New Jersey – Detroit 0:1 (kon.) | St. Louis – Ottawa 2:3 (po pr.) | Colorado – Los Angeles 4:1 (kon.)
Edmonton – Carolina 1:0 (po pr.) | Vancouver – Arizona 2:3 (kon.)
St. Louis Blues
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Ottawa Senators
Úterý 05.01.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL, ve kterém se střetnou St. Louis Blues a Ottawa Senators.

Vzájemné zápasy

Letos se týmy utkávají spolu poprvé, v minulé sezoně oba vyhráli na hřišti soupeře.

Špatné období prožívají Senátoři z Ottawy. Včerejší porážka 3:0 v Chicagu byla již třetí prohrou v řadě a Sens tak začínají nabírat ztrátu na své soupeře. Ottawa navíc přestala střílet branky, v posledních dvou zápasech se neprosadila ani jednou a na gól čeká už 135 minut čistého času. Na ledě St. Louis ale nečeká Senátory nic jednoduchého, Blues patří k nejlepším celkům soutěže, přesto však poslední dva zápasy v Missouri Sens vyhráli. V brance by dnes mohl dostat příležitost Andrew Hammond, včera v United Center totiž nastoupil Craig Anderson.

Bilance: 18-15-6, 6. místo v Atlantické divizi

Také Bluesmani už zažili lepší časy. Poslední dva zápasy prohráli a po prohře v Torontu přepustili druhé místo v nabité Centrální divizi Chicagu. V St. Louis však mohou být v klidu, Blues s 50 body s přehledem drží postupovou pozici. Stejně jako jejich dnešní soupeř se Blues trochu trápí v koncovce, na gól při hře pět na pět čekají hráči St. Louis už 138 minut. V brance domácích by se dnes měla představit dvojka Brian Elliott.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo – Edmundson, Shattenkirk – Gunnarson, Parayko – Steen, Stastny, Tarasenko – Pääjärvi, Backes, Berglund – Fabbri, Lehterä, Brouwer – Upshall, Jaškin, Reaves. Trenér: Ken Hitchcock.

Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Claesson, Karlsson – Wiercioch, Borowiecki – Methot, Wideman – Smith, Turris, Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – McCormick, Pageau, Chiasson – Prince, Lazar, Neil. Trenér: Dave Cameron.

Rozhodčí: Leggo, St. Pierre – Gawryletz, Murray.

Arénou zní kanadská hymna, po níž přijde na řadu ta americká.

00:01

00:39
    Hned na úvod vytáhl Elliott dva výborné zákroky! Domácí brankář nejprve zabránil ve skórování Ryanovi, jenž zakončoval přečíslení dvou na jednoho, v následném závaru vychytal i Turrise. Sens mohli jít rychle do vedení.

01:14
    Další zákrok Elliotta přerušuje poprvé hru.

01:35
    Edmundson pálí mimo.

01:48
    První zákrok si tak Hammond připisuje až po střele Fabbriho.

02:26
    Ofsajd domácích.

03:01
    Karlssonovo nahození vyrazil Elliott do rohu hřiště.

03:28
    Zibanejad nepřihrál Hoffmanovi přesně a Blues zakládají protiakci.

03:38
    Puk v ochranné síti nad brankou Ottawy, vhazovat se bude před Hammondem.

03:48
    Shattenkirk pálil, po Hammondově zásahu dorážel neúspěšně Edmundson.

04:49
    Lazar to měl proti čtyřem protihráčům těžké, domácí se tak zmocňují kotouče.

05:09
    Carl Gunnarson zadržel unikajícího Smithe, čímž si vysloužil dvouminutový trest. První přesilovku v zápase si zahrají Senators.

05:45
    Stone z první pálil těsně vedle, domácí vyhazují.

06:03
    Stone tentokrát pokazil přihrávku na útočné modré a Ottawa musí začít opět až od Hammonda.

06:37
    Po střele Karlssona úřadovali před Elliottem Chiasson s Pageauem, nedokázali ale dostat puk do branky.

06:40
    Poměr sil na ledě se na chvilku srovná, na trestnou lavici totiž míří Alex Chiasson za podražení.

06:49
    Střela Bouwmeestera byla sražena nad, komerční přestávka.

Střely na branku: 4-5

07:08
    Střelu Tarasenka Hammond vykopl.

07:18
    Gunnarson na ledě, domácí mají zkrácenou přesilovku.

07:53
    Tarasenko si vybruslil až před Hammonda, který musel předvést dobrý zákrok.

08:16
    Shattenkirk nezachytil prudkou přihrávku a hosté se tak konečně osvobozují.

08:40

08:42
    Puk mezi střídačkami, bude se vhazovat ve středním pásmu.

08:59
    Jaškin hledal při přečíslení Upshalla, přihrávka ale neprošla a z akce tak nic nebylo.

09:16
    Ofsajd St. Louis.

10:12
    Bouwmeester pod tlakem nahodil puk za Hammondovu branku.

10:38
    Pageau hledal přihrávkou zpoza branky Hoffmana, který na jeho nahrávku jen těsně nedosáhl.

11:19
    Fabbri tvrdě dohrál Zacka Smithe ve středním pásmu.

12:11
    Borowieckiho střelu od levého mantinelu Elliott chytil do lapačky, komerční přestávka.

12:23
    Zakázané uvolnění domácích.

12:37
    Brian Elliott předvedl další zákrok, když nepustil za svá záda střelu Bobbyho Ryana.

13:02
    Stone se proháčkoval ke střele, kterou Elliott vyrazil betonem.

13:25
    Fabbriho rána zblokovaná, puk končí v hledišti.

13:48
    Berglund z úhlu Hammonda nepřekvapil.

14:06
    Pageau vystihl za branku rozehrávku domácích a přihrál Lazarovi, kterého skvěle vychytal Elliott.

14:16
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Na druhé straně ale padá úvodní branka dnešního střetnutí! TROY BROUWER se po dobrém přechodu přes střední pásmo natlačit před Wiercioche a poté přesnou střelou překonal Hammonda. Blues se tak ujímají vedení 1:0.
    Asistence: Alexander Steen, Paul Stastny.
    14:16 Troy BROUWER - 1:0

15:17
    Tarasenko nevyužil zmatků v rozehrávce Sens a Stone tak míří do útoku.

16:17
    Backesova rána proletěla jen těsně nad brankou Ottawy.

16:35
    Další střelu Backese tentokrát vyrazil Hammond.

16:51
    Po ofsajdu následuje komerční přestávka.

17:20
    Methot na modré čáře nezachytil prudkou přihrávku a puk končí až v obranném pásmu Sens.

18:01
    Ryanova střela proletěla vedle pravé tyče branky St. Louis.

18:20
    Další zákroky Elliotta, který si poradil jak se střelou Karlssona, tak následnou dorážkou Ryana. Vhazovat se bude v obranném pásmu Blues.

18:44
    Skvělá obranná práce Pietrangela, který nejprve zblokoval střelu Hoffmana a poté ho obral o puk.

19:12
    Po souboji před brankou skončil puk ve výstroji některého z hráčů, hra je přerušena.

19:12
    Nakonec z celé situace ještě vyplynula bitka mezi McCormickem a Gunnarsonem, oba kohouti nyní míří do šatny, jelikož dostali pětiminutové tresty.

19:44
    Pietrangelo dlouhým pasem hledal za obranou Fabbriho, ten ale jeho přihrávku nezpracoval.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je u svého konce, šťastnější zatím mohou být domácí, kteří zásluhou branky Troye Brouwera vedou 1:0. V první dvacetiminutovce jsme sledovali vyrovnaný hokej, Ottawa se však nadále trápí v koncovce a na gól čeká už 155 minut. Dobrým výkonem se o to v první části přičinil i bývalý Senátor Brian Elliott.

20:59
    Po Berglundově nahození se sám před Hammondem zjevil Pääjärvi, nedokázal ale zasunout puk do branky.

21:42
    Shattenkirk bojuje o puk u mantinelu s Chiassonem.

22:04
    Fabbri v dobré střelecké pozici minul!

22:30
    Skvělá šance Tarasenka po přihrávce Bouwmeestera byla zmařena Princem, který si pomohl faulem. Přesilovka pro domácí tým.

22:46
    Lazar osvobodil hosty.

23:16
    Dobrá střela Steena končí v lapačce Hammonda. Kanadský brankář toho moc neviděl.

23:48
    Fabbri opět těsně minul a puk vyjel z útočného pásma.

24:10
    Dobrá práce Pageaua, který uspořil Senátorům několik vteřin.

24:26
    Čtyři sekundy před návratem Princeho přerušuje hru Hammond.

24:50
    Reaves pálí mimo, do útoku jedou po delší době Sens.

25:05
    Pěkný hit předvedl Dmitrij Jaškin za domácí brankou.

25:58
    Paraykova střela nenadělala Hammondovi větší problémy.

26:42
    Rozhodčí teď trochu přísně vylučují Marka Stonea za hákování, po komerční přestávce tak budeme moci sledovat další přesilovku St. Louis.

Střely na branku: 18-14

26:58
    Borowiecki zblokoval svým tělem střelu Vladimira Tarasenka.

27:32
    Domácí kombinují v pásmu, chybí tomu ale střela.

27:42
    Ta konečně přišla a hned je z toho gól. KEVIN SHATTENKIRK napřáhl od modré a trefil se fantasticky – přímo do šibenice Hammondovy branky, který navíc nic neviděl přes Davida Backese.
    Asistence: Alexander Steen, Vladimir Tarasenko.
    27:42 Kevin SHATTENKIRK - 2:0

28:08
    Dobrý zákrok Elliotta proti střele Chrise Neila.

28:42
    Erik Karlsson už puk v útočném pásmu zastavit nestihl a tak se píská ofsajd.

29:01
    Po nepřesné přihrávce Edmundsona končí puk na střídačce.

30:00
    Jsme v polovině dnešního zápasu, který se zatím vyvíjí lépe pro domácí Blues. Hosté z Ottawy se opět neprosazují střelecky.

30:40
    Výlet Princeho přes celé hřiště byl nakonec zastaven před brankou Elliotta domácí obranou.

31:12
    Hammond vyrazil puk mimo hřiště, komerční přestávka.

31:19
    Akci Marka Stonea přerušil ofsajd.

32:25
    Turrisovu přihrávku vzduchem na Lazara zachytil Elliott do lapačky.

33:09
    Pääjärviho pokus zblokoval mimo tři tyče Wideman.

33:35
    Zápas má v posledních minutách trochu ospalé tempo a nejsou k vidění žádné šance.

34:31
    Další Jaškinův hit, tentokrát si český útočník posvítil na Methota.

34:39
    Po zákroku Hammonda je tu další komerční pauza.

34:53
    Snadný zásah Elliotta. Bluesmani téměř dokonale brání a hostům se nedaří prosadit se přes jejich kvalitní defenzívu.

35:14
    Další přerušení hry, tentokrát Andrew Hammond zalehl puk.

36:22
    Čtvrtá lajna Blues strávila střídání v útočném pásmu, šanci si ale nevytvořila.

37:00
    Turris lacině přišel o puk a těžit z toho mohl Bouwmeester, na Hammonda si ale nepřišel.

37:38
    Ryan dostal puk z obranného pásma, pouze ho ale odevzdal zpátky domácím.

37:57
    Ofsajd Blues.

38:19
    Smithův bekhendový pokus pravděpodobně skončil na břevně Elliottovy branky! Sens teď byli blízko.

38:19
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Gunnarsson - 2 min., držení).

38:46
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Ottawské čekání na gól je u konce! První branku Sens v roce 2016 vstřelil MIKE HOFFMAN, jehož střela propadla Elliottovi pod rukou a puk se pomalu doklouzal za brankovou čáru. Důležitý gól pro hosty, kteří se díky němu dostávají zpět do zápasu.
    Asistence: Bobby Ryan, Erik Karlsson.
    38:46 Mike HOFFMAN - 2:1

39:24
    Borowiecki vyhodil puk do hlediště, pravděpodobně tam ale byla teč a tak hostující bek unikl vyloučení.

39:51
    Bouwmeester křižným pasem vyzval ke skórování Steena, ten ale trefil pouze břevno!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Je za námi druhá třetina, ve které nejdříve domácí odskočili na rozdíl dvou branek, když Shattenkirk využil přesilovou hru. Ottawa však v závěru třetiny také zhodnotila početní převahu a zásluhou Hoffmana se dostala na dostřel. Zda-li ve třetí třetině hosté zápas vyrovnají se dozvíme po přestávce, která bude trvat zhruba do 4:02.

40:29
    Stone zkazil rozehrávku a Hammond musel zasahovat proti střele Steena.

40:45
    Na druhé straně pálil Karlsson, ale i Elliott byl pozorný.

40:48
    Hosté zahráli vysokou holí a protože se nikdo neměl k tomu, aby hrál, rozhodčí hru přerušili.

41:53
    Fabbri se dostával do zajímavé situace, skvělou práci ale odvedl Chris Wideman, který vytlačil domácího útočníka z výhodné pozice.

43:02
    Jaškinova rána letí vedle.

43:32
    Erik Karlsson čeká s pukem za brankou až mu spoluhráči vystřídají.

43:46
    Chiassonovo nahození kryje Elliott, buly v obranném pásmu St. Louis.

44:03
    Backes byl v nadějné pozici, hosté mu ale stihli odpálit puk včas.

44:12
    Další snadný zákrok pro Elliotta, tentokrát po slabém pokusu McCormicka.

44:22
    Ofsajd zastavuje Kylea Turrise.

44:57
    Hoffman byl podražen a Jay Bouwmeester putuje na trestnou lavici, přesilovka pro Sens.

45:01
    Hosté využívají přesilovku velice rychle! BOBBY RYAN vystřelil zápěstím od modré čáry a puk skončil až v síti, dobrou práci odvedli hráči stojící před Elliottem, především Mark Stone. Pro Ryana je to dvoustý gól v NHL.
    Asistence: Kyle Turris.
    45:01 Bobby RYAN - 2:2

45:58
    McCormickovu střelu z dálky Elliott bez potíží chytá.

46:09
    Hra je přerušena poté, co Backes spadnul na Hammonda.

46:25
    Lehterä krásně našel Bouwmeestera, tomu ale puk přeskočil hokejku.

46:57
    Hoffman se Stonem jeli dva na jednoho, prvně jmenovaný ale zbytečně přihrával na obsazeného spoluhráče.

47:48
    Výbornou práci teď odvedl Dmitrij Jaškin, který dlouho kroužil v útočném pásmu a pak krásně nabil Brouwerovi, jenž nebyl daleko od vstřelení branky.

48:23
    Dobrou střelu Steena Hammond viděl a vyrazil jí betonem.

48:56
    Ryan je při chuti, teď hezky obešel domácího obránce a bekhendem prověřil Elliotta.

49:24
    Backes střílel bez přípravy a minul klec.

49:42
    Po sražené ráně Pietrangela se bude vhazovat před Hammondem.

50:58
    Po sérii sporných zákroků se vytáhl Brian Elliott, který vychytal v šanci Pageaua. Komerční přestávka.

Střely na branku: 31-29

51:54
    Berglund z úhlu přestřelil branku.

52:33
    Stastnyho pokus končí ve výstroji Hammonda.

52:43
    Hammond opět zasahuje, tentokrát ho prověřil ruský střelec Tarasenko.

52:59
    Po sérii střel domácích vyhazují Senators na zakázané uvolnění.

53:21
    Velký tlak si teď vypracovali Blues, v největší šanci se ocitl Kevin Shattenkirk, ale Andrew Hammond je v této třetině zatím bezchybný.

54:45
    Domácí opět s pukem v útočném pásmu.

54:51
    Poslední komerční přestávka přichází po úspěšném zákroku Hammonda proti střele Pietrangela.

55:03

55:35
    A další postavení mimo hru, tentokrát přejel rychleji Alex Pietrangelo.

56:11
    Zakázané uvolnění Ottawy.

56:43
    Při střele Bouwmeestera neviděl Hammond vůbec nic, naštěstí pro něj puk letěl vedle.

56:58
    Rána Pietrangela po teči končí v ochranné síti, Blues jsou teď jednoznačně lepším týmem.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, Mark Stone zakládá akci Sens.

58:30
    Wideman nahodil puk do pásma, jeho spoluhráči ale odjeli střídat.

58:38
    Ofsajd zastavuje akci St. Louis.

58:53
    Icing Senátorů vrací hru před Hammonda.

59:20
    Zack Smith teď výborným obranným zákrokem obral o šanci Vladimira Tarasenka.

59:54
    Karlsson s pukem za brankou, budeme svědky prodloužení.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Hosté z Ottawy ve třetí třetině díky další přesilovkové trefě vyrovnali a po šedesáti minutách je tak stav nerozhodný 2:2. Následovat bude pětiminutové prodloužení se třemi hráči na obou stranách.

60:01

60:04
    Paul Stastny vyhrál buly a puk tak mají v moci domácí.

60:26
    Karlsson s Turrisem měli spoustu času při přečíslení dvou na jednoho, švédský obránce nakonec zvolil střelu, která proletěla těsně vedle pravé tyče.

60:58
    Na druhé straně se řítil do úniku Tarasenko, byl ale zastavený zákrokem na hranici faulu.

61:43
    Bouwmeester nedosáhl na přihrávku Backese.

61:55
    Backesova rána letí mimo.

62:04
    Hosté opět propadli, ale ani tentokrát domácí nevyřešili situaci dobře.

62:33
    Nádhera v podání BOBBYHO RYANA rozhoduje tento zápas! Ryan nejprve s pukem upadl, poté se k němu však dostal zpět, narazil si ho se Stonem a nakonec si pohrál s bezmocným Elliottem.
    Asistence: Mark Stone, Chris Wideman.
    62:33 Bobby RYAN - 2:3

Hokejisté Ottawy v dnešním zápase dlouho tahali za kratší konec, díky dvěma využitým přesilovkám a jistému Hammondovi však dokázali smazat dvoubrankové manko a v divokém prodloužení pak zásluhou Bobbyho Ryana rozhodli o své výhře. Americký útočník dva góly dal, na jeden přihrál a stal se tak hlavní hvězdou večera.

1. Bobby Ryan (OTT) 2+1
    2. Kevin Shattenkirk (STL) 1+0
    3. Erik Karlsson (OTT) 0+1

Československá stopa v utkání:
    Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 7:04

Ode mě je to pro dnešek vše, s konstatováním, že Ottawa vyhrála v St. Louis 3:2 po prodloužení, se s Vámi loučím a děkuji za pozornost. Dobrou noc. (04:54:18)

Dělová střela Hoffmana, která skončila prvním gólem

Michal Muška

Branky a nahrávky: 15. Brouwer (Steen, Stastny), 28. Shattenkirk (Steen, Tarasenko) – 39. Hoffman (Ryan, Karlsson), 46. Ryan (Turris), 63. Ryan (Stone, Wideman)

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo "A" – Edmundson, Shattenkirk – Gunnarson, Parayko – Steen "A" Stastny, Tarasenko – Pääjärvi, Backes "C", Berglund – Fabbri, Lehterä, Brouwer – Upshall, Jaškin, Reaves. Trenér: Ken Hitchcock.
    Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Claesson, Karlsson "C" – Wiercioch, Borowiecki – Methot, Wideman – Smith, Turris "A", Stone – Hoffman, Zibanejad, Ryan – McCormick, Pageau, Chiasson – Prince, Lazar, Neil "A". Trenér: Dave Cameron.

Rozhodčí: Leggo, St. Pierre – Gawryletz, Murray