Lugano – Mannheim 6:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Team Canada 1:2 (kon.)
6:3 (0:2, 3:1, 3:0)
Adler Mannheim
Sobota 26.12.2015, 15:00Spengler Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dnešním dnem začíná tradiční Spengler Cup, už podruhé v řadě bohužel bez české účasti. Českou republiku budou zastupovat jen tři hokejisté v dresu Jekatěrinburgu: gólman Jakub Kovář a útočníci Petr Koukal s Ondřejem Romanem.

Budeme ale sledovat souboj Lugana s Mannheimem. Oba soupeři jsou na turnaji nováčky. Německý Mannheim se vrací po třech letech.

01:30
    Mannheim je v úvodu utkání a aktivní a už několikrát se dostal do zakončení.

03:06
    Německý celek se ocitl v další velké šanci, Mannheim má v úvodu navrch.

04:00
    Nyní Adler zastavil ofsajd.

04:38
    Promítá se videozáznam, Mannheim dostal puk do sítě, ale sudí ještě kontrolují video.

04:38
    Mannheim právě vstřelil branku!
    Do brankoviště se natlačil BRENT RAEDEKE a jeho dorážka zblízka v tlačenici před brankou znamená vedení Adleru Mannheim. Asistence: Glen Metropolit, Steve Eminger.
    04:38 Brent RAEDEKE - 0:1

07:17
    Lugano hraje s pukem ve středním pásmu.

07:50
    Icing Lugana vrací hru před domácího gólmana Merzlikinse.

09:57
    Lugano vyrovnává hru a více se tlačí do branky soupeře.

10:22
    Domácí jsou v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

11:34
    Lugano rozehrává od vlastní branky.

11:49
    Pokračuje vyrovnaná hra z obou stran.

13:54
    Po individuální akci se prosazuje RYAN MACMURPHY, který potáhl kotouč a střelou zápěstím překonal Merzlikinse. Asistence: Jochen Hecht, Wilson Kyle.
    13:54 Ryan MACMURPHY - 0:2

14:18
    Adleru se povedlo dostat do dvougólového vedení a potvrdil, že se mu podařil vstup do utkání.

15:37
    Domácí Filppula pálil těsně vedle!

16:00
    Nyní došlo k posunutí branky Endrase, bude se vhazovat v obranném pásmu Adleru.

18:04
    Mannheim kombinuje v útočném pásmu.

18:13
    Nyní ale ujel do brejku domácí Petterson, ale proti Endrasovi v nájezdu neuspěl!

19:11
    Mannheim má velký nápor, vypadá to jak kdyby hrál přesilovku, ale hraje se v plném počtu na obou stranách!

19:40
    Nyní Merzlikins přerušil hru!

20:00

Po první třetině vede Adler Mannheim, který má zatím herně navrch a také se dvakrát prosadil a vede 2:0.

20:01

21:49
    Mannheim pokračuje v aktivní hře i ve druhé třetině.

22:55
    Nyní byl pod palbou střel Endras, ale uspěl a vychytal střelce Lugana.

23:16
    Mannheim hraje s pukem ve středním pásmu.

27:12
    RYAN MACMURPHY předvedl skvělou individuální akci, potáhl kotouč na vrchol kruhů a přesnou střelou překonal Merzlikinse.
    27:12 Ryan MACMURPHY - 0:3

27:59
    Adler Mannheim si tedy vytváří vcelku jasný náskok a směřuje za vítězstvím.

29:55
    Lugano hraje aktivně, ale naráží na dobrou obranu Adleru.

32:14
    Lugano vstřelilo branku!
    Lugano snižuje v přesilové hře. Od modré vystřelil FREDRIK PETTERSSON a ačkoli to vypadalo, že puk někdo tečoval před brankou, tak gól je připsán právě Petterssonovi.
    32:14 Fredrik PETTERSSON - 1:3

32:53
    Vyloučení v týmu Adler Mannheim (Akdag - 2 min., hákování).

33:08
    Lugano má další přesilovku a vytváří si nápor!

34:00
    Lugano stále v náporu, bouřliví domácí diváci ženou domácí k další snižující brance.

34:53
    Mannheim hraje v plném počtu.

35:05
    Střelu Hoffmanna od modré dorazil na brankovišti DAMIEN BRUNNER! Asistence: Grégory Hoffmann.
    35:05 Damien BRUNNER - 2:3

36:00
    Lugano se dokázalo vrátit do zápasu a ve zbytku utkání nás ještě bude čekat drama.

37:16
    Endras si připisuje další důležitý zákrok!

38:39
    To jsou věci, po vyhrané buly pálil od modré FREDRIK PETTERSSON a svou přízemní střelu usměrnil přesně mezi betony gólmana Endrase!
    38:39 Fredrik PETTERSSON - 3:3

39:30
    Lugano pokračuje v náporu, ve druhé třetině už dokázalo vyrovnat z 0:3 na 3:3!

39:54
    Vyloučení v týmu HC Lugano (Vauclair - 2 min., podražení).

40:00

Vypadalo to, že Mannheim směřuje k jasné výhře, ale ve druhé třetině ztratil vedení 3:0 a do třetí třetiny se tak půjde za smírného stavu 3:3!

40:01

41:15
    Vyrovnáním povzbuzené Lugano se tlačí do útoku hned v úvodu třetí třetiny.

42:10
    Endras po svém zákroku přerušuje hru.

44:59
    Lugano otáčí vývoj utkání! Domácí prohrávali už 0:3, ale nyní naopak vedou! Prosadil se LINUS KLASEN. Asistence: Tony Martensson, Fredrik Pettersson.
    44:59 Linus KLASEN - 4:3

45:42
    A znovu branka Lugana a opět u toho byl LINUS KLASEN. Lugano rázem vede 5:3! Bez asistence.
    45:42 Linus KLASEN - 5:3

45:42
    Adler Mannheim si vzal oddechový čas.

46:12
    Lugano je při chuti, Endras byl znovu v permanenci.

47:10
    Endras přerušuje hru, bude se vhazovat.

48:12
    Střela Glenna mířila těsně vedle!

50:25
    Nyní ale MacMurphy se uvolnil a mezi obránci se proháčkoval až do zakončení, ale Merzlikins ho vychytal!

51:52
    Mannheim se nastěhoval do útočné třetiny a kombinuje.

52:27
    Nyní závar před Endrasem, domácí ale nezakončili.

52:33
    Čeká nás zajímavý závěr zápasu, Mannheim jistě bude chtít vyrovnat.

53:30
    Lugano nahazuje kotouč do útočného pásma.

54:00
    Endras chytil puk v lapačce, bude se vhazovat.

55:00
    Oba soupeři bojují o kotouč u mantinelu.

56:27
    Lugano ale dobře brání střední pásmo a dostává se i do útoku, Mannheim to v závěru bude mít těžké.

57:06
    Mannheim je s pukem ve středním pásmu.

57:48
    Lugano opět dostalo puk do středního pásma, Mannheimu utíká čas najednou velmi rychle. Sledujeme také velmi slušný zápas prakticky bez vylučování.

58:30
    Hecht to nyní zkusil sám, ale do koncovky se nedostal.

58:52
    Po souboji Bertaggia s Hoffmannem byla posunuta branka a bude se vhazovat.

59:04
    Endras odjel na střídačku, Mannheim hraje power-play.

59:08
    Tak tohle se Mannheimu nepovedlo. Jen co gólman Endras odjel na střídačku, tak ALESSIO BERTAGGIA přejel modrou čáru a do odkryté klece navýšil vedení Lugana. Bez asistence.
    59:08 Endras BERTAGGIA - 6:3

Mannheim vedl v utkání už 3:0, ale nakonec Lugano šesti góly zápas otočilo a zvítězilo 6:3! Sledovali jsme pěkné utkání bohaté na góly. (17:21:24)

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 33. Pettersson, 36. Brunner (Hoffmann), 39. Pettersson, 45. Klasen (Martensson, Pettersson), 46. Klasen, 60. Bertaggia – 5. Raedeke (Metropolit, Eminger), 14. MacMurphy (Hecht, Kyle), 28. MacMurphy

HC Lugano: Merzlikins (Owuya) – Chiesa, Furrer, Glenn, Hirschi, Kienzle, Kpargai, Sartori, Spang, Ulmer, Vauclair – Bertaggia, Brunner, Dal Pian, Fazzini, Filppula, Hofmann, Klasen, Kostner, Martensson, Pettersson, Reuille, Romanenghi, Sannitz, Stapleton, Walker
    Adler Mannheim: Endras (Proske) – Ziffzer, Akdag, Bittner, Carle, Eminger, Fischer, Goc, Maginot – Arendt, Buchwieser, Hecht, Hospelt, Joudrey, Kink, MacMurphy, Metropolit, Palausch, Raedeke, Rheault, Riefers, Ullmann.