Philadelphia – Nashville 3:2 (po pr.) | Minnesota – Winnipeg 1:3 (kon.) | Anaheim – Chicago 2:3 (po pr.)
Washington – Tampa 4:2 (kon.) | Buffalo – Carolina 4:1 (kon.) | New Jersey – Montreal 2:3 (1:2 po s.n.)
Columbus – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Detroit – Edmonton 4:3 (po pr.) | Florida – NY Islanders 3:2 (5:4 po s.n.)
Dallas – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Arizona – Calgary 2:1 (po pr.) | NY Rangers – Philadelphia 0:3 (kon.)

2. Marc-Andre Fleury (PIT) 41 zák., 2 góly, 95,3%
    3. Sergej Bobrovsky (CBJ) 24 zák., 1 gól, 96,0% (04:01:37)
    Rozhodující gól útočníka Cama Atkinsona v prodloužení.

O osudu dramatického a velice pohledného utkání nakonec muselo rozhodnout prodloužení, v němž měl Cam Atkinson dvě velké šance a ta druhá byla gólová, když do levého kruhu pro vhazování dostal krásnou přihrávku od Brandona Bobrovskyho a střelou bez přípravy směřující přesně k levé tyči rozjásal fanoušky Columbusu Blue Jackets, kteří byli všichni na nohou a Nationwide Arena praskala ve švech. Konečný výsledek. Columbus Blue Jackets 2 Pittsburgh Penguins 1 po prodloužení.

Cam ATKINSON - 2:1

62:42
    Columbus právě vstřelil branku!
    CAM ATKINSON střílí v prodloužení nádherný gól a rozhoduje o výhře Columbusu Blue Jackets 2:1!! Cam Atkinson dostal do levého kruhu pro vhazování krásnou přihrávku od Brandona Dubinskyho a poté napřáhl bez přípravy ke střele, která zapadla přesně k levé tyči. Marc-Andre Fleury dělal, co mohl, ale tentokrát byl bezmocný. Asistence: Brandon Dubinsky, Jack Johnson.

62:30
    Cam Atkinson objel bránu a poté napřáhl ke střele, kterou Marc-Andre Fleury vyrazil.

61:55
    Sledujeme neskutečně pohledné utkání.

60:50
    Jeden z obránců Penguins chtěl puk kopnout bruslí pod Marca-Andreho-Fleuryho, tím mu ale způsobil obrovské problémy a brankář Penguins měl poté co dělat, aby puk lapačkou zastavil a nepustil ho za brankovou čáru!

60:45
    Na opačné straně pálil Phil Kessel, ani on ale rozhodující gól nevstřelil a také Sergej Bobrovsky svůj tým podržel.

60:06
    Ryan Johansen si v úvodu prodloužení z levého křídla sjel před bránu a Marc-Andre Fleury si připsal dobrý zákrok.

60:01

Třetí třetina nakonec přinesla gól, a to rovnou dva. Nejprve skóroval v čase 49:15 Jevgenij Malkin, který dokázal puk po dorážce Sidneyho Crosbyho procedit za záda ležícího Sergeje Bobrovskyho. Jenže za necelé tři minuty byl stav utkání vyrovnaný, když se krásnou střelou z pravého křídla a ostrého úhlu prosadil Ryan Johansen, který zamířil přesně do místa mezi betonem a lapačkou přesouvajícího se Marca-Andreho Fleuryho. Penguins si ještě vzali Coach challenge, ani ta ale v obrovské radosti fanouškům Blue Jackets nezabránila. Skóre po 60 minutách. Columbus Blue Jackets 1 Pittsburgh Penguins 1.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:49
    Columbus se ale vzápětí k ničemu nedostal a o osudu dnešního zápasu rozhodne prodloužení nebo nájezdy.

59:33
    Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění.

59:25
    Pascal Dupuis se rozhodl hru před modrou čáru otočit a po oblouku k vlastní bráně přihrál do obranného pásma.

59:20
    Penguins jsou na puku.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 52. Johansen (Saad, Connauton), 63. Atkinson (Dubinsky, Johnson) – 50. Malkin (Crosby)

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Connauton, Falk – Murray, Bodnarchuk – Johnson, Savard – Rychel, Campbell, Wennberg – Carlvert, Dubinsky (A), Atkinson – Hartnell, Karlsson, Saad – Jenner (A), Johansen, Foligno (C).
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Cole, Clendening – Dumoulin, Lovejoy – Scuderi, Letang – Plotnikov, Cullen, Fehr – Kunitz (A), Bonino, Bennett – Perron, Malkin (A), Kessel – Dupuis, Crosby (C), Hornqvist.

Rozhodčí: Steve Kozari, Brad Meier – Shandor Alphonso, Scott Driscoll