Buffalo – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Montreal – Ottawa 3:1 (kon.) | Tampa – Washington 1:2 (kon.)
Columbus – NY Islanders 2:3 (po pr.) | St. Louis – Dallas 3:0 (kon.) | Nashville – Colorado 2:3 (kon.)
Arizona – Carolina 4:5 (po pr.) | Calgary – NY Rangers 5:4 (po pr.) | San Jose – Minnesota 0:2 (kon.)
NY Islanders – New Jersey 4:0 (kon.)
Montreal Canadiens
3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Ottawa Senators
Neděle 13.12.2015, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL, ve kterém se střetnou dva týmy z Kanady – Montreal Canadiens a Ottawa Senators.

Senátoři podávají v posledních několika zápasech trošku nevyrovnané výkony, díky předcházející sérii výher jim to však zatím stačí na solidní třetí místo v Atlantické divizi. Ottawě se hraje lépe venku než doma, což potvrdil i více jak měsíc starý zápas v Montrealu, kde Sens vyhráli 2:1 po prodloužení. Zápas rozhodl elitní centr Senators Kyle Turris, s 12 góly druhý nejlepší střelec týmu hned za Mikem Hoffmanem, který je v posledních týdnech k neudržení a střílí jednu branku za druhou. Prosadí se toto duo i dnes v Bell Centre?

Bilance: 15-9-5, 3. místo v Atlantické divizi

Nejproduktivnější hráči:
    Erik Karlsson 6+26
    Bobby Ryan 9+19
    Mike Hoffman 15+12

Habs zažívají první krizi v této sezoně, která se jinak zatím vyvíjela dle nejlepších představ montrealských fanoušků. Po skvělé první třetině soutěže prohráli Canadiens poslední čtyři zápasy, navíc přestali střílet branky. Habs se pokusí prolomit tuto sérii dnes na domácím ledě proti Senátorům, které vyřadili v loňském prvním kole play-off. V čele divize si na svého rivala Montreal stále udržuje náskok, přece jen už je ale tenčí, Sens mají o 6 bodů méně, rozjetý Detroit pak na Habs ztrácí už jen tři body.

Tomáš Fleischmann (MTL) – 30 zápasů, 8+8
    Milan Michálek (OTT) – 24 zápasů, 5+3 (momentálně zraněný)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Montreal Canadiens: Tokarski (Condon) – Markov, Subban – Jemelin, Petry – Beaulieu, Gilbert – Pacioretty, Plekanec, Byron – Eller, Galchenyuk, Weise – Fleischmann, Desharnais, Carr – Hudon, Flynn, Andrighetto. Trenér: Michel Therrien.

Ottawa Senators: Anderson (Driedger) – Methot, Karlsson – Wiercioch, Ceci – Cowen, Wideman – Hoffman, Turris, Ryan – Smith, Zibanejad, Stone – Dziurzynski, Pageau, Chiasson – Borowiecki, Lazar, Neil. Trenér: Dave Cameron.

Rozhodčí: Hanson, Rooney – Nansen, Shewchyk.

00:01

00:20
    Velmi rychle si Tokarski s Andersonem připsali úvodní zákroky, oba úspěšně-

00:56
    Anderson chytá pokus Jemelina a přerušuje hru.

01:16
    Icing domácích, hra se vrátí před Tokarskiho.

02:01
    Skvělý zákrok domácího brankáře poté, co Ryan od pravého mantinelu našel zcela volného Hoffmana! Ten se snažil puk ještě několikrát dorážet, Tokarski ale puk za svá záda nepustil.

02:48
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají rychlého vedení! Dobré střídání čtvrté formace Habs vedlo k úvodnímu gólu, Beaulieuho pokus po obtočení kolem branky Anderson pouze vyrazil do míst, kde stál BRIAN FLYNN, jenž bez problémů doklepl puk do odkryté branky.
    Asistence: Nathan Beaulieu, Charles Hudon.
    FLYNN - 1:0

05:30
    Ceciho pokus od modré zblokoval jeho spoluhráč Dziurzynski.

06:05
    Střela Beaulieua končí po teči v hledišti, následuje první komerční přestávka.

06:51
    Výborný zákrok lapačkou předvedl Craig Anderson proti střele Desharnaise. Centr Montrealu dostal mezi kruhy prostor ke střele golfem a řádně ho využil.

07:15
    Zakázané uvolnění Ottawy.

08:09
    Po nahození Paciorettyho podržel Anderson puk v lapačce.

08:25
    Další práce pro Andersona, tentokrát ho prověřil Dale Weise.

08:57
    Autor první branky zápasu Flynn si nabruslil do zajímavé střelecké pozice, Andersona ale podruhé nepřekonal.

10:05
    Po slabé střele Plekance z rohu si Anderson připisuje již svůj třináctý zákrok v první třetině.

10:38
    Habs si navíc zahrají první přesilovku zápasu, na dvě minuty odchází za katr kapitán Sens Erik Karlsson.

10:50
    Hned po buly se strhl velký závar před Anderson, nikdo z domácích hokejistů však nedokázal puk dorazit do sítě.

12:05
    Pokusy Plekance i Subbana dokázal Anderson vyrazit.

12:40

12:51
    Canadiens vyhodili puk na icing.

13:20
    Po delší době v akci i Tokarski, který vyrazil střelu Karlssona betonem.

15:14
    Do zajímavé šance se řítil Max Pacioretty, zezadu však na poslední chvíli přispěchal Karlsson a značně ztížil domácímu forvardovi zakončení.

17:20
    Desharnais hledal před branku Carra, ten na jeho přihrávku ale nedosáhl.

18:34
    Stone si rychle vyměnil puk se Zibanejadem, poté však nastřelil pouze Jemelina.

19:28
    Habs zakončují povedenou třetinu druhým gólem. Tomáš Plekanec ještě udržel puk v útočném pásmu a předal ho MAXU PACIORETTYMU, který využil prostor poskytnutý obranou Sens k přesné střele nad ruku Andersona.
    Asistence: Tomáš Plekanec, Dale Weise.
    PACIORETTY - 2:0

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina, ve které byli jednoznačně lepší domácí a po zásluze jdou do kabin za stavu 2:0. Samotný úvod sice vyšel o něco lépe Senátorům, po úvodní brance Flynna však převzali iniciativu Habs a svého soupeře přehrávali. Stříleli doslova z každé pozice a i přes absenci vyložených šanci byli lepším týmem, což nakonec vyústilo ve druhý gól z hokejky Paciorettyho. Druhá třetina začne přibližně ve 2:12 a hosté budou muset hrát úplně jinak, chtějí-li se zápasem něco udělat.

Rozhodčí po konci třetiny ještě udělili dvouminutový trest Pageauovi za hrubost, Habs tedy budou hrát v úvodu druhé třetiny přesilovku.

20:01

20:35
    Hosté vyhazují puk až k Tokarskimu.

20:55
    Craig Anderson zalehl puk a přerušuje tak hru.

21:36
    Další zákrok pro Andersona po střele Alexe Galchenyuka.

22:03

23:50
    Icing Sens.

24:54
    Anderson kryje nahození od modré v lapačce.

25:39
    Montreal vede už o tři branky! Chiasson nevyřešil přečíslení dobře a tak dostali podobnou šanci na druhé straně domácí. JEFF PETRY jí pak zakončil přesnou střelou k tyči Andersonovy branky.
    Asistence: Dale Weise, Alex Galchenyuk.
    PETRY - 3:0

26:00
    Domácí po závaru před Andersonem vstřelili čtvrtý gól, Max Pacioretty však dotlačil puk za brankáře Ottawy rukou, a tak branka nakonec není uznána! Původně však byla a Craig Anderson už to nevydržel a přepustil své místo Chrisu Driedgerovi, který už v brance i přes odvolání branky zůstává.

26:40
    Zakázané uvolnění Montrealu.

27:09
    Ofsajd hostů. Sens dnes na ledě působí dojmem, že se sešli poprvé. Střely na branku 31-9 pro Habs.

28:24
    Driedger si připisuje první zákrok proti ráně Beaulieua.

29:25
    Po Hoffmanově přiťuknutí byl zcela sám před Tokarskim Kyle Turris, domácí brankář ale vytáhl skvělý zákrok.

30:39
    Wierciochovo nahození od modré skončilo na spojnici břevna a tyče!

31:02
    Ofsajd Senátorů.

31:24
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Habs trochu přestali v posledních minutách hrát a hosté toho využívají ke snížení na rozdíl dvou branek. Chiassonovu střelu vyrazil Tokarski pouze do prostoru, kde stál JEAN-GABRIEL PAGEAU, jenž dorážkou zblízka snižuje na 3:1.
    Asistence: Alex Chiasson, Dave Dziurzynski.
    PAGEAU - 3:1

32:56
    Střelu Bobbyho Ryana kryje Tokarski.

33:47
    Skvělý zákrok Tokarskiho proti jedovaté střele Marka Stonea!

34:42
    Erik Karlsson teď režíruje tlak hostů, kteří zamkli domácí borce v jejich obranném pásmu.

36:20
    Zajímavou střílenou přihrávkou našel Beaulieu hokejku Weiseho, ten ale z úhlu nedokázal usměrnit puk do branky.

36:27
    Další přesilovka pro Canadiens, dvě minuty za krosček dostává Chris Wideman.

37:14
    Driedger neudržel v náruči puk po střele Plekance, domácí útočníci jej však nedokázali dorazit do sítě.

37:34
    Puk v hledišti.

38:36
    Sens už byli v plném počtu, když měl čtvrtý gól domácích na holi Galchenyuk, nedokázal však prostřelit houšť těl před Driedgerem.

39:16
    Hoffman ve skvělé pozici minul branku Montrealu!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je za námi a Montreal stále vede o dvě branky. Třetí gól domácích vstřelil Jeff Petry a hosté byli zralí na ručník, po výměně brankářů a neuznaném gólu Paciorettyho však ožili a odměnou jim byl zasloužený gól Pageaua.

40:01

41:35
    Opatrný úvod třetí třetiny, puk na hokejce mají domácí.

42:00
    Bobby Ryan se po několika zblokovaných pokusech konečně dostal ke střele, Tokarski pozorný.

42:05
    Ryan našel zpoza branky Turrise, jehož nadějný pokus zmařil Tokarski.

42:48
    Borowiecki se málem proháčkoval do skvělé pozice, nakonec byl ale přece jen zastaven domácí obranou.

44:40
    Eller poslal puk do skrumáže před Driedgerem, brankář Ottawy nakonec puk našel v lapačce.

45:32
    Ofsajd hostů. Habs jsou ve třetí třetině velmi pasivní, to by se jim ještě mohlo vymstít.

46:20
    Alexej Jemelin tvrdě sestřelil hvězdu Ottawy Karlssona, což se líbí domácím fanouškům, hráčům Sens však příliš ne a tak si to hned s Jemelinem hlasitě vyříkali. Komerční přestávka.

47:10
    Dobré střídání Plekancovy formace teď znemožnilo hostům usilovat o kontaktní gól. Hra se také v posledních střídáních vyostřuje.

48:07
    Obrovskou šanci připravil Chiasson Dziurzynskimu, který nakonec nedokázal zasunout puk do sítě.

48:43
    Do úniku mohl ujet Plekanec, nedostal však přesnou přihrávku.

49:59
    Skvělý zákrok Driedgera proti Flynnovi, který zakončil přečíslení tři na jednoho střelou z první!

50:50
    Po rozmíšce mezi Neilem a Markovem následuje komerční přestávka.

51:44
    Skvělé střídání první lajny Ottawy mohlo být vyšperkováno gólem po kličkované Bobbyho Ryana, Tokarski však nakonec měl beton na místě.

51:48
    Tlak Sens nakonec přinesl první přesilovku pro hosty v zápase, dvě minuty za sekání mimo hru dostává Tomáš Plekanec.

52:38
    Habs se osvobodili a Karlsson tak musí začít s pukem od Driedgera.

52:55
    Bobby Ryan ve skvělé pozici minul branku.

53:14
    Domácí jdou do tří! Max Paciorrety zahákoval pronikajícího Ryana, který byl tak obětí druhého faulu během krátkého rozmezí. Přichází možná klíčový moment utkání, necelou půlminutku budou mít hosté možnost přesilovky 5/3.

53:20
    Habs vyhráli buly a vyhazují puk přes celé hřiště!

53:50
    Mike Hoffman nastřelil tyčku! Domácí ve čtyřech.

54:18
    Skvělý blok Flynna proti střele Karlssona!

54:38
    Další skvělý zákrok předvedl Tokarski proti Hoffmanovi, obrovský tlak Ottawy!

55:02
    Bell Centre na nohou! Plekanec ztratil hůl a tak se Habs bránili prakticky ve třech obrovskému tlaku Senátorů. Vše končí vyloučením Marka Stonea za nedovolené bránění brankáři!

56:44
    Skvělý Driedger teď podržel hosty při šanci Subbana.

57:28
    Hosté se již v plném počtu nadechují k poslednímu náporu, stále ztrácejí dvě branky.

58:07
    Tokarski vyráží pokus Widemana do rohu hřiště, hosté v šesti.

58:35
    Hoffman neudržel kotouč v útočném pásmu a tak se píská ofsajd.

59:03
    Puk na střídačce.

59:45
    Hosté nebezpečně kombinují před brankou Montrealu, dvě branky však už nedají.

Dnešní zápas je u konce! Jeho vítězem jsou domácí Canadiens a to především díky perfektní první polovině zápasu, kdy byli domácí jednoznačně lepším týmem. Po gólu na 3:0 však Habs zvolnili a Ottawa přebrala iniciativu, na víc než jednu branku to však nestačilo a Montreal tak prolomil černou sérii porážek. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za přízeň a dobrou noc.

1. Max Pacioretty (MTL) 1+0
    2. Nathan Beaulieu (MTL) 0+1
    3. Tomáš Plekanec (MTL) 0+1

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 5 střel, čas na ledě 21:23
    Tomáš Fleischmann (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:29 (04:01:09)
    Habs ukončili sérii proher

Michal Muška

Branky a nahrávky: 3. Flynn (Beaulieu, Hudon), 20. Pacioretty (Plekanec, Weise), 26. Petry (Weise, Galchenyuk) – 32. Pageau (Chiasson, Dziurzynski)

Ottawa Senators: Anderson (27. Driedger) – Methot, Karlsson – Wiercioch, Ceci – Cowen, Wideman – Hoffman, Turris, Ryan – Smith, Zibanejad, Stone – Dziurzynski, Pageau, Chiasson – Borowiecki, Lazar, Neil. Trenér: Dave Cameron.

Rozhodčí: Hanson, Rooney – Nansen, Shewchyk