Švýcarsko – Bělorusko 5:1 (kon.) | Rusko – Dánsko 4:3 (po pr.) | Švédsko – Slovensko 6:0 (kon.)
Finsko – Kanada 6:5 (kon.) | USA – Česko 7:0 (kon.)
Švédsko
6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Slovensko
Sobota 02.01.2016, 15:07 • Helsinki Ice Hall • Mistrovství světa do 20 let • Čtvrtfinále

59:01
    Za hru vysokou holí dostává dvě minuty Kristian Pospíšil a švédský výběr má možnost ještě poupravit stav zápasu.

47:49
    Hostující Ladislav Romančík si pomohl u mantinelu a poslal soupeře hlavou na mantinel, za což dostává menší trest.

44:31
    Po odpískání se do sebe pustil Filip Lešťan s Christofferem Ehnem, oba borci dostávají menší tresty za hrubost.

44:18
    Ve středním pásmu si hákování pomohl Gabriel Carlsson, který dostává další menší trest.

37:49
    Domácích hráčů bylo na ledové ploše moc, a tak přichází trest po hráčskou lavici Švédska, dvě minuty odsedí Joel Eriksson Ek.

30:17
    Další dvě minuty pro slovenský výběr dostává obránce Patrik Koch, který si pomohl v osobním souboji sekáním.

27:39
    Je tu další početní výhoda Švédska. Nedovoleným bráněním se provinil Kristian Pospíšil, který bude doufat, že na trestné lavici vydrží dvě minuty.

21:51
    Dvouminutové vyloučení si bude muset odpykat Ladislav Romančík, jenž si u mantinelu pomohl držením, což neuniklo jednomu ze sudích.

18:07
    Je tu další trest pro domácího hráče, menší trest dostává Rasmus Asplund.

14:56
    Slovenský tým byl tak aktivní, že si vyžádal faul soupeře. Za vražení na hrazení dostává dvě minuty Jacob Larsson.

10:33
    Přesilová hra je u konce! Úplně zbytečný krosčekem mimo hru se prezentoval Filip Lešťan, který po právu dostává dvě minuty.

08:59
    Je tu první přesilová hra Slovenska, která má šanci vyrovnat. Za držení dostává dvouminutový trest Adam Ollas-Mattsson.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 6. Eriksson Ek (Forsbacka-Karlsson), 12. Lindblom (Holmström, Kempe), 31. Ehn (Lööke), 44. Kempe (Lindblom, Englund), 46. Lööke (Forsbacka-Karlsson), 57. Nylander (Timashov)

Švédsko: Söderström (Sandström) – Legesson, Forsling, Ollas-Mattsson, Englund (C), Larsson, Carlsson, Petersson – Lindblom, Holmström (A), Kempe – Timashov, Asplud, A. Nylander – Forsbacka-Karlsson, Grundström, Eriksson Ek – Lööke, Ehn, Karlsson.
    Slovensko: Húska (Škorvánek) – Sloboda, Jaroš (C), Koch, Romančík, Moravčík, Ivanič, Maier – Bondra, Milý, Sukeľ (A) – Šiška (A), Hrušík, Lešťan – Briestenský, Huňa, Surový – Paločko, Pospíšil.

Rozhodčí: Ansons (LAT), Sylvain (CAN) – Otmachov (RUS), Waldejer (NOR)