PZ Kladno – Letňany 5:7 (kon.) | Olomouc – Opava 2:7 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 3:2 (1:0 po s.n.)
Mountfield HK – Zlín 3:4 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 8:1 (kon.) | HC Litvínov – Písek 10:1 (kon.)
Kladno – Sparta 2:5 (kon.) | Slavia – K. Vary 3:4 (po pr.) | Žďár n/S – Motor ČB 1:6 (kon.)
HC Dukla Jihlava
8:1 (3:0, 1:0, 4:1)
BK Havlíčkův Brod
Neděle 13.12.2015, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina D

S konstatováním, že Dukla Jihlava poráží na svém ledě vysoko Havlíčkův Brod, když celý zápas ovládla výsledkem 8:1, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (14:32:43)

Pro Duklu je dnešní výhra dobrou zprávou i z toho důvodu, že první tým tabulky Kometa Brno prohrála v Mladé Boleslavi a Jihlava tak na svého hlavního soupeře ztrácí už jen dva body, ač má Brno zápas k dobru.

Ve třetí třetině jsme nakonec viděli nejvíce branek. První z nich vstřelili hosté, když Richard Cachnín snížil na 1:4, avšak poté už se prosazovali jen domácí. Tomáš Vala dokončil během deseti minut čistý hattrick a v poslední minutě upravil Jan Úlovec na konečných 8:1!

59:33
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava dokončuje svůj dnešní koncert osmým gólem, podruhé v sezoně se trefuje JAN ÚLOVEC (10+11). Bez asistence.

55:43
    V pětiminutových intervalech nyní střílí TOMÁŠ VALA (11+13) góly. Během deseti minut se prosazuje potřetí, kompletuje tak svůj čístý hattrick a využívá i druhou přesilovku Dukly v zápase. Asistence: Jan Úlovec (9+11), Adam Najman (10+13).

54:13
    Jihlava si zahraje druhou přesilovku v zápas, protože na trestnou lavici odchází Richard Cachnín ml. (HBR) za podražení.

Na vyloučení: 2-1.

50:18
    TOMÁŠ VALA (10+13) dává během pěti minut další gól a nyní to již vypadá na pořádný debakl pro Havlíčkův Brod. Asistence: Adam Najman (10+12).

45:16
    Jihlava si bere čtyřbrankový náskok zpět a žádná dramatizace zápasu tak nepřichází v úvahu. TOMÁŠ VALA (9+13) potvrzuje roli nejproduktivnějšího muže týmu. Asistence: Daniel Zadina (0+7).

44:09
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Hosté snižují průběžný stav zápasu. Juřičku poprvé překonává RICHARD CACHNÍN ml., ale deficit hostí je stále velký – tři góly. Asistence: Michal Teplý, Lukáš Pokorný.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:30.

Po druhé třetině vede Dukla nad svým soupeřem již o čtyři branky, když v sedmatřicáté minutě zvýšil vedení domácích Matěj Daňhel a poprvé tak překonal Karolínu Juřicovou, která šla do branky po první třetině místo Dominika Arbelovského.

40:00

36:02
    Hosté se v přesilovce neprosazují, domácí v klasické hře pět na pět ano. Čtvrtý gól Dukly střílí MATĚJ DAŇHEL (3+0) a zřejmě rozhoduje dnešní zápas. Asistence: Adam Najman (10+11), Tomáš Vala (8+15).

34:10

32:10
    Tomáš Mareček (JIH) je vyloučen na dvě minuty za hákování. První přesilovou hru si tak zkusí i hosté.

Na vyloučení: 1-1.

20:01
    Do branky Havlíčkova Brodu nastupuje místo Dominika Arbelovského gólmana Karolína Juřicová.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 6. Úlovec (Rašín, Vala), 17. Filip (Juda, Brož), 17. Kardoš (Zadražil, Úlovec), 37. Daňhel (Najman, Vala), 46. Vala (Zadina), 51. Vala (Najman), 56. Vala (Úlovec, Najman), 60. Úlovec – 45. Cachnín (Teplý, Pokorný)

HC Dukla Jihlava: Juřička – Piskač, Zadina, Rusňák, Juda, Trávník, Mareček, Rašín – Brož, Vala, Zadražil, Úlovec, Musil, Daňhel, Kardoš, Najman, Filip
    BK Havlíčkův Brod: Arbelovský (21. Juřicová) – Krejčí, Dvořák, Adam, Zvěřina, Horák, Škareda, D. Vacík, Smolko – Kohout, Kulhánek, Pokorný, Cachnín, Tecl, Dudek, Krajíček, Teplý, Pejchal, Kyncl

Rozhodčí: Slavík – Nechvátal, Jeletz