhoffa, s jehož tvrdým projektilem si Ward vyrazil a poctivý Skinner nedovolil hostům dorážet.

51:09
    Ačkoliv byl Jhonas Enroth bez hokejky, tak vytáhl skvělý zákrok proti ráně Jaye McClementa ze skvělé pozice!

50:36
    Marián Gáborík zavezl kotouč do pásma a přenechal ho bourákovi Lucicovi, ten však o něj v rohu přišel.

49:41
    Králové opět vyhodili kotouč na icing, hra se tak přestěhuje zpět před Enrotha.
    Anže KOPITAR - 4:3

49:26
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    A už je to znovu o jeden gól, můžeme se tak těšit na strhující závěr! Drew Doughty jen tak tak udržel puk na útočné modré, vyměnil si ho s Muzzinem a poté oslovil ANŽEHO KOPITARA, jehož spektakulární rána skončila v síti! Asistence: Drew Doughty, Jake Muzzin.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 4. Pesce (Malone), 22. Skinner (Pesce, Nash), 25. Faulk (Lindholm, Versteeg), 38. Faulk (Hanifin, Rask) – 34. Brown (TS), 34. Kopitar, 50. Kopitar (Doughty, Muzzin)

Carolina Hurricanes: Ward (Läck) – Slavin, Faulk, Hainsey, Pesce, Hanifin, Liles – Nashl, E. Staal (C), Versteeg – Nordström, J. Staal, Nestrašil – Skinner, Rask, Lindholm – Gerbe, McClement, Malone.
    Los Angeles Kings: Quick (41. Enroth) – McNabb, Doughty, Muzzin, Martinez, Ehrhoff, McBain – Pearson, Kopitar, Gáborík – Lucic, Carter, Toffoli – Brown (C), Shore, Lewis – Clifford, Weal, Nolan.

Rozhodčí: Peel, Hebert – Nowak, Mach

Diváci: 10154