Vítkovice – Chomutov 5:4 (kon.) | K. Vary – Sparta 3:5 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 5:4 (kon.)
Pardubice – Třinec 1:3 (kon.) | Olomouc – Plzeň 1:3 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 4:3 (2:0 po s.n.)
Litvínov – Kometa Brno 0:1 (kon.)
po s.n. (2:0)
Berani Zlín
4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 26.12.2015, 17:00 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vánoce i reprezentační přestávka jsou již za námi a Tipsport Extraliga se opět rozbíhá i o svátcích. Na svatého Štěpána se proti sobě postaví na ZS Luďka Čajky domácí hokejisté proti třetímu celku v tabulce. Mladá Boleslav letos zažívá velmi povedenou sezonu a užívá si formu ve vyšších patrech v tabulce. Boleslavští se nachází na třetí příčce a na svém kontě mají 51 bodů. Nedávno ve svém kádru přivítali trenéři Výborný s Jelínkem novou posilu. Kádr Bruslařů rozšířil útočník s reprezentačními zkušenostmi. Jakub Klepiš, který se stal pro Třinec nechtěný. Zlínští před úterní prohrou v Třinci dokázali bodovat čtyřikrát v řadě, ale poté jejich sérii utnuli právě Oceláři, které převzal nově Jiří Dopita. Do branky se po delší době postavil Tomáš Štůrala, ale ani on dobrým výkonem nezabránil porážce. Zlínské čeká tedy pořádná motivace, protože tento duel s Mladou Boleslaví může být hodně klíčový. Právě teď začíná ten tuhý boj o postupovou desítku a přímý postup do vyřazovací fáze. Uvidíme, jak na oba celky zapůsobila menší přestávka. Duel mezi Zlínem a Boleslaví startuje v 17:00.

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček, Horák – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý, Vlach, Fořt – Sýkora, Cibák, Čachotský – Čech.

BK Mladá Boleslav: Rittich (M.Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný, Robar – Hyka, Klepiš, Klimenta – Jarůšek, Urban, Pacovský – Bárta, Musil, Lenc – Kubica, Hruška, Pabiška – Ďurač.

Rozhodčí: Čech, Hejduk – Bryška, Lukš.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

0:28
    Úvodní vhazování sice vyhráli domácí, ale jako první se do šance dostal hostující Klimenta. S jeho žabičkou měl Štůrala menší komplikace.

0:44
    Na opačné straně úspěšně zasahuje David Rittich.

1:28
    Kubiš šikovně natáhl puk za branku, odkud našel příhrou Matějíčka, jehož pokus Rittich vytěsnil mimo branku.

1:36
    Lenc posunul kotouč na Musila, kterého Štůrala v leže dokázal vychytat. Vhazuje se u branky domácích.

1:50
    Zlínští si vytvořili nadějnou šanci, ale byli faulovaní a budou hrát první přesilovou hru.

1:54
    Jiří Kučný (MBL) 2 minuty za držení.

2:02
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani bleskově využívají přesilovou hru a ujímají se vedení v zápase. Matějíčkovu střelu úspěšně dorazil za Rittichova záda lotyšský útočník ROBERTS BUKARTS. Asistence: Petr Holík, Martin Matějíček.
    2:02 Roberts BUKARTS - 1:0

2:36
    Boleslavští se zatím oklepávají z dobrého nástupu domácích.

2:56
    Jarůšek posunul puk na levé křídlo na Tomáše Urbana, který jen těsně minul odkrytý prostor u Štůralovy tyče.

3:37
    Do velmi dobré pozice se dostal po přihrávce Sýkory Tomáš Čachotský, jehož povedenou střelu dokázal Rittich udržet ve výstroji.

4:28
    Štůralu se snažil rychlou střelou na bližší tyč překvapit střílející Musil, ale neuspěl. Do útoku mohou žlutomodří.

4:54
    Kučný se snažil za brankou Štůraly překvapit kličkou obránce Žižku, ale neuspěl.

6:23
    Hra je přerušena a po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

6:49
    Sýkora nedokázal zachytit Čachotského rozehrávku a píská se zakázané uvolnění.

7:50
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté nebezpečně zahrozili z rychlého brejku a máme srovnáno! Radan Lenc našel parádním pasem rozjetého PAVLA MUSILA, který úspěšně tečuje kotouč za Štůralova záda. Asistence: Radan Lenc.
    7:50 Pavel MUSIL - 1:1

8:28
    Ke střele se chystal Kubiš, ale jeho pokus byl včas zblokován jedním z hostujících obránců.

8:46
    Ukázkovou bojovnost předvedl Cibák, ale jeho pokus dokázal Rittich se štěstím vyrazit.

9:48
    Zlínský tlak završila zblokovaná střela Tomáše Sýkory. Buly před brankou hostů.

10:25
    Jarůšek zasprintoval a našel před brankou osamoceného Urbana, který puk tečoval ramenem jen těsně vedle branky.

10:46
    Ondráček tvrdým hitem přišpendlil na hrazení obránce Ovčačíka.

11:20
    Branka za Štůralou byla vychýlena ze svého postavení. Vhazuje se po pravé ruce zlínského brankáře.

11:54
    Rittich vykopl pravým betonem bekhendovou dorážku Romana Vlacha.

12:02
    Rittich kryje další pokus Romana Vlacha. Tentokrát puk končí v lapačce a bude se vhazovat před brankářem hostí.

12:19
    Pacovského střela švihem končí v lapačce Štůraly. Buly u branky domácích.

13:13
    Zlínské čeká další přesilová hra. Michal Bárta (MBL) 2 minuty za hru vysokou holí.

13:44
    Marušák z otočky trefil pouze bránícího Klepiše. Tlak domácích pokračuje.

15:15
    Zdlouhavá kombinace a několik střel na Ritticha, taková byla přesilovka domácích.

15:40
    Ze střelecké pozice jen těsně minul branku Ritticha střílející Petr Holík.

16:37
    Boleslavské zastavil při přechodu do útočného pásma odpískaný ofsajd.

17:19
    Čachotský nabil Kotvanovi, jenž střelou z první minul branku Ritticha.

18:03
    Říčka dostal parádně nabito od Holíka a jeho bombu Rittich s menšími problémy dokázal zkrotit.

18:03
    Poté se na ledě strhla menší potyčka a bude se vylučovat. Tomáš Voráček (MBL) – Tomáš Fořt (ZLN) oba 2 minuty za hrubost.

18:22
    Holíkovu střílenou nahrávku dokázal Rittich tygřím skokem ulovit.

18:59
    Cibák nedokázal ani na dvakrát překonat klečícího Davida Ritticha.

19:18
    Probíhá poslední minutka první třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Dvacet minut duelu mezi Zlínem a Mladou Boleslaví je za námi. Viděli jsme vyrovnanou třetinu, kdy se oba celky střídavě přetahovaly o kotouč a dokázaly si vytvořit i souvislejší tlak. Do vedení dostal domácí celek v přesilovce Bukarts. Hosté ale dokázali hned v osmé minutě odpovědět zásluhou Musila. V závěru třetiny měli o něco více ze hry domácí, ale výborný Rittich pokryl několik slibných pokusů zlínských hokejistů. Druhá část odstartuje v 17:54.

20:01

20:05
    Oba celky hrají v plném počtu.

20:59
    První přesilová hra pro Mladou Boleslav. 2 minuty za držení protihráče si odsedí Dalibor Řezníček (ZLN)

21:44
    Boleslav mohla jít do vedení! Přesunujcí se Tomáš Štůrala předvedl neskutečný zákrok, když zastavil na brankové čáře dorážku Lukáše Pabišky.

22:07
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Lukáš Pabiška (MBL) 2 minuty za podražení.

22:38
    Čachotský si sjel na střelu, ale kotouč mu vzápětí utekl z hokejky.

22:59
    Řezníček je na ledě a začíná krátká přesilovka Zlína.

23:15
    Zakázané uvolnění Zlína. Buly před Štůralou.

24:09
    Sotva se vrátil hostům z trestné lavice vyloučený Pabiška, tak brankář Rittich kapituluje. Matějíčkovu bombu od modré čáry dokázal tečovat do horního rohu branky, dobře postavený ONDŘEJ VESELÝ. Asistence: Martin Matějíček, Roman Vlach.
    24:09 Ondřej VESELÝ - 2:1

24:31
    Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za podražení.

25:05
    Štůrala okamžitě likviduje lapačkou ostrý pokus Urbana.

25:40
    Zlínší se zatím velmi dobře brání. Vzápětí se povedlo vyhodit puk do bezpečí Kotvanovi.

25:51
    Štůrala si připisuje další úspěšný zákrok a přesilovka hostů se pomalu blíží ke konci.

26:35
    Kubiš se vrací z trestné lavice, domácí jsou kompletní.

26:44
    Boleslav se v přesilovce střelecky prosadit nedokázala, ale po návratu Kubiše se hosté prosazují. JAKUB KLEPIŠ si počkal na odražený kotouč od zadního mantinelu a z velikého úhlu ho dopravil do sítě. Asistence: Marek Trončinský.
    26:44 Jakub KLEPIŠ - 2:2

27:32
    Vhazuje se po levé ruce Davida Ritticha.

28:04
    Bukarts našel přihrávkou osamoceného Holíka, který předvedl parádní kličkovanou, ale ležící Rittich dokázal lapačkou jeho zakončení vychytat.

28:32
    Opět se bude vhazovat v obranném pásmu černozelených.

29:10
    Čachotského střelu Rittich vyrazil a následně po nepřesné střele Cibáka se hostům podařilo dostat kotouč do bezpečí.

29:58
    Dorážka Pavla Kubiš končí v lapačce Ritticha. Buly před brankou hostů.

30:26
    Střela Holíka končí v lapačce Davida Ritticha.

32:16
    Zlínští svoji akci překombinovali a vzápětí jim byl odpískán ofsajd. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

32:59
    Maruna se prokličkoval celým útočným pásmem, ale jeho následná nahrávka na Matějíčka vyhnala zlínské z útočného pásma.

33:04
    Radan Lenc (MBL) 2 minuty za hákování.

33:17
    Zlín opět přetahuje vedení na svoji stranu. Dostatečný důraz předvedl na brankovišti ONDŘEJ VESELÝ, který rychlou dorážkou dopravil puk do sítě. Je to jeho dnes již druhá trefa. Vzápětí se do zlínského útočníka pustil Kučný, který nejspíše neunesl inkasovaný gól. Asistence: Roman Vlach, Tomáš Čachotský.
    33:17 Ondřej VESELÝ - 3:2

33:17
    Ondřej Veselý (ZLN) 2+2 minuty hrubost – Jiří Kučný (MBL) 2+2 minuty hrubost.

33:17
    Roman Vlach (ZLN) – Michal Bárta (MBL) oba 2 minuty hrubost.

34:28
    Tlak Beranů nám zatím další branku nepřinesl. Sérii několika přihrávek dokonal střílející Marušák.

35:33
    V šanci se ocitl dnes hodně aktivní Cibák. Slovenský útočník ale ani na druhý pokus nedokázal přelstít Davida Ritticha.

36:16
    Vhazuje se u branky Ritticha.

36:40
    Žižkova tvrdá rána končí v lapačce Ritticha. Buly u branky hostí.

36:55
    Robert Říčka (ZLN) 2 minuty za sekání.

37:44
    Tlak hostí přerušil včasným vypíchnutím kotouče Jiří Ondráček.

38:06
    Boleslavští zahráli ve vlastní přesilovce zakázané uvolnění.

38:55
    Zlín se dokázal ubránit a Říčka je zpátky na ledě.

39:10
    Rittich vyjel ven z branky, aby sebral kotouč, který se snažil přebírat Říčka, ale ten se posléze dostal do slibné šance, kde ho brankář Bruslařů parádně vychytal.

39:31
    Na závěr druhé třetiny je tu přesilová hra pro Mladou Boleslav. Martin Cibák (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhou třetinu vyhráli domácí poměrem 2:1 a do kabin si tak odnášejí velmi těsný náskok. V prostřední části se hrálo hodně agresivně, ale také se hodně útočilo. Oba brankáři chytají velmi dobře a třetí třetina bude jistě velmi zajímavá.

40:01

40:30
    Boleslav vstoupila do třetího dějství hodně aktivně.

41:17
    Bekhendové zakončení Richarda Jarůška dokázal brankář Štůrala lapačkou vytěsnit do horní tyčky. Obrovská šance hostů zůstává nevyužita.

41:31
    Cibák je zpátky na ledě a domácí jsou kompletní.

42:19
    Boleslavští vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Rittichem.

43:03
    Tentokrát se vhazuje na opačné straně kluziště. Před brankářem Štůralou.

44:10
    Tvrdý projektil od Klepiše jen těsně přelétl zlínskou klec.

44:31
    Dělovka Stříteského končí v moci Štůraly.

44:59
    Trončinský předvedl parádní kličkovanou, ale na konci své akce byl faulován a hosté si zahrají přesilovou hru.

44:59
    Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za podražení.

45:44
    Na ledě se strhla šarvátka mezi Kubišem a Bártou. Mini souboj vyhrál útočník hostů, který povalil zlínského útočníka na led.

46:02
    Pavel Kubiš (ZLN) – Michal Bárta (MBL) oba 2 minuty hrubost.

47:00
    Zlín je kompletní a teď budou mít výhodu přesilové hry hokejisté Zlína. Richard Jarůšek (MBL) 2 minuty za hákování.

47:40
    Veselý ztratil na útočné modré kotouč a do šance vybídl Urbana. Ten už ale neměl dostatek sil v oslabení a jeho střelecký pokus mířil mimo branku.

49:05
    Přesilovka se Zlínu vůbec nevydařila. Hosté se bez problému ubránili a jsou kompletní.

50:29
    Boleslav začíná být s blížícím se závěrem utkání hodně aktivní a chce si ze Zlína odvézt nějaké body.

50:54
    Výhoda přesilové hry pro Zlín. Jakub Klepiš (MBL) 2 minuty za nedovolené bránění.

51:38
    Voráček byl zasažen kotoučem a hra je přerušena.

52:28
    Berani si opět dlouho v přesilovce přihrávali a Ritticha moc neohrozili. Vzápětí se rozhodl střílet dvakrát Marušák, ale oba pokusy byly neúspěšné.

52:56
    Urbancovu střelu stačil Rittich vyrazit. Boleslav hraje v plném počtu.

53:51
    Jeden z obránců Zlína namazal puk přímo na hokejku Jarůška, který se ovšem neprosadil mezi dvěma hráči Zlína.

54:26
    Cibák posunul na Čachotského, který ještě hledal před brankou Sýkoru, ale ten se už ke kotouči nedostal.

54:53
    Střelecký pokus Jarůška končí v ochranné síti.

55:25
    Ondráček nabídl kotouč Marunovi, který ve střelecké pozici selhal.

56:17
    Hosté vyrovnávají v samotném závěru utkání. Po chybce v domácí defenzívě se dostal do samostatného úniku DOMINIK PACOVSKÝ, který v zakončení přelstil brankáře Štůralu. Asistence: Michal Bárta, Marek Trončinský.
    56:17 Dominik PACOVSKÝ - 3:3

57:18
    Závěr utkání bude ještě velmi zajímavý.

57:30
    Tlak Zlína pokračuje. Bukarts jen těsně minul odkrytý prostor u pravé tyče Rittichovy branky.

58:15
    Dalším, kdo střílel těsně vedle branky hostí, byl Ondráček.

58:56
    Musilovu střelu z otočky vyrazil Štůrala maskou.

59:10
    Maruana poslal čistým hitem k ledu Pacovského. Začíná se přiostřovat.

59:36
    Petr Holík dvakrát v řadě selhal ve stoprocentní šanci. Mezi diváky to jenom zahučelo. Do konce třetí třetiny zbývá několik vteřin a vhazuje se u Ritticha.

59:58
    Icing hostů, ještě buly u Ritticha.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Boleslav si za výkon v poslední dvacetiminutovce zasloužila remízu a poslala tak zápas do pětiminutového prodloužení.

60:01

60:22
    Hned z kraje prodloužení tu máme vyloučení na straně Zlína. Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty za zdržování hry.

60:56
    Tlak hostů sílí a sílí. Štůrala si ale se všemi pokusy dokázal poradit.

61:18
    Zlín v oslabení vyhazuje kotouč až k Rittichovi.

62:31
    Štůrala se rychle přesunul a výborný zákrokem zneškodnil střelecký pokus Klepiše.

62:35
    Zlínští se dokázali ubránit, Žižka je zpátky ve hře.

63:02
    Čekají nás poslední dvě minutky prodloužení.

63:44
    Vhazuje se po pravé ruce Davida Ritticha.

64:23
    Vlach zachytil rozehrávku hostů, ale nic vymyslet nedokázal. Poslední vteřinky prodloužení.

64:56
    Ještě střela Urbance, kterou Rittich vyrazil. Vypadá to na samostatné nájezdy.