New Jersey – Detroit 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Los Angeles 2:3 (1:2 po s.n.) | Chicago – Winnipeg 2:0 (kon.)
Dallas – Philadelphia 3:1 (kon.) | Arizona – Minnesota 2:1 (po pr.) | Edmonton – NY Rangers 7:5 (kon.)
Anaheim – Carolina 1:5 (kon.) | Boston – Florida 3:1 (kon.)

Andrej Nestrašil (CAR) 0+1, 3 střely, čas na ledě 16:21

Hostující tým vyhrává 5:1, celý zápas kontroloval. Výsledek pro domácí poněkud krutý, neboť si vypracovali mnoho šancí, které ovšem nedokázali využít.

Carolina právě vstřelila branku!
    JEFF SKINNER dává hattrick. Čepice na led. Nyní trefil kanonýr hostujícího celku prázdnou branku. Prokázal dobrou stabilitu, protože byl tísněn protihráči. Bez asistence.

57:05
    Domácí to zkouší v šesti.
    Jordan STAAL - 1:4

56:49
    JORDAN STAAL pravděpodobně zlikvidoval odpor domácích. Prosazuje se povedenou střelou po přihrávce od Andreje Nestrašila. Asistence: Andrej Nestrašil, Justin Faulk.

56:15
    Anaheim Ducks se snaží s výsledkem něco udělat, ale nezbývá mu mnoho času.

55:41
    Komerční přestávka.

55:02
    Posledních pět minut a domácí se tlačí před branku a do brance Caroliny.
    Jakob SILFVERBERG - 1:3

54:09
    Anaheim právě vstřelil branku!
    JAKUB SILFVERBERG protrhává střeleckou smůlu a prostřelil brankáře Läcka. Prosadil se střelou z hranice brankoviště. Asistence: Sami Vatanen, Rickard Rakell.

54:00
    Icing Caroliny.

53:21
    Upřímně řečeno, domácí by si zasloužili vstřelit alespoň gól za výkon, který v dnešním utkání předvádí zejména jejich první formace.

52:44
    22:20, tak vypadá aktuální ukazatel střel na branku. Převaha domácích je naprosto k ničemu, protože ne a ne dát gól.

52:12
    Postavení domácích mimo hru. Komerční přestávka.

52:00
    Anaheim Ducks musí od své branky.

51:25
    Čas pro domácí běží hodně rychle.

50:54
    Getzlaf spíše fotbalově centroval před branku, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

50:30
    Kesler se k puku nedostal, a tak nemohl zakonči akci domácího týmu.

50:01
    Dostáváme se do posledních deseti minut základní hrací doby.

49:50
    Lindholm to nemyslel vůbec špatně, jeho kličku do bekhendu vychytal Läck.

49:21
    Eric Staal ani tentokrát domácí maskovaného muže prostřelit nedokázal. Andersen zasáhl možná i se štěstím.

48:49
    Hra je přerušena, buly ve středním pásmu,

48:26
    Dostáváme se pomalu do poloviny třetí třetiny a skóre je stále 3:0 z pohledu Hurricanes.

47:25
    Eric Staal se marně natahoval na kotouč, který odrazil domácí brankář před sebe.

47:03
    Perry neuspěl proti brankáři Caroliny ani tentokrát.

46:40
    Domácí jsou nyní pod tlakem, který se pokusili ukončit vyvezením puku do útočného pásma. To se však nepovedlo – postavení mimo hru.

46:29
    Lindholmova rána končí v ochranné síti. Buly před Andersenem. Komerční přestávka.

45:40
    Kesler a jeho formace udělala před brankou Caroliny pořádný závar. Hned několik ran vyslali domácí na branku Hurricanes. Ta ale až zázračně odolává.

44:31
    Läck musí být pozorný, domácí hráči ho rozhodně nebudou šetřit.

44:14
    19:17, takový je aktuální poměr střel na branku.

43:14
    Cogliano byl gólu hodně blízko, trefil snad horní tyčku.

42:30
    Nyní už jsou aktivnější hosté, kteří vedou o tři branky a pravděpodobně žádné komplikace nepřipustí.

41:28
    Läck kryje kotouč. Po několika drobných šancích domácích je přerušena hra.

40:01

Díky dvěma přesným zásahům vedou hosté po čtyřiceti minutách 3:0 a kráčí za výhrou.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:10
    Ani jeden tým se nikam nežene, nikdo nechce udělat zbytečnou chybu.

38:57
    Mnoho času ve druhé periodě nezbývá.

38:00
    Poslední dvě minuty hry v této třetině.

37:29
    Nestrašil vystřelil od modré a od úspěšně vstřelené branky ho dělilo několik málo centimetrů.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v této třetině.

36:57
    Za bitku vyloučeni Hainsey a Getzlaf. Oba na pět minut.
    Elias LINDHOLM - 0:3

36:53
    Gól v přesilové hře. Po nádherné přihrávce Erica Staala se prosazuje střelou do odkryté branky ELIAS LINDHOLM. Asistence: Eric Staal.

36:28
    Vyloučen Cogliano na dvě minuty za hru vysokou holí.

36:06
    Po nepřehledné situaci před domácí brankou kryje kotouč Gibson. Komerční přestávka.

35:10
    Santorelli to byl, kdo se pokoušel zasunout puk za tyčku. Myšlenka dobrá, provedení o poznání horší.

34:42
    Läck ve svém brankovišti zavrávoral a upadl, soupeř tento moment ke snížení nevyužil.

33:30
    Blížíme se do finální části druhé třetiny. Hosté, kteří jsou střelecky méně aktivní, vedou o dvě branky. Na Ducks čeká obtížný úkol, alespoň vyrovnat.

33:00
    Läck kryje ránu od modré, která byla ještě tečovaná.
    Jeff SKINNER - 0:2

31:36
    A znovu je to JEFF SKINNER, kdo překonává domácího brankáře Gibsona. Platnost gólu ještě potvrdilo video. Hosté tak vedou o dvě branky a domácí nečeká vůbec nic snadného. Asistence: Victor Rask, Phillip Di Giuseppe.

31:17

30:50
    Domácí byli nyní dlouhou dobu v útočném pásmu, hráli s kotoučem u mantinelu, ale nikdo nešel do předbrankového prostoru.

29:59

29:44
    Přesilovka Ducks pomalu končí.

28:55
    Anaheim Ducks nehraje přesilovku vyloženě špatně, ale nikdo necloní před brankou, a tak má hostující brankář dobrý výhled na střely, které létají nejčastěji od modré.

27:59
    Vyloučen Ron Hainsey na dvě minuty za hákování.

26:52
    14:11, takový je aktuální poměr střel na branku. Nutno poznamenat, že jsme v této třetině ještě neviděli žádnou gólovou šanci.

26:06
    Nestrašil se dostal do postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

25:50
    Domácí brankář vůbec nyní nevěděl, jak kotouč vyrazil, ale podařilo se mu to.

25:00
    Pět minut z druhé třetiny pryč, Hurricanes stále drží nejtěsnější možný náskok.

24:31
    Hostující Hanifin se dostal po křídle do šance, Gibsonovi vypadl puk z rukavice. Hosté však kotouč nedokázali uklidit do branky.

24:20
    Icing se nepíská, domácí bek musí spěchat za kotoučem.

23:30
    Cogliano ani Horcoff nedokázali v dobrých pozicích překonat hostujícího brankáře, který v dosavadním průběhu utkání podává solidní výkon.

22:24
    Opticky více ze hry mají domácí, nicméně se nemohou dostat do dobré střelecké pozice, díky níž by mohli vyrovnat skóre. Hosté velmi dobře brání a pomáhá jim také výkon Läcka.

21:00
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, buly se provede v neutrální zóně.

20:40
    Cogliano to zkoušel z velkého úhlu, i tak ale musel Läck zasahovat.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrávají domácí, kteří rychle přicházejí o útočné pásmo.

20:01

Po první třetině vedou hosté o jednu branku. Domácí si také vytvořili dobré šance, ale nedokázali je využít.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:14
    Icing vrací hru před brankáře hostujícího týmu. Možná poslední šance pro domácí, aby vyrovnali před koncem první třetiny.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině. Aktivnější jsou domácí.

18:48
    Kesler před Läckem dobře tečoval kotouč, puk nakonec zamířil mimo.

18:00
    Posledních 120 sekund prvního dějství.

17:30
    Kotouč mají domácí pod kontrolou za svou brankou.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
    Jeff SKINNER - 0:1

16:50
    Po přihrávce Rona Hainseye se rychlou střelou prosazuje JEFF SKINNER, který posílá hostující celek do vedení. Rána na vzdálenější tyč se ukázala jako dobré zakončení.Asistence: Ron Hainsey.

16:20
    Domácí jsou v útočném pásmu a Läck musí být pozorný. Domácí střílí ze všech pozic.

16:00
    Probíhají poslední čtyři minuty hry v první třetině.

15:38

15:20
    Střelecky je zápas vyrovnaná – 6:6.

14:45
    Carolina se dostala do brejku, který dokázala domácí defenziva dobrým pohybem zneškodnit.

14:00
    Ducks vyráží podél mantinelu na výlet do útočného pásma, ale co zmůže Cogliano proti třem hráčům soupeře?

13:21
    První třetina se pomalu ale jistě blíží do své závěrečné pětiminutovky, a skóre je stále stejné.

12:19
    Anaheim hraje aktivněji, ale nemůže se dostat do optimální střelecké pozice, Carolina velmi dobře brání už ve středním pásmu.

11:25
    Domácí v plném počtu. Ducks oslabení, které trvalo pět minut, zvládli na výbornou.

11:02
    Carolina se dostala do postavení mino hru, buly ve středním pásmu.

11:00
    Pokračuje přesilovka hostujícího celku.

10:53

10:24
    6:4, takový je aktuální poměr střel na branku.

10:06
    Polovina první třetiny pryč a stále čekáme na úvodního střelce.

09:32
    Carolina Hurricanes odehrála pouze na icing. Buly v jejím obranném pásmu.

08:53
    Eric Staal vyloučen na dvě minuty za sekání. Bude se hrát 4 na 4.

08:17
    Dvě minuty z dlouhé přesilovky Caroliny jsou pryč a já musím konstatovat, že se Hurricanes do žádné velké šance nedostali. Domácí se brání velmi dobře.

06:25
    Thompson vyloučen na pět minut hra loktem.

06:10
    Carolina Hurricanes v útočném pásmu a domácí defenziva musela vyhlásit stav nejvyššího ohrožení.

05:01
    Ducks již překonali hostujícího brankáře, ale na brankové čáře ho zastoupil obránce Hanifin, který kotouč mířící do branky poslal do bezpečí. Následně Anaheim přišel o pásmo.

04:45
    Gibson si bez problémů poradil ze střelou Skinnera.

04:20
    Domácí hokejisté jsou aktivnější, Läck a obránci Caroliny mají o práci postaráno.

03:26
    Sledujeme rychlý hokej, šance jsou k vidění na obou stranách.

02:59
    Läck kryje střelu ze středního pásma, odrazil ji do rohu.

02:04
    Domácí nezůstávají pozadu a rovněž si připsali dvě střelecké pozice.

01:20
    Během první minuty a půl se hosté dostali hned ke dvěma střelám.

00:30
    Hosté se dostávají do útočného pásma, ke střele se ale dostávají až o půl minuty později, autorem střely je Andrej Nestrašil.

00:01

Vše je připraveno, jdeme na věc.

Utkání začne o něco později.

Anaheim Ducks: Gibson (Khudobin) – Bieksa, Fowler, Manson, Lindholm, Stoner, Vatanen – Perry, Getzlaf, Rakell – Silfverberg, Kesler, Maroon – Cogliano, Horcoff, Hagelin – Stewart, Thompson, Santorelli

Carolina Hurricanes: Läck (Ward) – Faulk, Hainsey, Pesce, Liles, Slavin, Hanifin – Lindholm, Staal E., Versteeg – Nestrašil, Staal J., Nordström – Di Giuseppe, Rask, Skinner – Nash, McClement, Malone

Rozhodčí: Kimmerly, Pochmara – Knorr, Murchison.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Domácí centr Nate Thompson, který vynechal poslední trénink z osobních důvodů, by dnes měl podle slov kouče nastoupit. Levý křídelní útočník Jiří Sekáč se zotavuje po zranění kotníku, do zápasu nezasáhne.

V brance hostů by se dnes mohl představ Eddie Läck, protože Cam Ward začínal v posledních třech utkáních.

Jedná se o druhý a poslední letošní vzájemný zápas. V tom prvním vyhrál Anaheim 4:1 a rozhodující branku zaznamenal Sami Vatanen. Obránce Caroliny Noah Hanifin v onom zápase si připsal první gól v NHL.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Carolina Hurricanes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 55. Silfverberg (Vatanen, Rakell) – 17. Skinner (Hainsey), 32. Skinner (Rask, Giuseppe), 37. Lindholm (Eric Staal), 57. Staal (Nestrašil, Faulk), 58. Skinner

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Bieksa, Fowler, Manson, Lindholm, Stoner, Vatanen – Perry, Getzlaf, Rakell – Silfverberg, Kesler, Maroon – Cogliano, Horcoff, Hagelin – Stewart, Thompson, Santorelli

Rozhodčí: Kimmerly, Pochmara – Knorr, Murchison

Diváci: 17 174